Показване на PSD Thumbnails в експлорера

10 мнения в тази тема

Публикувано

Тези файлове са ви нужни:

1. PSDCodec.dll

2. MS Visual C++ 2008 SP1 Redist Package (x86)

1,Първо инсталирайте C++. Може да поиска рестарт.

2,Копирайте PSDCodec.dll някъде на харда, примерно в “C:\Program Files\Common Files\PSDCodec ”

3,Регистриране на кодека. От администраторски command prompt напишете следната команда:

regsvr32 “C:\Program Files\Common Files\PSDCodec\PSDCodec.dll ”

4,Рестарт. Готово.

post-3540-065868800 1297099874_thumb.jpg

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иво, премести в друга директория файла. :) И на мен ми даваше тая грешка, ама го преместих в Е:ю и стана. :)

Въпрос към автора.. мога ли да местя файла (PSDCodec.dll) или да го изтрия или ще изчезне ефекта?

И едно голямо благодаря за страхотния мод.. dance.gif

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Къде ли не го местих, пак не става. :no:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Стана. :) Мерси! А може ли сега да изтрия PSDCodec.dll?

Не е проблем да се изтрие. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай де, но се съмнявам без библиотеката да ти показва ПСД-тата.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен не става. Пише, че dll-ла е регистриран успешно, но фотошоп файловете си остават с иконата на фотошоп. Уиндосът ми е х64, не знам дали от това е проблема? Ако имате някакви идеи, пишете... защото тази опция отдавна искам да я имам.

Редактирано от joe8104
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз бях го направил, но след инсталация на SP1, изчезна. Някой успявал ли е да го направи на SP1?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е точно по темата, но за всички, които искат да виждат миниатюрите на Photoshop файловете, както и на останалите файлове от семейството на Adobe, ви препоръчвам да използвате инструмента, който идва с всяка инсталация на Photoshop, или някоя от другите програми в пакета - а именно Adobe Bridge.

Това е напълно функциониращ файлов експлорер, с много допълнителни функции, панели (които може да размествате по желание), собствени бързи инструменти за работа с изображения и други файлове. В допълнение има вътрешен pdf и media viewer, с който може да преглеждате файловете без да ги отваряте, много добра и бърза търсачка, филтри, настройки на миниатюрите (големина, качество, текст), настройки на асоцииращите програми за отваряне (независими от Windows Explorer) и много други неща.

Лично за мен ми е много по-удобен за работа с графични файлове, от колкото вграденият. И отделно, тъй и тъй се инсталира с Photoshop, що да не използвате допълнителната функционалност, която ви предлага.

https://windows7bulgaria.com/uploads/images/1304149374-U5013.jpg

Надявам се, че автора няма да възрази на тази алтернатива.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване