Съвет за поредната конфигурация.

720 мнения в тази тема

Отговорено

Вземи си тази-ASRock Z68 Pro3

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето какви компоненти съм си харесал за закупуване:

LG GH22NS50 Super Multi Disk Drive DVD±RW SATA Black - Цена: 36.00 лв.

ASRock Z68 Pro3 socket 1155 Дънна платка - Цена: 226.00 лв.

Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5 PCI-E (BULK) - Цена: 212.00 лв.

Cooler Master Elite 370 Компютърна кутия - Цена: 79.00 лв.

мисля да й сложа 2/3 Revoltec Air Guard Hysint Bearing 140мм. вентилатор - 1200 об./мин. за по 12 кинта всеки

620W Seasonic S12 II Bronze SS-620GB захранване - Цена: 138.00 лв.

Intel Core i5-2500K Processor (6M Cache, 3.30 GHz) Socket LGA1155 BOX Процесор - Цена: 385.00 лв.

1TB Western Digital WD Caviar Black, 64MB cache, SATAIII-600 - Цена: 154.00 лв.

Cooler Master Hyper 212 Plus охладител - Цена: 59.00 лв.

4GB Exceleram Sandy Bridge DDR3-1600 (CL 9-9-9-24), Dual Channel памет - Цена: 100.00 лв.

Общо 1413 лева

Как мислите, всичко добре ли е подбрано ? По-нагоре съм писал, но пак да кажа, че скъпа видео карта не искам, ако имате предложения за по-добро видео струващо около 200 лева пишете. :)

Edit: Айде да вкарам и втори пример за конфигурация, различаваща се от първата по процесора, дъното и РАМ-та:

ASRock 880G Pro3 socket AM3+ Дънна платка - Цена: 165.00 лв.

Cooler Master Elite 370 Компютърна кутия - Цена: 79.00 лв.

мисля да й сложа 2/3 Revoltec Air Guard Hysint Bearing 140мм. вентилатор - 1200 об./мин. за по 12 кинта всеки

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition Socket AM3 BOX Процесор - Цена: 369.00 лв.

Cooler Master Hyper 212 Plus охладител - Цена: 59.00 лв.

8GB Kingston HyperX Genesis DDR3 1600 / 9-9-9-27 Dual Channel Kit памет - Цена: 150.00 лв.

Общо 1386 лева

Тъкмо сега четох тестове между Интела и АМД-то и резултатите бяха почти на кантар в лека полза на Интел, но при многонишковите изчисления, когато броят ядра имаше значение АМД-то винаги беше напред. Май ще хвърлям монета и каквото се падне, че съсипах форумите и хората вече с моите дилеми :) АМД-то пада яко при игрите, обаче аз игри не цъкам и не ме грее, другото което е че тази вградена видео карта на Интела едва ли някога ще я ползвам (а я плащам ако си купя и5 2500К). Отделно и5 иска 1.5V напрежение на РАМ-та... ако взема АМД-то ще е с 8 ГБ памет и с малко по-евтина конфигурация като цяло. Който желае да споделя виждането си относно избора между двете платформи, че съм решил в понеделник да поръчвам нещо, ама какво ще е, още не се знае :)

Или да не взимам отделна видео карта и да жула с Интела, тя предполагам ще се справи с нуждите ми като я клокна ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И втората конфигурация е добра,с изключение на дъното.Бих те посъветвал,ако имаш възможност си вземи с 890 чипсет.А това за тестовете е относително,важно е и видеото какво е.Аз съм с амд конфигурация и съм много доволен ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

АМД-то става за нивелиране на мебелите, нищо повече. Интела го пръска почти навсякъде, дилемата не я виждам. Та така... като гледам не чуваш какво ти пее радиото и ще трябва да се обосновавам, ама ме мързи, ама ай.

Про3-то е много нисък клас дъно на асрок, а те там не влагат много-много труд, така да се каже. Extreme4 изобщо не съм го препоръчал заради Crossfire възможностите, а заради многото други екстри. Тоя интел прави 4.7-4.8 без много зор с един приличен охладител, и точно затова ще е добре да се ориентираш към Еxtrm4. Богато на екстри дъно, с което без проблеми ще закараш процесора с един нормален хубав охладител до минимум 4.7, което пък ще ти свърши доста работа ако енкодваш, чертаеш и т.н.(проф. работа общо взето).

И тая скапана кутия вземи я разкарай, щото след няколко месеца ще има тема - препоръчайте ми кутия, частите прегряват.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето какво съм си избрал:

ASRock 890GX Pro3 socket AM3+ Дънна платка - Цена: 190.00 лв.

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition Socket AM3 BOX Процесор - Цена: 369.00 лв.

Noctua NH-U9B SE2 охладител - Цена: 89.00 лв.

8GB Kingston HyperX Genesis DDR3 1600 / 9-9-9-27 Dual Channel Kit памет - Цена: 150.00 лв.

Cooler Master Elite 430 Window Black Компютърна кутия - Цена: 89.00 лв.

Cooler Master SickleFlow Blue LED 120мм. вентилатор - 2000 об./мин. - Цена: 14.00 лв. 3/4 броя

Общо 1469 лева

Ако има някой компонент, който може да се замени с по-добър на ~ същата цена кажете. Споделете и мнение за конфигурацията като цяло. Направил съм избор на АМД, защото вече няколко дни чета ревюта и според моите лични нужди смятам, че AMD Phenom II X6 1100T е процесора за мен. Видеото не е от най-добрите, но няма да вижда много игри, вие сте на ход с коментарите и препоръките. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да се вземе AMD при наличието на Sandy Bridge е възможно най-тъпата постъпка! :kick: :kick: :kick:

Не знам кави ревюта четеш, но знай, че този безполезен, 6-ядрен боклук(в сравнение със 2500K) няма да ти е никак по-полезен. Повече жега, по-голяма консумация, по-малко клок, по-малко производителност....

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря на всички за коментарите. Реших да изчакам Булдозерите на АМД или даже Ivy Bridge на Интел и ще взема едно от двете. Сегашния ми процесор Е7200 ще му перна едно клокче, колкото позволява и ще чакам новите платформи. Още веднъж благодаря. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте на всички,

Искам да попитам всеки койото има желание да сподели виждането си върху това

кое би било по подходящо като основа за един добър настолен компютър .Аз лично се замислям между 4 процесора два на Интел и два на АМД и те са следните:

intel Core i5 2500K Quad Core ,intel Core i7 2600K Quad Core или да изчакам AMD Bulldozer и по точно моделите FX-8150 и FX-8130 :rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Взимай i7 2600K и хич не се чуди. :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

+ Core i7 :naughty:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

i7 2600K в момента е най-бързият процесор на пазара. Смятам, че няма над какво да мислиш. АМД както казваш още не е излязло, в началото ще е много скъпо, пък и не се знае дали ще задмине 2600К. :) Успех с покупката и чакаме да се похвалиш. Ако ти трябват препоръки и за други компоненти, пиши. : )

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Шшшш, алоуу, разбирачите... я се спрете малко!

Ако ще играеш само игри, естествено, че трябва да вземеш i5-2500K. 2600K предлага обсолютно същата производителност в игри, пък е по-скъп. Ако работиш с програми, които се възползват от hyperthreading-a на i7-та, тогава купи него.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Принципно и аз си мисля за i7 , обаче едни познати ми обясняваха че тия булдозери на АМД били да са много сполучливи и като модел и като цена дори имали шанс да са по добри и от съответните модели на Интел и за това се чуда дали да не изчакам да вида какво ще покажат тия процесори :rolleyes:

Принципно има ПРАВИЛА НА ФОРУМА.

Потребителят е наказан, нарушена т. 2 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Темата е разчистена.

Споровете на друго място.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравйте, имам питане за захранването на тази конфигурация:

Дъно P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n

Процесор Intel® Core™2 Quad Processor Q9550

Рам Dimm 4Gb DDR3 1600 Corsair Vengeance Blu - 4 плочки, или същата на 1333 Mhz защото не е сигурно дали ще работи на 1600 с 16 рам

Хард HD 1Tb 7200rpm S-ATA3 Western Digital Caviar Black 64Mb - 2 броя, вързани на райд или там каквото е за по виска производителност

Оптично у-во LG GSA -H55N

Кард рийдър KME INTR CARD READER BLACK 3.5"

Видео EAH6870/2DI2S/1GD5 - 2 броя на CrossFireX, или ако не намеря точно тази ще взема VGA Sapphire AMD Radeon HD6870 1GB GDDR5 пак 2 броя на CrossFireX

Намерил съм тези вариянти за захранване:

1. Corsair CMPSU-950TXEU Alimentatore 950W (85% Efficiency)

2.ALIM MODULARE NEXUS MODULARE 1000W SILENT VENTOLA DA 13.5cm PFC ATTIVO

3.ALIM MODULARE NEXUS GOLD 1100W SILENT

Въпроси те са ми кое стига за тази конфигурация, смятам да колкона процесора също до 3.5 или 4 с този охладител AXP-140 rt . Може ли да се ползва второ захранване за помощно, сегашното ми е 450W, и изобщо кабелите им за връзка и моделите им стват ли за тази конфигурация ? Не живея в бг и затова малко ми е по трудно с избора.

Много ме интересува дали ще стигне 1вото захранване че е най евтино

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На тия захранвания няма да им ползваш и половината от възможностите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

https://i.imgur.com/Joho8.png

Не разбирам много , гледах калкулатора на асус и той каза 1000 w, затова се спрях на тези, ето от каде мога да си взема захранването няма да откажа ако ми изберете едно което да покрие нуждите само без това от 320 евро ако може

computerdiscount.it

pcgen.it

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това би трябвало да ти свърши работа.. http://www.computerdiscount.it/Pages/Product.aspx?cat=Prodotti_CD&pid=NX.35(Prodotti_CDC) Като мощност поне. Не знам сега марката колко е доверена..

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гледай захранването да е марково, Fortron, Antec и т.н. Лично смятам че и 750 вата ще ти върши работа.... Хардовете не ги мисли, те не са големи консуматори... Процесора и картите са тези които консумират и охлаждането ако е някакво активно...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ок, но немога да намеря каде имат захранвания fotron по магазините тука , марките които виждам са все тези : Kraun, Cooler Master, Corsair, Nexus . От тях има ли нещо марково? ако има коя е най добрата

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен единствено Corsair ми е познато име от споменатите и определено са добри. Ето ти и кораво от тях ЦЪК

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

идеално , на него се бях спрял защото беше много ватове малко пари, то е първото захранване от поста ми, ще взема него.:poklon:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте дружина,имам нужда от мнение.Каква конфигурация да взема? (процесор,карта,рам и дъно) за работа със "Cinema 4D и 3D Max" за около 1200лв.Благодаря предварително!

П.С-Процесора може да е 4-5 ядра и картата nVidia,не обичам ATI,знам че за тези пари няма да могат да се ползват свободно програмите но...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За тея пари наистина процесор, карта и рам само могат да се вземат предвид изискванията за използване. Добре ще е да кажеш какви са ти останалите компоненти.

Дънна платка: Gigabyte H67MA-USB3-B3 (s1155, H67, DDR3) - 189лв.

Процесор: Intel Core i7 2600K (s1155, 3,40GHz, 8MB) - 586лв.

РАМ: http://plesio.bg/pamet-c-69977727/vengeance-8gb-ddr3-1600-kit-2x4gb-pc3-12800-9-9-9-24-cmz8gx3m2a1600c9-p-285871.html' target='_blank' class="bbc_url">Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit (2x4GB, PC3-12800, 9-9-9-24, CMZ8GX3M2A1600C9) - 189лв.

Видео: Sapphire 6770 Vapor-X (PCI Express, GDDR5, 1GB) - 239лв.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване