Съвет за поредната конфигурация.

720 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте.

Помолиха ме да сглобя една конфигурция, до към 1000лв,предимно за офис работа, като съм наясно, че за тези пари вероятно има доста по-добро решение.Затова пускам и тази тема, за да ми кажете тези части добре ли са подбрани или ако не са, предложете по-добра конфигурация.Ако темата ми не е за този раздел, се извинявам предварително.

post-675575-077428900 1299959559_thumb.p

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Задължително ли е да е интелска?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не, затова съм пуснал темата, за да избера най-доброто за тези пари.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С какви програми ще се работи, щом ще е за офис употреба? За да знаем на какво да наблегнем - процесор или ВК?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен за офис компютър дъното е твърде фърст, а кутията, харда и ДВД-то са максимално евтини, не може половината неща да сатурбоскъпи, а другата част турбоскапани.

За 100-тина лева можеш да вземеш прилично захранване, няма смисъл от това изхвърляне. http://reset.bg/catalog/26/2602/2602121/

За ъия пари можеш да вземеш и по-добра видеокарта http://reset.bg/catalog/19/1904/1904343/

Дъно http://reset.bg/catalog/11/1116/1116020/

Цените и моделите са примерни, но ги давам, като идеи, хардуеристите щекажат дали всичко е ОК

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Главно за счетоводство. А за кутията и харда, не виждам смисъл от по-скъпа кутия, целта не модване и визия, а просто кутия, в която да се разположат частите.Харда съм избрал точно този, защото не е малък и е на доба цена.Но това не е завършеният вид на конфигурацията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Избери си някое 4-ядрено AMD и спести малко от видеокарта. Захранавнето е овъркил, насочи се към някой Seasonic SS-400ET. Ще спестиш пари, които можеш да ги вложиш в процесор.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз съм за АМД както каза Рошльо,в средния клас,вече по нищо не отстъпват на Интелските, даже някъде и ги бият,и пак малко, по-малко започнаха да си възвръщат пазарния дял.

И точно там Интел губят клиенти,защото нямат с какво да ги преборят,на ниво цена производителност,а клиентите искат най-доброто за възможно най малко пари.

И аз силно се замислам следващата,аррхитектура да е основана на платформа с АМД.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз съм за АМД както каза Рошльо,в средния клас,вече по нищо не отстъпват на Интелските, даже някъде и ги бият,и пак малко, по-малко започнаха да си възвръщат пазарния дял.

И точно там Интел губят клиенти,защото нямат с какво да ги преборят,на ниво цена производителност,а клиентите искат най-доброто за възможно най малко пари.

И аз силно се замислам следващата,аррхитектура да е основана на платформа с АМД.

Абе не е точно така, ама айде. :) Ако искаш производителност - Интел, ако не си толкова претенциозен - AMD.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Избрал съм Интел, защото всичките ми компютри досега са били на тяхната база, не казвам нищо лошо за АМД, просто нямам наблюдения над техните продукти. Както и да е, иначе за захранване се замислих за това 460W Cooler Master Elite Power .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вземи Seasonic-a, който ти казах горе!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Излишни пари са това. Фортрон 350, 400 вата му е достатъчен. Взима и някой по-хубав процесор и едно дъно с вградено видео. 4 гб рам ддр3 вече е много евтина и един зелен хард 1тб. Останалите 400-500 лв ги спестява. За офис комп не му трябва повече!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Фортроните в момента са по-зле и от китайчетата откъм компоненти и вътрешности! Да взима Seasonic-a, хубаво захранване не е излишно никога, дори и за офис компютър.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В офисите имат ups. Боли го за захранването. А ако все още нямат, най-добре да си набавят, ако им е ценна информацията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре, след доста прочетени теми за конфигурации из различни форуми, и като прочетох вашите съвети преработих конфигурацията на това :

Според мен вече е по-добре.

post-675575-025479800 1300033831_thumb.p

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е. Махни видеокартата, ще го караш с вграденото, за офис компютър не ти е нужно мощно видео. Пък най-добре за същите пари да вземеш някое евтино AMD дъно + някое AMD с повече ядра. В краен случай 3-ядрено, ама тя i3-ката е горе долу на тяхното ниво, така че от 3-ядрен процесор няма много смисъл.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега ще ти предложа нещо за офис, колкото и остаряло да е предложението, върши чудесна работа!

Дъно: Foxconn G41MXP (s775, DDR3, G41, VGA) 89лв.

Процесор: Intel Dual Core E5400 (s775. 2.7Ghz. Box) 119лв.

РАМ: Corsair 4GB DDR3-1333 Ram Kit (2 x 2GB. PC3 10666. 9-9-9-24) 99лв.

Хард диск: Western Digital Caviar Blue WD10EALS 1TB HDD (32MB Cache, 7200RPM, Sata II) 109лв.

Оптично у-во: LG DVD-RW GS22NS50 Sata Black Bulk 36лв.

Кутия: CoolerMaster Elite 370 Black Case 79лв.

Захранване: Chieftec Smart Power PSU 400W (GPS-400A) 89лв.

620лв.

Даже 4ГБ рам е изхвърляне. Иначе конфигурацията става за Офис (2010 даже), всички счетоводни програми, Solitaire, че дори и за фермата на счетоводителката.. :haha: Според мен няма смисъл от повече и е по-добре останалите пари да се инвестират в нещо друго.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така е, 1000 лв са доста за компютър, предназначен предимно за офис работа, но казали са ми до тази сума, пък и ми се иска като се сглоби да не се пипа поне 2-3 години откъм ъпгрейд.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да ти кажа и аз работя на подобна конфигурация с 2ГБ РАМ и външно (слабо, старо) видео.. Аз работя на нея близо 2 години, като е била използвана и преди това. Аз съм много доволен. За офис може да държи още доста, ама сега започнах разни видео обработки и се мъчи доста.. Но пак не е зле. Такава като тази която ти препоръчах, за офис и счетоводство ще върши работа не само за 2-3 години, освен при някакъв дефект, но да се надяваме че няма да има.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За офис и 10+ години няма да се пипа, стига да не изгори нещо.

Ей ти и едно амд

https://windows7bulgaria.com/uploads/images/1300042041-U1329.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте всички съфорумници ето моята история значи ще си сменям процесора със по-хубав Intel Pentium Dual Core ето моята конфигурация на сегашния ми компютър

ASRock ALIVENF6G-DVI sAM2 NF6100 DualDDR2 800 VGA PCI-E

AMD Athlon64 3000+ Soket АМ2/1.8G/512K/BOX/Orleans

DDR2 512MB PC2-6400/800MHz A-data

160GB Seagate Barracuda 7200 8MB Serial ATAII

PCI-E 16X Asus EN7300GT TOP /HTD GF7300GT 128DDR3128b

Samsung SH-S182D DL DVDRAM+R(18x8x)+R9(8x)DVDR-R(18x6x)-

И въпроса ми е следния новия процесор ще е съвместим ли със посочените елементи по-горе и ако не какво още трябва да бъде подменено за да се получат нещата???

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

angelspine202, като начало сокета на дъното е за AMD, с една дума, ако държиш на процесор Intel трябва да смениш дъното.

Помисли да купиш поне още 1 ГБ рам, че 512 е мъничко и ако смяташ да играеш игри на Windows 7 ще трябва да подновиш и видео картата.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване