566 мнения в тази тема

Отговорено

Fun auto mode full speed temp съм го променил на 62 защото е най ниско .Нямам по ниска стойност 40-50 най ниската е 62

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

damageplan, Сега видях, че основно си почистил компютъра от прах, но като гледам ще е хубаво да монтираш допълнителни вентилатори в кутията (вече зависи какви можеш да поставиш 80, 90, 120)на компа и също така прочетох, че и термо пастата е сменена, но с каква марка - не си споменал, а много е важно как си я сложил, защото ако не е както трябва пак няма да върши работа. Тези температури са високи за процесора, а още жегите не са започнали. Евентуално може да се помисли и за друго охлаждане на процесора - Arctic Cooling Alpine 64

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това което, си премахнал е термо дъвка, и ако не си внимавал, има вероятност, да си отлепил и самоя охладител на кристала, тогава работата е чао, както и да е купи си хубава паста, а ако имаш парички си смени и охладителя, http://www.dekada.com/catalog/evercool-cpu-cooler-venti-directtouch-120mm-pwm-775115513662011amd-p-1427.html , сложи и вентилатори за да създадеш и поток за охлаждане в самата кутия.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

сега ви пускам нови термо тестове след като промених стойностите в биоса май са по ниски :

Свойства на датчика:

Тип на датчика ITE IT8716F (ISA 290h)

Сензор на графичния процесор Diode (ATI-Diode)

Дънна платка Asus M2N

Засечено отваряне на кутията Не

Температури:

Дънна платка 45 °C (113 °F)

Процесор 34 °C (93 °F)

1. CPU / 1. ядро 49 °C (120 °F)

1. CPU / 2. ядро 44 °C (111 °F)

MCP 73 °C (163 °F)

Диод на графичния процесор 48 °C (118 °F)

WDC WD20EFRX-68AX9N0 44 °C (111 °F)

WDC WD7501AALS-00J7B0 48 °C (118 °F)

Вентилатори:

Процесор 1800 RPM

Графичен процесор 50%

Стойности на напрежението:

Ядро на процесора 1.152 V

+3.3 V 3.328 V

+5 V 4.977 V

+12 V 12.233 V

VBAT батерия 3.088 V

Ядро на графичния процесор 1.000 V

Debug Info F 0177 FFFF FFFF 0000 0000

Debug Info T 34 45 128

Debug Info V 48 80 D0 C0 C2 E3 84 00 C1

утре ще направя снимка и на кутията и на сегашния охладител.

пастатата която съм сложил сега е няква българска силиконова

http://i34.tinypic.com/w71k3k.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

damageplan, Така първо да кажа, че точно тази паста не е за такива работи, защото тя даже може да надраска капачката на процесора на един приятел си изпати точно от такава и ако имаш възможност бързо взимай друга, и я сменяй и направи това, което сме казали аз и колегата от форума nikcool. Ето ти например една от тези пасти: Artic Cooling MX-4 или Thermaltake TG-2

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

защо да не е подходяща, ползвам я от години и не съм видял да е надраскала нещо. слагал съм я на десетки други (чужди на клиенти машини)и никой не се е оплакал до сега.Както и да е да речем,че ще я сменя ,но проблем ли ще е да изкарам още 10-15 дни с нея?

Междо другото форума под ИЕ 11 е отватителен можете ли да го по оправите.Под други браузери си работи нормално,но на мен не ми се качват още браузери 1 ми върши работа.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте искам и аз да споделя за един проблем, който открих от вчера значи ползвам за интернет - wi fi връзка с адаптер tp-link 722N е модела на устройството и понеже ми правеше мизерии на юсб 2.0 порта го преместих на юсб 3.0 (заради проблеми с скоростта), а дъното ми е: Asus M5A99X Evo. Вчера ми се наложи да рестартирам компа с Windows 8.1 Pro x64 с Update и като го рестартирах и се стига до логото на Асус и забива там и аз отначало се учудих и го рестартирах от копчето и си тръгна нормално. Днес реших да го извада от бюрото и да го рестартирам и да гледам дали не е хардуерен проблема, защото на дъното като се тества има едни диоди на: процесор, рам, видео и така гледам аз там всичко е наред, а преди това бях откачил юсб кабела за wi fi адаптера и си тръгна с рестарт нормално компа, а после като го сложих и го реснах пак не искаше. И сега се питам има ли някакъв начин да се оправи това гледах и в диспечера на устройствата и драйвери си е качил оригинални, защото от сайта на дъното има за Windows 7, а за 8 - 8.1 няма дали тук може да е проблема. Благодаря на всеки отговорил и дано да се намери решение.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте може ли да ми кажете колко време горе-долу издържат външните харддискове,и ако може да ми препоръчате някой с usb 3.0,с обем 1 или 2 терабайта,за western digital и seagate като марки какво може да ми кажете относно тяхните външни дискове-кое е по добро?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Издържат не по малко от вътрешните хардискове.Аз съм фен на WD и ти ги препоръчвам , western digital и seagate мога да ти кажа че са водещи в производството на хардискове били те вътрешни или външни.Взимаш това което е с повече гаранция,НЕ каза 2,5 или 3.5 инчови ти трябват? Няма да се згрешиш ако погледнеш и моделите нa TOSHIBA

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

разгледай тук HDD по принцип са по евтини.

http://www.erabg.com/products/view/category/7/

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте. Вчера си купих рутер TP-LINK и реших да го настроя за безжична връзка. Абонат съм на ЕвроНет със Static IP. Въведох всички необходими данни в рутера - IP, Mask, Gate, DNS... клонирах Mac адреса с този на компютъра ми. Но пак има удивителна и ми пише, че няма връзка. Аз със същите данни, когато си включа директно кабела имам нет. Къде може да е проблема?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иван_694931, Обадисе на интернет доставчика да ти сменят ИП то ..и си готов :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ИП-то може би не, но трябва да ти реснат мак адреса и готово.Това се прави при слагане на рутер или замяна на Lan карта!!!!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Zdraveite hora, izvinqvam se za latinica!, sluchi se neshto gadno :D, imam sledniq hard disk Хард диск:Seagate Barracuda SATA3 500GB koito zapo4na da pushi dokato si gledah seriala... i suotvetno izklu4ih vsi4ko vednaga.. problema e che na nego predi 3 dena instalirah mac os i se chudq da ne e zaradi mac-a :@, .... sushto garanciqta e 2 godini i oshte vaji i v neq pishe drun, drun ne nosi otgovornost ako e polzvan ne licenziran softuer(az polzvah mac...) .. Oshte ne sum im zvunql da gi pitam kakvo da pravq, iskam da me posuvetvate vie purvo.. Mislq che trqbva da im pratq cqlata konfiguraciq za da q proverqt da ne e povredena i tq... Kakvo mislite? pp: Konfiguraciqta e kupena ot Nikem .... i ako otkajat garanciq napravo da kupq edno ssd? http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-intel-320-series-80gb-sata-2-5-ssdsa2cw080g310/pd/EWZJDBBBM/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Zdraveite hora, izvinqvam se za latinica!, sluchi se neshto gadno :D, imam sledniq hard disk Хард диск:Seagate Barracuda SATA3 500GB koito zapo4na da pushi dokato si gledah seriala... i suotvetno izklu4ih vsi4ko vednaga.. problema e che na nego predi 3 dena instalirah mac os i se chudq da ne e zaradi mac-a :@, .... sushto garanciqta e 2 godini i oshte vaji i v neq pishe drun, drun ne nosi otgovornost ako e polzvan ne licenziran softuer(az polzvah mac...) .. Oshte ne sum im zvunql da gi pitam kakvo da pravq, iskam da me posuvetvate vie purvo.. Mislq che trqbva da im pratq cqlata konfiguraciq za da q proverqt da ne e povredena i tq... Kakvo mislite? pp: Konfiguraciqta e kupena ot Nikem .... i ako otkajat garanciq napravo da kupq edno ssd? http://www.emag.bg/s...0/pd/EWZJDBBBM/

Само заради мак-а ще да е :haha:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко е възможно, защо спамиш искам компетентно мнение...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да ти признаят гаранцията,може да е калпав харда,а и не ми е ясно как ще разберат какъв софтуер си ползвал(ако го ползваш само за storage пак може да изпуши).Провери си и захранването на компа да не дава някакви извънземни напрежения,които да са прецакали харда.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мхм, направо ще им пратя всичко... Интересното е, че няма никакви видими щети освен пушака и миризмата на бакелит.. Също си работеше до момента в който не изклячих ком. от захранването хм в рамките на 3сек :д...

--

Също не е спиран почти никога... И го имам от година...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ви попитам,какво мислите за тези 2 външни HDD,както и за този комплект инструменти за PC:

Western Digital: https://www.jarcompu...g/?m=7&i=560355

Adata: https://www.jarcompu...g/?m=7&i=546701

Комплект инструменти: http://www.comelsoft...ml#.U6ra5vmSz1a

П.П:Ако някой си е купил 1 от 2-та външни

HDD или комплекта инструменти също да сподели мнение

Редактирано от ROSENGDIR
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ROSENGDIR, нещо хардовете не излизат, а тоя комплект го забрави- трябва да си луд да им дадеш такива пари...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ROSENGDIR, нещо хардовете не излизат, а тоя комплект го забрави- трябва да си луд да им дадеш такива пари...

Пробвай сега.Редактирах поста.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

здравейте искам да попитам имам corsair h100i и вентилаторите съм търнал да искарват въздуха преди бех ги турнал да вкарват и сега се чуда дали 40градуса на охлаждането са нормални при натоварване е 45 иначе процесора при пълно натоварване е 49-50 градуса а преди процесора недостигаше 40градуса ма то времето сега е горещо

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,един приятел има това охлаждане и може да ми го даде без пари.Та въпроса ми е дали ще стане на това http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4997#ov' target='_blank' class="bbc_url">дъно

П.С: Забравих да спомена видях,че не подържа този сокет но не знам може и пък да е съвместим.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Intel Socket LGA775

AMD Socket FM2+ / FM2 / FM1 / AM3+ / AM3 / AM2 / 940 / 939 / 754

Не!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване