Сблъсък За или против легализацията на марихуаната

36 мнения в тази тема

Отговорено

Мда, като сме я подкарали на сравнения...

Да приемем "Чорбаджи Марковския" метод означава още:

- ми да крадне детето бе, кво толкоз!? Да опита, че да не се излага пред другите, че не знае какво е.

- е, боцнало го с чикийката малко - голяма работа... Ама поне ще види, че е лошо - цапаш се в червено, не се пере...

и т.н. и т.н....

Стига сте ми навирали тази Холандия в очите! Намери се една държава, в която да е легално (условно!) и всички с нея се оправдават. Ами вървете там и пушете като искате, кой ви спира? Ама я кажете и някоя друга държава, че само тази няма да ви събере.Пък и те размитат за нас! Що в Германия, Испания, Швейцария, Франция, Англия, USA и т.н. - да не изреждам - е забранено? А? Хайде, моля! И цигарите трябва да се забранят! Ама то ще стане след време.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Подобен тип забрани не водят до нищо хубаво. Разбирам аргументите ти и до голяма степен съм съгласен с теб, но забраните няма да решат нищо. Това само и единствено подпомага сивия сектор. Пак казвам, че аз не пуша треви и не се друсам, но не защото е забранено, а защото не искам. Всеки има глава на раменете си и след навършването на една зряла възраст сам решава кое е хубаво за него и кое не е, без разбира се да бърка в чуждите гъзове.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ЗА!

Аз съм пущач,като тютюна е легализиран.Забранен на закрито,но се употребява и продава съвсем легално.

Ползвал съм марихуана.Не го крия,при това начесто и чакам някой да ме обори с това,че не е като тютюна...

Ако марихуаната предизвиква смущения във психо-моторните възприятия на човек,същия по естество ефект предизвиква и алкохола.

Пия водка,ракия,уиски,джин и всякакъв твърд алкохол като към това включвам и бирата.Когато ми е кеф,вечерно време или свободен ли съм-без ангажименти,кеф ли ми е-на черешата съм...

Ефекта не е много по-различен от марихуаната...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

, Проблемът на стриктните пушачи на марихуана основно се състои в това,че тя предизвиква синтез на парапротеин в неврона в много по-голямо количество от никотина.Този и ефект е причината да се препоръчва на лица с Алцхаймер,но при "здрави" неврони уврежда биохимизма им.Кога и при колко-божа работа.Психическото пристрастяване е по-силно отколкото при тютюна,физическото е сходно.Сумарният негативен ефект за обществото при пушене на марихуана се явява /при равни други условия/ 10-15г. по-рано ,отколкото този при пушене на тютюн.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Психическото пристрастяване е по-силно отколкото при тютюна,физическото е сходно.Сумарният негативен ефект за обществото при пушене на марихуана се явява /при равни други условия/ 10-15г. по-рано ,отколкото този при пушене на тютюн.

Това с "ефекта за обществото" какво е- поредните празни приказки или има сериозни изследвания и доказателства ? Ако има такива- дай да ги видим тея изследвания и тогава ще обсъждаме конкретни цифри и данни. Не ми се обсъжда нечия болна фантазия...

А и ако ще сравняваме зависимостта с тази при цигарите значи проблем нямаме. За да спреш цигарите не ти трябва лечение в болница, не ти трябва специалист по нещо си (не минаваш по пътя на зависим от хероина)- трябва ти малко разум и желание. Тоест е доста лесно и безболезнено. А и в крайна сметка като е разрешена употребата на марихуана директно се губи 70% от удоволствието- не е никакъв кеф ти да си пушиш и единственото което може да ти каже полицаят е "Извинете, имате ли огънче- да запаля и аз една"...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Girofle, не ми стигат... И първият линк не е наред...

Докато не видя подробно изследване (разбирай много, ама МНОГО страници- не ме мързи да чета), от световно известни медици, силно желателно да е от последните 4-5 години, официално признато от СЗО не ме търсете да коментирам. Определено ми е интересна темата, но или ще си правим вятър на устите, или ще обсъждаме сериозни неща. Разните публикации на селски доктори със свободно време и писани като съм минавал прав под масата не ме трогват.

Определено няма как да е безвредна употребата, но заявявайки "Последиците са такива и такива и настъпват 10 години по-рано спрямо тютюна" е нужно повече от "д-р Пешев така казва"...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

,

Ето още информация за четене, защото разбрах, че обичаш да четеш, но по-важно е какво разбираш от прочетеното:

http://en.wikipedia....Cannabis_(drug)

http://www.globalpos...dical-marijuana

http://www.drugabuse...facts/marijuana

http://medbookaide.r...ook2055/p18.php

http://science.howst.../marijuana3.htm и т.н.

Не е нужно да си професор, регистриран във форума, за да даваш научно обяснение по всяка тема и статус. Важно е собственото ти мнение, което да не налагаш с парадоксални умозаключения, а е желателно да уважаваш и това на другите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

... Важно е собственото ти мнение, което да не налагаш с парадоксални умозаключения, а е желателно да уважаваш и това на другите.

Така де- важно е собственото мнение. Но за да имаш такова е нужно да си добре информиран. Наличието на чуждо мнение звучащо убедително не означава да го приемам безрезервно. Когато ми казваш "Това е така" е нормално да ти кажа "Твоето мнение не ми звучи убедително- дай сериозни доказателства"... Да уважаваш мнението е различно от това да му вярваш...

Или пък ви е проблем това, че не приемам на доверие всяка дума прочетена в нета?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Пичове някой не си ли е задавал въпроса, че може би изследванията да се манипулират по някакъв начин и да се изопачават с някаква цел. Представете си това за мафията е бизнес за милиарди и какво би станало ако един ден се легализира производството на марихуана и хората започнат да го сеят също като тютюна. А мафиотите останат с пръст в уста, вярно ще трябва да се плащат данъци ама те не са съгласни с това и правят всичко възможно производството на марихуана да си остане криминално деяние.
Е това е само предположение ама както е казал народа във всяка лъжа има и малко истина.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм човек на четиридесет и кусур години, с 3 дискови хернии, пареза и на двата крака. Болката е неописуема. Преди време някой ми предложи една цигара марихуана или там както се нарича (няма да казвам при какви обстоятелства щото и не ги помня). Болката при мен е всекидневна. Не помня вече дори какво е да живееш без да те боли. Та тази цигара ми помогна да не изпитвам болка през следващите 5-6 месеца. Не, че не ме болеше но не изпитвах тази болка, която беше преди. Та за или против аз съм ЗА. Ама нали знаете България е мафия. Та така.

Редактирано от Неделев
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване