Съвет за поредната конфигурация.

720 мнения в тази тема

Отговорено

Ето каква машинка искам да спретна и аз :)

Кутия: Cooler Master HAF 922

Дънна платка: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3

Процесор: Intel Core i5-2500 3.30 GHz

Видео карта: Gigabyte GV-R685OC-1GD

РАМ: Corsair TR3X6G1600C8D 3x2GB DDR3 1600MHz

Охлаждане на процесора: Titan TTC-NK85TZ/CS2(RB)

Хард диск: 2 х Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2

Захранване: Cooler Master Silent Pro Gold 600W

Приемам предложения :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж сега:

Аз имам подобна конфигурация и мисля, че мога да ти дам добър съвет относно някои грешки, които и допуснал.

1.Кутия-Нямам забележки.

2.Дъно- Имам същото, добро е, за около месец не съм намерил някакъви недостатъци.Може би рамта е прекалено близко до процесора и някои охлаждания ще опират в плочките.Това, е което съм забелязал до сега.

3.Процесор- дай още някой лев и вземи i2500k.Получаваш отключен множител, което не е за подценяване.

3.Видео - Нямам наблюдение.

4.Рам- Защо си избрал триканална рам като дъното поддържа двуканалка, при това и на 1.65 волта.Препоръчителните волтажи за sandy bridge са 1.5 волта.Ориентирай се към такава рам и да е двуканална.

5.Олаждане -Гледай да не опира в рамта, мястото наистина е много малко.

6.Хард диск- Вземи нещо на САТА 3 и с повече кеш 16мб са малко.

7.Захранване-Добър избор.

Ако греша с нещо, нека по-вещите да ме поправят

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да се вземе AMD при наличието на Sandy Bridge е възможно най-тъпата постъпка! :kick: :kick: :kick: Не знам кави ревюта четеш, но знай, че този безполезен, 6-ядрен боклук(в сравнение със 2500K) няма да ти е никак по-полезен. Повече жега, по-голяма консумация, по-малко клок, по-малко производителност....
Много добра постъпка е. Когато интел си оправят дефектния чипсет за новите процесори тогава бих се замислил дали да ги ползвам

Цитираното мнение е много старо, темата е за съвети, а не за "просто някакви коментари", целящи да разпалят поредната война Интел/АМД.

Оповавайки се на горното смятам, че коментарът е чист спам и потребителят да се счита за предупреден!

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря, на BMW3series за бързия отговор!

процесора ще е core i5-2500k , разликата в цената е минимална със i5-2500 с което съм склонен да взема 2500k :)

с рамта обаче не знам какво да правя, ако може някой да предложи нещо!

и за видеото искам някакво мнение.. приемам и други предложения, не съм се спрял окончателно на този модел.

мога да отделя една прилична сума от 300 лева за видео карта! :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Относно процесора, добре си направил.Аз също съм с i5-2500k

За рамта - Аз примерно съм с тази рам http://cl.ly/BU4n доживотна гаранция и поддържка на второто поколение "i" процесори на интел.

Разгледай и други модели, но както казах трябва да бъде двуканална и да е на 1.5 волта

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

дайте някакви мнения за видео, спрях се последно на този модел Palit GeForce GTX 560 2GB 2048MB GDDR5

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оле недей взима тоя Палит !!!!

Избери си видео на Гигабайт или ФХ

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен ASUS-ENGTX560 DC/2DI/1GD5, DDR5 или ASUS-ENGTX560 DC2 ОС/2DI/1GD5, DDR5 ще е по добре от Палита.

Edit: Аз съм с втория вариант , скоро си я взех и съм много доволен.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

препоръчайте сайт от който да поръчам видео картата :rolleyes:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз си я купих от тук http://www.stealtech.org/ , доволен съм от тях.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Коя марка дънна платка е по-добър избор за интелска платформа сокет 1155, ASUS или Gigabyte. (няма да се прави клок)

Редактирано от mrD
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Става въпрос за game конфигурация която мисля да сглобя (няма да правя клок). Примерно нещо такова:

ASUS P8H67-M PRO 1 177.69 лв.

I5-2320 /3G/6MB/BOX/LGA1155 1 328.90 лв.

SAPPHIRE VAPOR-X HD6850 1GB G5 1 297.29 лв.

2X4GB DDR3 1333 A-DATA 1 71.41 лв.

750GB WD SATA 6GB/S 32MB 7200 1 169.15 лв.

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 1 123.02 лв.

CM ELITE 431 PLUS/USB3.0 X-DOC 1 102.24 лв.

Заслужава ли си сега да взема някой по евтин процесор i3-xxxx или по слаб, колкото да не спъва видео картата (AMD 6850/6870) и след време да се вземе някой по-добър i5 i7. От един друг форум разбрах че дънни платки с чипсет H67 ще поддържат и новите процесори на интел ivy bridge.

http://www.anandtech...cture-exposed/1

ASUS P8H67-M PRO GB H67A-D3H-B3 /H67/LGA1155

И моля ако имате някакви наблюдения споделете коя марка е по-добрия избор за интелска платформа.

Предварително благодаря на всички изказали коректно мнение ! :clapping:

Редактирано от mrD
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз лично също в момента правя една "гейм" конфигурация.За сега ще бъде с core i3 2100 с intel hd2000,и като излезнат ivy bridge процесорите ще хакна един по-як.Според мен това е най-удачният вариант в момента.

P.S.За дъното мойто предпочитание е гигабайт.Дори и на новата конфигурация е такова.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А тая цена на харда малко нереална ми се струва...

иначе можеш да вземеш H67 дъно, но по-добре изчакай да излязат ivy bridge CPU-тата :)

Аз лично бих намалил сумата за дънна платка и бих взел маалко по-хубаво видео :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не става въпрос сега да взема някой i3 и веднага като излязат ivy bridge процесорите да се купува понеже цените ще са високи. Имам в предвид сега да взема дъно с чипсет H67 и процесор i3-xxxx колкото да не спъва видео AMD 6850 или 6870, а след 2-3 години да зема някой i7 ivy bridge примерно. Това удачно ли е според вас вместо сега да купувам i5-2320.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не. Гледай нещо над 100 лв.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Такива захранвания не се купуват, вземи си едно по-качествено, един път се купува. ;) Натисни тук Иначе видео картата е добра, за сега процесорът ще я спъва, ама ти ще купуваш, така че няма проблеми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кое от двете е по-хубаво?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще си купувам комп до 650 лева ми казаха че тази конфигурация е добра.От Стара Загора съм компа го предложиха от Милениъма.

Компютъра предимно ще се изполва за игри знам че за тези пари неможе да се говори за ГАМЕ КОМП.Но като си купя компа може да го упгреитна цените много спаднаха за 1000лева може да се вземе идеален комп та конфигурацията е следната:

Процесор:AMD Athlon™ II X2 250 Processor 3.00ghz

Рам Памет:4гб 1333mhz

Видео карта: nVIDIA GeForce GT 240 1 гб

Захранване:400вата

На

Уин 7 е 64бит

Пробвах игри в магазина варвят на мах :Crysis2/ Fifa 11 /NBA 12/ Need For speed Shift/Prototype/GTA 4/Assasin Creed's.

Toва е 569лв струва компа с мишок и клавиатура моля ви помогнете

Редактирано от alex22
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Готова конфигурация не си взимай! :)

По добре отиди в някой магазин за комп. хардуер и ги помоли да ти направят конфигурация и да ти я сглобят :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Конфигурацията не е готова аз казах горе долу какво искам и те ми спретнаха това добро ли е и става ли за игри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мога ли да помоля някой, който разбира да ми направи настолна РС конфигурация до 1400лв от тук - http://www.stealtech.org/configurator/ или от тук - http://sky.bg/configurator.aspx

Ще се използва за игри и работа с 3Д програми и за обработка на видео. Рамта нека да е 8 или 16г, видеото 1г. За друго претенции нямам.

Става дума само за РС - тези 1400лв са само за него. Монитора и другата периферия си я имам. Ще съм благодарен на сериозна и пълна конфигурация. Благодаря.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

https://i.imgur.com/MGlvi.jpg + 50-100лв за кутия или режем от видеото 100лв и пак става 1400лв :ag:https://i.imgur.com/V9ihZ.jpg
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване