Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Сблъсък Сблъсък: Въпросът със сирийските бежанци

122 мнения в тази тема

Отговорено

п.п. Кое от това което съм написъл, се нуждае от аргументи и факти, обосновете се?

6638257V.png

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И това какво общо има с бежанците, и по точно, За или Против Сирийските бежанци.

Може ако треаше да се обсъжда За или Против военна намеса на САЩ и свалянето на Асад в сирия.

Колкото до това че САЩ искат да контролират, енргийните, и всички ресурси на целия свят, в това число и търговията с наркотици ми се струва че е приказка и съв сем друга тема.

Въпроса е дали да сме човечни към хората които страдат, точно от енергийната ресурсна война на САЩ.

Индустриата за производство на оръжия, няма как да спре, за това САЩ сами си създават проблеми и после се пишат за световни въдворители на демокрация.

И сами после си сърбат и попарата.

Лошото е че народа на САЩ е толкова прост и огрничен, като магаре с капаци.

А от това страдат други хора и въпроса е точно това дали ний да сме хора или да сме магере с капаци.

Не гледайте в чуждата паница, че Гърците си затворили границите, ако малко сте чели те винаги са се измъквали тъй и после обират каймака после.

Но хората имат политици, и в това е разковничето.

Ние сме си овце роби и това ще си остане.

И ако малко си слушал от това което ти разпраа сириеца ще се сетиш сам защо ви казвам да чукате жените си и да правите поколения.

За това не търсете под вола теле няма да го намерите, той вола само семе дава не мляко.

А ти продължавай, да си лаеш кой е проблема.

Проблема го знаят всички, или не всички но другата част се досещат.

Проблема е дали да сме хора с бежанците или не.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ех, трябва да го каже по съвсем обикновен наичин може би за да ме разберете. Ако децата ви са болни и страдат, за какво бихте дали последните си пари, за бежанци,цагири или за лекарства,храна с които да помогнете на собствените си деца? Няма нищо общо това което отстоявате, защото това са ислямисти и всячески се стремят да ги настанят по- близо до границата с Турция, за да могат когато пожелаят да предизвикат вътрешен конфликт, където е нужно. В това число и България. Естествено тогава ще изскочат миротворците от СЕЩ от базите си ...... Много сте далеч от истината. Ако вие се смятате за овца аз не съм и нокога не съм бил. За мен всеки човек е уникален и понякога загубата на един от нас е загуба на цял един свят! Но това са, неща които едва ли някога ще разберете.........

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не може "с едни тако, а с други вако" , "с едни майка, а с други мащеха", или пък май може а ... :bn:

Със Србите и Макядонците дето претендираха, че голяма част от България е тяхна, и имаха фракции в нашата страна;

ги приютихме докато отминаха войните в техните страни! Колко от тях спасихме а!, ако си бяха там колко от тях щяха да загинат а!

Със Сирийците дето сме си нямали нищо общо, както се казва- взимане даване, т.е. чисти отношения- не щем, няма логика :bn:

Виждате ли какво казва човека в клипа и nikcool го е чул:

...........И ако малко си слушал от това което ти разпраа сириеца ще се сетиш сам защо ви казвам да чукате жените си и да правите поколения.............

Проблема е дали да сме хора с бежанците или не.

Е те ще ни помогнат с нещо в замяна, ако ги приберем от благодарско... циганите пасти да ядат пред тях, ще се множиме като заицете, и от състаряваща се държава, ще станем младолика стягайте си задните части и да ги приемаме по бръжко всички че ни чака работа с тях...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вчера докато гледах новините- видях, че вече са настанили Сирийци,

и чакат пристигането на още, но всичко беше потресаващо мизерно;

все едно гледах циганската махала, и как цигани и българи

са се скупчили от всякъде да гледат кацнала летяща чиния на бунище сред дрехи.

И европейците, ще ни видят мизериите, и това, колко сме подготвени,

за неочаквано приемане на бежанци т. е. хич- все едно гледах новини от някоя африканска държава-

само мизерията ни беше заснета, нещо по така хубаво за окото, не можаха ли да заснемат тия говеда от новините.

Дано само българските келемета не решат, че са на мач България-Сирия, и да скочат на бой

с другата агитка, като обикновено правят.

Погледнато от страни им правим услуга, като ги приемаме, защото могат да загинат ако останат в

тяхната държава, но да не ни плюят после заради нашето отношение към тях :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А на ви сега бежанци ами като имаш пари във Турция кому Х.Я държиш тука бе твойта М поганска ставайте да тръгваме пак по улиците и тва скапано правителство да си ходи барабар със мангалите от сирия

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе чудя се тия бежанци що ли ги изгониха от Турция и ако пратят

средства от Евросъюза дали няма да се откраднат от миндилите в Парламента ?

Може би в някоя Мюсолманска държава щяха да се интегрират по добре.

ЕП гласува нова резолюция за повече солидарност с бежанците от Сирия

http://dariknews.bg/...icle_id=1155936

Off Topic
Да земат да ги приберат всичките,че ние и с циганите немое а са опраим :ranting: :ranting: :ranting:

Извинявам се предварително, може би не му е тука мястото, но ще е добре

ако се направи една анкета със гласуване по тоя проблем с бежанците.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не стига, че всички са против сирийските маймуни и нямало пари(то си и няма) и не знам си какво ама пак им правят места за пребиваване и им даваме разни дарения от които не са доволни . Не мога да разбера как така влизат през границата защото преди българската трябва да минат и гръцката или турската зависи от къде минат или ги извозват до българската граница само и само да не са в Гърция и Турция, а при нас. Ако зависи от мен никой от ония мангали няма да минат границата който мине..... :butcher: :butcher: :ranting:

Вън на сирийските плъхове от БЪЛГАРИЯ!!! :ranting: :ranting:

Off Topic
Извинявам се за обидите.
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ЕП като е гласувал тая резолюция що те не са солидарни със бежанците а, ама солидарност на наш гръб. Същото като със мангалите ДЕТМ интеграция на малцинствата що ги изгониха тогава от Франция ами не ги интегрираха ДЕТМЦ.

И друго тези сирийски мангали щото са такива както беше писал някой по-горе наистина са утайката, тези които имат милиони те са или в Америка или са някъде из Европа

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами просто е, защото трябва да бъдем притопени по-скоро. Ако аз имах възможността, щях да ги натоваря на самолети и да ги изсипя с парашути в САЩ , Израел и Франция те предизвикаха с тяхната алчонст тези събития, воини и бежанци, сега ако обичат да ги приемат при тях нали са много човечни........ Така би трябвало да стори всяка една европейска държава.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

27 млн. лв. от държавния бюджет ще бъдат отпуснати за подобряване на битовите условия в центровете за бежанци, където ще бъдат направени спешни ремонти. По-голямата част от парите ще отидат в МВР, а останалите – в други институции, които се занимават с проблема.

По думите на зам.-министъра, взето е решение бежанците от Сирия на възраст до 15 години да бъдат ваксинирани. Разходите за това остават за сметка на Здравната каса. Частна охранителна фирма поема реда на бежанските центрове, а в коридорите ще бъдат поставени камери, за да се види кой руши, защото имало и такива сред търсещите закрила. Преди дни Агенцията е платила около 3000 лева за ремонт, след като в каналите на бежански център умишлено били напъхани памперси. „Убедих се с очите си, че от походните легла, които им се раздават, скъсват брезентите, слагат ги и спят на пода, просто явно това е техния начин на живот”, допълни Чирпанлиев.

До дни ще бъдат монтирани радиатори за зимата, ще бъдат обособени помещения за кухни, ще има преводачи и лекари. „Ще направим табла, на които са изпишем на арабски език всички правила и инструкции които ще уточняват реда в центровете, също така техни здравни правила, пожарна безопасност”, информира още Чирпанлиев.

Източник: http://btvnews.bg/article/bulgaria/politika/bezhantsi-ot-siriya-3.html

Има ли нужда от коментар? Има ли? Пари за пенсионери, за майките и социално слабите БЪЛГАРИ - няма! За здравеопазване и заплати на лекари и персонал - пари няма! За повишаване на минималната работна заплата - пари няма.

В същото време най-бедната държава в Европа продължава да пръска милиони, за да обслужва бежанци. Супер просто....

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

http://www.kazanlak....news-13325.html

Да поясня. Искат да закрият полицейската школа в Казанлък и да я правят бежански лагер. :kick:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бежанци търгуват на черно с помощите...

"Групи от сирийските бежанци изнасят част от помощите си и ги продават „на черно“ в района на улица „Цар Симеон“ в София. Сигналът за нередностите подаде зам.-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки по време на заседание на комисията по обществен ред и сигурност към Столичния общински съвет.

Според него причината е, че няма ред в раздаването на помощите, а проблемите са във „Военна рампа“ и „Враждебна“. Джамбазки смята, че Агенцията за бежанците трябва да създаде център, който да отговаря за помощите."

Натисни тук

Без коментар...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Агитки готвят погром над бежанците http://www.sportni.bg/index.phtml?tid=40&oid=2762398

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами време е някой да направи нещо за да видят скапаните ни политици (крадци) че тия талибани нямат място във България. Не знам колко нагъл и безочлив трябва да си, че да не се вслушваш във гласа на своя народ, не знам и какво още трябва да стане,че да се чуе гласа на народа или какво хората да излезат със оръжие по улицете ли ?

Ама като гледам май тя на там върви, седят си на мазните задници нашите крадливи дюмбели и хич не им пука за народа. Да ама не дай си Боже един ден тоя народ да им поиска сметка няма да има държава във която да се скрият. Българина може да е търпелив ама е отмъстителен горко им на тези които бъдат нарочени и на оня свят ще ги намерят. Като че ли са ни малко проблемите със ония които се опитват да всяват вражда между българите и българите от турски произход.И аз съм за това, че щом живееш във една страна независимо коя трябва да спазваш нейните закони а пък вече дали си арменец, евреин, турчин, или Бог знае какъв, си е за твоя сметка ако не ти харесва свят голям

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бежанци търгуват на черно с помощите...

"Групи от сирийските бежанци изнасят част от помощите си и ги продават „на черно“ в района на улица „Цар Симеон“ в София. Сигналът за нередностите подаде зам.-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки по време на заседание на комисията по обществен ред и сигурност към Столичния общински съвет.

:clapping: Ето това аз наричам бизнесмени ,още не са пристигнали в България,

а вече развиват свой бизнес, и си докарват допълнителни доходи- е вала им правя.

Щом са толкова находчиви, няма да ни тежат на плещите, и сами ще си намерят колая-

от нашите грешки, ще си докарат парички- да продават кво лошо има в това- нищо лошото няма!

Лошото е в нашата организация, и подхода ни към тях- щото нямаме правилен подход и към бежанците, а отношението ни е селяшко, побойническо и хулиганско. :kick:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Някаква статистика дадоха одеве. 50% от бежанците са терористи. Това е канал за терористи! Само това ни трябва!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

50% е прекалено. Дори и 10% е много. Но и 2-ма да има (а те са повече) е повече от достатъчно...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вие пак се вкарвате в някакви филми за терористи..

Май забравяте, че Цветанов ни направи полицейска държава.

Няма шанс да премине някой терорист,

през нашите граници- ще бъде заловен веднага.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Полицейска държава?

Ха...

От това имаме нужда, но няма такова нещо.

В България полицията е поставена малко по-долу от хлебарките и за това много неща не са, както трябва.

Благодарение на последните няколко управкления, България е разграден двор и всеки може да влиза и излиза, колкото му душа сака.

Да ви кажа от какво се опасяват експертите по сигурността(не е моя теория, макар че ме хвана яд, че не съм се сетил):

През границата с бежанците влизат членове на ислямистки групировки и терористични групи.

Създават организации в южните турски райони и привличат последователи сред местното население.

След няколко години, предявяват претенции към част от територията на България (точно тези райони) и се опитват да създадат самостоятелна държава.

В случай, че не им бъде отстъпена териоторията, започват партизанска война и терористични актове.

Създават дестабилизация не само на балканите, но и в европа.

Като цяло, това им е идеята и този наплив трябва да спре.

Над 50 % от маймуните не са бежанци, а нелегални емигранти, които са пресекли незаконно границата ни.

Ако бяхме полицейска държава, при незаконно пресичане на държавната граница би следвало да се стреля.

Бежанците би трябвало да минават по легалните пътища.

В момента София е пълна с негри и араби, които чакат държавата да ги храни, а през това време продават наркотици.

ККК му е майката. И сега е моментът. Сигурен дори, че и циганите не ги искат тия.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...В момента София е пълна с негри и араби, които чакат държавата да ги храни, а през това време продават наркотици.

ККК му е майката. И сега е моментът. Сигурен дори, че и циганите не ги искат тия.

Без да коментирам тия партизански филми дето влизате..,

но едва ли ще останат гладни нашите Сирийски бежанци.

Няколко държави Австрия, Великобритания и Чехия вече са обещали помощи-

няма да има набези, от тяхна страна по хранителните ни магазини;

нито ще ни изместят от работните места докато превиваме гърбини- ще живеят нахранени и напоени.

Трябва да им осигури ме, като добри домакини всички удобства, ако трябва и ПРАВЕЦ 64М.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам във тая държава може би трябва да се създадат няколко терористични организации подобно на тези които бяха във Испания и Ирландия които да се борят за... ами като за начало за човешките права когато започнат да взривяват банките и фабриките на тези робовладелци които сега ни управляват тогава може би ще им просветне малко, ама на ей го няма и няма патриоти. Някъде четох, че антените на мобилните оператори излъчвали вълна със определена дължина която правела хората отпуснати и меланхолични и май ще започна и аз да вярвам във тия неща.

Не знам ако нещо подобно се случи във друга държава какво ли би се случило просто дори не ми се гадае. И друго щом американците са такива радетели на демокрацията ( Аз и викам мокарация ) що те адже ба не приемат тия така наречени бежанци ???

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, но тях ги кефи да правят войни, а не да оправят последствията и да плащат за тях.

И не знам дококлко е филм това с терористичните групи, това го казва експерт по сигурността, не съм го измислил аз.

И смятам, че 7,62мм бонбони ще се отразят добре на "бежанците и всяка" сволоч.

Владимир Илич, създаването и работата на една терористична организация НЕ Е и никога няма да бъде полезна.

Хайде мислете малко и спрете да гледате американски екшъни!

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хората плюят по Доволен Сидерович, когато бие безнаказано репортери, и заплашва полицаи по улицата,

и всява етнически конфликти, но вие като че ли сте от неговата партия! Хората не осъзнават, че се държат досущ

като него- такива екземпляри по времето на Живков и Димитров, щяха да са в Белене заради големите им усти и държание.

Цензурата, която я имаше тогава- сега ми е блага.

Първо- това са бежанци, а не преселници, които да останат да живеят за винаги тук. Тук са докато размириците в тяхната страна приключат.

Второ- те търсят спасение, и не биха избягали, ако техния живот не беше застрашен.

Трето- подкрепа има от чужди страни (Австрия, Великобритания и Чехия ),

и страховете, че ще трябва да ги издържаме сами в тая криза са не основателни.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.