Сблъсък За или против Windows 8/10

418 мнения в тази тема

Отговорено

Pavel88 написа:

Като цяло е лошо че съдите всичко по външният вид което е...

Пич ми то външният вид е всичко бе.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

http://i.imgur.com/Tcm6Hmk.jpg Гледайте и плачете.Нищо чудно и 10-та да има подобен дял,ако така продължават от M$.

P.S това е статистика от март 2015.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И като допълнение прочетете тази статия особено края, защото същото се отнася и за новите уиндоуси 8 и 10 http://smartnews.bg/...zameni-android/

Първо, статията е за Windows Phone, а в тази тема говорим за нещо друго. Второ - ако си направиш труда да прочетеш коментарите към статията ще видиш и разбереш мнението на 80 % от потребителите и точно за Windows Phone, щото това се коментира. Има си цитирани статистики и.т.н. Интересно кога ще ви омръзне да обобщавате с такова самочувствие кое се ползвало, колко се харесвало и.т.н., след като масово мненията в интернет са абсолютно отрицателни.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Незнам за Вас момчета но аз съм с 10 още от първия релииз и мога да ви кажа че нещата отиват на много по добре.

Да не стане само след година да прекръстите сайта на windows10bulgaria както се появи и 7-цата. :ag:

А за големите квадрати в старт менюто няма такива икони които да ми дават толкова информация с един поглед кефти какво е времето в момента колко писма имаш кои има рожден ден какви са последните новини от еди къде си всеки може да си го нагласи както си иска .

Да разгледаме и DirectX 12 по статий и къде ли не написаха 4е слагаш на дъното карта на Нвидия и карта на Ати и ти ги спаралелва е как ще се чувстват геймърите според вас на линукс ли ще разчитат.Остана да доживеем и Кортана на български и ще втаса.

Свят широк хора много и както казало кучето "Въпрос на вкус" и се облизало под опашката.

p.s nalivaiko Регистрация: 25 октомври 2009

Онлайн В момента: Разглежда тема: За или против Windows 8/10 Официалният дебют на Windows 7 е на 22 октомври 2009 г. форумчето си е супер щом не ме е загубило толкова години :cheers:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

основният начин за работа с уиндоуст не се е променила изобщо

Е току-що доказа колко си .........к'вото си избереш...

И се научи да ползваш по-сериозни източници- да четеш тоя сайт е все едно да питаш някой дърт мангал за кой ще гласува... Толкова са некадърни и ясно си личи, че пишат за к'вото и както им се нареди, че и Стиви Уондър ще го види...

А да- НАУЧИ СЕ ДА ПИШЕШ НОРМАЛНО БЕ, ИДИОТ...

това е статистика от март 2015.

И не е важното колко е дяла на 7-цата- интересното е, че дялът на ХР все още по-голям от 8-цата. Реално 98% от бизнес клиентите са минали на 7-ца и само редки случаи като мен са отишли на 8-ца...

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом пишеш по този начин ти си по-прост и от мен :) Съветвам те да спреш да ме обиждаш и съветвам екипът да си свърши работата и да те блокират за да са спокойни всички

Ти като не виждаш по-далеч от носа си-много добре, но поне не показвай колко са малко професионалните ти знания които си получил само от интернет без да си ходил на курсове, без да си ходил на специализирани форуми :)

Кой ти дава право да обиждаш, ти не си никой тук нито пък имаш компетенциите да претендираш :)

По темата

Аз принципно нямах намерение да се включвам в калабалъка, който стана тук, но имам мнение по някои от аргументите от темата:

1. Квадратите - кой е казал че не трябва да ги има? Нека да ги има, няма лошо. Само дето квадратите не са за десктопа !!! Факт !!! Квадратите стават за таблет, стават за телефон, въобще все неща със сензорен екран, защото в крайна сметка те са си едни полета, дето трябва да се натискат. На десктоп обаче това е първо разхищение на пространство (обикновените бутони вършат същата работа и са доста по-малки), и второ най-много се вбесявам когато тая стена от квадрати трябва да я превъртам, за да си намеря нещото, което търся. В това отношение старт менюто може да е старо, но е много по-ефективно. Сега някой сигурно ще каже "Защо тогава не си го изведеш на десктопа или на лентата долу, че да ти е по-удобно?". Много просто - НАЛИ ПЪРВО ТРЯБВА ДА ГО НАМЕРЯ И СТАРТИРАМ !!!

2. Аеро - аерото не е просто някаква визуална глезотийка. Аерото е базирано на идея (която въобще не е нова, първи го реализираха Apple в тяхната OS X и то преди почти 10 години), наречена композитен интерфейс. Идеята е изчертаването на интерфейса да не става през процесора, а през видеокартата с цел да се освободи ресурс на процесора. Microsoft не само не оставиха избор някъде в настройките да избираш дали да ползваш интерфейсния композитор или не, но и премахнаха нещото напълно. Това все още не мога да го проумея защо стана точно така. Сега пак някой ще пита "Да, ама сега спестения ресурс от видеокартата ще отиде по някое друго предназначение, примерно игри, за какво ми е тогава това аеро?". Не, няма да отиде. Когато DirectX или OpenGL базирана игра поеме контрола, остава да работи само ядрото и услугите на Windows, изчертания до момента интерфейс заминава в pagefile-а и се връща оттам чак когато играта освободи ресурсите. Е, тогава мога да питам "След като в даден момент изляза от играта, какъв ми е кяра, че имам видеокарта за ХХХ лева, след като освен да играя игри с нея, друга никаква работа не ми върши?"

Истината е, че Microsoft сглупиха с това директно преминаване, а трябваше да стане постепенно, както стана с класическото старт меню от Win 98 (в XP го имаше, заедно с новото, във Vista пак го имаше, макар прекарано през аеро, но пак заедно с новото и в седмицата вече го нямаше). Още от самото начало трябваше да има опция: който иска, да си ползва квадратите, който иска, да си ползва десктоп режим със старт меню (не конкретно това от Win7, говоря по принцип). "Свободата, Санчо..." както се казваше.

Не си прав, чети повече :)

Говориш само за външният вид, а той се променя лесно-другото е същото

Първо, статията е за Windows Phone, а в тази тема говорим за нещо друго. Второ - ако си направиш труда да прочетеш коментарите към статията ще видиш и разбереш мнението на 80 % от потребителите и точно за Windows Phone, щото това се коментира. Има си цитирани статистики и.т.н. Интересно кога ще ви омръзне да обобщавате с такова самочувствие кое се ползвало, колко се харесвало и.т.н., след като масово мненията в интернет са абсолютно отрицателни.

Не си прав и ти, съветвам те да четеш повече :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.....

По-прост от теб ще можеш да ме наречеш в момента в който ти повярвам на простотиите за величието на 8-цата. Иначе казано- няма да доживееш да се случи :ag:

И е 110% вярно, че НЯМАМ професионални умения. Не и такива каквито ти смяташ за нужни. И пак ще поискам да видя доказателства за ТВОИТЕ умения в областта- нали ти претендираш, че имаш такива... Да те открехна какви документи НЕ искам да виждам:

1- Нещо от Варненски, Бургаски или който и да е друг СВОБОДЕН университет.

2- Нещо от който и да е долнопробен колеж дето се прескачат у БГ.

3- Нещо от "Комп. системи и технологии" или подобна глупост където се учат безполезни глупости.

4- Нещо от Софтуни.

Казвам "нещо" щото това което ще получиш от тея места не се брои за диплома дори и по най-занижените стандарти за образование...

Жокер:

Имам съмнения, че съм по-добър комп. специалист (БЕЗ да съм го учил) от поне 60% от хората с дипломи, сертификати и т.н.

И то доста основателни съмнения- уволнил съм по чл.328, ал.1, т.5 от КТ поне 10 смешника размятащи дипломи от горе споменатите места. И са ме съдили няколко пъти за неправомерно уволнение... Странно как ама не съм губил дело в съда...

ПС: Не се сещам да познавам и 1 сериозен комп. спец дето да парадира с образованието си- тези които са навътре в нещата знаят какво е нужно за да си на длъжност Х. За всички останали прости хорица като мен това да обясняваш "Имам тея 37 сертификата и работя това или онова" е все едно да слушат някой сбръчкан китаец- хем е досадно, хем нищо не разбират... Странно как, но това е масова практика за ниското ниво програмисти и най-вече за некадърните такива...

ПС2: Браво бе- можел си да слагаш главни букви и тук-там точки и запетайки. Трудно ли беше? Може да пишеш глупости, но поне са нормално написани... Дано само не си счупил нокът докато натискаш непривичните бутони...

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не си прав, чети повече :)

Прочел си ми поста през пръсти, особено частта за аерото. Май не аз имам нужда да чета повече. Такива "съвети" мога да приема от някой с моя стаж с компютри (почти 20 години). Това със "специализираните" курсове ще го прескоча, не бих тръгнал с подобни аргументи, защото навсякъде ще ми се смеят, ама не е истина как. За спор е нужно нещо повече от "не си прав, чети повече", в противен случай си е чиста проба тролене.

Говориш само за външният вид, а той се променя лесно-другото е същото

И тук грешиш. "Другото" (каквото и да имаш предвид с това) НЕ Е СЪЩОТО !!! Тотална разлика под капака между 7, 8/8.1 и 10. Кернел, услуги, каквото се сетиш...

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Microsoft ще се опита да забрани инсталирането на други ОС освен Windows 10?

Microsoft обмислят да възпрепятстват инсталирането на всякаква друга операционна система на компютри сертифицирани за работа с Windows 10. Тези машини са маркирани с лого "Designed for Windows 10" и се продават с вече инсталиран Windows. Ограничението ще се реализира чрез промяна в функцията SecureBoot, която е част от системата UEFI, явяваща се съвременен аналог на класическия BIOS. Идеята е въпросната функция да възпрепятства изпълнение на неупълномощен код на етапа на зареждане на операционната система. Така в нея ще е зададено да допуска само конкретен ключ за Windows 10, а всякакви други ключове ще бъдат блокирани.

Новината засега няма официално потвърждение и вероятно от Майкрософт обмислят дали да прибегнат до този вариант. Вероятно ще бъде зачетено и правото на избор на хардуерните производители, партньори на софтуерния гигант, които да могат да решат дали в техните устройства да има възможност за изключване на Secure Boot рестрикциите или не. Ако изключването на Secure Boot бъде забранено и в UEFI няма ключ за друга операционната система, то потребителите няма да могат да могат да използват нещо различно от Windows 10 на въпросния хардуер. Така освен инсталиране на различни Линукс дистрибуции, ще е възпрепятствано и използването на предходна версия на Windows (например 8 или 7).

Припомняме, че това не е първият опит на Microsoft да ограничи потребителите от възможността да изключват Secure Boot. През 2011 г. имаше опит за такова нещо, но в последствие компанията се отказа от намерението си след вълна от критики в интернет.

Въпреки че сега продаваните системи с предварително инсталиран Windows 8/8.1 имат възможност за изключват Secure Boot, самата процедура би затруднила всеки по-начинаещ потребител и не е толкова проста. Така потребители, които не харесват 8, имат затруднения да инсталират на компютрите си предпочитания от тях Windows 7 или друга система, макар това да е възможно.

Това лято се очаква да се появи финалната версия на Windows 10 и тогава вероятно ще стане ясно, какви са правилата за SecureBoot опцията и дали потребителите ще имат достъп до нея.

Бихте ли си купили компютър заключен към Windows 10?

Източници - http://www.download....ingle&id=670359

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако това се окаже вярно и заключат новите машини към 10-ката ще се самоубият зрелищно. Май някой трябва да напомни на онея у Редмънд, че малоумните американци са малка част от клиентите им...

Тотална разлика под капака между 7, 8/8.1 и 10. Кернел, услуги, каквото се сетиш...

Ти пък к'во разбираш бе- всичко си е същото... Я отивай да четеш повече :ag:

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хахаха това вярно ще си е ритуално самоубийство. Някой може да им припомни и че продукта им не е на нивото на MAC OS, че да се правят на Apple ...

Ама то вярно няма разлика ... от 3.11 до 8.1 ... все DOS някакъв :ag: :ag: :ag:

Pavel88 ... бих те посъветвал само, когато правиш генерални заключения, да се обосноваваш и с факти(технически). Иначе си е просто тролене :)

П.С: Бих си купил компютър, заключен към OS X, но не и към W 10.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека да заживя и аз темата с моето мнение.

Когато излезе Windows 8, аз също недоволствах за аерото и липсата на старт менюто. Също казвах: Този Win 8 никога няма да си го инсталирам....но това мое твърдение беше за 2 седмици. Когато, човек е работил дълго време с едно нещо, а после изведнъж му се даде различно нещо - реакцията от недоволство е нормална. Просто някои хора се вживяват във филма... 

Как свикнах с Win 8:

За да свикна по-бързо, ми се наложи да инсталирам външна програма, която да ми издокара старт менюто на 100%, както на Win 7.

Програмата е тази (има я и за Win 10) http://www.stardock.com/products/start8/  С тази програма - кеф ти метро, кеф ти старт меню! Ако човек, се поразрови в google, ще намери начин и Aero да си сложи. Но Win 8 и 10 сякаш с аеро навсякъде, не им отива... но както и да е. 

Когато възприех метрото и свикнах с него, вече старт менюто остана в историята. Разкарах от старта иконките на приложенията, които не използвах... и сложих иконките на програмите, които използвам по-рядко. Десктопа ми е чист и има само няколко иконки, които ползвам всеки ден (Обикновено: браузър, Player, skype и Viber). Всичко сбито на едно място в старт менюто - не ми изглеждаше добре. А, това, че Win 8 и 10 (най-вече 8) е бил добър само за таблети... - не бих казал, че е така. С мишка лесно и бързо, може да се работи дори и с Android. Въпроса е, кой, колко се е научил.

Малките деца, като им дадеш компютър с Win 8 и 10 - не мрънкат, защото започват направо с това да израстват. След 20 години, ако се смени пак изведнъж интерфейса - чак тогава, ще замрънкат и те. Няма нищо лошо в това, но както казах, някои просто се увличат във филми... Вместо да се увличат, могат да си намерят лесен и алтернативен начин, за решаване на проблема. :)

Сега като ми падне компютър с Win XP, Vista и 7 и те първа трябва пак да им свикна, понеже свикнах с менютата на 8 и 10, и ги търся в по-старите версии на Windows :D 

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

аз лично съм против всичко след win7,знам че имах доста позитивно мнение за windows 10,но заклевам се,по-голям боклук няма.

старт менюто в windows е нещо като терминала в линукс,първата асоциация,която идва на ум.

win 8,имаше цел да обедини система за таблети и настолни компютри,но "таблетското" в нея надделя и това прецака цялата ситуация,отнеха най-полезното нещо на windows-кия потребител,после се опитаха да го възвърнат,но бяха вече загубили доверието в потребителите си (тези на PC),с windows 10 се опитаха да поправят грешките,но го нахакаха в г*за на всички като поискаха да ги следят.

вместо да се експериментира - можеше да се създаде един уникален и дългогодишен windows 7 service pack 2 (a защо не и 3 :) XP STYLE :) )

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@B3M2W0

Преди седмица бях обзет от носталгия по Уиндоус 7 и реших на един от компютрите да го инсталирам, за да си го припомня (лаптопът ми беше купен със седмица). Прескачам трудностите с драйвери и пр, като взе да се инсталира, бях като попарен от вехтите картини, които се явяваха на екрана. Само за миг взех решение-край на Уиндоус 7, този път дефинитивно! Отделно старите версии вече са подложени на рестрикции от Майкрософт (например 8.1 вече не може да сваля от магазина приложения, не може да се конфигурира пощата и още много). Нашият народ казва-всяко нещо с времето си-това е положението. А Уиндоус 10, инсталиран на подходящ хардуер, е мнооого за предпочитане.

Нека да продължим тук: Като заговорим за външен вид - всеки дизайн ще си докара своите потребители с времето си. Например: От Windows 1.0 (от 1985 г.) до Win 95 са изглеждали по един начин. От Win 95 до Win XP дизайна е по-различен (добавя се старт менюто, лентата и така....и цветната тема при XP). Win Vista и Win 7 са с развит дизайн, но основата на дизайна е както при по-старите. Когато излезе Win 8 - промените на дизайна постъпиха изведнъж. Тук голяма части от старото поколение не иска (не приема) да се адаптира към новото поколение дизайн. Обаче тук младото поколение започнало с Win 8 расте и с времето си много се знаят кво е стар меню и тем подобни.  Даже гледам по-предишния коментар мой, че от преди 3 години съм писал нещо в тая насока.  Ако го бяха променили постепенно дизайна (или бяха сложили и новия и стария дизайн) нямаше да има толкова недоволни. Ок, Win 10 се държи различно на различен хардуер - ок. Vista също не беше цвете за мирисане. Обаче Win 8.1 (най-добре Win 8.1 with update) си е нормално стабилна операционна система. Win 8 беше зле в началото, но после си го оправиха. Е, всякакъв софтуер си има все някакви бъгове де... При Win 10 - един build по-добре, един по-зле, трети - не знам си какво. карат го на вълни, вместо да го карат напред. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Уиндоус 7 си беше малко бъгав в началото, минаха година две пооправи се. За Уиндоус 10 не знам, като гледам откога е излязал и все нещо му куца. Явно така ще кара докато излезе 11, 12, или каквото там решат име да му дадат.

ПП.

Между другото ето от къде Бил Гей е откраднал името за продукта си.

9EHwP8v.jpg

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@B3M2W0

Преди седмица бях обзет от носталгия по Уиндоус 7 и реших на един от компютрите да го инсталирам, за да си го припомня (лаптопът ми беше купен със седмица). Прескачам трудностите с драйвери и пр, като взе да се инсталира, бях като попарен от вехтите картини, които се явяваха на екрана. Само за миг взех решение-край на Уиндоус 7, този път дефинитивно! Отделно старите версии вече са подложени на рестрикции от Майкрософт (например 8.1 вече не може да сваля от магазина приложения, не може да се конфигурира пощата и още много). Нашият народ казва-всяко нещо с времето си-това е положението. А Уиндоус 10, инсталиран на подходящ хардуер, е мнооого за предпочитане.

Нека да продължим тук: Като заговорим за външен вид - всеки дизайн ще си докара своите потребители с времето си. Например: От Windows 1.0 (от 1985 г.) до Win 95 са изглеждали по един начин. От Win 95 до Win XP дизайна е по-различен (добавя се старт менюто, лентата и така....и цветната тема при XP). Win Vista и Win 7 са с развит дизайн, но основата на дизайна е както при по-старите. Когато излезе Win 8 - промените на дизайна постъпиха изведнъж. Тук голяма части от старото поколение не иска (не приема) да се адаптира към новото поколение дизайн. Обаче тук младото поколение започнало с Win 8 расте и с времето си много се знаят кво е стар меню и тем подобни.  Даже гледам по-предишния коментар мой, че от преди 3 години съм писал нещо в тая насока.  Ако го бяха променили постепенно дизайна (или бяха сложили и новия и стария дизайн) нямаше да има толкова недоволни. Ок, Win 10 се държи различно на различен хардуер - ок. Vista също не беше цвете за мирисане. Обаче Win 8.1 (най-добре Win 8.1 with update) си е нормално стабилна операционна система. Win 8 беше зле в началото, но после си го оправиха. Е, всякакъв софтуер си има все някакви бъгове де... При Win 10 - един build по-добре, един по-зле, трети - не знам си какво. карат го на вълни, вместо да го карат напред. 

Имам Уиндоус 10 на три компютъра с добър хардуер и на трите няма никакъв бъг (като изключим мътилката на екрана за заключване, което не е бъг,щом се оправя с  настройка). Математически погледнато това е достатъчно, за да кажем, че воят срещу него за бъгове и пр. се дължи на други причини- хардуер с проблеми, лоши носители за инсталиране-с грешки, погрешни действия при инсталирането. Като чета по форумите каква бъркотия цари при правенето на инсталации , резултатът е на лице. Не съм специалист, който може да сложи един до друг седмица и десятка и да направи сравнение, но на пръв поглед десятката е много по-богата на възможности, което значи и по-сложна. Бай Иванов само да сравни процеса за почистване на диска колко време трае при единия и при другия, така е и за много други неща. На пример, вграждането на субтитри във филм с една и съща програма в седмицата е 160мин, а с десетката-33. Да не говорим за екипирането с драйвери-разликата е до небето. Главният виновник за проблемите с десет е това, че повечето колеги се втурват да инсталират, без подготовка-да си направят добър носител, проверен за грешки, да си тестват железарията в какво сътояние е преди това . Тази изключително сложна система от компютър и софтуер изисква много внимателно и достатъчно квалифицирано отношение, за да е в изправност.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Те тва е разликата между 10 и 7.

На седмицата не и трябва квалифицирано отношение. 

Просто "мяташ диска /флашката" и след 15 минути имаш windows.

Заради непрекъснатите ъпдейти, примерно не мога да сложа 10 (не че искам) на служебния си компютър. 

Там ползвам Интернет от телефона (тетеринг) и няма да ме кефи докато се ъпдейтва когато си иска, колкото си иска  

Разликата между 7 и 10 е най - вече в това че седмицата се харесва на хората (и как няма, като е красива, а и не само това) докато десетката е наложена на сила, като единствен възможен вариант. 

Колко е лесно да направиш десктоп режим и таблет режим. 

Ма не, трябва да са омешани. 

Да мре десетката! 

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А пак комшийката предпочита да си влачи един ашик на канапче-още по-непретенциозна конфигурация, много и харесва!

Аз съм виновен, че забравям как се казва този форум-тук по подразбиране трябва да се харесва 7.

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много е сложно да сложиш  Windows 10, да знаеш! Така го казваш все едно, ти трябва висше образование, за да сложиш, няк'ъв тъп Windows. Ей сега ще седна специално да си проверявам компютъра, за да си сложа 10-ка. За какво съм дал над 2000+ за компютър след като, трябва да го проверявам дали ще тръгне нормално 10-ка, а със 7-ца си ми върви супер? Ти сигурен ли си, че след като 10-ката ти "чисти" за 33 мин диска го прави наистина? Аз знам една доста известна/голяма/велика поговорка. Бързата работа, срам за майстора...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Актуализациите могат да се изключват на Win 10. Е, по различен начин, но се изключват и то елементарно и бързо, Така, че това с актуализациите не е оправдание. Да, Win 7 (поне по мой вкус) има по-малко настройки да си ги настройвам в началото след инсталацията. Но от друга страна му липсват разни г*вна, които драйверите ги изискват и ги чакам още минути да си ги инсталират, а за тези минути ще си настроя Win 10. Така, че времето се препокрива. Що се отнася до самите актуализации - ами човек щом има толкова време да чете коя актуализация за какво е и какво прави.... а, няма време да си настрои Windows10 - моля ви се! 

Те не малко хора не са имали проблемите, които пишат. Просто си ги четат от нета и ги цитират после.  Преди 10 години един ми викаше за  Vista: ма аз Vista не съм ползвал никога, просто съм чел разни мнения и си имам и свое. Аз му викам: Мен какво ми е зор за твоето мнение. Слагам нещо и ако се държи - остава, ако не - се маха докато не се оправи по-натам.  Нещо подобно сега и с Win 8 - Win 10.

Мен въобще не ми допадат настройките на Win 10 по подразбиране, но пак добре, че има опции за да си го настроиш. Е, да на различно място са, но ги има. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещата ще се успокоят когато Наско направи 10-ка сигурна и с интелигентно активиране.:bye2:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам какво толкова повече има в 10, в сравнение с 7... За мен една ОС ми е нужна чисто и просто като "подложка" за работата на истински нужните ми неща. Това всъщност е и трябва да бъде основното ѝ предназначение. И другото важно нещо - стабилността. ХР работеше и все още работи добре и знам хора, които все още ползват нея. Просто основната програма, с която работят не върви на 7, 8 или 10. Но ХР имаше много проблеми със стабилността и често крашваше просто така, от нищото. Виста беше една подготовка, една предпремиера на истинското подобрение в лицето на 7. И след СП1 тази ОС до ден днешен работи перфектно. И ми осигурява всичко нужно за ежедневната ми работа и развлеченията след нея. Лекотата в персонализирането на основните и най-важни настройки също е налице.

Е, какво повече ми трябва?

Редактирано от Mirgogo
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... За мен една ОС ми ие нужна чисто и просто като "подложка" за работата на истински нужните ми неща. Това всъщност е и трябва да бъде основното ѝ предназначение. ....

Много добре казано, каквото ми трябва предпочитам да си го инсталирам сам, а не да ми дават 20ГБ турлу гювеч!

Редактирано от androns
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами най-малкото агресивната политика...
В момента потребителят има право на все по-малко решения.
А трябва да е точно обратното!  Един софтуер е по-хубав, когато можеш да го настроиш по свой вкус и в пъти по-отблъскващ, когато  не можеш. Ако ще и да е ритуално самоубийство - потребителят има право сам да си взима решенията, а не някой да му ги налага/диктува. Било с ъпдейтите, било то с антивирусната, която  се изпълнява във фонов режим и трие какво и хареса...  Точно това ме облъсква и винаги ще ме отблъсква в нея...  Аз не обичам изненади, не обичам, когато нещо си го наглася и изпипам - някой да ми ръчка машината и да променя каквото му хареса.
Да не говорим, че пакетните ъпдейти далеч не са... най-доброто решение! В пъти по-умно е да могат да се избират с ометки - и пакетите, и ъпдейтите в тях!
Мнението ми може и да е ограничено, но определено се чувствам прецакан от Майкрософт, защото не ми дават право на избор и, ако си сложа 10-ка, то ще намеря начин да я накарам да работи както искам! 
Предпочитам да си взема хардуер, който поддържа 7-ца (колкото и да се брои на пръсти), отколкото да си сложа това животно на машината!
А колкото до конвертирането на филми...  Това не зависи от Операционната система.
Освен, ако не ползвате вградените инструменти!   Зависи от мощността на хардуера, от самата програма и  от това дали има хардуерно ускорение. Ако има такова - конвертирането/ обработката на видеото става  бързо. 

Редактирано от Mike_Toreno
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване