Сблъсък За или против Windows 8/10

389 мнения в тази тема

Отговорено

От няколко дни ползвам RTM версията и темата на десктоп прозорците е най-хубавата от всички Windows до сега. Всеки елемент изглежда на място и свързан с останалите. Единствено е странно че са оставили старите икони по менютата. Вероятно ще ги променят както в новите офис програми във финалната версия.

https://i.imgur.com/QUCyZ.jpg

Не знам каква е идеята на аерото, и никога не съм го харесвал, но трябваше да го оставят като избор. Зесага ме дразни че таскбара е прозрачен, в което не виждам особен смисъл, и също няма опция да се изключи.

Друго, което ми харесва е че вече има вградено прегрлеждане на PDF-и, а също и доста програми и игри в Store. Децата определено ги харесват, и май ще се купува монитор с тач-скрийн.

Като минус засега е това с таксбара, друго не ми е направило впечатление. А и също още не мога да разбера колко време ще работи без активация, и дали наистина новозакупен уиндоус ще струва 60 долара. Ако е така, край на пиратството - това е напълно оправдана и нормална цена за нас.

По нагоре имаше някой, който се оплакваше че програмите се правили за ХР, и за това сменил 98. Пълна глупост. Всяка програма, която върви на 95, върви и на всички след нея. Обратното невинаги е така. Просто си ъпдейтвайте версиите на програмите. Като цяло R2-D2 го е казал най-добре няколко мнения по-назад.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доста ми е интересно защо чак сега се научава че сърварите на M$ са под Линукс? Всеки знае да работи в търсачката Гугъл и ще намери това което го интересува. Както и прочетох това е отклонение от форумния сблъсък. Windows ще си остане бъгава OS независимо че и аз я ползвам. Съществуват доста програми за поддръжка на операционната система - като се започне от регистрите и да се стигне до дефрагментацията и. По същата причина Питър Нортън издава голяма колекция от книги за прословутата система на M$ точно заради нейната "перфектност". Издава прословутата Windows Библия която сама по себе си е дебела към 8-9 см. с неща пак засягащи устойчивостта и безопасността й. Аз отново ще повторя - излишни пари за памет,ресурси и дисково място нямам особено когато единствена цел на използване на операционната система за този етап / дни преди нейното официално представяне / когато тя се използва за тестване и.... за нещо останало. Когато започна да печеля някакви дивиденти от Windows 8 с охота бих си я сложил.

Имам молба когато се отговаря на моите постове да няма лични нападки срещу мене от сорта ...Каква кола ще карам, как да работя и ред подобни неща. Както се вижда от постовете ми аз лично никой не засягам нито и споменавам имена, а засягам операционната система. Личните нападки срещу мене е доста лош тон на поведение и обноски и в голяма степен обезсмислят това което човек знае. Спор нека да има но и нападки срещу някого. В спора се ражда истината но не и цената на някакви нападки. Благодарности на колегите които са си инсталирали и тествали системата и са изразили някакво мнение относно нея без някакви лични нападки срещу мене. Все трябва някой да застане от другата страна и да има опонент.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Типично по български!Правим се на обидени.Не нападам никого,просто дай ФАКТИ,а не голи приказки.В предния пост ти го казах ясно и то абсолютно вярно-с всяка нова версия на която и да е OS,и растат ресурсите.Абсолютно нормално имайки в предвид простата и азбучна истина в бизнеса на големите пари-нова версия,нови плагини и оттам по-големите изисквания!И това за колата бе просто и нагледно изобрежание,че светът трябва да върви напред иначе щяхме да живеем още в пещерите.И перфектна OS, няма поне за сега,ако си мислиш,че в Linux и MAC OS няма бъгове и са неуязвими жестоко грешиш!Поразрови се из интернет!И шефе и аз по-горе казах същото,че опаковката играе първостепенна роля,но мисля че обединението на мобилни оси с настолни не е грешна стъпка.Същото правят и Aplle,но ...бъдещето ще покаже.Vessko-това няма нищо общо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм българин и се гордея с това. :) Колега една молба - моля те, не преписвай подобни неща на нашата националност. Селско е твоето поведение - без нападки лично от моя страна да получавам такива без основание. При твоето положение хората се извиняват. Думата извинение се научава до седем годишна възраст с още няколко които се броят на пръстите на едната ръка. Хем липсващи години, хем и възпитание. Не съм възпитан на репликирам по такъв начин - но да се отправят лични нападки че описах доста очевадни неща за Windows ..... пази боже някой да дръзне да каже нещо по иначе за тази операционна система - ще бъде охулен и оплют.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-големият плюс "ЗА" Windows 8 ще е цената на ъпгрейда му, а и за нов лиценз ако се потвърди цената от € 59,99.

За България цената за ъпгрейд вече официално е € 14.99.

За всички, които са заинтересовани ето сайта за офертата - https://windowsupgradeoffer.com/bg

Има секции с ЧЗВ и повече инфо.

Въпреки че сигурно много хора ще се разгневят, мисля че трябва да спрете с пиратството и да изтриете всички теми за активатори и ключове. Вече няма извинение, че Windows e скъп. Дори новият лиценз е доста добра оферта.

Не може да сте дали 1000+ лева за машини, а да се правите на интересни за 120 лв. Мое мнение разбира се. Един от най-интересните ви сблъсъци беше този за пиратството - Натисни тук

Автора нека да сложи анкета във началото, за да се види кое е повече - ЗА или ПРОТИВ.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Dove-за последен път ще го кажа,факти моето момче,а не голи приказки!И темата е ясна-за и против новата OS,ти къде отиде обаче не знам и какво общо имаше в случая другите OS,така и не разбрах. :bn: И относно това за обидите-еми първата закачка беше твоя""Щом са почти без пари за тебе моля те купи ми. Ще ти бъда безкрайно благодарен за това твое дело."",просто ти отговорих в твоя дух.И когато се закачаш,трябва да можеш да носиш на майтап,така че проблема си е твой и не смятам да се извинявам за нещо,което не съм напрвил.Цитирах ти мненията ,на които исках отговори с факти,но не получих такива,така че не виждам за какво се цупиш. ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Windows ще си остане бъгава OS независимо че и аз я ползвам. Съществуват доста програми за поддръжка на операционната система - като се започне от регистрите и да се стигне до дефрагментацията и.

Подобни оптимизиращи програмичистачи на регистри и подобните им са абсолютно ненужни под Win 7 (ненужни са под каквато и да е ОС) . Почистването на регистрите не носи никакви плюсове, освен рискове. Ако очакваш, че като почистиш рега, уина ще стане по - бърз, грешиш. Авторите на този род програми, правят пари от въздуха, благодарение на глупостта на потребителите. Относно фрагментацията под Win 7 ... след дефраг с вграденият инструмент на Windows, PerfectDisk показва 0 % фрагментация и 100 % пърформанс. Също така, фрагментацията под Win 7 e почти нулева.

И преди да ми отговориш на поста, моля, прочети го преди това.

Windows бил бъгав...бъгави са ЗКУ-та.

Относно темата - http://www.tomsguide...eview-1760.html Осем причини да минем на Windows 8.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз да си кажа мнението - колкото и някои да оплюват windows - ите като ОС, тези същите имат на компа си операционна система на Microsoft, тъй като няма кво да се лъжем по -голямата част от съществуващия софтуер е направен за ОСистеми на Microsoft. И още нещо 8 - та хубава, според някои, лоша според други, ще се наложи, както всички други ОС на Microsoft, може би с изключение на Vista и още една доста стара, мисля, че беше NT, ако не се лъжа. Vista между другото беше добра ОС, но излезе ненавреме т.е. когато хардуера на повечето потребители не беше готов за такъв софтуер с такива изисквания като тази ОС. Поне така мисля. Може и да греша. Само за факт колко нови игри се правят съвместими и за други ОС. Например прозводителите за хардуер - видео карти да вземем примерно - еми средния и високия клас са необходими да си вземеш такива, говоря за AMD HD Radeon примерно, само ако играеш игри или ползваш специфични програми изискващи мощно видеокарта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако не помислят малко , тия юнаци дето се правят на разбирачи , ще постигнат ефекта на Виста ,само че тук ще е обратното.Супер смешен и ненужно сложен интерфаис има тази 8 .Все едно си цъкам на телефона ,което е доста изнервящо.И по други форуми реват за това.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен, Win 8 е много добра ОС. Това си е мое мнение, но тя е много удобна и красива! Аз съм ЗА :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В мометна само в 8 не ми харесва как се държи с игрите , може би това е от драйвери или несъвместимоста на самите игри ,което е нормално, визията също не е удобна.Със сигурно след време ще се направи тема за 8 ,която да е по удобна на хората ,които са свикнали с удобствата на 7 примерно..Както казаха ,някой хора ще се наложи с времето си, може би след сп1 ще стане още по добра от 7.Едно немога да разбера , тези който не им харесва , по добре да не я тестват сега .Нормално е да има бъгове и несъответствия с програмите.Просто твърде рано ще се разочаровате от продукт ,който след време ще се окаже успешен.А колкото до спора за евтините чарколяци , ми нз аз ако искам да си направя една съвременна конфигурация ,даже без да се изхвърлям на последните излезнали неща ,не че нещо ама едно 2 хиляди и нещо лева отиват.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не съм я тествал и едва ли някога ще я тествам след като отделих толкова време да прочета всичките ви мнения по темата. Даже и преди да ги прочета, само като видях за какво става на въпрос от клипове си казах, че тази ОС няма да си я сложа. Вече с вашите мнения си затвърждавам мнението и точка. ;) Съгласен съм, че лека по лека трябва да се преминава към новото, но ако има начин ще зацепя на 7-цата. Избора ми на win 7 не беше никак труден докато имах XP, но това METRO не ми се нрави.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте с уиндолс 8 про съм вече 4 месеца и то като основна ос още от консумер превю версията и до сега не съм имал някакви проблеми с системата работи си нормално , нормално колкото всеки уиндолс може да работи . Всички драйвери за уин 7 стават и за тази версия уиндолс8 .Метро интерфейса ,който толкова не навиждате лично на мен пък много ми харесва и допада и просто не знам що толкова сте запецнали на старите неща и всяко ново нещо първо го оплювате а като мине време сте на него .Подобни думи че не е хубава ос че не става за нищо съм чувал и преди 4 години за уиндолс 7 а сега точно тези , от които го чувах това са със уиндолс 7 и го хвалят на поразия колко работел добре бил красив и други неща , та същото ще стане след половин година до една година и с този уиндолс неизбежно е това е развитието на технологиите и трябва да се свиква с тях а който иска да си седи със уин98 да си седи в 20век и да не мрънка че еди що си било лошо а и щом му харесва да кара москвич или трабантче макар да му предлагат ферари и той не го иска негова си воля.Въпреки всичко всяко начало е трудно и това си е така метро интерфейса е по удобен за тъч екрани на таблети но това е началото с времето повечето устройства ще станат с такиви екрани просто това е бъдещето какво да се прави техниката се развива не седи на едно място

И след тези адски много думи аз съм за този уиндолс 8, защото според мен е удобен , лек и си работи добре , поне за сега . :)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дам прави сте! Windows 8 хич не е удобен за работа. Защо ли? Хората немогат да свикнат с промените. Интересното е, че точно това е неговата цел. Както казват Microsoft, "Боравите със смартфона си, след това се налага да използвате таблета а накрая се пренасяте на настолното PC. И за всяко следващо у-во трябва да се пренастройвате /iOS, Android, Windows 7/. Идеята на Windows /Phone/ 8 е да не се пренастройвате за всяко у-во, а преминавайки от смартфона на таблета и на настолния компютър вие да виждате едно и също, без нужда от непрестанна промянва". Ще цитирам едно нещо, което много ме кефи: "Всички големи дела и всички големи мисли имат нелепо начало". Знаете къде сте чували това, нали? Нека видим перспективата: не веднъж съм посочвал линията на Windows версиите, която хората с времето са си набили в тиквите /хелоуин е все пак :ag: /. Ето я нея:

Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows VIsta, Windows 7, Widnows 8

Какво искам да кажа? Само я вижте! Изключва Windows 95, една от най-иноватинвите Windows версии. Включва 98, който неможе да се отрече че е подобрена 95. Изключва 2000, който е пряк предшественик на ХР и мога да гарантирам, че няма разлики с него, освен дизайна и някой от "супер яките" функции на ХР /разбирателството с лаптопи/. Включва ХР, който е подобрен 2000, изключва Vista, по-иновативна версия дори от 95, включва 7, който е подобрена разновидност на Vista и изключва 8, защото е много иновативен. Горе-долу всяка втора версия на Windows е подобрена първата /98, ХР, 7/, а всяка първа иновативна /95, 2000, Vista, 8. На хората им трябва време да свикнат с промените. Точно за това Windows започна да излиза на три години - да "вземеш" 7 през 2009, и след 6 години да го смениш... 6 години не е малко време за висене пред скучния Windows 7. Windows 8 не бил добър за игрите - да да. Производителността му е доста добра, аз лично го намирам за по-бърз от 7 /не говоря за буута, при мен той е леко бавен, но не е като нормалният при windows 7, 123 секунди/. Вкрайна сметка може да се каже, че Windows 8 ще бъде намразен, точно както Windows Vista. Защо? Сравнете я с ХР:

https://i.imgur.com/9W30C.png --> https://i.imgur.com/3Q9q3.jpg

Виждате ли разликата? "Незабележима е". Никой човек неможе да свикне бързо с това, човека е устроен така. Но със следващата версия се свиква, щеш нещеш:

https://i.imgur.com/3Q9q3.jpg --> https://i.imgur.com/qxvzL.png

Windows 8, пак казвам е многооооо иновационна, никой неможе да свикне с нея отраз, защото всички сме хора, а хората не са създадени за такова мислене /поне не всички/:

https://i.imgur.com/qxvzL.png --> https://i.imgur.com/NynAd.png

Цитирам: "Microsoft и лайно да ви пробутат, ще го ползвате". Всеки се доверява на команията Microsoft и въпреки много грешки в Windows преди, аз лично в последните операционни системи на Microsoft, /да, дори Vista, колкото и да ви е странно/ не срещам голям наплив от бъгове.

Използването на нелегален софтуер /поне така твърди гиганта/ също може да доведе до неизправност в с-ма.

Като цяло, мсиля, че Windows 8 няма да е успешен, по-горе обясних защо, techops също се е изказал добре.

Не случайно Windows 8 е наречен Reimagiend - защото е напълно нов.

Аз лично ще споделя и мнение за Windows Blue:

90% от хората, чували за това животно си мислят, че това е следващата версия на Windows. Microsoft знаят какво правят. Те ще направят Service/Feature пак, вместо SP1, SP2 и т.н. Но когато хората го мислят за отделна OS, и имайки впредвид Windows линията, то това е ключ към по-обширният успех на Windows 8. Само и само заради Blue, знаейки, че there's no way back, хората ще се наложи да свикнат с Windows 8 и да се пренсатроят до Blue докато... се псунат първите му релийзи и се окаже, че е SP/FP. Windows 9 - Reimagining the Reimagiend. Дам. Вероятно ще пипнат неща, които не са пипани в Windows 8, например ще въведат новите плочки, или имайки предивд иска за дело с/у Microsoft на тема "плочки" може и да нямаме вече плочки. Както и да е - Windows 9 ще продължава да е тъй "модерен". Пак ще кажа - There's no way back. Windows 8 стартира нова ера в Windows и рано или късно тя ще се наложи. Няма да имаме Windows, Windows RT, Windows Phone а всичко ще работи под Windows. Microsoft заплануват това още с идването на Windows 9.

П.П. Мисля, че интерфейса е достатъчно добре оптимизиран за мишка. Пробвайте да управлявате Android с мишка - по-трудно отколкото в Windows 8.

П.П.2. Да не забравям да спомена: използвам Windows 8 още от 3 август, когато лийкнаха за пръв път Enterprise N. От тогава имах само няколко проблема с този N /и то не по време на използване, а още като прясно инсталиран/. От тогава никакви проблеми. Сложих го и на един друг лаптоп, по немощен /Lenovo Thinkpad SL510/. Там лети. Като гледах как седмицата се влачеше, бяха й изключени визуалностите, класичекса тема, ала-бала, пак се влачи. Тва чудо хвърка. Сложих го края на август. И аз и тинкпада сме доволни - перфектно работещ и безотказно!

П.П.3. Най-интересното в случайте с Windows /ех на тоз джам почнах да гледам като на страдащо дете значи/ е оплюването им: както съм казвал - Vista. Каква е ситуацията? Отварям замунда и а - Vista?! Я да я пробвам. 30 минути се дърпа. 5 минути я пека. 10 минути бекъп. 30 минути инсталл. Vista = shit. 30 минути - XP back. И веднага почвам: Vista нестава за нищо, боклук, яде ресурд, бля-бля. Ситуация, в която да мрънкаш е: излизаш. отиваш в магазин, даваш 300лв за Vista, връщаш се, 10 минути бекъп. 30 минути........ Тогава - плюй ако щеш и върху диска! Друго нещо е плюенето като не ти харесва - мен не ми харесва, значи ще правя всичко възможно да я уплюя: тея плочки гадни, пари, без аеро скука, боклук. Заема ми място с 0,0002kb повече от 7, яде ми с цели 2MB повече от седем, а няма нищо отворено, там има една точка, дето не се вижда, ама при windows 7 я нямаше...

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами айде и аз да си кажа-за лекото не смятам да я меря на ''килограми'',''сантиметри''и т.н.,за визията:ами наистина бях върл противник на толкова постното,както ми изглеждаше в началото старт екран,но...от както я използвам съм предоволен-с един клик си виждам новините времето и т.н.,просто,ефикасно и най-важното много,ама много удобно.Що се отнася до Shutdown-а бутон,еми разликата е едно движение в повече за Sharmbar-а,не мисля че ,ще ни се скъсат пръстчетата. :ag: Прослувотото аеро,еми на ХР,като го нямаше да не бяхме умрели.Относно драйверите не съм имал проблеми.А сега минусите-за мен най-големия е объркването между Windows8 и Windows RT,това Майкрософт трябваше да намери начин и да го разясни по ясно и да няма разочаровани.Друг голям минус-приложенията по региони:за US богато,ама пребогато ,за България например зле...,ама то си е било винаги така-1,2,3,4 свят хора...В заключение ще потвърдя впечатлението си-браво за иновацията да обединиш всички устройства под една "шапка",а времето ще покаже правилен ли е подходът им!Лично за мен може би са на правилния път.А критици ще имат и то много,но те и затова и са се наложили на пазара...А пропуснах нещо-старт бутона.Еми на мене ми е все тая ,дали го има или няма начини и без това да си намериш старт панел,програма и т.н.,бол.Нито на ХР,нито на Vista,а най-малко на 7-цата съм му изпитвал нуждата.Така че не виждам защо и затова трябва да ревем,освен поради прословутия навик,разбира се.Нали затова е и старт менюто-там е всичко,ако разбира се си направим труда да го опознаем напълно.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

kompir, има ясна граница между Windows 8 и Windows RT - второто е издание на Windows 8, прдназначено само за таблети, не се продава отделно, няма десктоп среда, използваш само Metro интерфейса, приложения само то Store, идва си с Office. Демек - смеска м/у Windows 8 и Windows Phone 8. Едната крайност е W8, другата WP8. По средата е W RT. Функционалността на Windows Phone 8, големината на W8, приложения от магазина за Windows 8.

Колкото до навика за старт бутона - сега като си мръднеш мишката към старото място на старт бутона, по навик, излиза новия старт екран... демек и навика няма нужда да си сменяш :ag:
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен "проблемът" който повечето хора имат с Windows 8, е свързан с неосъзнатият факт, че искат да работят напълно пълноценно на него, с hardware (мишка, стандартен монитор), който спрямо възможностите и, е вече морално остарял.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
R2-D2,това което исках да кажа е че ,Windows RT,не е пълноценна OS,и все още много малко хора знаят това и в един сладък момент-ама това не работи,ама онова не тръгва.Тя основно е за ARM процесорите.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В този случай не става въпрос за свикване и за това как всяко ново нещо е странно и стряскащо и.т.н.

Става въпрос, че за първи път в историята си Microsoft налагат груби ограничения на потребителите, вместо да му дават повече възможности и екстри. И това е факт. Просто ги виждам как се опитват да се наместят в нишата на Apple, като си служат със техните мръсни номера. Жалко е. Но докато потребителите на Apple са свикнали с подобно отношение от самото начало, при потребителите на Microsoft това изобщо не е така. И те (потребителите) изобщо не са такива овце. Най-малко пък бизнеса, който играе много сериозна роля в доходите на компанията. Microsoft играят хазартно и се целят в таргет група под 30 години. Също така си мислят, че успешно ще окупират пазара на таблети, лаптопи, смартфони и настолни устройства. Излишно е да цитирам лафа за лакомото дупе, нали?

Изобщо не предвиждам толкова ярко бъдеще на Windows 8 и Phone версията му, въпреки прогнозите на techops :)

Просто Microsoft закъсняха да се набутат на този пазар и сега се опитват да наваксат пропуснатото с един голям удар. Обаче компаниите, които отдавна са там, имат огромен опит и ще го използват. Те няма да останат на едно ниво със сигурност. Тоест, уж видимото превъзходство на Windows 8 в момента на този пазар ще се стопи буквално за няколко месеца. Преди изобщо да успеят да се наложат достатъчно стабилно на пазара. :)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Някой има ли телефон с WP, е аз имам. Мога да ви кажа, че супер си пасва с Windows 8. Каквото го имаш на телефона го имаш и на компютъра. Отваряш компютъра и все едно си отворил голям телефон. Лошото е, че всичко е насочено към социални мрежи и интернет. Налагат ти се някакви ограничения,особено с маркета. Няма я свободата да избираш, няма я тръпката. Това може да мине в САЩ (както спомена BEATFAN), но едва ли в Европа.

Ако искат да направят ОС която като я пуснеш и да работи, е не са успели. Иначе първи впечетления красота, там някакви плочки се обръщат подскачат и тн. И като натиснеш някоя почват проблемите, то ти искат акаунти, лични данни, къде живееш, тел. номер.... Другото, натискаш видео и изненада няма видео файлове. И се почва едно ровене докато се оправиш. Иначе като замисъл е добре но има още много кусури.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

emilgb, винаги всичко е пренебрегвано, освен САЩ и ЮК. А защо е насочено към социалните мрежи и интернет? Сащото е 21-ви век и е фект че 90% от потребителите по света използват компютъра предимно за интернет и социални мрежи.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

, Благодаря за отговора :)

Със сигурност има неща за оправяне, някои недомислици и други. Просто всеки си преценя до колко му е нужна новата ОС, какво жертва и какво печели. Реално погледнато ако Windows 7 те удовлетворява напълно, наистина няма нужда от ъпгрейд в случая.

Аз само мога да кажа че за първи път преинстал (чист) ми мина толкова бързо и гладко и аз специално съм доволен от него. Начинът ми на работа почти не се е променил от 7цата, научих новите шорткъти които ми трябват, качих си някои интересни метро-приложения, настроих си старт екрана да ми е удобен и това е при мен горе долу.

Относно ограниченията, това за драйверите се оправя с твоята тема - Инсталиране на неофициални драйвери в Windows 8, ако има други ограничения ще се търсят решения - аз, ти, и всеки който намери/прочете/открие интересен урок/модификация/приложение за Windows 8 ще го публикува, така че да можем напълно да се възползваме от новата ОС, без лимити.

А с прогнози, или не - само времето ще покаже какво ще стане. Аз лично предпочитам да търся начини да персонализирам системата по мой вкус и да търся решения на проблемите с които ще се сблъскам, отколкото да стоя на Windows 7. Предпочитам да подкрепя MS в опитите си да наложат Windows 8, защото алтернативните ОС не ми вършат работа.

За мен този Сблъсък приключи, казах си всичко :ag:. Сега почва работата да направим Windows 8 по-достъпен и разбираем с темите и уроците в раздела. Предполагам че раздела ще се развива, нали? Въпреки че името на форума е Windows 7 BG, мисля че се е наложил и трябва да наблегнем на Windows 8 раздела, както и на Андроид (мобилният раздел). Да има за всеки и форума да е актуален, защото поне за мен няма друга алтернатива на подобен Български форум.

ПП

Като стана дума за алтернатива на форума - разгледах форума за Windows 8, който са направили някои от тукашните потребителите (благодаря за поканата, но така и не се регистрирах). А и така и не разбрах дали е конкурентен, или не - но тук си ми е по-добре, и предпочитам този наложилият се форум да се развива, а не да се почва от нулата. Също забелязах нещо много лошо в другият форум - наличието на новини в темите, което за мен трябва да е подсъдно - форумите не са място за новини, както съм казвал и преди (ако помните доста се борех, за да се забранят подобни теми тук). По никакъв начин не искам да нападам другият форум, всеки форум си има политика - това е просто моето мнение.

За това толкова, пак си казах всичко, даже повече :lol:

Редактирано от techops
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега ако мога и аз да споделя мнение аз съм Мрежови администратор основно с мрежи и интернет се занимавам аз преминах и на служебния комп на Windows 8 както и на този в нас и мога да кажа че и на двата съм много доволен новия интерфейс не ме плаши и не използвам друг software за промяна на облика просто съм си гио направил под task shuelder след като съм Log on да ми стартира в explorer и ето избягването на метрото на мен ми върши работа :) .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване