515 мнения в тази тема

Отговорено

Или по обратния път - влизаш в Device Manager, намираш ланката, update driver, посочваш диска и т.н.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оказва се, че някои от Декемврийските актуализации прецакват цялата работа. Днес инсталирах чист Win без никакви актуализации и се оказа, че всичко си работи нормално и без никакви проблеми.

ПП.

Ако може някой да премети целият този диалог в 

Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

Просто обърках темите, за което се извинявам!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ясно, ти си поредната жертва на добре ъпдейтнат и пачнат Windows. Просто прекрасно ;(

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет колеги!

Преди точно година,благодарение на вас изградих домашната си система.Отличен билд се оформи.Тогава пренебрегнах един фактор-сторидж-а.Умишлено.С бюджета който имах,реших да набия парите в скъпоструващите компоненти-процесор,рам,дъно,видео.Шибнах му една умряла Тошиба 2ТВ за 120 лева.Оказа се куц кон.За тея пари-толкова,не съм и очаквал да се представя добре...

Твърдото ми намерение е да го сменя.Търся максимална производителност за домашен компютър.Изключвам SSD с тези цени,прекалено високи са за мене.А библиотеките много бързо ще станат огромни-стийм ~500гб,Убисофт ~250гб,Ориджин ~250гб.Филми,сериали,музика и варианта SSD ми реже главата през кръста

Търся хай-енд устройства.Смятам да бъдат 2 носителя,комбинирани в райд за цялостно бързодействие на системата.(на по-късен етап слагам само SSD за ОС-то).

Като цяло,вариантите които се оформиха след пулене из нета,без обаче да ме ориентират твърдо са следните:

1.2x WD Black 2TB/64mb кеш -460лв.

2.2x WD Black 4TB/128mb кеш -800лв.(допускам го само зараи високия кеш на прословутите черни на WD)

Черните ги сочат много геймъри като фаворити(шума не ме бърка).По думи на производителя,черната серия е оптимизирана за гейминг.

3.2x WD Gold 2/4ТВ  128mb кеш -480/800лв.

Подходящи за дата-центрове и оптимизирани за работа в райд масиви.С много дълъг живот,предлагащи спокойствие за живота на райд-а.

4.2х Seagate 2TB SSHD -380лв.

Тука нещата не мога да ги обясня с две суми,но и те са коментирани от геймърите

Помогнете да избера нещо

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това и мен ме интересува. Искам да видя хората какви хардове биха избрали. Обикновено и аз съм на черната серия.
Ама не чак толкова скъпа... 

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

аз бих те посъветвал да се ориентираш към Seagate - тази марка я подкрепям с две ръце,имал съм МНОГО такива дискове и все още ги ползвам,това са ВЕЧНИ дискове,първият хард диск,който дойде с компютра беше Seagate 80GB IDE - 2004,до ден днешен се позлва и е на 100% здраве и 100% производителност,вярно малко е бавничък,но все пак си работи. на моят комп. в момента съм със Seagate 1TB Barracuda,ЖЕЛЕЗЕН е,на майка ми комп-а и той е със Seagate 250гб.
На лаптопа харда е western digital и само единствено той в цялата къща е с здраве и производителност под 80%.

Да не говорим,че си се ориентирал към SSHD на Seagate - по-добро от това няма на къде!!!! Ако за вбъдеще си купувам скъпо SSD - то 100% ще бъде на Seagate.
Няма да сгрешиш,гарантирам ти!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, някой има ли проблеми с последната версия на google chrome, когато го пусна и след известно време компютъра се рестартира, с опера и мозила, нямам такива проблеми.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имам хром на четири компютъра и всичките до сега работят без грешка. Опитай да го деинсталираш ( за предпочитане с  Revo Uninstaler , за да се махне всичко) и отново го инсталирай. Ако пак има проблем, разгледай записите на Event Viewer , особено в същия момент на възникване на рестартирането, може там да откриеш причината.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай с  blue screen view   или с who crashed да видиш за какво иде реч.

Последната версия е   64.0.3282.119    при мен всичко е наред

ПП.

@B3M2W0

Дори и тогава не се премахва всичко, пробвал съм. Ако знаеш какво правиш най-добре е да триеш в регистрите.

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам лаптоп Lenovo V310-15ISK и искам да му добавя допълнително m.2 NVMe SSD и да инсталирам върху него W7. Ще ми трябва ли  Intel Rapid Storage Technology драйвера за да управлявам и двата диска (другия е WD 1TB)?

Проблема е, че го няма за сваляне от сайта на Леново.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тук са драйвърите за твоя модел, включително и Intel Rapid Storage Technology драйвъра за Win 7

Редактирано от GDSP
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Привет колеги!

Преди точно година,благодарение на вас изградих домашната си система.Отличен билд се оформи.Тогава пренебрегнах един фактор-сторидж-а.Умишлено.С бюджета който имах,реших да набия парите в скъпоструващите компоненти-процесор,рам,дъно,видео.Шибнах му една умряла Тошиба 2ТВ за 120 лева.Оказа се куц кон.За тея пари-толкова,не съм и очаквал да се представя добре...

Твърдото ми намерение е да го сменя.Търся максимална производителност за домашен компютър.Изключвам SSD с тези цени,прекалено високи са за мене.А библиотеките много бързо ще станат огромни-стийм ~500гб,Убисофт ~250гб,Ориджин ~250гб.Филми,сериали,музика и варианта SSD ми реже главата през кръста

Търся хай-енд устройства.Смятам да бъдат 2 носителя,комбинирани в райд за цялостно бързодействие на системата.(на по-късен етап слагам само SSD за ОС-то).

Като цяло,вариантите които се оформиха след пулене из нета,без обаче да ме ориентират твърдо са следните:

1.2x WD Black 2TB/64mb кеш -460лв.

2.2x WD Black 4TB/128mb кеш -800лв.(допускам го само зараи високия кеш на прословутите черни на WD)

Черните ги сочат много геймъри като фаворити(шума не ме бърка).По думи на производителя,черната серия е оптимизирана за гейминг.

3.2x WD Gold 2/4ТВ  128mb кеш -480/800лв.

Подходящи за дата-центрове и оптимизирани за работа в райд масиви.С много дълъг живот,предлагащи спокойствие за живота на райд-а.

4.2х Seagate 2TB SSHD -380лв.

Тука нещата не мога да ги обясня с две суми,но и те са коментирани от геймърите

Помогнете да избера нещо

Здравей, Чопаков!

Аз бих избрал и заложил на WD Black или Gold(
С много дълъг живот - With up to 2.5 million hours MTBF) , като те се водят доста бързи, а и да не забравяме 5 годишната гаранция от там и като цена са по-скъпи, но мисля, че си заслужава човек да инвестира в нещо качествено, а не както първоначално си заложил на куца марка хард диск и да останеш разочарован от избора си след това. За момента WD Black/Gold 2TB ще изглеждат достатъчни, но тенденцията и особено при игрите е да ги правят с огромни размери вече повечето са 50 - 100GB на игра и отделно ще съхраняваш, както ти сам си написал филми, сериали и музика и аз бих заложил на WD Black или Gold(Заложи на тях, ако искаш да ги ползваш максимално дълго време) 4TB с 128mb кеш те ще трябва да задоволят всички твои изисквания и ще имаш определен резерв.

П.С Аз по принцип ползвам марката Seagate, но съм ги избирал заради ограничен бюджет.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тук са драйвърите за твоя модел, включително и Intel Rapid Storage Technology драйвъра за Win 7

Естествено първо там проверих. Като го цъкнеш ми излиза - 404 - File or directory not found.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Директен линк  от сайта на леново за този драйвър.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване