566 мнения в тази тема

Отговорено

Провери го колко оборота е и ако цената те устройва, зимай 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

XZLMRRs.jpg

Колко инча ти е кинескопо ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

1 терабайт SSD вече е 200 лв, хора. Разбира се от Китай. Нашите кожодери продават двойно :)

rdcZDXk.png

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колко инча ти е кинескопо ? 

43 с активно 3D,което прави кака Лара мнооогоо секси парче :ag:

Чудно ми е как стана това?От много време се мъча да си направя монитора да работи на 144 и в същото време да дублирам дисплеите а накрая стана от само себе си.Дори и телевизора го дава на 144.Странна работа...

Анотиране 2019-01-14 061127.jpg

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При първата RX470, която имах максималната консумация на енергия беше 130 вата. Така си е и по документи. След като ми я замениха от Sapphire понеже изгоря първата, текущата при максимално натоварване не може да достигне повече от 110 вата. Защо? По захранването и драйвера няма нищо, което да е променено (проверил съм няколко пъти). Пропускам ли нещо, което да съм направил на първата с цел максимална производителност и да не съм го направил на тази?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разликата е в биоса на двете карти . Разлика между тях  виждаш ли иначе като производителност ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мисля, че разлика в производителността няма, защото всички игри ги подкарвам на същите настройки със същите кадри. Като спомена разлика в Биос, на картата нали има едно копче, което се движи на ляво и на дясно. Ако го превключа дали ще има промяна?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За съжаление не намерих информация за това каква е разликата между двата биоса. Опитай , вероятно единя от двата биоса да е с малко по-агресивна fan крива , но е напълно възможно и да бууства малко повече (съответно и консумацията ще е леко на горе).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах това с копчето за биоса - на другата страна е silent mode и още повече намалява консумацията на енергия. Четох много и стигнах до извода, че това не е същата карта. И по-точно Core Clock на тази е 1206 MHz, а на миналата беше 1260 MHz, в това съм убеден. Memory Clock e същия 1750 MHz. В официалния сайт има две (ревизии ли се казва) карти от един и същ модел, като едната е с тези 1260 MHz, а другата 1216 MHz, което не се връзва особено, но знам, че не е същата карта.

Въпроса е дали от Варио ще вземат нещо подобно предвид за да ми я заменят със същата като старата?

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=070ECC49-9BEA-4221-AC39-0386443583FE&lang=eng

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

хмх , тия от Варио явно не са и погледнали какъв точно е бил предния модел. Интересно дали от sapphire са им дали картата за замяната или от Варио са имали тяхна и са ти я заменили за да не чакаш много.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Два пъти ми повториха, че ще пратят картата при производителя, но не отпада и твоето предположение. Единият вариант е да я клокна и да си карам така, другият да видя какво ще кажат от Варио. И двата ще ги направя:ag: като започна първо от Варио.

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене , ако картата е ОК не се занимавай . Цъкай смело или я клокни малко . Но дори и без клок тея 1-2% fps едва ли ще ги усетиш!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много интересно. Днеска инсталирах последния драйвер на AMD - 19.2.1 и сега навсякъде показва, че ядрото работи на 1260 MHz - в AIDA, в драйвера, в MSI Afterbuner, в GPU-Z. Като драйвера и Afterburner съм ги ресетнал до настройките по подразбиране. При максимално натоварване не съм гледал каква е консумацията (заветните 130 вата), защото днес нямам време, но утре задължително ще проверя. Къде е пипал предишния драйвер (ако той е бил проблема) за да промени честотата на ядрото?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-хубаво е да наблюдаваш с riva tuner в реално време какво се случва от градуси , волтажи ,честоти на ядро и памет.  Аз лично така съм изкарал в горния ляв ъгъл и виждам във всеки един момент , при какви температури и волтаж , какви са честотите на ядрото.

Иначе ето едно клипче от новата 2060 : everything just works... Nvidia Raytracing Test . Почнаха вече да се появяват и първите оплаквания  за артефакти и други сходни дефекти .  Не разбирам нвидия предвид предходните издънки с 2070/2080/2080ти къде дремаха та не отстраниха тези проблеми , ами заливат отново пазара с боклуци . Аз лично се надявам това да са единични случай , но дали е така времето ще покаже?

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Изчел съм всичко за RTX 2060 в другия форум.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес я изпробвах и всичко си е по старо му, заветните 130 вата бяха достигнати без проблем.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване