Сблъсък Настолен компютър или Лаптоп

24 мнения в тази тема

Публикувано

Наблюдавам в последно време във форума проблемите, които имат собствениците на лаптопи, та ми се стори интересна идея за дискусия. Ще започна с моето мнение. Първоначалната идея, заложена в лаптопите беше да бъдат удобни преносими компютри, в услуга на бизнесмените. Тоест да може да се върши работа на тях извън офиса. Постепенно тези устройства станаха популярни и цената им падна, като основния плюс при тях си остава, че са малки и компактни, не стърчат кабели от тях и не ти трябват периферни устройства като мишка, клавиатура и монитор. Учудващо обаче доста хора започнаха да си купуват лаптопи за да ги ползват като настолни компютри, въпреки, че цената им е двойна, в сравнение със стандартните компютри :blink: . Тоест, лаптопа стои постоянно на бюро и се ползва за всичко, включително тежки игри. Точно тук логиката нещо почва да ми убягва. Ще изброя някои от основните недостатъци на лаптопа като устройство, което съм забелязал само като чета темите тук из форума:

1. Мощните модели са много скъпи, но за да се играят игри се изисква точно такъв.

2. Охлаждането винаги е огромен проблем. Изискват се специални подложки и.т.н. Много често се стига до дефекти в хардуера, точно заради прегряване.

3. Размерът на монитора. Почти всички популярни модели са с 15.4 инчов екран. 17"-вите нещо не се наложиха. Тук пак логиката ми се губи... Да, има възможност да свържеш външен голям монитор, но тогава ще ти трябва вече и външна клавиатура и мишка :ag:

4. Изключително сложен и скъп ъпгрейд. Както доста хора писаха тук, ако ще правиш ъпгрейд на лаптоп, по-добре си купи нов. Още 1000 - 1500 лева?

Сигурно има и още... Но след всичко написано продължавам да се питам, защо за бога някой би си купил лаптоп, за да цъка последното NFS (примерно) на бюрото вкъщи?

Моето мнение е, че съвсем скоро лаптопите ще загубят позиции, защото истинското им предназначение вече се замества на 200 % от таблетите, които са по-евтини от лаптопите, а имат вече двойно повече възможности. Не мисля, че настолния компютър ще загуби популярност. Вероятно технологиите ще намалят размерите му, но лесното охлаждане и възможност за ъпгрейд са огромни предимства. Какво мислите Вие?

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Лаптопите все още имат ниша, просто се превръщат в таблети с клавиатура и тъчскрийн, но продължават да са в пъти по-мощни от таблетите.

С една дума лаптопът е пълноправен компютър, събран в малко тяло.

Основни предимства на лаптопите са автономното захранване и компактният размер. Възможността да го носиш и да имаш пълнофункционален компютър с Windows 7 навсякъде не е за пренебрегване. Лаптопите с OSX не са пълнофункционални поради семенната си операционна система.

От друга страна, много по-удобно и по-евтино е да поддържаш настолен компютър.

От друга страна за еднакви параметри, настолният е два пъти по-евтин. Изключвам настолните с OSX, тъй като е без това не вършат работа, само изглеждат зле.

Аз предпочитам настолен за вкъщи, да мога да си гледам на големия монитор, като хората. Но се чувствам по-добре, като знам, че имам вариант да си върша работа или да се забавлявам навсякъде с лаптопа.

Не може да има срещу. Трябва да имаме и двете.

Стига да не е с OSX.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега ще ти кажа аз какво мисля защото знам, че тази тема има 39% причина да се отвори заради мен (така мисля)

Имам компютър със по-мощен процесор от лаптопа, но! Семейството го ползва и няма как да играя на него цял ден за това си предпочитам лаптоп!

Ето предимства и недостатъци!

Предимства:

1. Можеш да се движиш където и да е няма значение дали ще си лежиш на леглото и ще си играеш

2. За да играеш на него не е нужно да бъде постоянно на ток както при компютрите - зареждаш го и си играеш и така

3. За лаптопа не е задължително да плащаш на месец интернет тъй като можеш лесно да си дърпаш от някоя мрежа докато на компютъра не става.

Недостатъци:

1. Екрана е малък и ако искаш да играеш някоя игра на монитор трябва ти HDMI кабел за да го свържеш (ако имате порт) и безжична мишка и клавиатура освен ако мониторът ти не е на високо.

2. Можеш да сменяш частите и да го ъпгрейдваш доста лесно което е голямо предимство и е много по-евтин и като цяло и частите

Това е моето мнение, че по-принцип аз съм За и 2те, но ако имаш повечко пари ти си решаваш кое да ползваш както казах ползвам лаптоп заради положението а не, че ми е кеф.

Поздрави и Аригато.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз също не харесвам лаптопите, но за съжаление не мога да разнасям настолната си машина в колата,

тъй като работата ми е свързана с много джижение, както и не мога да работя пълноценно на таблет/смартфон.

За момента не виждам джаджа, която да отговаря на всичките ми изисквания едновременно, затова съм принуден

да ползвам поне три устройства.

Иначе, частично решение на проблема според мен е мощен, но малък (13") лаптоп, който в вкъщи се закача на

докинг станция, към която са навързани голям монитор, удобни мишка и клавиатура, и външен сторидж/NAS.

Тази конфигурация разбира се няма да допадне на геймърите, но пък за всичко останало е ок.

Таблет, да, за забавление и разпускане, но не и за сериозна работа (нещо различно от писане на няколко мейла на ден).

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За мен логиката да имам лаптоп е много проста.

В къщи включвам към машинката 24" монитор, мишка, клавиатура и всичко необходимо, а когато се наложи имам незаменим помощник със себе си.

Остава единствено проблема с охлаждането, но ако се профилактира редовно и той отпада.

Вярно е че плащаш повечко, но ако избереш подходящия продукт, той ще ти служи дълго време.

Що се отнася до таблетите, не ме устройват и на 50%. Там програмното осигуряване е на съвсем друго ниво, все още.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това казах и аз - че лаптопите са за хора, които ще ги използват за важна и сериозна работа извън офиса или дома. Мнения, че е много удобно да играеш легнал в леглото на батерия са ... как да кажа - детински. Отделно, не мисля, че ти трябва Windows 7 за да се забавляваш, играеш или четеш нещо в парка, кръчмата, край басейна или морето и.т.н. Тези неща върши перефектно вече Android и таблетните устройства. Повечето таблети вече са двуядрени, с 1-2 GB RAM и доста успешно конкурират по-ниските модели лаптопи, поне според мен.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В едно семейство трябва да има мир, спокойствие и два компютъра.

Имам и двете в къщи, но като цяло ми харесва повече настолния. По-мощен, не прегрява, както лаптопа, в пъти по-голям екран, дори саунд картата вади по-силен звук от тази на лаптопа (пример със слушалки). Взех го, защото на трима човека един компютър е малко. И не на последно място, защото като се развали единия, другия винаги е на разположение да помогне.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Предимства:
1. Можеш да се движиш където и да е няма значение дали ще си лежиш на леглото и ще си играеш
2. За да играеш на него не е нужно да бъде постоянно на ток както при компютрите - зареждаш го и си играеш и така
3. За лаптопа не е задължително да плащаш на месец интернет тъй като можеш лесно да си дърпаш от някоя мрежа докато на компютъра не става.

Тук може да поспоря малко.
1. Добре, това е предимство, като се има предвид, че това е и основната идея на лаптопа.
2. То е същото като първото, движиш се и си работиш... а за игра... лаптопа ако играя, то е вкъщи на зарядно.
3. Ако живееш в панелка, винаги можеш да си вземеш USB мрежова карта и да си дърпаш нет от някой съсед с гениална парола 123 или нещо подобно. А за да не ти се плаща нет, значи че нямаш особена нужда и пак може да идеш с телефона в парка и да си свършиш каквото ти трябва.
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всеки един продукт е предназначен за различна работа.За мен колкото и да казват геймърски лаптопи си остават лаптопи. За запалени геймъри си трябва настолен.Аз имам два лаптопа като ми е дойграе някоя игра си я пуска да 37 инчовата плазма имам си и клавиатура и мишка и става почти като настолен но не е същото .Та кой и двата да избера избирам и двата .Единия постоянно да си стой у дома (настолния) и лаптопа постоянно с мен . Това е и смисъла им поне за мен .

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може би съм с по-стари разбирания, но за мен лаптопа си остава преносим компютър и функцията му е точно тази а не да седи на бюрото.Вярно е че вече има модели, които по параметри не отстъпват на мощните настолни компютри, но са значително по-скъпи а и поне на мен ми е по-неудобно да работя или да играя на лаптоп, не е за пренебрегване и факта, че настолните се ъпгрейдват по-лесно и големината на монитора е по избор.Тук идва и сантименталния момент да седна в компютърния си кът и да вляза във виртуалния свят а не да разнасям лаптопа в леглото и в тоалетната. :ag: Сетих се и друго, което наблюдавам в работата си.Масово главно жените заравят лаптопите в завивките докато сърфират или гледат филми и после се оплакват, че компютъра прегрявал. :) Моето мнение е че лаптопа е за пътуване а настолния за вкъщи.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много хора си купуват лаптопи,да ...но от преди си имат задължително персонален компютър във къщи и понеже децата дремят на него често,жената и тя ако посядва и ако си в 2-3 стаи къде ще сложиш 2 персонални компа с мишки ,монитори,уредби и т.н . А ако си пък в още по малко жилищно пространство ще ти е по прегледно само с лаптоп.А женените знаят как се радват жените им като видят кабели насам -натам....

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Еми много е просто - ако не трябва да разнасяш компютъра постоянно със себе си и не ти трябва мобилност - настолно PC. Ако трябва да мъкнеш компютъра постоянно със себе си, защото работата ти е такава (примерно) - лаптоп, НО за сметка на това има и някои недостатъци, които не са за подценяване:

1. ПРЕГРЯВАНЕТО - може би най-големият проблем при лаптопите, дори и подложките не са 100% решение на този проблем...

2. Почти невъзможната възможност за ъпгрейд - това въобще не е за пренебрегване, защото когото хардуерът ти остарее ще трябва да купуваш направо нов лаптоп..., а докато при компютъра само отваряш кутията, буташ новите части и си ти!

3. "Уморяването" при лаптопите - ако използвате един лаптоп прекалено често и по много, то след няколко годинки вече ще почне да става бавен, да има по-често проблеми и постепенно да се скапва.

За мен лично доброто старо PC си остава най-доброто!

Това е моето мнение и виждане по въпроса и никой не е длъжен да се съгласява с него! :)

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди 2 години и аз си купих лаптоп за игри... да, за да мога да си ги влача. Че играх игри 2 месеца и спрях - играх. Ама па до ся не бях виждла лаптоп като лаптопа си. Някои мнения в темата са объркани и объкват допълнително хората.

@Йордан изкара 7 единтсвена OS (OSX не е OS ама има доста добри "лайнъкс" (както лайнярите викат) дистрибуции...

@Nexusell, човек : попиля ме!!!

"Предимства:

Недостатъци:

1 (4) . Екрана е малък и ако искаш да играеш някоя игра на монитор трябва ти HDMI кабел за да го свържеш (ако имате порт) и безжична мишка и клавиатура освен ако мониторът ти не е на високо.

2 (5) . Можеш да сменяш частите и да го ъпгрейдваш доста лесно което е голямо предимство и е много по-евтин и като цяло и частите"

1. Изкарваш лаптопа само за игри. И "можеш да се движиш където и да е" включва и връх Мусала и плажа на златните, а не дивана --> леглото --> масата на кучето...

2. Пак лаптопа НЕ Е само за игри. И да, знаеш ли защо за Бога е така? Ми сиурно шото едното има от ко да черпи ток а другото не е предназначено за т'ва... мъка!

3. Това е толкова тъпо, че мисля да ходи в бисерите :ag: . Освен, че аргумента е сдъвкан и изплют от някои iБоклук, като цяло е и не съвсем аргумент, щото има "ВИФИ" карти и за кашонни компютри

4. Да, точно с HDMI става номера. Лаптопите нямат vga и/или dvi. И да, в света освен мишки и плъхове без опашки както и клавиатури без кабели друго няма, та задължително!!! ако ти е малък екрана на лаптопа зимаш монитор с ХДМИ и си купуваш БЕЗ-опашен плъх с БЕЗ-жична клавиатура (за пиано) и си свиркаш и си пиеш Мента / Пещерата (ооопа да не стаа реклама) и си дрънкаш тралала!!!

5. Недостатъка е, не че НЕ можеш а че МОЖЕШ! :ag:

@Beatfan,

"

1. Мощните модели са много скъпи, но за да се играят игри се изисква точно такъв.

2. Охлаждането винаги е огромен проблем. Изискват се специални подложки и.т.н. Много често се стига до дефекти в хардуера, точно заради прегряване.

3. Размерът на монитора. Почти всички популярни модели са с 15.4 инчов екран. 17"-вите нещо не се наложиха. Тук пак логиката ми се губи... Да, има възможност да свържеш външен голям монитор, но тогава ще ти трябва вече и външна клавиатура и мишка :ag:

4. Изключително сложен и скъп ъпгрейд. Както доста хора писаха тук, ако ще правиш ъпгрейд на лаптоп, по-добре си купи нов. Още 1000 - 1500 лева?"

1. Например Lenovo и Dell правят доста добри неща, като например Y500 върви между 1599 и 1999, разполага със стабилно охлаждане и можеш да играеш сичко на минимум medium настройки. А игрите са доста добър тест.

2. Ами... не точно. За скапаните лаптопи за 500 лева сигурно, но за един малко по-солитен лаптоп, например Thinkpad или нещо сходно не е. А и в 99,99% от случайте се стига до прегряване/изключване и най-крайното: до изгаряне на хардуер по вина на немърливостта на ЗКУ-то и нямането на възможност за почивстане!

3. Не ти трябва плъх и клавиатура, защо да не караш с неговите си? Какъв е проблема?

4. Приниципно да. Но пък за сметка на това има и някои хитрости. Ultrabay при Y500 например ти позволява да изхвърлиш скапанта записвачка и да си земеш втора видео карта, пъхаш и те заработват в СЛИ режим. Лесен ъпгрейд, хах? За жалост е рядкост!

@сандо, да приемем че си прав. И к'во? Вече комп'търа ми е на 4 години, земал съм го 2009. В момента мощните интели са на Хасуелл и Айви бридж, а там съм бил с коре 2 дуо. Яко ъпгрейд, ше тря сменям дъно. Оппппааа! Новите дъна с ддр3 памет а мойто ддр2. Купувам и рам то се е видяло. И опс! Нещо ми цепят игричките. Оле, край. Купувам и видо карта. Извод - никоя технология не може да крета вечно и всичко се заменя. Наща мила държава дава срок на амортизация на лаптопите за 2 години а настолките - 3 или 4, не съм сигурен. Т.е. след въпросните "няколко години" ше въргаш па ако ще и супер компютър да е. А колкото до "3. "Уморяването" при лаптопите -" настолките никога не се задъхват като одъртеят. А ако говорим за скуката от седенето пред една и съща машина да... лаптопа ти става скучен за 122 години.

Абе хора, вие какво искате? Никога да не си сменяме техниката за да не даваме пари? А дано ама надали!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нишите и на двете концепции са твърде различни за да има смисъл да се обсъждат изобщо.

Ако е въпроса за размера - виждал съм десктоп машина изкормена и монтирана с все монитор, клавиатура и мишка в куфар. Макар и доста по-голям все пак покрива изискването за подвижен формфактор (с малко акумулаторче) а беше доста по-мощна от който и да е лаптоп. Бих потърсил инфото за да го постна но не ми се занимава да го търся.

И до ден днешен не съм видял лаптоп за 2+ хилки, който да ми доближи спецификациите на цената на настолния. Да не споменавам какво става при машините със слай и кросфайър изроди, спрямо тях лаптопите никога няма да смогнат...

Като цяло съдейки от всички колеги, приятели, познати и ученици, които съм консултирал до сега и са предпочели да вземат лаптоп - всичко опира до фьйешъна. :kick:

Да, масата хора смятат, че трябва да са в крак с портативната "мода" и който не си е взел лаптоп или не му стигат парите се забива в шитав таблет или дори смартфон само и само да може да се размотава наоколо фръцкайки се с придобивката.

"Геймърите" сред тях са готови ако ще да играят на 1024х на средни или ниски детайли при смешен fps само и само да могат да се изфукат "глей, взех си лаптоп за игри" :bn:

Естествено съществува и сегмента от хора, които си ползват лаптопите първо за работа а в свободното си време цъкнат набързо някоя игра. Както и тези ходещи на екскурзии - там удобството на лаптопа е незаменимо, да. Но тези хора са рядкост.

Лаптопите нямат vga

В грешка си. Моите всички имат :)

https://i.imgur.com/8eFe4oq.jpg

Ultrabay при Y500 например ти позволява да изхвърлиш скапанта записвачка и да си земеш втора видео карта, пъхаш и те заработват в СЛИ режим

И батерията си такова майката за отрицателно време. Хайде направи такъв слай и ми покажи как играеш с клокнат процесор и клокнати карти в слай над 30 минути :) Портативността е единственото предимство на лапитата. Почнеш ли да ги модваш тя се губи. Освен ако не си носиш раница с резервни батерии. А, да, както и малък хладилник за да охлаждаш чудовищното прегряване след подобен мод. :)

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Лаптопа го разбирам за работа при постоянно движение.Това е и идеята на съществуването му.Приложения МНОГО,сферите в които се ползва може да се обощат простичко с една дума: НАВСЯКЪДЕ!

Работи се с него,браузва се,било служебно по време на работа,било лично,за забавление с леки игри(пасианси и шах),ама за хард гейминг изключено.

Добре,монитора му поддържа HD,процесора му е ултра модерен,паметта му е достатъчна,но не всичко опира до тези неща...

Разцъквам Айон вече близо 4 години(откакто e излязла) и знам какво е многочасов(често се случва над 12) сет в MMORPG с приятели.Кофти е да се пулиш на малък монитор ден и половина...е,не съм с проектор,с 23" съм,но ми е достатъчен за комфортно цъкане излегнат удобно на фотьойл и да гледам от метър.Понеже ме бива с дървообработването,имам си подвижен плот за клавиатурата и мишката за фотьойла и се чувствам добре.

Тук е момента да вметна,че свърших работа,сезона ми свърши и съм повече от месец почивка.Сутринта към 5-6 може и да поспя и по обед логвам отново... :D

Друго си е да се разплуя на фотьойла,до мене на табуретката е уличния гюм.... :D,с два пепелника съм!!! :)

Лаптопа предполага да си на път или в движение,или най-малкото без прилични условия за ползване.Ако ще се цъка на "една кълка",то това си е мъчение,не удоволствие.

А освен това,смятам,че клавиатурата на лаптопа е краааййно неудобна за гейминг(откакто съм с джойстика,даже и моя Logitech ми се струва неудобен).

Освен колегите които изброиха горе нечовешките усилия за достигането на десктоп-производителността от страна на лаптопите и топенето на масата(плота) под лаптопа си представям лаптоп,натоварен с тежка игра,отворен браузър за постоянен достъп до датабейз-сайтове с информация за играта,активен скайп с конференция с приятелите и следващото което ми иде наум е как лаптопа пропада в разтопения плот,взривявайки се от натоварване...

И за последно,преди го бях казал,един кадърен лаптоп е от порядъка на 2к-2,5к до 3.

Лелее,аз за 3 бона ще сглобя ракета бре,на който ще си цъкам 7-8 Айон-клиента(нямам толкова акаунтa :D).

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

До момента мога да се съглася само с мнения на micho и . Иначе останалите повториха моите наблюдения - че ползват лаптопа не по предназначение - да се глезят в леглото или на дивана или да го ползват за игри, което е абсурдно, поне според мен. Съгласен съм, че при едно семейство, особено с по-голямо дете, вече е трудно да се угоди на всички. Тогава разпределението може да е - таблет за хлапето, лаптоп за жената и настолен за мъжа :ag: .

Не мога да се съглася, че таблетите не удовлетворяват критериите за забавление. Когато не говорим за работа със сложни програми или за сериозен гейминг заглавия - таблета е перфектното преносимо устройство за забавление и сърфиране в интернет, слушане на музика и гледане на филми!

В дискусията тук усещам сериозния критерий "възраст" - така че нормално .... :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дамм. Явно всеки си купува това за което му стигат паричките. :)

Само не можах да разбера понятието ""Уморяването" при лаптопите"!

Аз моя го имам повече от 4 години и още не се е уморил. Все още гледам ТВ (с външен тунер) и играя тежки игри едновременно. Дори батерията още не е умряла.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съфорумници, днеска разбрах нещо което от тук нататък само този лесен и практичен начин ще използвам на който му е интересно да чете.

Няма да си давам парите на въздуха през няколко години за големи мощни лаптопи а ще бъда на принципа да имам някой среден лаптоп говоря като ниво, защото няма смисъл да давам по 1500лв през 2-3 години зависимост от изискванията на игрите.

Моят начин ще бъде да имам някой лаптоп на ниво, мощен компютър който ще си го ъпгрейдвам и за най-големите и тежки игри една PS4 (Чиста работа)

по-този начин ще спестя повече пари и няма да има нужда да се тревожа дали някоя игра ще ми паства на машината и като гледам някой големи други игрички да не се чувствам ограничен като не са за PC.

Понеже съм gamer, ще трябва да свикна на новият джойстик от Сони който като изгледах някой трилъри за Playstation 4 и джойстика ми допадна и мисля, че ми трябва само 1-2 седмици да свикна за шуутър игрите.

Това е моята гледна точка и повтарям не правя реклама а показвам един удобен и практичен начин който ще ви помогне да спестите пари и няма да има нужда като искате от лаптоп да играете някоя хубава игра да го връзвате на монитора и други историйки.

Аригато и поздрави на всички потребители и на екипа.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имам 2 (скоро 3) настолни компютъра, лаптоп HP Compaq 610 и таблет Lenovo A2109. Не съм геймър и не играя тежки игри на устройствата си, само някои лекички и във фейсбук. Основно ги използвам за интернет, като при пътуване повече използвам лаптопа и таблета. Никога не бих пускал тежки игри на лаптопа си или пък да го сложа на бюрото да не мърда. Обаче сигурно по-голяма грешка ми е, че понякога лаптопа го заравям в завивките. Е, затова пък го почиствам доста често :D Устройствата ги използва цялото семейство от 4 души.

И аз като цяло съм за това, че не трябва да има против, трябва да има и двете :D Просто двете са с различно предназначение, и ако се използват според него (както и трябва), те се допълват до едно щастливо компютърно семейство :yahoo:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съфорумници, днеска разбрах нещо което от тук нататък само този лесен и практичен начин ще използвам на който му е интересно да чете.

Няма да си давам парите на въздуха през няколко години за големи мощни лаптопи а ще бъда на принципа да имам някой среден лаптоп говоря като ниво, защото няма смисъл да давам по 1500лв през 2-3 години зависимост от изискванията на игрите.

Моят начин ще бъде да имам някой лаптоп на ниво, мощен компютър който ще си го ъпгрейдвам и за най-големите и тежки игри една PS4 (Чиста работа)

по-този начин ще спестя повече пари и няма да има нужда да се тревожа дали някоя игра ще ми паства на машината и като гледам някой големи други игрички да не се чувствам ограничен като не са за PC.

Понеже съм gamer, ще трябва да свикна на новият джойстик от Сони който като изгледах някой трилъри за Playstation 4 и джойстика ми допадна и мисля, че ми трябва само 1-2 седмици да свикна за шуутър игрите.

Това е моята гледна точка и повтарям не правя реклама а показвам един удобен и практичен начин който ще ви помогне да спестите пари и няма да има нужда като искате от лаптоп да играете някоя хубава игра да го връзвате на монитора и други историйки.

Аригато и поздрави на всички потребители и на екипа.

Off Topic
Е, щом си готов да даваш по 120 лв. за една игра, then go for it!
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Е, щом си готов да даваш по 120 лв. за една игра, then go for it!

За това си има начини и форуми в който се научаваш как да си го хакнеш и повярвай ми няма да ми е за пръв път.
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ant0n,

Лично аз бих избрал смартфон с 4"+ екран. Много неща в едно устройство, което е удобство. Лаптопи не харесвам, много са ми неудобни. Ако ще е гарга, да е рошава - настолен компютър. С днешните смартфони можеш да правиш почти всичко, което правиш и с компютър по принцип. Така че, според мен, лаптопите се обезсмислят все повече, а телефоните се усъвършенстват със страшна сила. За мен - настолен компютър със смартфон.

или: Компютърът за мен е много по-добър избор. Еднаква производителност с лаптоп, но на по-ниска цена... или повече производителност на същата цена. :) Лаптопът е яко нещо, ако пътуваш често, но такива хора едва ли ползват кой знае какви ресурси от машината си, т.е. не им трябва мощен лаптоп, а просто да влизат в мейли, да си гледат "фейса" и т.н. И тук, според мен, предимството на лаптопа - да се носи навсякъде - изчезва, след като се намесят таблетите (нали смартфоните с 4-5'' екран са "неудобни" за работа).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

За това си има начини и форуми в който се научаваш как да си го хакнеш и повярвай ми няма да ми е за пръв път.

Off Topic
То веднага като излезне PS4 ще може да се хаква, нали? Пък и едно погрешно движение и прецакваш цялата конзола. :D
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Off Topic
То веднага като излезне PS4 ще може да се хаква, нали? Пък и едно погрешно движение и прецакваш цялата конзола. :D

Не съм казал такова нещо, просто ще има начини за тези който не им се дават пари! Иначе ако си го взема във началото ще си купя 2-3 игри и ще чакам за хак. :)
Мисля, че ме разбра какво искам да ти кажа и няма смисъл да оспорваме темата и мисля, че и 2мата сме съгласни със това?
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване