Сблъсък За или против Windows 8/10

389 мнения в тази тема

Отговорено

Типично в стил на Майкрософт - как може да махнат аеро интерфейса. Виста и 7 имат опция да не го ползваш ако не ти харесва или е по-скромна машината, но си е една красива среда за работа. Между другото в RP са махнали и класическия уиндоус с грозния сив фон и тъмносини маркери на менютата. Не знам в rtm дали са го сложили, но това е още един абсурд. Някои хора като мен все още си я ползват в определени случаи. Например на работен компютър е най-добрата среда. От RP съм доволен, но това тук не прилича на нищо..

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вчера пробвах rtm-a на виртуалка.Пълна излагация...По време на инсталацията ти иска microsoft акаунт,или да си направиш такъв без опция за пропускане.Няма аеро,дескто средата е ужасна.Metro приложенията се спират...Познайте как-през task manager-a...Няма старт меню,даже не видях дали има search опция за метро-то.Просто си личи че не е завършено,не е направено както трябва.Нито metro-то,нито десктопа.Според мен част от историята ще се повтори-седмицата ще се задържи още 7-8 годинки(както с xp-то).Да не говорим колко много хора ще минат на други ос.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много бързаш да пишеш. Можеш да си ползваш локален акаунт без да въвеждаш Microsoft-ски.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пропускате една малка подробност. Сервизните пакети никога не са добавяли нова функционалност, нито са променяли нещо по интерфейса. Знаете, че те са с цел стабилност и сигурност. И аз мисля, че Microsoft направиха много голяма грешка и гаф, но бъдещето ще покаже :) Как може да казваш на клиентите си какво трябва и какво не трябва да ползват или харесват и да им отнемаш елементарната възможност да си настроят интерфейса?

Имах предви под функционалност че могат да добавят опция за изключване на едната или другата работна среда, а не да променят интерфейса :) при ХР имаше добавяне на нови опции по менютата във SP2 спрямо SP0 и SP1

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вчера пробвах rtm-a на виртуалка.Пълна излагация...По време на инсталацията ти иска microsoft акаунт,или да си направиш такъв без опция за пропускане.Няма аеро,дескто средата е ужасна.Metro приложенията се спират...Познайте как-през task manager-a...Няма старт меню,даже не видях дали има search опция за метро-то.Просто си личи че не е завършено,не е направено както трябва.Нито metro-то,нито десктопа.Според мен част от историята ще се повтори-седмицата ще се задържи още 7-8 годинки(както с xp-то).Да не говорим колко много хора ще минат на други ос.

Абсолютно неподготвено се изказваш, всичко изброено го има като възможности

1. Най-долната опция при менюто за акаунти ти е точно да избереш да използваш локален акаунт, това, че ти не четеш всички редове е друг въпрос

2. С това съм съгласен, десктопа е омазан

3. Метро приложенията се спират по няколко начина, първо като хванеш където и да е в горния ръб на екрана и придърпаш до долния, второ от горния ляв ъгъл откъдето се показват всички пуснати метро приложения можеш с десен бутон върху избрано приложение да дадеш close или да го хванеш и отново придърпаш до долния ръб на екрана

4. Сигурно 1273987 пъти вече е казано, че новия старт Екран заменя старт Менюто

5. Сърча в старт екрана е по същия начин както в старт менюто на 7-цата - просто започваш да набираш от клавиатурата

и всичко това го има като инструкции и в официалния сайт на МС, и по време на инсталацията като указателни екрани, и в още десетки блогове и сайтове ...

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм с WINDOWS.8.ENTERPRISE.RTM.X64.VOLUME.ENGLISH това е най-пълната версия и не смятам да се връщам към 7, мисля да свикна (колкото и да ми е трудно) с осмицата защото , едно че е по-пъргава и друго че бъдещето ще се развива в тази посока при М$ OS колкото и да не ви се иска, приложенията за в бъдеще също ще са насочени в този стил, мисля че и сегашните метро приложения са доста добри.

Така че по добре от рано да съм готов, колкото по-късно ще ми е по-трудно, ааа и забравих да спомена най-важното за мен, ще има какво да се човърка за в бъдеще :ag:

https://i.imgur.com/8srqA.jpg

Аидеее, започна се :ag:

https://i.imgur.com/gYXvv.jpg https://i.imgur.com/RTYqo.jpg https://i.imgur.com/lQZil.jpg

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само не ми е ясно какво толкова прави това Aero, че като кажете "Ми няма Aero" качили живота пред компа ви зависи от него, :ag: аз даже мисля че е много по добре че го няма, защото излишно натоварва системата

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

rechka

Ами сложи си Windows95. Там също няма аеро.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Mirgogo то натоварването не е само до заета рам, виж че седмицата е доста мудна в сравнение с осмицата, и това се дължи точно заради изобразяването на приложенията с aero ефекти. ;)
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам дали и колко ви товари при вас аерото но лично според мен поне седеше красиво и хич не ми е товарил компа всичко ми беше ок. а и една от причините да се махна от хипер старото и прехвалено ХР и да отида първо на Виста -та а после и на 7 беше аерото и по добрия интерфеис на операционната система и са кво от 21век хайде отново в 19-ти :ag: е много умно . Но както е тръгнало андроид скоро време ще измести M$. :ag: :ag:

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Насско, може да е по-мудна, но може и без аеро да се ползва. Освен това в 8 рп има аеро и пак е чавръста като сиганка на плевенската автогара. Не аерото бави системата, а многобройните шитни с който е наблъскан уин7 и които по подразбиране работят. (wdefender , search indexer и какво ли още не)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има едни неща дето им викат ТЕMИ!

Като не Ви харесва, просто си сложете друга тема, не е много сложно.

Аеро, та аеро, та аеро.. :kick:

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно за това ще го направят постепенно, но със сигурност ще го направят, а и както са тръгнали нещата, почти всички нови устроиства ще са с тъчскриин, таблети, телефони, настолни панели (всичко в едно), игрови конзоли (донякъде), и тн. Неусетно до излизането на следващата ОС почти 50% от потребителите ще са свикнали. Корпоративния сигмент няма да мине на осмицата, тука си прав, но той ще продължи да купува 7 и ще носи печалба, осмицата е насочена към обикновенните потребители.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Коментари за Windows 8 само за неговите графични възможности - Aero и Метро интерфейси - чиста марка "бляскави дрънкулки"..... от година на година шопарчето Windows лакомо расте за памет, бъгове и дисково пространство. Кога ли ще дойде време когато наистина новата му версия ще се отличава с потребление на по малко ресурси и по-голямо бързодействие .... може би никога, докато за Линукс дистрибуциите това е реално.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вчера си инсталирах Windows 8 RTM и видях че има доста променени неща но наистина е недовършено .преди да излезе RTM стоя близо 2 месеца с RP и не го махнах защото няма аеро или нещо друго, а просто вградения Mail не искаше да добавя нови акаунти . Лично аз го харесвам може би ви се струва малко различен но определено различното не е лошо даже ми се вижда по удобно .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване