Сблъсък За или против Windows 8/10

389 мнения в тази тема

Отговорено

Off Topic

За мен този Сблъсък приключи, казах си всичко :ag:. Сега почва работата да направим Windows 8 по-достъпен и разбираем с темите и уроците в раздела. Предполагам че раздела ще се развива, нали? Въпреки че името на форума е Windows 7 BG, мисля че се е наложил и трябва да наблегнем на Windows 8 раздела, както и на Андроид (мобилният раздел). Да има за всеки и форума да е актуален, защото поне за мен няма друга алтернатива на подобен Български форум.

След като изтече домейна, неможе ли да се закупи нов домейн, WindowsBulgaria /например/, форумът да добави, така да се каже, поддръжка за Windows XP и Vista, и със прекратяването на поддръжката на тези ОСи съответно и форума да ги "прекратява". Едно от най-наложилите се в България комшютърни общества неможе да се казва Windows7Bulgaria вовеки веков! С това име форума извървя дълъг и тежък път, настъпиха редица страхотни подобрения, а замисленият от теб самия напълно нов дизайн е несравним с нищо друго. Ориентирайки се към новите Windows версии, а и към старите такива /има българи, които ползват Vista!/ би помогнало на още повече хора и би ги зарадвало. Някой държави винаги са пренебрегвани, има стотици Windows форуми, всичките на англсийски. Малко се улях да пиша в темата за сблъсък на Windows 8, но бях провокиран да се изкажа тук заради мнението на techops. Ако някой смята нещо - да мести мнението или да го трие - все тая. Може и някой да се изкаже върху въпроса...
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Огромно "ЗА" за Windows 8! По-оптимизиран е от 7, старт менюто е прекрасно, и има много готини и полезни неща!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И изобщо във всичко софтуерно, хардуерно и всичко съществуващо на тая Земя. Нищо не е перфектно. :)

Адски си прав, докато има пари на тоя свят ще е така за да се правят още пари. На мен ми писна да купувам нов хардуер заради нови операционни системи, игри и други подобни, за да се гони пустата му реалност от живота в компютърния свят. Отивам на село - там е истината. ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всъщност реалността е доста по-различна. WIndows 8 и Windows 8.1 бяха драстично оптимизирани и орязани от към доста излишни неща, като реално ползват по-малко ресурси и оставят повече за програмите и игрите. Microsoft показаха че една ОС е предимно среда за вашите приложения и не е нужно да е красива, прозрачна и пълна ефекти - защото в крайна сметка нали за това е операционната система - да пуска вашите приложения? В WIndows 8 бе премахната част от персонализацията - възможността за теми от типа в WIndows 7, уиджетите и прозрачността на прозорците. Реално съществуват теми и начини да се пусне прозрачност - но са изключително бъгави. Това решение на със Microsoft сигурност е нарочно, като така отрязват пътя на неопитните да си съсипят и забавят системата - всички тези смени на теми, икони, старт бутони, прозрачности и тем подобни освен да ти забавят ОС и да точат ресурси, друго не виждам да правят. Уиджетите - красиви, показващи информация, мърдащи, свететещи - оказа се че сравнително малко хора ги ползват, а точат рам и процесорно време на корем. Някой беше измислил и програмки, които правеха целият прозорец на експлорера прозрачен и се радваха без изобщо да мислят че това им взима от скъпоценната рам. Дори използването на тапет се нуждае от няколко мегабайта рам + още няколко ако сте пуснали 1500 снимки да се въртят през 10 минути. Ако се замислите - за какво ви е да имате fancy десктоп със шукарски, мазни икони и прозрачна рамка - така или иначе ги виждате тези неща за 10 сек. преди да пуснете някоя програма или игра. Или старт менюто - то е средство за достигане на определена програма, настройка или файл и за търсене - не е нещо, дето го гледате постоянно. Microsoft добавиха цял екран възможности да си подреждате програмите, има и автоматично подреждане според типа на програмите, имате и активни живи плочки, заместващи уиджитите - но обновяващи само като се показвва самият екран, и т.н.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Aero-то и старт менюто са последните неща, които биха ти бавили операционната система и биха хабили ресурси. Не знам защо продължавате да дъвчите това, след като е толкова абсурдно.

Причините за махането на Аеро-то и старт менюто са ясни и са част от бизнес целите на Microsoft :) Потребителя е последна дупка на кавала и да се говори, че нещо се прави за да му върви компютъра по-бързо и да ползва по-малко рам или процесор е - :ag:

Истинската оптимизация на една ОС се постига чрез работата на ядрото и, и чрез оптимизиране на процесите, които я движат. Всичко останало са митове и легенди. Доколко са успели там да постигнат нещо MS аз не мога да кажа. Вижда се, че още работят по Win 8 и все още има недовършени и бъгави неща.

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Старт менюто едва ли, ама Aero-то определено :ag:

И какво толкова намирате в това Aero? Мене ми е се тая дали ше е с него или без.... то е се тая.

А старт менюто - какво като го махнаха? Да, ама не са го махнали. Просто му направиха реформа. Сега е много по-красиво и функционално, от колкото преди, когато и да било. Е, извинявайте, ама ако искате до 2095 (100 години) да седи с това меню? то си беше време за промяна, дните на 95 изтекоха преди много много години. Старт екранът изобщо не е лош, стига да му свикнеш. Е, това, че 90%, да не е и повече от потрбителите не търпят промени... Е как да им се угоди? Ако бяха оставили старт менюто, на бас че половината щяха да мрънкат защо още държат това "старо" нещо в Windows. Който е вече различен. Ето, както и друг път е казвано - като се появи супербар-а в 7, радикална промяна от около 14 години всички мрънкаха (без мен, тогава нямах с кво да гледам 7 :ag: ), че новата лента била голяма, с големи икони, била грозна, зимала място, виждала се много прозрачна ама после изведнъж хоп... стана иии'''бати яката. Vista като дойде на всички им беше "лъскава" и "грозна" ама като почнаха да я виждат често все викаха "WOW" , а сега, 7 години по-късно пак всички плачат за нейната шарения и прозрачност. Да не се притесняваме, никога не е имало угодия, и сега е така и в бъдеще всичко ще си дойде на мястото :ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

, не мога да се съглася с теб. Пък и 8цата не са я оптимизирали само с премахването на аерото. Като споменах за оптимизация чрез преструктурирането на старт менюто, нямах предвид че ползва по-малко рам (това е нелепо). Имаш оптимизация на работният процес - просто повече неща са ти пред очите, по-бързо намираш и организираш. Ето дори го илюстрирах как едно малко меню в 7цата и предишните Windows-и се трансформира в нов, пълноценен и удобен инструмент.

X6MDDbt.pnglkEFzcJ.png

Пък и един блогър преди време беше казал, че промените стряскат потребителите, но липсата на такива ги отпраща. Защо мислите Apple промениха интерфейса на iOS - просто потребителите бяха отвратени от години без никакви промени. Винаги трябва да се гледа напред и да се търси промяната към по-добро. Дори промяната да не се окаже успешна, идва нова, и нова, и нова... Спомнете си края на ревюто ми на 8 в статиите. Не твърдя че ще е успешно. Дали ще е такова или не ще съдим след време. :), но е факт че това е първият Windows за който не съм търсил начини за промяна на темата. Писал съм в темата за темите за 8цата, но нито една не става - дори не съм ги пробвал. Докато 7цата постоянно я променях и никога не бях доволен.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И кое по точно ви хареса? - Белия блед фон които ме из кьорави с бледо жълтите икони ли? -Или размазания шрифт? А и половината от програмите ми които много ползвам и много ми трябват не тръгват! А едно нещо което преди натисках 1,2 пъти за да започна да работя сега щракам по няколко пъти! - Лично мое мнение но за сега ще прескоча работата на новата OS и ще се върна назад!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много интересно мнение, ама да си призная нишо не разбрах за шрифта иконите и "бледия" фон, ама нищичко :ag:

И кои програми не тръгват , я кажи? :ag: Сигурно ти си единствения потребител на тая земя с проблем с множество (по твойте думи) програми в комбинация с 8 / 8.1. :ag:

Оуу, и трябва да кликнеш не 2 ами 3 пъти? УЖАС!!!!! СВЕТОВЕН!!!! Лично съм преброявал доста неща и някои наистина са по-дълги но пък за сметка на това други са по-кратки. И по-дългите са по-дълги с 1-2 клика. Да си чувал, че за изключване има ALT + F4? Ем чу :ag:

Не знам защо се схващате за сламки и защо си набивате в главите, че новата ОС не става за нищо само защото не ви харесва, че няма AERO и Start menu. Държите се половината като Apple фен-бойчетата, дето защитават Apple, вие в частност Windows 7, и не принзават нищо друго, заклели са се във вярност на тая ОС и гачи ли ако я смените ше свърши света или някои ще дойде да ви убие. Не можете да признаете качествата на Windows 8 заради "страшно многото" недостатъци. Да, има някои недомислици, някои се оправят с 8.1 други - не. Но чак пък ного, чак пък и програмите сега. Освен портабълите (които при мен работят 90% от тях) друго не съм чул да има проблем. Е, много малко неща да, но булшинството не. Ти какво - да не работиш с програми писани за 95? А, за 3.0?? Едва ли! Както и да е, важното е, че Windows 8 е една новаторска и страхотна ос, важното е , че е по-бърза, по-красива и много по-удобна за работа. Аз съмия съжалявам, че в момента не съм с 8 заради проблеми със зку ( :ag: ) и не ми се занимава да го връщам. Както и да е. Важното е , че сте се превърнали половината потребители в онези (смешни :ag: ) фенове на Apple, които хем виждат, че не става за нищо (обикновено, че е скучно) хем на протест ще излязат за да го защитят :ag:

Това вече е проблем. Голям. Не виждате чудесната нова OS, която беше създадена заради някакво си start меню и някакво си лъскаво Aero, което вече е мъртво, защото web, а и не само web, всички модерни медии използват тъй наречения modern интерфейс или нещо сходно на него за свойте елементи. Лъскавите неща са вече скучни и старомодни (в UI-тата говоря) и не виждате заради някакви си 2 клика повече. Това е тъпо. Много. Хора, родени сме за да претърпяваме промени. Ако промени нямаше още щяхме да ядем глигани и да живеем зад камъка в пещерата, нали? ДА! А това, Windows 8/8.1 e една страхотна нова и чудесна промяна. Невероятна. Стилна и наистина нова. От кога Windows не е променян? От 1995г. И добре, че беше Vista преди около 7 години, да внесе някои новости в Windows, да ви поднесе страхотното Aero, без което сега не можете да живеете и новите икони и новите лъскавости, прозрачности, визия и т.н. Така е. Млъквам. Ама ще продължавам да си защитавам 8 и да се държа като apple фенбойче, не заради фенщината, а защото.... и аз не знам защо. Защото ми харесва първо и защото видях, колко по-добре се държи и колко по-добре изглежда от 7. Аз самият свикнах с него за... ами не съм свикнал, нямаше нужда. Сложих го и в момента в който ми дойде Start екрана вече предполагах кое къде е и ми трябваха само 5 минути да се уверя, че съм прав. След като видях колко е бърз, красив и т.н. започнах да го препоръчвам на различни хора, някои се съгласяваха от раз, други не искаха 8 но аз ги уверявах. Резултата е, че сега на всички които съм сложил 8, приятели, роднини, познати и т.н. са предоволни, даже не мислят и за връщане към 7, Vista, XP, кой с квото е бил. Времето за свикване им беше различно, нормално, но максимум един ден и бяха готови и бяха като се едно, че те са си измислили OS-a. Но знаете ли какво? На тях не им липсваше нито Aero нито Start menu нито пиксела, който в седем се намира 45 пиксела в ляво от старт екрана, а в 8 го няма. И на мен не ми лиспваха тези ПЪЛНИ глупости и някак си се разбрах с OS-а, за 5 минути. Нито ми е липсвало изключването от 7 (не че си изключвам компютъра много :ag: ) нито нищо. Ама пълно нищо! Край.

P.S. Ако не знаете коя медия визирам, която се "модернизира": The Verge (сайт за новини) и VH1 (музикален TV канал). И естествено много други, но да не изброявам :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, извинявайте, ама ако искате до 2095 (100 години) да седи с това меню? то си беше време за промяна, дните на 95 изтекоха преди много много години.

Аз не бях чувал някой да се оплаква от това старт меню досега, толкова години вече! Оплакванията започнаха с пускането на 8.

Аерото беше нововъведение, което очарова над 90% от потребителите. Сигурно същият процент сега са разочаровани от премахването му...

За темите нямам претенции - и сега не ползвам външни. Не че не съм пробвал, де.

Не ми харесва начинът на затваряне на програми - и тук, и в 8. Какво му е лошото да си цъкнеш Х-чето? А сега - да влача, както в Андроид се трие.

90% от портабълките, които ползвам не бачкат! Проблем и то голям!

Оптимизиране на ползването на РАМ памет - може би. Но като чета как някои хора се оплакват, че били с "едва" 4 Гб...Какъв може да е проблемът тогава? Аз съм с 3 Гб и работя достатъчно добре с 7-цата.

Та новите неща не са за отхвърляне, но и някои от старите - също! Какъв е проблемът да се намери баланса? Като - например, с осигуряването на възможност за персонализация. Въпрос на желание и най-вече на вслушване в потребителя. Да, ама - не!

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мога много неща да покажа докажа ама изобщо не искам по вече да споря! Мисля , че доста съм в час поне с това което на мен ми трябва а 8 - 8.1 неми предлага! Така , че ясно го написах - ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ!!! - Нали?!

Мога много неща да покажа докажа ама изобщо не искам по вече да споря! Мисля , че доста съм в час поне с това което на мен ми трябва а 8 - 8.1 неми предлага! Така , че ясно го написах - ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ!!! - Нали?!

На първо време!

Да мога да сменя белия фон с цвят по мои избор а не да мигам на парцали от дразнещия бял фон и грозните бледи жълти икони! Да мога да си подреждам папките както и където ас искам а не те да ми се местят както те си искат! Искам да работя с Skype 3.8.0.188 , Winamp Portable , Google Earth Plus Portable И МНОГО МНОГО ДРУГИ ! Ама ........!

:bn::):ag:

post-679298-0-35227100-1373196298_thumb.

post-679298-0-49676300-1373196308_thumb.

post-679298-0-15784200-1373196320_thumb.

post-679298-0-84259400-1373196332_thumb.

post-679298-0-67507100-1373196349_thumb.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

, няма да местя мненията за да се запази разговора тук. Не си прав за това че 8 е само за тач устройства. Аз и много хора без тач-монитори ползваме 8цата и успяхме да оценим нововъведенията в ежедневната ни работа, които действително ни улесняват. Но аз нито споря, нито се налагам - не ми е било и целта да убеждавам някого. Но мисля че не сте пробвали достатъчно дълго, за да се дават толкова крайни мнения smile.png

Mirgogo, според мен не е нужно някой да се оплаква от нещо, за да бъде променено. Горе илюстративно показвам че новото старт меню е същото като старото + нови функции. Аз не съм на принципа - щом работи - не го пипай. За аерото не мога да ти кажа - и аз го харесвах преди време, но осъзнах че никакви ползи няма от него. За портабъл програмите си прав, а относно рам-та зависи с какви програми работиш и колко си натоварваш компютъра. С един и същ хардуер и едни и същи програми 8цата яде по-малко. Само фотошопа ми заема в момента около 7GB рам, плюс другите около него и почти съм запълнил 10GB. С ръка на сърцето си казвам че самото усещане и държане на тази програма с отворени тежки и големи файлове от по няколко стотина мегабайта е чувствително по-леко при 8. Може и да бъркам, не знам.

xkernell, това не съм сигурен дали ще го има във финалната версия, дори не е обявено официално, а може и да е бъг. Ще се разбере.

Както казах преди време в друга тема за 8 - никой не задължава никой. Щом 7 ви устройва, или както viliqnvl го устройва да ползва ОС на 12 години и програми на 5-6 години - нека си ги ползва. Програмите, които аз ползвам не вървят на 7, Виста или ХР, а фотошопа е по-лек на 8 отколкото на 7 - за това съм направил своя избор. Както се казва в една реклама - Бъдещето е ясно.

И нека офтопика да спре smile.png Не сме тук да водим такива спорове. Имаме общ враг - Apple.

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изобщо няма да спрем дотук, при положение че ти бутна фитила няколко поста по-нагоре...

Изумява ме факта, че продължавате да отричате очевадни факти, а именно за какъв тип устройства е направен Windows 8! Горният ти пост само замазва отгоре нещата. Нищо конкретно и нищо логично няма в защита на тезата ти. Пoмисли и опитай пак :P. Наистина ли котка по гръб не пада или само се инатите? Хайде признайте слабостите като истински мъже и да стигнем до една обща теза, а не да се инатите като магарета...

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не мога да кажа на бялото - черно. Казах си го както си е, че в ежедневната работа 8 ми е по-удобна и бърза - пробвал съм достатъчно време и 7 и 8, за да направя разлика. Иначе не бих се натискал да я ползвам осмицата - не съм като някой от болните фенове на Apple продукти, да ги ползвам заради i-то, или да избивам комплекси. Аз ползвам Windows 8 като среда за моите програми - колкото по невидими, ненатрапчив и лек е - толкова по-добре. Нещо като невидимата държава - да е там, да си върши правилно задачите, но да не пречи на обикновения гражданин и бизнеса, а напротив - да ги улеснява и подпомага без да се натрапва.

Убеди ме, докажи ми че 7, Виста или ХР са по-добри и веднага ги слагам.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Beatfan, хубаво, добре, 7, Vista, XP . Харесват ви повече от 8. Първата е вече 4 годишна, втората е на 7. Третата - 12! Добре, първата е още "млада и зелена", втората все още е годна (лично аз възнамерявам използването ѝ до 2017г, ако компютъра е жив :ag: ) а третата... за нея няма кво да се говори. Освен, че половината нови игри и програми не работят с нея... е вече дърта та дрънка а основна функционалност от Vista и на горе липсва, което за мен е потрес. И... до кога мислите, че ще изкарате със тези вече стари OS? Смятате , че Microsoft ше цъкнат Delete клавиша на метрото в Windows 8.2 (ако има такъв) или в 9 (ако има такъв или къвто е там оня дет оше излезе 2015)? Еми... едва ли! Добре, поддръжката на 7 си отива през 2021. Да речем, че MS ще са добри и ще я удължат до 2023... или 2025.... е до тогава ли смятате да седите с тази OS? Или до по-късно?!?!?! Е, да, измества ХР, сигурно ше се ползва минимум колкото него. Оо, и тогава сигурно ше имаме същите компютри, за да изполваме същата OS. Мхм, точно така, познах! Няма вече връщане назад. Щете или не , ше свикнете със 8 и на горе, к'вото има, щете или не така ше е! :ag:
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Еми виж сега, те ще спрат поддръжката на ХР примерно другата година, но то не, че няма да върви вече, ами просто няма да получава ъпдейти и вече новите версии на DirectX, .NET, C++ R... и всички останали MS-ки работи няма да вървят на него. А то тези дето си седят на ХР не се интересуват особено от ъпдейти защото според тях всичко ново "не е както го правеха едно време". И примерно ако не играят игри и ползват стари програми могат да си седят още дълго време с ХР, след като го спрат. Това няма да ги накара да минат на нещо по-цивилизовано. Другото, което е, че примерно ако са геймъри и искат да играят игри те ще бъдат принудени. Ако работят на компютъра си отново, защото просто ще им трябват нови програми. На ХР ще останат единствено тези, дето не правят нищо на компютъра освен да слушат музика, гледат филми и браузват в нета. Да, това са голяма част от потребителите, но има и нещо друго. Тези дето са фанатици на тема ХР си мислят, че са много и то наистина не са малко, но не защото хората не смятат, че всичко по-ново е боклук, ами защото просто много хора имат стари компютри, които не могат да вървят на нещо по-ново от ХР. Това ще се промени, хората ще си купят по-нови компютри и малко по малко ще изоставят ХР. И тогава вие ще си останете сами на 100 годишна ОС с никакви фичъри и ще си измислите извинение за пред приятелите ви дето са ви слушали сумати години как ХР е най-хубавата ОС и ще си сложете нещо по-ново. Това е.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За къв чеп пък извадихте XP от прахта и почнахте да сравнявате с него не знам.... Обиждате се от подобни епитети, но наистина се държите и говорите като фанатици. Аз никъде не съм отричал Windows 8, за разлика от вашите мнения по-горе и нелепите и абсурдни подигравки и сравнения. Просто посочих недостатъците И (които вие упорито отказвате да признаете) и посочих основното и предназначение - тъч устройства. Това са фактите, харесва ли ви или не. Тъч устройствата ще стават все по-популярни, масови и достъпни и Microsoft се целят именно там. Защото те правят ОС, които да могат да носят пари най-малко 10 години. От друга страна настолните устройства скоро няма да спрат да се използват, защото имат своите предимства. И именно на тях ще се ползва Vista и Windows 7 още много години. И това не е от инат и фанатизъм като вашия, а поради чисто практичния и удобен начин за работа с тях, тъй като са направени да се работи с тях с клавиатура и мишка.

Аз бях сред първите, които инсталираха Windows 7 още докато беше в бета версия, и още тогава оцених предимствата и пред по-старите ОС. Така че не ми говорете приказки от 1001 нощ, как сме се страхували да пробваме нещо ново и различно, как всяко ново се отхвърля и как сме щели щем не щем да свикваме...

Аре у лево :plias:

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз пък си мисля, че ти не разбираш. Няколко пъти аз и други хора обяснихме че нямаме тач-монитори и въпреки това 8цата ни е удобна, лесна и функционална. А ти продължаваш да твърдиш че е само за тач-устройства. Еми не е. Точно за това са тези hot-corners и шорткътите. При реална работа с десктоп приложенията пък дори нямаш нужда да ползваш hot-corners и може да ги спреш. А пък огромните квадрати на старт менюто няма как да не се нацелят с мишка. Не е толкова сложно.

Аз също минах на 7 още от бетите, но в крайне сметка въпреки големите иновации 7 е по-близка до Виста и ХР, така че не е голяма крачка. Голяма еволюция е в 8цата, наличието на магазин, новото старт меню, клауд синхронизациите и всички други нови неща. Това е вече ново, различно и се отхвърля именно заради това, без дори да му се даде шанс.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@xkernell, регистрирай в Майкрософт, че дават по $100 000 ag.gifag.gif

@techpost, само да отбележа. че Виста е много по-различна от ХР. Особено на външен вид. А за 7 няма кво да се говори, то си се знае, че е нещо като 8.1 ag.gif

@Beatfan, всеки има вкус, всеки има право на избор. Ама да твърдиш, че 8 с клавиатура и МИШКА не може да се ползва... ми не е така, ама изобщо не е така... мене с тАч (пера и пръсти :ag: ) не ми допада особено , още повече десктопа...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

R2-D2, то това с торбата с пари е за секюрити бъгове. Иначе аз за тука си ги докладвам за да се знаят и да може някой ако иска да минава да види с какво ще си има работа и да си прецени.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ама да твърдиш, че 8 с клавиатура и МИШКА не може да се ползва...

Сега се върни на предната страница и пак прочети какво съм писал ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз като много други (бях и офицялен тестер във Win7) очаквчхме новата OS (win8) да бъде с два интерфейса, М$ наистина се съгласиха да е така и е с два интерфейса, но очакванията бяха да са вазаимно изключващи се тези два интерфеиса, тоест ако работиш на настолна машина да може да избираш интерфейс без МЕТРО.

Очакванията на доста от потребителите не се оправдаха и както винаги М$ ни спретнаха една каша, пак с два интерфейса но взаимно не изключващи се.

Въпреки че доста видни тестери тогава предупреждаваха М$ че ще бере ядове с тази си политика, Балмър наложи мнението си и стана една операционна система със старо ядро и с два не изключващи се взаимно интерфеиса, като така се принуждаваше потребителя да работи отчасти с новия интерфеис наречен МЕТРО независимо дали иска или не, като така се смяташе че ще свикне с него по принуда. Точно това доведе до голямото недоволство при не малка част от потребителите и те решиха да не ползват новата ОС, и така и ще остане докато не се реши този проблем, може би при 8.2 ще имаме вече два интерфеиса които ще са взаимно изключващи се, желанието на потребителите ще е задоволено, а и това ще е прехода към 9, който вече ще е само с един интерфеис, и с приложения само за него.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

а и това ще е прехода към 9, който вече ще е само с един интерфеис, и с приложения само за него.

Глупости, глупости. Това пък от къде го извади? Я кажи къде го пише това? Десктопа няма да изчезне в близките 10 години. MS си мълчат по въпроса за Visual Studio с метро интерфейс, така, че ако не за друго заради него ще остане десктопа. Другото е, че продължават да поддържат WPF и нищо не казват за спирането му. Щом има WPF ще има и десктоп. Или евентуално сървърните и ентърпрайз версиите ще имат десктоп а останалите не, но десктоп ще има.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Въпреки че доста видни тестери тогава предупреждаваха М$ че ще бере ядове с тази си политика, Балмър наложи мнението си и стана една операционна система със старо ядро и с два не изключващи се взаимно интерфеиса, като така се принуждаваше потребителя да работи отчасти с новия интерфеис наречен МЕТРО независимо дали иска или не, като така се смяташе че ще свикне с него по принуда. ...

Я се запитай защо е така? Простия отговор: за да накарат потребителя да свикне, ще - неще :ag:

Предполагам, че в Windows 9 или къвто е там, може да е Windows 7 New ( :rofl: ) ще има някаква промяна. Не вярвам да върнат старт менюто и пак ви казвам: НИКОГА няма да си изхвърлят метрото в Кошче-то, Recycle Bin-а или къвто ви е превода и да върнат изцяло стария десктоп. Може да измислят нещо като метро на десктопа или подобие на старото старт меню, но с метро UI и т.н., това са само предположения. Microsoft явно добре знаят какво правят. Windows 8, 8.1, 8.2, 8.X, майната му кво още ще извадят са тук за да се ползват и да се работи с тях. Но... и за да ни накарат да свикенм с метрото, схващате ли? Въпросът е, от MS да ни накарат да свикнем сега с единствена цел да популяризират новият си интерфейс, барабар с RT. Това им е целта - да дадат популярност на грозния смотан нещастен красивия, готин и функционален нов начин за работа с програмни шорткъти и приложения. Десктопа няма как да изчезне, тогава вече ше берат ядове, големи. Щото всички потребители пак ше мрънкат :ag:

Та така, предполага се, че в W9 ше има много нови промени, може наистина този път да пипнат повече десктопа, със сигурност вече ше е само х64 но най-важното : до тогава, ако ще и Windows 8.9999 да има се предполага, че съществени промени в начина на работа (освен минимални, както сега) няма да има. Въпрос на време е да се свикне...

И последно - като ни въ' кефи, сложете си старт меню, има десетки (вече) програми с различни бутони (подлежащи на подмяна), с различен тип менюта и т.н. Има инструмен за изключване на топли ъгли и скипване на метро. А в новия 8.1 имате старт бутон, опция старт екрана да показва само приложения и бут на десктопа по дифолт... така, че има решение на сичко... и за аерото има, се тая кво е решението :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване