Сблъсък За или против Windows 8/10

389 мнения в тази тема

Отговорено

Ами да така става като се опитваш да правиш таратор +манджа с грозде каквато май е била идеята на микромеките за две работни среди едновременно . Ще имат бая още работа докато докарат уин8 поне до производителността и до популярността на ХР каквато май им е идеята с премахването на аерото . Не знам как ще се справят с андроида че съм виждал и клипчета с инсталиран андроид на десктоп машини , лично мое мнение е че ако продължават в този дух и начин с уин8 може и 2014 както дават графика за излизане на уин9 да го няма ........ :ag: Освен ако не направят както правят обикновено и чичко Бил не бръкне в чувалчето с доларчетата но за да купят андроид ще трябва бая дълбоко да се заровят :ag: :ag: .Също така смятам и че и доста от потребителите няма да го харесат този уин8 много е шантав и бързо ще се насладят на него и отново ще се върнат на уин7 и уин 8 ще е може би най-големия провал на редмънтци но ще поживеем и ще видим що ще излезе на 26-ти октомври може пък да измислят още някоя тъпотия и изобщо да не може да се активира на по-стари машини и да изядеме някое дърво :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като става въпрос само за интерфейса и опаковката на Windows 8 тогава защо сърварите на Microsoft са под Линукс? Просто заслужава ли си за една опаковка човек да си инсталира бъгава и недоносена още в началото си операционна система? Работя си със старото XP защото ми върши работа. Ще премина на Windows 7 тогава когато програмите престанат да бъдат за XP, ползвам компютъра си както всички останали потребители тука - като хоби - гледане на филми, слушане на музика, разговори по Скайп, интернет и хобито ми ориентирано към музиката. Ако работата ми изисква поставяне на Windows 7 или 8 ще си го ползвам на лаптопа по необходимост. Не всякога целта / Windows 8 / оправдава средствата. Излишни RAM и ресурси и дисково пространство - нямам. Ако ги имам бих ги използвал за нещо по-полезно. Нито програми няма, нито още и драйвери има написани за Windows 8. Новаторството е хубаво нещо да бъде прилагано - но когато си заслужава.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не само мои наблудени показват, че Майкрософт имат една закономерност при създаването на своите системи. Винаги създават нещо уникално и след това нещо трагично. Уиндоус 3.11 и т.н. бозици до Уиндоус 98, който владя пазара доста дълго време и беше уникален за времето си. После Уиндоус 2000, който е тотална трагедия. Поизчистиха го, пипнаха го още тук-там и светът се зарадва на Уиндоус ХР, който е една от най-добрите и тиражирани ОС (за времето си). За Виста чат-пат чувам добри отзиви, но личният ми опит е изградил доста негативно мнение за тази ОС. Седмицата също жъне усехи и аз съм адски доволен. За сега не съм срещал по-добра ОС за домашните потребители. Та, следвайки тенденцията на Майкрософт, сега е време да извадят на бял свят пак някоя бозица. Лично аз бих си качил Осем само след като я кача на поне 10 други компютъра и след задълбочено наблюдение над тях.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Dove,от личен опит ти го казвам не сравнявай изобщо 7-цата и ХР-то.Просто няма смисъл!7 в пъти по-добра!И пак повтарям MS навлизат в съвсем различна територия,мобилността,оттам и тази OS.Макар,че ако не се лъжа другите си използват различни OS за мобилните си устройства.В случая визирам Apple-MAC OS за компютри и iOS за мобилни устройства!Само,че MS решиха да ударят конкуренцията с един куршум-една единна OS за всички устройства,не е лошо като замисъл,но...ето тук е голямата дилема,коренно различни устройства да се уеднаквят с една OS!Според мен почти непосилна задача! :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В къщи съм Pentium 4 2.4GHz - overclock: 3GHz, ram 2GB, ASRock P4i65G.

Windows 8 RTM & RP не подържат този процесор.

Така че, спора е излишен!

П.П. - Windows 7 върви перфектно!

Също и Win8 DP.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз не виждам какъв е спора! На Windows 7 не е спряна поддръжката! Така, че на който не му харесва 8, да си стои на 7!

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
lip6eqt,
Да не си пробвал 64битовата версия? Аз имам същия процесор, но Win 8 Developer Preview се инсталираше. Не вярвам да са махнали подръжката на този процесор. След няколко дена, ако се реша да инсталирам RTM версията, ще видим :)
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

и ще видим що ще излезе на 26-ти октомври може пък да измислят още някоя тъпотия

тогава ще излезе същия билд, без промени (поне досега е било така)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
lip6eqt,

Да не си пробвал 64битовата версия? Аз имам същия процесор, но Win 8 Developer Preview се инсталираше. Не вярвам да са махнали подръжката на този процесор. След няколко дена, ако се реша да инсталирам RTM версията, ще видим :)

Win 8 Developer Preview става (бях с него откакто излезе до преди месец), RP & RTM не подържат Pentium 4

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Kompir аз си ползвам Windows за всичко друго но не и за работа. Това дали ще ползвам XP или 7,8 мие все тази. Каквото искам да рипна,копирам,сваля и прочета ми е все едно. С всички версии на Windows ще си го свърша и няма да претендирам защото това ми е забавление. Друг е смисъла ако с OS си върша работа / като бизнес / и тя оказва влияние на него. Излишни RAM и дисково пространство - нямам, дали на екрана ще виждам логото на на 7 или 8 няма толкова голямо значение - аз си гледам забавлението. Работих дълго време на Windows 98 без никакви проблеми, преминаването ми на XP бе защото програмите които излизаха бяха само за ХР и не ставаха за 98. Разговорите по скайп са едни и същи независимо от версията на OS.

Липсата на конкуренция и това че корпорацията иска да завладее и уеднакви всичко с една и съща OS - като интернет, като мобилни устройства и ред подобни работи обрича OS на тотален провал. Това че Microsoft иска да приравни нещата такива каквито са на лаптопа и този на мобилния телефон е най-голямата и грешка. Телефона си е за разговори - нито тотално да замени професионалния фотоапарат - нито да замени стационарния компютър. Липсата да имаш съперник с които винаги да гледаш да оптимизираш операционната си система - по производителност, по ресурси, гъвкавост и защитеност води в крайна сметка на самозабравяне и само влюбване. Това да имаш конкуренция която в същност да играе роля и като катализатор за нови иновативни идеи води винаги до нещо по-хубаво.

Това човек да си сложи най-новата версия или дреха - няма никакви проблеми. Проблема на новата OS е повече ресурси,памет ...... които както казах за забавление е неоправдано.

Темата за форумен сблъсък е доста изпреварена, в момента тези релийзи са предназначени за корпорации пишещи драйвери за видеокарти. Тепърва ще има доста изменения които ще направят Windows 8 още по-пъргава .... като млада невеста на седянка .... :ag:

Не съм против новото - но като е ново да има защо, а не по-голяма памет,ресурси и дисково пространство. Всеки програмист врял и кипял в тези неща - винаги ще направи нещо по-голямо и шопарско. Липсата на конкуренция му е добре дошла. ;) Проблема е не е количеството, проблема е в качеството на OS.

По маниера на Windows би трябвало лъжиците да са вече забравени - та нали си имаме хубав и голям черпак. :ah:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Извинявам се, че пак пиша, но Dove80, ако бях на твое място, щях да си строша клавиатурата в тиквата...

Темата за форумен сблъсък е доста изпреварена, в момента тези релийзи са предназначени за корпорации пишещи драйвери за видеокарти. Тепърва ще има доста изменения които ще направят Windows 8 още по-пъргава .... като млада невеста на седянка .... :ag:

ТЕЗИ релийзи /Pro, Enterprise и Enterprise N/ нямат АМА НИЩО ОБЩО с пишещите драйвери за видеокарти. Глупаво е, защото това е финалния RTM билд, който ще бъд епредставен на 26 октомври. Плюс факта, че днешно време се пишат драйвери само за видеокарти по твойта логика... Да не говорим че за пишещите драйвери, MS са предоставили копия на RTM-а на осмицата, а това което аз и други се втурнахме да ползваме са лийкнати от някой наистина свестен човек, RTM-и.

Няма какво да се пипа вече по осмицата, освен сервизните пакети естествено. Като е излязал RTM на седмицата, MS да са правили други промени по Build 7600? НЕЕЕЕ! А Windows 8 е достатъчно пъргава, за да ти избяга под носа, и достатъчна пъргава да бие буут рекорда на моята Windows 7, работеща на Intel CORE I7 с 4+4 ядра, 8ГБ рам, като този рекорд е 123 секунди, а търн офф рекорда е 3-4 минути..........

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

R2-D2, наблюденията ми над Виста са изградени от опита, който имам с компютрите на потребители, които нямат и минимални познания и само цъкат в нета, Скайп, филми и музика. Вероятно помните за редицата бъгове в по-старите системи. Напр.: изчезващото меню на БГ езика при ХР, същото и при 7, но го корегираха след ъпдейт. Много незначителни, но и дразнещи бъгове. Все още не съм срещал потребител с Виста, който да я е теглил от нета. Всичките бяха си закупили лаптопите с инсталирана Виста и с лиценз. На такова "омазване" съм се нагледал, че просто ми се вие свят. Прост пример: на преподавателка в университет всички икони и се променяха на иконата, която програма е отворила последно. Напр. пуснала е музика и всички икони и стават на Winamp. Дали поради драйвъри, но на 6 машини се удивих колко ресурси взима тази Виста. Бъговете с графики, езици и т.н. също не бяха никак малко. След време на почти всички им качих 7, направих рестор поинт и сега са предоволни. Всичко върви без да е изскокнало прозорче дори за една грешка. С времето дори и не лагват машините, а те нищо не пипат (нито аз). Нито дефрагментация, нито проверки и т.н. (не знам дали и Вистата може да си ги прави сама). Има доста истина в думите ти и най-вероятно повечето от проблемите се крият в драйвърите.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Dove-ти наистина ме разби като виетнамска колиба!Как можеш да кажеш,че ти е все едно дали караш Мерцедес,ЗАЗ или Трабант.И къде е логиката,че Windows не става за работа?Отделно точно тези компоненти РАМ и HDD са вече почти без пари,така че забележката ти е безмислена и на фона на продаващите се в момента компютри.Дори "кирливите' лаптопи са с много РАМ и големи хардове!И пак казвам,MS не приравнява нещата,просто като идея наистина е вълнуващо единна OS,но все още мисля е трудно да се постигне оптималното за да бъде самата единна OS, наистина задоволяваща потребностите!Но винаги някой трябва да поеме пръв инициативата иначе ако те слушам би трябвало да си караме с хладилника Мраз,телевизора Електрон и кола Трабант-е не благодаря!И що се отнася до конкуренцията-еми мога да ти кажа голяма е!Вече има Google OS,за MAC OS знаеш,LINUX и други,че дори сложи и Android ако щеш.При мобилните положенето е същото-Android,Simbian,iOS.И да кажеш, че нямало конкуренция,човече съвземи се!И мисля,че някои работи със стария Windows няма да можеш да ги свършиш.А що се отнася пряко по темата-подкрепям идеята при Windows8,но мисля реализацията за ...да кажем странна.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Друга не хубава черта на Windows 8 е неговата цена варираща около 200 $. Според мене са доста пари отделени за забавление. Погледнато от страната на нейното използване в бизнеса - тя пак е с висока цена. Доста трудно ще бъде продавана на настоящия момент когато доста фирми са в недобро положение. При лаптопите с инсталиран Windows 8 са доста висока цена за сега.

Отделно точно тези компоненти РАМ и HDD са вече почти без пари,така че забележката ти е безсмислена и на фона на продаващите се в момента компютри.

Щом са почти без пари за тебе моля те купи ми. Ще ти бъда безкрайно благодарен за това твое дело.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Къде пък видя 200 долара цена???

От това, което знаем

Ъпгрейд до Win8 Pro за компютри, закупени след 2 Юни 2012 струва 15 долара Натисни тук

Ъпгрейд от Windows XP, Vista, 7 на компютри закупени преди 2 Юни 2012 струва 40 долара Натисни тук

Нов лиценз, когато цъкнеш от уин 8 опцията за купуване дава цена от 60 евро, което най-вероятно наистина ще е така Натисни тук

buy-windows-8-pro.png

Хайде поне като говорим да говорим с факти, а не да измъкваме числа от въздуха

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Dove80,

Неискам да те засягам с мнението си, но твърдението ти, не се припокрива с реалността. Microsoft обявиха, че всеки който си е закупил машина с WIndows 7 от 2 юни нататък, ще може да направи ъпгрейд към Windows 8 Pro, срещу 15$. Офертата ще важи до 31.01.2013.

Отделно всеки притежател на лиценз на XP, Vista, или Windows 7, ще може да направи Upgrade към WIndows 8 Pro срещу 39 долара. Натисни тук

Невиждам къде му е скъпото, като обикновен юзър на Windows? Ако нямаш лиценз, то и без това ще я крадеш осмицата или си откраданал предните, така, че аргументите ти куцат.

Много е прав Компира, като казва, че в сравнение отпреди няколко години, Рам-а и HDD паднаха драстично. Моят има 8гб рам, и 750 гб хард. Не ги ползвам всичките, но ще се радвам, ако съумея да ги оползотворявам удачно и по предназначение с Windows 8, все пак съм ги плащал тези компоненти. Това, че твоята машина. неможе да върви с Windows 8, не го прави по презумпция смотан. С подобен род изказвания, ставаш като лисицата и гроздето от баснята на Лафонтен.

Трябва да ти кажа, обаче, че не си сам в това си поприще. На мен например, Audi Q7 ми изглежда тежко, тромаво и преклено лъскаво за джип, но впоследствие осъзнах, че това се дължи по-малко на рационални доводи и повече на факта, че немога да си го позволя.

:) Със здраве!

Борката ме изпревари с 1 минута. Shit! :ag:

Редактирано от Bai_tanas
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами Dove,хвани се на работа ,изкарй си парички и си купи!С вайкане и плюене на OS, няма да стане!И я ме светни за сървърите на MS,че нещо май жегата ти е дошла в повече! :blink:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доста не ми е приятно да репликирам колегата Kompir, но ако беше погледнал коментара на колегата Bai_tanas и погледне че съм съгласен с неговото мнение може би нямаше да пишеш пост. Относно парите от доста време съм научен да уважавам и ценя същите и засега не си заслужава за гъзарията да имам Windows 8. Наистина ли че за първи път научаваш че сърварите на M$ са под линукс?

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако нямаш нищо против я ми пусни линк за сървърите,защото имам лошото чувство ,че бъркаш за слуха,които плъзна в интернет за сървърите на Skype.И не смятам,че Windows 8 е гъзария,а просто необходим етап и ако беше се опитал да разбереш основното-светът върви напред независимо,дали ти харесва или не!""от година на година шопарчето Windows лакомо расте за памет, бъгове и дисково пространство. Кога ли ще дойде време когато наистина новата му версия ще се отличава с потребление на по малко ресурси и по-голямо бързодействие .... може би никога, докато за Линукс дистрибуциите това е реално.""-ами пробвай последната версия на Ubuntu-12.04,не мисля,че е по малко лакома от предходната.Тук пак грешиш-всяка нова OS,става ""по-шарена'"",което е нормално като се има впредвид падащите цени на PC компонентите,спрямо 5 години да речем.""Просто заслужава ли си за една опаковка човек да си инсталира бъгава и недоносена още в началото си операционна система?""-би ли обяснил какво бъгаво и недоносено видя в WINDOWS 7,а за 8-цата мисля,че на този етап не можем да говорим за оценки,прекалено рано е!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам какви са тези глупости за Линукс в темата и защо изобщо го намесвате. Прекрасно знаете, че това е сървърна, а не потребителска операционна система и не е и грам приятелски настроена. Всъщност и Windows си имат сървърна ОС, която си върши чудесно работата. Мисля, че не взимате под внимание това за какво ще бъде използвана дадена операционна система!

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами шефе и аз това се питам,но колегата я намеси не на място и ми стана чудно точно затова-при положение,че MS си имат собствена сървърна OS да използват чужда...и затова ще го помоля във статуса да даде ако може едно линкче за това,просто ми стана интересно! ;) Пък и не видях обосновано мнение против 8-цата освен потребителския интерфейс,което е всичко друго,но не и основателна причина за отрицание.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

MS спонсорират Suse,така че е напълно възможно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване