Сблъсък За или против религията

161 мнения в тази тема

Отговорено

Прочетете тази книга:

Светата кръв и Свещеният Граал

Тайните на тамплиерите и масонската ложа Майкъл Бейджънт, Ричард Лий, Хенри Линкълн

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всеки човек в даден момент от живота си задава въпроса кои е ,откъде и защо ? Случайности няма.

Ти си вярваш в нещо ,което пък за други е глупост и така.

От православни попове няма какво да научиш ,защото просто тях не са ги учили да мислят и няма как да знаят тези неща.

Пък и те са вярващи колкото и ти...като им зная начина на живот.

Раси? Какво толкова сме различни? Хора и животни се видоизменят в зависимост от средата,но си има граници които не могат да се преминат. От маимуна човек няма да стане колкото и време да има и да я учиш и възпитаваш :).Всеки вид се видоизменя в тесни граници.Това поне си е научно доказано.Прочети за ДНК,унаследяване и т.н и ти сигурно си ги чел и знаеш за какво говоря ,ама си спориш.

А за факти и открития на религиозна тематика, които просто не се оповестяват- това са си само догадки...Аз мога пък да кажа, че се знае много, и не се споделя, но в полза на атеистите :) ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-склонен съм да вярвам на Шумерите, отколкото на църквата. Чудя се ако заменим няколко думи в Библията, какво ще се получи. Примерно Бог с Завоевател от друг свят, архангел с генерал и ангел с командир..... и се спусна архангел(генерал) с златния си кон който диша огън, придружен от ангелите(командирите) си с сребърни коне. Никъде в библията не пише, че ангелите са имали криле.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Църкви мнооого. И всяка си е най - права за себе си . Кой е казал че пише? И за ангели със сребърни коне? Библията е една и съща за всички християнски вероизповедания...е с малки изключения...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...трябва и мислене освен вяра.Вярата трябва да стъпи на нещо.Вярата не е гола,както си мислят някой...

Що пишеш сам срещу себе си- няма и 1 човек дето да е вярващ след като е чел задълбочено и обмисляйки нещата описани в Библията и разни други писания. За да си вярващ основното изискване е да си трудно мислещ (желателно е хич да не мислиш) и да приемаш на доверие всичко което ти се каже.

Просто питане- щом Бог е голямата работа защо позволява да съществуват разни извратени попове? Я ще крадат дарения, я ще практикуват разврат от който и ку*вите изпадат в ужас, я ще са педофили. Нали те са му представители- що позволява да са такива?

Баси- мой служител ако така ми очерня реномето и открито се гаври с мен минимума е да го уволня... Господ що ги оставя да правят к'вото си искат и да нарушават поне половината от онея заповеди донесени от Моисей ?

Пак казвам- абсурд е да обмислиш написаното и да кажеш "Вярно е на 100%". 99,9999999% не стигат- за да повярвам трябва да се съглася с абсолютно всичко. Ако се усъмня в 1 нещо вярата изчезва-щом 1 е съмнително що пък другите да са верни?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Креационистите стъпват на много по здрава основа,отколкото вярата на еволюционистите.Това ми е мисълта!Кажи за някой които е оборил нещо за (от) Библията( само без жълти клюки) ?

Много неща са трудни за разбиране пък е и казано, че не всичко можем да разберем сега.Не е и нужно! Ще обясниш ли задача от 6-ти клас на един първокласник?Аз не ви убеждавам ,ама хич не се и мъча,само споделям една гледна точка и това е.Възгледите на един човек не се променят ей така от днес за утре.

А за твоето питане ,защо Бог....? Ми чети ,интересувай се,тегли и претегляй ,никой няма да ти даде отговор тука в темата на тези изключително важни неща за всеки един от нас .Аз мога да те упътя само ако си наистина заинтересуван и това е.

И аз съм на кръстопът в тези работи ,но съм бил и от двете страни и мога да си направя правилната преценка за някой работи за който ти няма как да ги прецениш отстрани..Истината не се вижда винаги като се качиш на хълма и се огледаш.Трябва разследване и разгръщане...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.... Кажи за някой които е оборил нещо за (от) Библията( само без жълти клюки) ?...

Веднага ти оборвам нещо важно:

Никой, никога не е възкръсвал. Толкова. Щом аз казвам значи е вярно. Почвай да доказваш обратното...

Ако не ти харесва отговора оплачи се ония дето е писал Библията- аз само използвам неговите похвати... Там масово се използва трикът "Щом онзи там е казал нещо- значи е вярно." който е много въздействащ върху неграмотни и прости (НЕ бъркай с глупави) хора. Но отдавна сме грамотни и далеч от прости и тея номера не минават лесно.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо да ти доказвам това аз ? То е казано и доказано,но просто не го знаеш.Прочети Случаят Христос от Лий Стробъл (юрист и разследващ журналист) и ще разбереш нещата.Интересна е !Щот аз нямам дарбата да убеждавам,пиша ,доказвам и так дале....

Пък и никой няма да ми прочете поста ако е от 1500 думи.

Случаят Христосhttp://www.clc.bg/Pr...uctId=502[/urls]

Ето тука има 5 доказателства: (...но трябва да се поназнайва и малко историята за онова време)

Защо трябва да вярвам

Ето тука има още Защо?5 доказателства,но трябва да се познават и историческите факти от онова време..:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Раси? Какво толкова сме различни? Хора и животни се видоизменят в зависимост от средата,но си има граници които не могат да се преминат. От маимуна човек няма да стане колкото и време да има и да я учиш и възпитаваш :).Всеки вид се видоизменя в тесни граници.Това поне си е научно доказано.Прочети за ДНК,унаследяване и т.н и ти сигурно си ги чел и знаеш за какво говоря ,ама си спориш.

...

Видоизменянето в зависимост от средата се нарича ЕВОЛЮЦИЯ. И как може да каже някой, колко точно ще се промени един вид за 2 млн. години.

Спри да вярваш за малко и се замисли!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Грешиш Данчо много! За 2 млн години ,че и за 20 даже, едно магаре ще се промени малко в зависимост от околната среда,но ще си остане пак магаре! Кон няма да стане! Видовете не се променят.Нови видове не се създават! Мислех че ги знаете тези работи ве колеги :)

http://wol.jw.org/bg...0233[/url' target='_blank' class="bbc_url">Митове и факти за еволюцията

И нещо любопитно може би за някой.В Библията пише че са живели някакви си гиганти там...8-10 метра

Вижте снимка от археологически разкопки:(не е фотошоп и т.н.)

https://i.imgur.com/pysa3bT.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми не съм сигурен, че няма да стане. От магарето е станала зебра, а преди това, кой го знае какво е било.

Имам още няколко въпроса:

Защо Бог, предвид, че е съвършен е решил да промени доктрината, изпращайки сина си за да учи хората на нещо, доста различно от неговите учения?

Защо Бог, предвид, че е съвършен, 600 години по-късно е решил да изпрати Мохамед за да внесе промени в учението на Иисус?

Защо, след като Бог е един и съвършен, по земята има толкова много различни учения и религии, отличаващи се с характерни особености, не само в зависимост от региона?

Защо, след като Бог е толкова справедлив и съвършен е трябвало със сила да наложи вярата в себе си, а по-късно, синът му Иисус само е проповядвал.

Защо има толкова болка по този свят, щом Бог е справедлив?

И защо, след като е всемогъщ, аз задавам тези въпроси?

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото Бог казват е направил хората със собствено мнение :) Не е искал да ни прави роботи.Има отговори и на тези въпроси и то добри . Ама аз не съм човека които ще ви ги разказва.Не съм за тая работа. Няма да ви евангелизирвам повече....Прочетете как се е появило злото и защо? Спирам да пиша, да не ви досаждам повече и да ва забърквам ... :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.... Спирам да пиша, да не ви досаждам повече и да ва забърквам ... :ag:

Ааааа, що бягаш сега? Нито досаждаш, нито объркваш някой... Или взе да мислиш по-задълбочено и почнаха да се виждат големите пробойни?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Господ е Господ, на всички живи същества. Погледнете какво е причинил на динозаврите и се замислете.......

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Господ не е участвал там-бил е отпуска... Според дебелите книги той само създавал докато стигне до човека. И само нас е изтребвал... Динозаврите са си умрели ей тъй- от старост...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще кажа само една дума - извънземни! Това сме ние - няма господ, няма Дарвин. Ние сме просто един издънил се експеримент. А вие вярвайте на каквото си искате!

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мда, ако динозаврите са били опит на Бог и той се е оказал неуспешен. Тогава дали Бог е непогрешим??? Съвършен???

Ако разглеждаме призхода на човека, тогава нека не отхвърляме с лека ръка теорията в един от разказите на Станислав Лем, как животът на земята се е зародил от изхвърлена помия от космически кораб.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще кажа само една дума - извънземни! Това сме ние - няма господ, няма Дарвин. Ние сме просто един издънил се експеримент. А вие вярвайте на каквото си искате!

И това е възможност, доста сериозна и то, но стои въпроса с доказателствата. Без такива отиваме на една гола вяра...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доказателства спрямо какво? Науката? Кой може да твърди, че науката знае всичко и е открила всичко?

Във вековете в които са се правили основните научни открития и са се създавали научни закони, авторите им са били осмивани и гонени като кучета.

Така че, съжалявам - няма никога да се съглася, че трябва да вярвам само на неща, които ВЕЧЕ са доказани от наУката!

Помислете добре за квантовата физика, за закони, които тепърва се откриват и се проучват... За мен е елементарно да се отрича непозната материя, само защото не е Все още доказана "научно". Това Ви връща в средновековието и честно казано .... ви съжалявам.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да вярваме в големия взрив или сътворението е едно и също... почти.

Мога да напиша много, ама много примери за божието несъвършенство, като наличието на такова внася съмнение в съществуванието Му.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Обяснението на Бог и на материята, която представлява е невъзможно, поради това, че няма на какво да се базират теориите. Науката го отрича.

Това, което виждам е, че в темата масово се коментира религиозната трактовка, която е абсурдна и няма нищо общо с възможното и адекватно обяснение . Не че няма литература по въпроса - има много... Ама никой тук не я е чел ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вяра, Религия всеки има право да вярва в каквото си поиска ...и ето нешто интересно ..http://pozitivnimisli.blogspot.com/2011/04/blog-post_6874.html

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж заглавието на темата:"За или против религията".

Доколко религията се различава от вярата в необосновани твърдения всеки може да прецени за себе си.

Един вярва на измишльотините без да мисли. Щом го казват, значи е така. Това е най-удобния вариант за хората, които използват религията за собствените си цели.

Други не вярват, не одобряват религията и не смятат, че демокрацията и падането на комунизма са донесли религиозно просветление. Преходът докара хората в църквите, като последното упование за намиране на надежда за спасение поне на душата, след съсипването на психиката.

Мисля, че темата е поизчерпана, освен ако не се появи някой с нови аргументи.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поизчерпахме я. Вие сте все умни хора тука, нямате нужда от Бог. :) .Живота ви е ясен.

Да си вярват бабичките на село....

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доказателства спрямо какво? ...

Спрямо простата логика и разум. Да го кажем така: Трябва да съм убеден и без грам съмнение относно която и да е теза за да заявя "Вярвам, че е така."

Религията, независимо коя (имаше времена когато се запознах с основните религии доста подробно) просто не успява да издържи на елементарни проверки, включително на исторически събития които уж са описани. Поне така се твърди от кой ли не...

И се провалят по фундаментални въпроси, а не по дребни подробности. След като основата на нещо е силно разклатена как очакваш да вярвам в него?

Няма нищо лошо да се вярва, но за да повярвам религията трябва да ми помогне, да ме убеди. Как смяташ ще ме убеди някой в каквото и да е когато имам очи с които виждам наглите лъжи, измами и заблуди? И по-важното- имам достатъчно разум за да осъзная кога ме смятат прост човечец дето могат да водят за носа...

Ако Библията и заплахите на свещениците са вършили работа в средновековието то днес се иска много повече...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване