Linux инсталатор за Windows

29 мнения в тази тема

Отговорено

Само да добавя, че след такава инсталация е чувствително намалена производителността на хард диска и след деинсталацията остава запис в буутлоъдъра, който се премахва чрез функцията repair на инсталационния диск на Windows 7. Записът не се вижда в msconfig.

иначе идеята е много добра за хора, като мен, които не искат да рискуват дяловете на харда си :)

Пена, това е програма, която тегли и инсталира Ubuntu, а не само Wubi.exe, което се стартира от инсталационния диск

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам, просто мми излезе като инфо от Windows Club.

Програмата е предназначена за хора, които нямат дискове с Linux и никога не са се занимавали с това, а искат да го разгледат какво представлява :)

Иначе Дака сигурно си прав, и ако е така е доста неприятно :(

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поне със старото Wubi беше така с буута, а за производителността то си го пише, а и се усеща :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам за каква производителност говорите, но поне аз не го усещам, в смисъл може да е по малка но не съм си поставял за цел да го измервам.

И так инсталиран като програма и като 2 ОС с заделяне на 25 Гб дял за да може да се инсталира Linux, втория е за предпочитане.

Колкото до бут лоудъра не ми с е е случвало да го инсталирам като програма и после да ми е станало нещо в бутлоудъра .

Иначе като 2 ОС задължително трябва да се проправи лоудъра.

Та този начин на инсталация на Linux е за хора наистина които не разбират тая ОС и се страхуват, искат за малко да я пробват или поне малко да се ограмотят, докато в последствие не се влюбят в нея.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това го има и тук на български и няколко дни си играя с него.Описано е подробно как се инсталва и деинсталира без последствия.А може просто да си го запишете на буут диск и да го пробвате от там,без никаква инсталация.

кликни

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако добавя записа в bootloader-а на Windows, не ви трябва инсталационен диск, а Free BCD, макар, че аз ползвам Win7 Manager (защото така и така го имам :ag: ) ако омажа нещо. Ако е интегриранa някаква зареждаща от линукс (макар, че принципа на тия горе не е такъв) тогава ще е по-лесно с инсталационния диск. :)

Програмката е идеална за хора със по-слаби машини който нямат достатъчно ресурси да стартират виртуална машина , а искат да разгледат и научат как работи линукс системата. :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това наистина го има от доста време и съм го ползвал доста пъти.Никога не ми се е случвало да не изтрие записа от буут лоудера след като го деаинсталирам,колкото за производителността в линукс от голямо значение е НЕ колко ти е мощен хардуера,а до колко той е СЪВМЕСТИМ с него.Да,ще има разлика,но честно да ви кажа аз не съм усетил почти никаква разлика от това на чиста линукс инсталация и тази,както и да е.Програмката е перфектна и няма грешка,единственият недостатък който съм срещал аз със нея е,че неможеш да заделиш повече от 30гб място за линукса.Който иска да види линукс без да се притеснява,че може да омаже каквото и да е по компютъра си то тази програмка е идеалната! :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

има и още един по добър вариант който продължава малко по дълго но без болка .

Примерно .

Сваля се Ubuntu 11.10 .

Прави се бекъп на виндовс разделя се хард диска като един дял остава не форматиран който ще се използва за инсталацията и дуал боот на двете операционни системи .Стартира се Ubuntu 11.10 като живо цд и после се инсталира като за дуал боот.

Прави се още един бекъп на целият хард диск и си готов.

При мен работите не потръгнаха с Wubi

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирах си това , но немога да се свържа с безжичната мрежа!?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Каква версия на линукс ползваш?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ubuntu 11.10

http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/windows-installer

От тук го инсталирах.

Преди няколко месеца, бях го инсталирал на друг лаптоп, и тогава нямаше проблем с мрежата...просто написах паролата на безжичната мрежа и се свързах.

В момента съм с лаптоп Lenovo G550. Когато превключа чрез рестарт към Ubuntu, лампичката на WI-FI-то спира да свети.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Включи си уайфи адаптера с ФН клавишната комбинация. :) Ако имаш кабел включи го към лаптопа и провери от менюто за драйвъри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз си имам отделет Хард и ще си го инстал там .Ще пробваме пак да видим .

Инсталирах го всичко точно но както каза някой п по горе пост нещо бави самата ос но незнам какво е ??

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кой Линукс инсталираш, инсталира ли ъпдейтите и драйвъра за видеото? Рестартира ли?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Попринчеп исталирах драйварите за Видието и след рестарта пак същото .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Wanew,

Преди, доста време бях пробвал и аз. Проблема беше във флаша, при поява на флаш банер или гледане на флаш видео се натоварваше процесора. Тогава бях с малко по-стар лаптоп и питах по форумите, оказа се, че причината е в некачествено написани видео драйвери на Интел, след това пробвах на персоналният, там картата ми беше Gf 8500 gt и проблема пак си го имаше. Не можах да намеря решение и махнах Ubuntu. При теб да не би да е същият проблем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

T0dor, Аз съм иначе с ATI драйвари .Аз не съм влизал в сйтове много много само още като пусна ос и почва да забавя . Ще го махна немога да търся причини .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вчера инсталирах Ubunto 11.10 версията -х64. Интернета тръгна без проблеми. Добавих драйвер за видео картата, после му пуснах ъпдейтите. Изтегли над 300 мегабайта ъпдейти и ги инсталира. Добавих му flash и java поддръжката на Mozilla-та. Конфигурирах му пощата да тегли и изпраща имейли. Днес му инсталирах и Skype. Общо взето - добре, като се изключи, че всичко е непривично и нищо не е там и така, както сме свикнали с Windows-а. Зарежда по-бавно от 7-ицата, а що се отнася за забавяне, не забелязвам нищо такова, ама сигурно принос за това имат 4 ядрения процесор, 8GB PAM памет и яката видео-карта. Сега това го пиша от него. След първото зареждане си доинсталира нещо по кирилицата и всичко е наред. Гледах и половин филм. Отначало тръгна без субтитрите, после ги изкарах ама на маймуница, но накрая ги оправих от настройките, като зададох вярното декодиране. Това е в общи линии. Успех на всички решили да опитат този начин!

Редактирано от Марио
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди време реших да пробвам Linux по този начин.Всичко си мина по план - свали се , инсталира се влязох си , драйверите си изтегли ,но срещнах пречка при опит да се свържа с безжичния интернет. Проблема е ,че не намира само моят рутер(понеже имам възможност да се свържа към няколко други мрежи) , с кабел се свързва без грешка. Дистрибуцията е Убунту...някакви идеи как може да се поправи?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз също винаги съм имал проблеми с flash при линукс.Това е,adobe така са го написали и това си е.Да не говорим за калпавите драйвъри,ако си със ATI видео карта можеш да си скъсаш г*за и пак да не стане нищо.Един съвет от мен,ако сте решили да инсталирате ubuntu все пак,свалете 10.04,защото е LTS(Long Time Supported) версия,ако не греша се поддържа 4 години.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Flexible,по принцип ATI-то правят проблеми,но с малко усилия се оправя проблема,що се отнася до flash-а нямам абсолютно никакви проблеми!LTS,имат само-6.06;8.04;10.04 и бъдещата 12.04,11.10 ще се поддържа до април 2013.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

kompir,по принцип си прав,но 6.06 и 8.04 отдавна са без поддръжка.За сега LTS е само 10.04 :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване