311 мнения в тази тема

Отговорено

Имам срванително ограничен опит с лаптопите, но дòсега ми с марката ASUS ме направи неин фен.

На първо място приличните цени, на второ място качествената изработка, на трето, но не последно място температурата на кутията.

Оня ден балдъзата си донесе личния лаптоп, поради омазване на уина на 100% /машинката е на 7-8 месеца, ако не и повече/, след едночасови опити да възстановя системата, накрая сложих инсталационния диск и реших пшроблема, но... след тричасово ръчкане, инсталации и всякакви глупости/в това число и ккиснене на коленете ми/ лаптопът отдолу беше студен, ма съвсем студен и изключително безшумен...

Те затова съм фен на марката /още помня как едно НР се опита да ми запали хартиите по бюрото :)/

Баща ми има дърт лаптоп с дуал кор селерон и седмицата върви перфектно.

На въпросния лаптоп са малко слабички процесора и видеокартата, но за целта за която ти трябва е идеален /и за тия пари, де/.

Ако имах 700 лв. за лаптоп щях да взема този, а не този http://www.plesio.bg/laptops-c-69977907/steel-c-35-132-p-285716.html , въпреки, че на пръв поглед втория е по-добър, ма йаде на бас, че не е :)

Други предложения /не ги препоръчвам, давам ти възможност за избор/:

1. http://www.plesio.bg/laptops-c-69977907/steel-c-35-132-p-285716.html

2. http://www.plesio.bg/laptops-c-69977907/satellite-c660-17g-p-285714.html

3. http://www.reset.bg/catalog/30/3011/3011275/ - тоя е по-скъп, но ме кефи страшно :)

Ха бъзик в мултирама е 800 лв., ха тоя нали бяха с най-евтините, ха http://www.multirama.bg/product/8278/laptop-asus-pro5dij-2-ghz.html

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гледай лаптопът, който ще избереш да НЕ Е С ВГРАДЕНА видео карта, защото след време може да решиш да ползваш компютъра за цели, различни от посечените от теб, и видео картата да те спъне. Не съм много сигурен дали има лаптоп до 700 лева с невградена видео карта, но ако намериш ще е супер. Надявам се да направиш най-правилния избор! :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно тези модели са си изпяли песента.По точно процесорите. За парите последния е най добър. ASUS P52F-SO052D, 15.6/P6100. Инсталирай WIN 7 professional или enterprise, но не ultimate и няма да сбъркаш.

И като купиш похвали се да честитим. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
:haha::haha: :haha:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

към damageplan - sorry приятел , нито един от двата не е с външна VGA - чети внимателно спецификациите :rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само още едно допълнение: откъде мога да си набавя всички необходими драйвери (за видеото,аудиото и т.н.) или те ще дойдат в комплетк към лаптопа?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

АКо не дойда в комплект, си ги сваляш от официалния сайт на лаптопа

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Разполагам със силно ограничен бюджет (около 700лв).Никога не съм си имал вземане-даване с лаптопи и честно казано много малко знам за тях.Наскоро един приятел си взе такъв модел ASUS PRO5DIJ-SX481: http://www.wnetbg.com/index.php?main...ducts_id=18428

Поработих малко с него и честно казано ми допадна-тих,хладен и с добра картина,не очаквах толкова много от лаптоп за 700 лева,честно.Та въпросите ми към вас са три:

1.Каккво ви е мнението за марката ASUS при лаптопите

2.Тази марка и конкретен модел ли е най-удачния избор за лаптоп за около 700 лв

3.Конкретния модел ''слави'' ли се с някакви проблеми,бъгави партиди и т.н.

Лаптопа ще се използва главно за интернет,музика и не много често филми (при това не Full HD).За игри-най-много малкия да цъка CS на него.

Предварително благодаря на всички взели отношение по темата!

1.ASSUS sa bokluk

2.ACER e nai-dobrata marka i i az sum s ACER ASPIRE 5738ZG i sum mnogo dovolen i ti si vzemi mnogo e hubav!!

3.ne

4. Наказан!

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Реших да си купя лаптоп, но в последствие погледнах, че няма видео карта и се чудя дали има някакъв начин да се сложи такава? http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004VE72BG/ref=oss_product

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съжелявам за спама, но съм нов и не знам как се редактира, ето това пише по конкретно:

CPU:AMD Phenom™ II X4 N950

Chipset:AMDRS880M

Screen:15.6" HD Acer CineCrystal™ LED LCD

Graphics:UMA

Graphics Memory:N

RAM:6 GB RAM

HDD:640 GB (5400 Rpm)

UMA- Short for Unified Memory Architecture. A computer that has graphics chips built into the motherboard that use part of the computer's main memory for video memory is said to have Unified Memory Architecture. Това значи ли че мога да сменя видео картата ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам с какви лаптопи какви игри играете ама май никой не играе Lineage 2 и в битка 100vs100 на един приятел 4 ядрен процесор с 8 рам и яко видео умря... не знам вие какви игри играете, но едва ли са корави

Kaто не знаеш по-добре си мълчи, 3 дни бонус.

Нарушена т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА/Модератор

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом е Unified Memory Architecture нищо не можеш да направиш за съжаление!А и да има нещо чалъм -няма да имаш място със сигурност в лаптопа за отделна карта!А външна не си струва!А и надали ще можеш да изключиш вградената.....

Да , видях абсолютно същия модел със ATI Radeon™ HD 4250 Graphics и Blu-ray Disc ! Така че може и да може...не зная твоят с какво дъно е ?Ако това ти е лаптопчето виж по подробно тук-Suport

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не видях нищо за дънна платка, ами модела лаптоп пише, че е абсолютно същият но на този който поръчах няма blu-ray и "видео картата" е UMA. Къде мога да го занеса да видят дали може да се направи нещо с видео картата ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Минуса на лаптопите е, че бързо се развалят! Когато лаптопа се отваря и затваря жичките (там където се затваря - свива) се изтъркват, и не могат да работят! DAr8z.jpg

А плюса им е, че са преносими

Минусът е, че не си прочел правилата на форума, плюс не виждам...

Нарушена т.11 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА/Модератор

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Как да ми се скъсат жичките на лаптопа като го затварям\отвaрям 2\3 пъти в месеца. И от къде на къде всичките лаптопи ги сложи под общ знаменател...това че има некачествени модели не предопределя всеки един лаптоп за trash..
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дойде време и аз да си търся лаптоп :) Спрял съм се само на около 20-тина модела в момента и не мога да избера на кой от всички да се спра :ag: та накратко изискванията ми:

13.3 до 14 инча екран (не искам нетбук, нито прекалено голямо и тежко за почти ежедневно разнасяне 15.4+инчово чудовище)

Intel Core i3 или i5, по възможност от новите серии Sandy Bridge

поне 4GB RAM

поне 500GB HDD

Задължително да е с външна видео карта, а не вградените интелски бози

С предимства са моделите с налични: USB 3.0 порт, HDMI, Bluetooth

Цена: до 1500-1600 лв, търся сериозна, но компактна машина

Едит: Не обичам Acer, ама хич!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз бих ти препоръчал този: HP PAVILION DM4-1350EN LC778EA

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

След дълго премисляне и гледане по какви ли не сайтове се спрях на стемо и конкретно тези 2 убийствени модела

HP ProBook 4330s

http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1IRVdMRVRUX1BBQ0tBUkQtMTE5My0wMDA2MzAxNTQ3ODA5LTAwMDYzMDE1NTM0NDk=

Dell Vostro 3350

http://stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC0wMDA2MzAxMTgzNDQxLTAwMDYzMDExNzg3NjItMDAwNjMwMTE3ODc3Ny0wMDA2MzAxNTUwMTkz

Общи:

+

Хубав процесор последна серия - Intel Core i5-2410M 2.30 GHz

4GB DDR3 1333MHz RAM

13.3" негланциран екран

Wireless N, Bluetooth 3.0, HDMI, Gigabit LAN

за разлика от доста 13-ки имат DVD устройство

-

Малко по-тежки и обемисти от останалата конкуренция в този клас, главно заради DVD-то

HP:

+

по-ниска цена

по-мощна видео карта с 1GB памет

много добра звукова карта

4x USB 2.0

720p уебкам

Win7 Home premium x64

-

няма USB 3.0

по-малък и по-бавен хард

по-малка батерия

Dell:

+

По-голям хард на 7200 rpm

Подсветена клавиатура

2x USB 3.0 + 1x USB 2.0/eSATA combo

Четец за пръстови отпечатъци

8-клетъчна батерия

по-лек

-

няма операционна (не че е чак такъв минус ама все пак)

по-слабо видео

по-висока цена

В крайна сметка везните клонят повече към Dell Vostro-то заради многото глезорийки, с които идва и добрите ревюта, които твърдят, че може да изкара до 6 часа видео възпроизвеждане и до 8-9 часа браузинг, когато не се налага ползването на външната видео карта и се превключва на вградената Intel HD 3000

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Боре, вземай Dell-a, нали си имате отоплителни уреди в къщи :)

Не съм експерт, но аз бих взел Dell-а

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване