Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 Intel-AMD (image for direct restore)

76 мнения в тази тема

Отговорено

Може ли вместо флашка, да се ползва диск?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мисля че може но тогава посочения имидж трябва да се запише с неро или алтернативна програма с опцията burn image...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Ще тръгне ли на видео карта Nvidia GF 8200M G?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Мисля че ще тръгне ,но аз съм с 9800гт и имам проблем.Каквато и програма да пусна изписва quit unexpectidly.Мисля че е нещо от видео драйвера.Ако някой знае как да го оправи да ми пише плс че дори и скайпа не иска да зареди :X
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Ами може би зарад дъното...Щот сам пробвал доста и се провал :D та така... Дъното е : MSI G31TM-P21/P35 (MS-7529).А нещо няква препоръка що всички програми освен сафари крашват като ги пусна от видео драйвера ли е това? Там имаше някви Qe/Cl ли нещо такова което трябваше да е активирано за да работят приложенията.И също мисля че ми го пуска в 64бит мод хакито.
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много е готино, че е форумен торент :yahoo:

Виж - това е идея и за другите ти сглобки, Наско :)

Иначе аз ще опитам да го инсталирам, интересно ми е. Не, че сигурно някога ще го ползвам като основна ОС, но това е интересна възможност да тестваш Mac :)

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах да направя вместо флашка, СД, но не се получи с неро, сега ще опитам да преработя имиджа за флашката и да го направя на iso и да може да се записва на CD

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес го казах, и сега пак ще повторя.Няма смисъл от този рестор имидж, а ето и защо.

Първо, това е само за амд, защото използва легаси кернел, който е предназначен за амд процесор.Да ще тръгне на интел но ще имате адски много проблеми.За интелски системи, трябва да се ползва ванилия кернел, който е оригиналния на мака.

Защо трябва да се ползва командата -force64 при интелски системи, тази команда е само за АМД процесор, за да може системата да работи в 64 битов работен режим.За интел се ползва arch=x86_64 и за това PECPEKT има проблеми с програмите.

Защо при интел трябва да се пачва dyld кеша, това се прави само с АМД процесор.

Относно интернета има толкова много различни чипове, което означава, че при всеки тръгва различно.

Набутал е кехове за различен хардуер, дори и тези, които не Ви трябват.Едно от правилата е "колкото по малко кехове, толкова по-стабилна е системата".

Знам, че пак ще кажете, че се заяждам, но приемайте го както искате

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нека пишат само тези който са го пробвали, или смятат да го пробват.

Да пишат за проблемите които са срещнали, за да можгат знаещите да помагат, нали за това е темата, а не да се пишат безмислици.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах го - тръгва да зарежда Mac-a:

Still waiting for root device

.. и до там.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами не знам дали знаете, но харда трябва да е в AHCI режим. :D Спица :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам проблем с "USB Image Tool"

hsCFC.png

Това се получава след като избера файла "USB-Boot.imz" и дам ОК на предупреждението. :wall:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Форматирай си флашката във Fat32 формат, рестартирай компютъра и пробвай отново.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виждам, че има доста голям интерес към Mac OS X. Препоръчвам Ви да използвате VMware Workstation http://store.kaldata.com/VMware%20WorkStation/VMware%20Workstation%208.0.1%20Build%20528992%20(kaldata.com).exe за да можете спокойно да експериментирате.

Прилагам едно архивче с малка инструкция и нужните линкове. Пробвано е лично и системата работи много добре

MacOS X LION.7z

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато искам да пусна R - Drive и цъкна "напред" програмата зацепва и крашва.Какво да правя

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"4-HDD AHCI mode" По подразбиране IDE или AHCI е, как да го активирам?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Огромни благодарности на BMW3Series за помоща или по скоро съветите.Инсталирах си Ритейл Мак ос 10.6.7,всичко работи перфектно-Звук,Видео и тн.
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не мога да отворя архива, пише че е повреден или от неизвестен произход. Какво да правя?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

SpiceBoy,

Това е от хард-а, при мен е същото, само дето не мога да го оправя/ :(

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако беше погледнал под неговия коментар, нямаше да спамиш сега. :kick::ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Просто трябва да е в AHCI режим. (Пената е споменал по-горе, ама кой да чете.) :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

в AHCI режим как трябва да създам това място с 12 ГБ пише че има само 100 МБ създадени

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да освободиш място от дял на който имаш, за целта можеш да ползваш и програмата която е представена в папката "Разширяване на дяла", за да ти работи правилно програмата трябва тя да е на друг дял, а не на този който ще свиваш за да освободиш място.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.