Съвет за поредната конфигурация.

720 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Хора трябва да направя супер евтин компютър ще се ползва за интернет(facebook,youtube) по 1-2 часа на ден и отваряне и писане на някой друг документ на word.

Имам кутия, имам и ssd.

ASROCK AM1B-M / AM1 
AMD ATHLON X4 5150 /AM1/BOX 
GOODRAM PLAY DDR3 4GB 1600MHz CL9 GY1600D364L9S/4G 
DeepCool PSU 430W DE430 

Това са компонентите които съм избрал, мисля, че всичко е съвместимо? Не се предвиждат ъпгрейди. След 3-4 години ако не издържи нов.

Процесора и вграденото видео ми изглеждат добре, не вярвам да се затрудни с браузуване в фейсбука?
Имате ли някакви други предложения? В момента това което съм избрал е 200лв, ще трябва да взема и някакъв wifi адаптер и всичко не трябва да надхвърля 250лв.

Редактирано от 7h3ev1l 7h3ev1l
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За втора ръка мислил ли си? Иначе реално погледнато и това ще свърши работа, но има и по-добри варианти на старо.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За втора ръка мислил ли си? Иначе реално погледнато и това ще свърши работа, но има и по-добри варианти на старо.

Разглеждах доста, но не ми вдъхват доверие. Ако имаш конкретно предложение..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе ако наклокаш процесора и картата как си трябва, не знам дали ще имаш баш 100. Иначе ще държи захранването, но и перката ще върти повече. А пиковете не са въобще за пренебрегване, понеже както казах, някои по-алтави захранвания може и да задействат някоя защита ако пика отиде над допустимото. 

Как дадох пари за моето? Лесно. Исках да е първокласно, тихо и модулно. По времето когато пазарувах, единствените захранвания, покриващи тези критерий бяха CM VS650(към което се бях и насочил) и един платинен Seasonic 660W. Тогава се появи това, което беше с 20 лв. над VS650 и 40лв. под Seasonic-а. Съответно е доста по-качествено от първото и кажи речи почти на същото ниво като второто. Е ... 750W са много, но нямах особено голям избор. Сега поне е абсолютен мъртвец(перката не се включва при каквото и да е натоварване от моите чаркове). А и 10 годишната гаранция към  EVGA, които имат отлично обслужване и сервиз в Европа, не бяха за пренебрегване. 

Та надълго - така.

Ми, не е така- имаше. Знаеш, че не пиша от вчера за захранвания (и по другите форуми, но рядко вече или на лично съобщение на някой, макар вече да не го правя, а и също така съм ви разяснявал неща, които вашите "гуру-та" не знаят) и следя/ях пазара, та и в hl eshop имаше добри предложения, но и другаде- да речем едно XFX XTR, макар разликата с TS да е само хибридния и модулните кабели и го имаше за под 200 лв. Единствено 10те години гаранция, ама и тая е- я камилата, я камиларя. Пък такива, които не са модулни- бол (за торава, когато купи евгата).

Както и да е, ползвай си го със здраве, едно от най- добрите е.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами във хардуерния форум принципно има добри оферти. Аз от там пазарих дъно 1155 + пентиум + 8 гиги рам за 130лв. мисля, че има още един комплект продавача. Но не съм вързал чарковете, така че немога да кажа със сигурност дали работят. Там принципно рядко има измамници.

Другият вариант е ако искаш гаранция да вземеш нещо от рода на: OptiPlex 790 или Compaq 6200 Pro SFF

Маркови машини са, като производителност ще са по-добре от твоята конфигурация, а и идват с повече рам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте отново..

Чудя се коя рам да избера от тези: http://www.emag.bg/operativna-pamet/filter/tip-pamet-f5,ddr3-v381/kapacitet-f141,4096-mb-v387/price,between-0-and-50/vendor/emag/sort-pricedesc/c

За дъно: MSI H81M-E33 https://www.msi.com/Motherboard/support/H81M-E33.html#support-mem

Например тази рам http://www.emag.bg/pamet-kingston-4gb-dimm-ddr3-1600mhz-cl11-1-35v-kvr16ln11-4/pd/DYD3TYBBM/ - kvr16ln11 в списъка с поддържани модели има подобна KVR16N11/4 като разликата е една буква и се чудя това проблем ли е и дали рамта ще работи с това дъно?

Редактирано от 7h3ev1l 7h3ev1l
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това заслужавали си обявената цена:

Case: Silverstone sg 13 mini itx 
CPU: i7 6700 non K
GPU: Gigabyte GTX 980 Ti Xtreme Gaming Waterforce 
SSD: 512GB SSD ADATA Premier Pro SP900
PSU: 630W Thermaltake
RAM: 2*8GB DDR4 2400 Kingston HyperX Fury
Motherboard: MSI Gaming Z170I Gaming Pro AC

мощен геймърски компютър с gtx980ti и i7 6700

:)

Редактирано от eskadron
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@eskadron, ми... то толкова излиза с нови компоненти, а не 2ра ръка. Отделно, ама изобщо не одобрявам избраните компоненти,а и за 3000 лв си правиш кукла комп с 6700К и GTX1080 ;) . В прав текст, отговор на въпроса ти дали си заслужава за обявената цена- не.

edit Ето нещо примерно (с особено мнение за палитката, фановете, добавяне и на хард):

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
ASROCK Z170 EXTREME4 LGA11511282.01 лв.282.01 лв.
I7-6700K /4G/8MB/BOX/LGA11511705.69 лв.705.69 лв.
G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB1139.86 лв.139.86 лв.
ADATA SSD SX930 480G SATA3 XPG1304.17 лв.304.17 лв.
PALIT GTX1070 DUAL 8GB GDDR51899.00 лв.899.00 лв.
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X1135.69 лв.135.69 лв.
FD DEFINE S BLACK1139.99 лв.139.99 лв.
CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV212.35 лв.24.70 лв.
Междинна стойност: 2 631.12 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 29.13 лв.

Обща стойност: 2 601.99 лв. с ДДС
+ Tr SA IB-E 132 лв

Тотал: 2734 лв

Редактирано от Иван Грозни
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте отново..

Чудя се коя рам да избера от тези: http://www.emag.bg/operativna-pamet/filter/tip-pamet-f5,ddr3-v381/kapacitet-f141,4096-mb-v387/price,between-0-and-50/vendor/emag/sort-pricedesc/c

За дъно: MSI H81M-E33 https://www.msi.com/Motherboard/support/H81M-E33.html#support-mem

Например тази рам http://www.emag.bg/pamet-kingston-4gb-dimm-ddr3-1600mhz-cl11-1-35v-kvr16ln11-4/pd/DYD3TYBBM/ - kvr16ln11 в списъка с поддържани модели има подобна KVR16N11/4 като разликата е една буква и се чудя това проблем ли е и дали рамта ще работи с това дъно?

Да, РАМ-та ще работи с дъното, няма никакъв проблем. Memory Support-a не го гледай, производителите са тествали примерни памети, като по тоя начин гарантират, че няма да има проблем с конкретната РАМ, но това не означава че памет, която я няма в списъка не е съвместима с дъното! ;)  

Ако ти е ограничен бюджета спокойно може да вземеш и жълтата Zeppelin, като на практика няма да има никаква разлика между нея и останалите четири върху които се чудиш! 

Редактирано от Феникс
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@eskadron, ми... то толкова излиза с нови компоненти, а не 2ра ръка. Отделно, ама изобщо не одобрявам избраните компоненти,а и за 3000 лв си правиш кукла комп с 6700К и GTX1080 ;) . В прав текст, отговор на въпроса ти дали си заслужава за обявената цена- не.

edit Ето нещо примерно (с особено мнение за палитката, фановете, добавяне и на хард):

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
ASROCK Z170 EXTREME4 LGA11511282.01 лв.282.01 лв.
I7-6700K /4G/8MB/BOX/LGA11511705.69 лв.705.69 лв.
G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB1139.86 лв.139.86 лв.
ADATA SSD SX930 480G SATA3 XPG1304.17 лв.304.17 лв.
PALIT GTX1070 DUAL 8GB GDDR51899.00 лв.899.00 лв.
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X1135.69 лв.135.69 лв.
FD DEFINE S BLACK1139.99 лв.139.99 лв.
CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV212.35 лв.24.70 лв.
Междинна стойност: 2 631.12 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 29.13 лв.

Обща стойност: 2 601.99 лв. с ДДС
+ Tr SA IB-E 132 лв

Тотал: 2734 лв

Благодаря ти за разясненията и предложението - безценно !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте,колеги!

Сина ми мрънка,че лаптопа му маааалко бавничък :ag: И по-точно иска още РАМ.Това си бил пожелал да му донесе Дядо Коледа(тази година минавам тънко) :yahoo:

В момента е с 4,синковеца иска още 4...

Та,това е машинката: http://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-G50_45-lenovo_g50_45_80E300FXBM

Предложете плочка за него : https://www.lenovoonline.bg/les/home.nsf/Products.xsp?category=374FC1CF7664DF15C22577370028C67F

Весели празници на всички! :cheers:

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз лично не виждам смисъл. По-скоро едно ССД и там да се сложи ОС.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всесели и на теб! (Не си лягай преди да се прибереш! :ag:)

@Чопаков, достатъчно си грамотен, че и повече от нас, та ми се вижда малко нагло аз да ти давам акъл, ама все пак:

1. Разбери дали лаптопът е с два слота.

2. Виж и двата ли са заети или само единият.

3. Купи същата плочка като настоящата (да се надяваме, че е някоя масовка на Самсунг) или друг бранд, ама със същите параметри (то пак може да се окаже на този производител).

Сложи си HWiNFO 64 и ще разбереш всичко, после потърси. Например:

Memory Device -------------------------------------------------------------

Total Width:                            64 bits
  Data Width:                             64 bits
  Device Size:                            4096 MBytes
  Device Form Factor:                     SODIMM
  Device Locator:                         Bottom-Slot 2(right)
  Bank Locator:                           BANK 2
  Device Type:                            DDR3 SDRAM
  Device Type Detail:                     Synchronous
  Memory Speed:                           1600 MHz
  Manufacturer:                           Hynix
  Serial Number:                          012DACA4
  Part Number:                            HMT451S6BFR8A-PB  
  Asset Tag:                              Unknown

Или:

9001107O.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всесели и на теб! (Не си лягай преди да се прибереш! :ag:)

@Чопаков, достатъчно си грамотен, че и повече от нас, та ми се вижда малко нагло аз да ти давам акъл, ама все пак:

1. Разбери дали лаптопът е с два слота.

2. Виж и двата ли са заети или само единият.

Че съм грамотен,да.Завърших техникум...Ама не съм толкова в час с тези технологични новости,не съм запознат с подробности.Не съм и учил нещо подобно.Самоук съм,просто имам свободно време да чета общи неща,готови сервирани и само ги попивам.

Относно машинката,да,с два слота е и да,само единия е зает.Отварях го да проверя,ама малко се обърквам с това дали е LP или стандартен волтаж.Писах,че лаптопа е със сина при баба си и дядо си,утре ще си дойде(заедно с машината0 и ще разузная.Знам,че е на 1600 мгх ама това 12800,удим или содим...това ми е мъгла...Ще го разглобя и снимам плочката... и ще търся решение.

Едит: У дома съм си и съм се излегнал нежно като морски слон на плажа... :ae: Трол на дивана пред масата... кошмарна гледка...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не го разглобявай, че аз като я върша тая- все нещо ми остава отвън :kick:, за олекотяване на конструкцията :ag:. Слагай програмката и виж каква е плочката, на шрограмката си пише и волтажът, та не мъгла. 1600MHz e 12800, SODIMM e, но L- 1.35v ще ги покаже пак програмата, също и таймингите. Просто после търси същата плочка.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не го разглобявай, че аз като я върша тая- все нещо ми остава отвън :kick:, за олекотяване на конструкцията :ag:. Слагай програмката и виж каква е плочката, на шрограмката си пише и волтажът, та не мъгла. 1600MHz e 12800, SODIMM e, но L- 1.35v ще ги покаже пак програмата, също и таймингите. Просто после търси същата плочка.

Не бе Иване,те са 4 болта и пада големия капак,там вече са карантиите-хард,слотове за рам и вече основните винтове за разфасоване на машината.Изтече му гаранцията,ама те лепенките са под тоя капак.Всеки може да си го свали без да нарушава гаранцията и да си подмени/ъпгрейдне я харда,я записвачката с друг хард/видео я пък плочка рам да му набучи(както искам аз)

Едит:Утре като си дойде сина,ще го отворя и снимам,ще му сложа програмката и ще зарадвам малкия(между другото,целта на цялата офанзива е да поцъкаме лан в кооператив на Dying Light),цъкаме си я замундска на десктопа,ама мобилния се задъхва,че е на долната граница за рам...а в мрежа е чудно забавление...Понеделник дори ще я купувам,сега е на разпродажба в стийма,8 евра/16 за двата акаунта

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не бе Иване,те са 4 болта и пада големия капак,там вече са карантиите-хард,слотове за рам и вече основните винтове за разфасоване на машината.Изтече му гаранцията,ама те лепенките са под тоя капак.Всеки може да си го свали без да нарушава гаранцията и да си подмени/ъпгрейдне я харда,я записвачката с друг хард/видео я пък плочка рам да му набучи(както искам аз)

Едит:Утре като си дойде сина,ще го отворя и снимам,ще му сложа програмката и ще зарадвам малкия(между другото,целта на цялата офанзива е да поцъкаме лан в кооператив на Dying Light),цъкаме си я замундска на десктопа,ама мобилния се задъхва,че е на долната граница за рам...а в мрежа е чудно забавление...Понеделник дори ще я купувам,сега е на разпродажба в стийма,8 евра/16 за двата акаунта

Когато провериш мога да ти предложа една плочка 4GB 1600Mhz - снимка от HWiNFO https://i.imgur.com/7nWpFn4.png 30лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато провериш мога да ти предложа една плочка 4GB 1600Mhz - снимка от HWiNFO https://i.imgur.com/7nWpFn4.png 30лв.

Module Density при мен е 4096,при теб е 2048.Дали има някакво значение

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Ще помоля някой, който разбира да ми направи една конфигурация за настолна машина.

Бюджет 2000 - 2500 лв.

Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).

Няма да овърклоква

До колко държите на тишината - включен през повечето време - възможно най тих.

Има монитор 1920х1080

Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS

Процесор  Intel 4 ядрен

Видеокарта AMD 2 гигабайта

RAM  8 гигабайта

Захранване 600 - 700 вата

SDD 100 - 120 гигабайта

DVD - 30 -50 лв.

Кутия  200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7 (Поне това иска, не е голям почитател на десятката)

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Лично аз не виждам смисъл от толкова голямо захранване за подобна конфигурация. Отделно за този бюджет 2ГБ карта АМД е супер нелогична за мен :) Но все пак ето моето предложение съгласно изискванията (без DVD) :

Untitled1.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване