Системният ми диск с Windows 7 се пълни сам...

81 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Аз обаче имам много голям проблем. Когато искам да изтрия файловете от папките които по горе бяха описани ми дава следното:

post-678502-0-96653300-1316448536_thumb.

какво трябва да се направи за да мога да ги изтрия?

Редактирано от kristianstef
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да вземеш права над папките. Използвай програмата take ownership( има я във форума)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте на всички !

При мен се получи почети същата ситуация на хард диска ми с 2ТБ диск от който 1ТБ в не известност, и на една мемори карта 8ГБ от който 4 бяха в неизвестност .

Единствената програма която се справи по добре това беше Space Siffer.

И така и така проблема не се оправя при положение че намира даденият обем а нищо не може да направи повече от това ,В смисъл нито да го форматира нито да даде някакви стойности нито какъв формат е нищо просто го дава като зает и изписва

Unknown not yet scanned space !!

Диска е проверен както и мемори картата за грешки и подобни но нищо нередно не е установено.

Ако имате някакви по точни и конкретни идеи моля пишете 2 реда!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Искате да кажете, че OverDisk и DiskSpaceFanPro не Ви показват къде са тези мегабайти? Не съм имал такъв случай. И след като ги намерят, могат да се отварят папките в експлорър и да работите съвсем нормално с тях.

Нещо не разбирам какво точно се случва при Вас!? Дайте поне някоя снимка!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Снимки в момента нямам вчера си форматирах и картата за съжаление .Чисто и просто давами че мемори картата е запълнена а същевременно картата е на половина пълна пълна с данни .Като сметнеш всички скрити папки и открити пак дава че половин мемори карта липсва.Като разгледаш картата с някой от посочените програми ти изписва че е заето само половината а за другата половина нищо не се споменава като изключим Space Siffer която намира това оставащото пространство но изписва Unknown not yet scanned space !!Така и се получава понякой път и с хардиска на настолният ми компютър!Снимки мога да дам ако се потрети това виждане. :)) :(

Редактирано от Compare
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещо подобно ми се получи когато си преименувах папка във мемори картата на фотоапарата.Като я сложих на друг компютър тези снимки в преименуваната папка не можеха да се отворят по никъкъв начин , а само на компа на които ги бях преименувал се четяха , а на друг компютър мястото се губеше ...Да не си преименувал или друго... нещо да си правил ...?

И да не те плаша , но го провери и този вариант...случвало ми се е поради лоши сектори на диска да ми изчезват мистериозно папки и да ми се губи място или по точно да не ми се отчитат Гб-тите правилно....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам може и да съм бутнал нещо но нямам такива спомени ,картата беше в телефона ми и бе закачен около 8часа на лаптопа !

Както и на телефона ми показваше че остават в случая 900мб така и на компа ,учудих се защото не съм слагал толкова данни и изведнъж ми остават 900 мб .

Като се понапълни картата и една програма показва колко ти остава свободно пространство в червено а нормално е в зелено .Хммм викам си кво ства !?

Преди месец пак така на настолният компютър свалям няколко торента и изведнъж ми показва че имам 300гб заети и 500гб свободни и 1000гб в неизвестното .С какви ли не програми пробвах да видя къде е тоя 1тб и нищо не откриха и нищо не изтриха .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И при мен се пълнеше сам и си спрях ъпдейтите... Макар ,че сега пак си е пълен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето официалния блог относно папката Winsxs:

What is the WINSXS directory in Windows 2008 and Windows Vista and why is it so large?

http://blogs.technet.com/b/askcore/archive/2008/09/17/what-is-the-winsxs-directory-in-windows-2008-and-windows-vista-and-why-is-it-so-large.aspx

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами според мен трябва да махнеш тоя плеър за тв и да свалиш друг, то май ставаше и с BSplayer ако не се лъжа. И това ако не помогне не виждам какво друго, но пич тоя плеър дето казваш не е за твоя комп.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не мога да ти помогна с информация като колегите експерти,но това което ще те посъветвам ми се струва най-разумно.Махай го този плеър,това са най-отвратителните плеъри които съм срещал до сега.Бъркат в компа на такива невероятни места,че свят му се завива.Казвам ти го защото аз също бях инсталирал такава гад на компа си и после седмици наред проблеми от най-различно естество.Един обикновен пример , даже като искаш да го изтриеш и зададеш изтриване на всички инсталирани компоненти и екстри , половината от тях остават да ти вгорчават деня.Просто няма оттърване.Лично на мен ми се наложи да чистя всяка гад поотделно и вярвай ми че бяха в целия комп , във всички браузъри , настройки и т.н - желая ти успех,ще продължавам да следя развитието на екшъна !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[hs]https://i.imgur.com/DMhd7.png[/hs] Здравейте, кажете ми какви са тези двата файла, защото от 36гб само 2 гб са ми останали празни и ако не са тези причината кои може да са? Мерси предварително! :)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[size=5]pagefile.sys[/size] е файла за виртуалната памет. Ако оперативната ти памет е по малко от 4гб, по добре не го пипай.
[size=5]hiberfil.sys[/size] е файла където се записват данните от оперативната памет при изключване в спящ режим и после при включване от този файл се зарежда оперативната памет и компютъра стартира от състоянието в което е бил при изключването. Най-вероятно не ползваш тази функция така, че можеш да го изключиш. При мен са изключени и двата файла, но аз имам 6гб оперативна. По-добре си прегледай папката Users там сигурно има много излишни файлове и папки.

Ето моя диск C

Най-вероятно причината за запълването на диска са временни и кеш фаилове. Ползвай CCleaner, Auslogics BoostSpeed или Wise Disk Cleaner. Успех!!!
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[off][color=#3B5798][font=verdana, tahoma][b][background=rgb(251, 251, 251)][url="http://windows7bulgaria.com/index.php?/user/675474-vladito/"]Vladito[/url] - ето как да изключиш втория файл - [/background][/b][/font][/color][url="http://windows7bulgaria.com/index.php?/topic/21-%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-hibernate/"]http://windows7bg.co...е-на-hibernate/[/url][/off]
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да попитам, че не разбрах след толкова много изчетени теми
Мога ли да изтрия .msi файловете от [color=#000000][font=verdana, tahoma][background=rgb(251, 251, 251)]C:WindowsInstaller че са ми се насъбрали 3.5GB а пък ми треа да почиста системния дял[/background][/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, tahoma][background=rgb(251, 251, 251)]Също[/background][/font][/color][color=#000000][font=verdana, tahoma][background=rgb(251, 251, 251)] C:WindowsWinSxSBackup че имам над 500MB[/background][/font][/color]
[color=#000000][font=verdana, tahoma][background=rgb(251, 251, 251)]Или като цяло кои файлове от C: мога да изтрия без да нараня Win-а и да се наложи преинсталация..[/background][/font][/color]
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен проблемът е доста по-грозен. Сканирах Де-то със програмката TreeSize - показва ми, че Де-то ми има 12,4ГБ, обаче по принцип там имам 268ГБ ... И от теч 268ГБ ми показва, че имам свободна памет - 86,6 ?? Това означава, че съм изхабил близо 180ГБ, а това е невъзмжно след като имам само 8 ГБ файлове вътре? ето и снимчица (така е и при Е-то, което е също 268ГБ)

http://prikachi.com/images/291/5012291h.png
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам проблем с Windows които е 4е не спира да расте.Преди 2 месеца когато го ка4их бе6е около 4гб ,а сега е 10гб.Отворих папката на Windows и видях че system 32 е 5гб.Не ми дава да я истрия.Ако може да ми кажете как мога да оправя проблема. Мерси предварително.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

99% си с WindowsXP. Като чета молбата ти за помощ, единственато което се сещам са 2 програмки Wise Disk Cleaner и CCleaner
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Също така да спомена от опит, че и ако десктопа ви е нафрашкан с икони и файлове C: ще се напълни, защото Desktop-а се намира в C:Users"вашето име"Desktop :)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

sando99, имаш много "як" опит!

И за да не бъда оффтопик... ето нещо което аз съм направил.
Няма много голям ефект.. но не е като без хич

[media=]https://i.imgur.com/IgLAg.png[/media]

Най-много се пълни.. ако гледате онлайн телевизия.
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При мен проблема се оправи след като инсталирах Windows 7 на ново смъкнах всички програми от оригиналните им сайтове и хаша проверих дали съответства за всеки случай другите от цд-тата им, и вече няма проблеми.При мен проблема беше от неро 9 версия смъкван от голям сайт.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

какъв е проблема когато системния е пълен до горе ? , моя сега го освободих ,махнах виртуалната машина преместих я на D то .
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

[b][member=vvip][/b],да,само за ден гледане на IPTV са ми изчезвали 15Гб.Интернет телевизията много гълта с нейните файлове...
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това си е стар проблем на Windows според мен се пълни от стари ъбдейти на програми и ОС . За съжаление поне аз лек за това не съм открил просто дяла постоянно с времето се пълни сам но с какво само предполагам трил съм временни файлове с какво ли не но съм имал и случай когато колкото и да трия и да ровя просто не мога да открия с какво е пълен дяла . :)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

добре аз не мога да разбера , значи като сметна Program files + Windows+Users всичко прави 49GB ,диска ми е 63GB и ми изписва че имам 7GB свободно място ,къде са другите 7 не мога да разбера друго нямам на дяла , освен това се пълни с по 40/50Mb на ден без нищо да съм правил ?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване