За и против сключване на граждански брак

28 мнения в тази тема

Отговорено

Хората от както свят светува са се женили, ........... Може би според мене е "един вид бягане от отговорност" при съвместното им съжителствуване или някакъв страх от непредвидими от тях причини на фона на тяхната взаимна обич. Това което изразих по-горе няма нищо опасно и стряскашто при съжителствуването си с любимия.

Темата е за сключването на БРАК, а не за създаването на семейство, или пък моногамия или полигамия. Не мога да разбера защо от ляво и от дясно се смесват понятията семейство, съжителство и подобни, с брак!? Нищо не пречи да съжителстваш с някой (бял, черен, грозен, красив, богат, беден, здрав, недъгав, без значение расата и вероизповеданието му) без да имаш брак. Ако толкова искате да кажете на близки и приятели, че много се обичате - пак си направете парти. Само че това не означава, че трябва задължително да подписвате или да се вричате пред господ. А пък това с господ - don't let me start it!!! Сигурен съм, че никой, който не се жени, не го е страх и не бяга от отговорност (както "добре" си написал), а просто осъзнава, че бракът е безсмислен. Любовта, съвместния живот и семейството могат да съществуват и без негова помощ.

Та по повод точния и логичен отговор, който така живо те интересува, дай ми ти такъв на въпроса: Защо ТРЯБВА да се сключва брак? (ако не е само заради юридически причини, разбира се). В поста по-горе въобще не даваш отговор на тоя въпрос, ами говориш за традиции и разни приказки и легенди.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

все още ми е рано за бракове, но според мен май няма голяма разлика дали си подписал или не важното е да се обичат двама души :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имам 2 деца.Момче на 14 и момиче на 7год.Не сме подписали с жена ми :naughty: заради тъщата се заядох,че ми даваше много зор :haha: .Живеем щастливо вече 15 год.И сега пък децата искат да се жениме и незнам- май ще се жена. :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване