535 мнения в тази тема

Отговорено

Е.....никой не отговори нищо повече. Интересуваше ме предимно съвместимостта. Но днес ги поръчах компонентите, че няма време - ще им изтече промоцията. Надявам се да се сработят с лаптопа.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма никакви притеснения ,евентуално слагаш sata 3 ssd на дъно sata 2 но от скороста ще си доволен.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Закупих но в хард диск 1 терабайт, но се налага да закупя някакви комбинирани кабели защтото се наложи да изкл. ДВД ром а и дава някакви проблеми настолен е машината DELL VOSTO A100 ? 

qshi8Y3.jpg

AwUURui.jpg

Редактирано от GAMENCHE
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дай модела на дъното, че тая снимка все едно с айфон си я снимал. Не мога да видя /различа никави портове.

А мислех, че моето дъно е скапано

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дай модела на дъното, че тая снимка все едно с айфон си я снимал. Не мога да видя /различа никави портове.

Захранването му няма захранващи SATA букси. Горе записвачката ползва преходник (като се заглеждаш на снимката и ще видиш преходника) Харда му е някаква комбинация - SATA модел с 4 пинов молекс за захранване. В момента си е взел нов 1 TB WD Green и няма как да му подаде захранване. Поради тази причина му трябва още един преходник 4 пинов молекс към Sata, като този на записвачката, за да подкара харда. Явно човека не е много на "ти" с компютрите, щом пита за елементарни неща. 

Не виждам дали има два Sata слота на дъното, но щом отиват два sata кабела към дъното и са вързани стария хард и записвачката - значи има поне два слота. 

Единственото за което се спирам е това: 

(Поправете ме ако греша, но от снимките и описанието това успях да разбера)

https://laptop.bg/cables-vcom-CE359015m

UqYzXUr.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

81IEwVx2qIL._SL1404_.jpg

Това му е дъното, само с 2 САТА. Ще се наложи да прежали или ДВД-то или стария хард.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма PCI E  няма АТА  има едни платки в ebay за увеличаване на сата портовете  струват около $15. Тук не можах да намеря 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F283114302665

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какъв сокет е това "невидимо с просто око" дъно ? Ако има възможност да си вземе според мен една ATX платка като хората и готово! 

Имал съм случаи с подобни разклонители или преходници да не тръгне харда или тръгва, но не се вижда в биос и може да се ползва само като втори хард. Само, че моя случай преди години беше с преходник от IDE към Sata и само Windows виждаше харда.

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Захранването му няма захранващи SATA букси. Горе записвачката ползва преходник (като се заглеждаш на снимката и ще видиш преходника) Харда му е някаква комбинация - SATA модел с 4 пинов молекс за захранване. В момента си е взел нов 1 TB WD Green и няма как да му подаде захранване. Поради тази причина му трябва още един преходник 4 пинов молекс към Sata, като този на записвачката, за да подкара харда. Явно човека не е много на "ти" с компютрите, щом пита за елементарни неща. 

Не виждам дали има два Sata слота на дъното, но щом отиват два sata кабела към дъното и са вързани стария хард и записвачката - значи има поне два слота. 

Единственото за което се спирам е това: 

(Поправете ме ако греша, но от снимките и описанието това успях да разбера)

https://laptop.bg/cables-vcom-CE359015m

UqYzXUr.jpg

Благодаря за информацията и съдействието и смятам че не заслужавам упреци, кой колко разбира и от какво не е ваша работа ⚒ да ме хули те!!! ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам въобще кой те е хулил или е имал такава мисъл! На мен отношението главно се отнася към прекалено малките дънни платки, защото е доста сбита... технология! След време човек може да размисли и да иска да добави и други неща и резултатът да стане както при теб сега не е малък. Затова препоръчвам дънни платки с Формфактор ATX или EATX - заемат цялата кутия, но знаеш, че можеш да си добавиш повече хардуер без да си пречат едно от друго. Какво имам напредвид с "пречат":  Някой с подобна платка като твоята може да реши да си добави видеокарта (ако има слот, че твоето дъно няма) и ако видеото е по-дебело на размери и закрива други слотове като PCE н натам се досещаш какво става, ако му потрябва слота. Патил съм от такива неща и затова взимам само големи платки с повече еднакви слотове - и да се закрие един, се ползва другия. 

Вече всеки сам си решава. :) 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване