Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Сблъсък Сблъсък: Въпросът със сирийските бежанци

122 мнения в тази тема

Отговорено

Точно в това е въпросът и малко ми писна да го повтарям.

1. Под 50% от прииждащите маймуни са бежанци от Сирия, останалите са от пакистан и африка, негри и араби, които нямат нищо общо с бежанците, те са нелегални емигранти.

2. Сирийците се усраха, след като дойдоха тук, а неграта и другите съвсем. Не знам дали гледаш телевизия, но явно си пропуснал моментите, когато бежанците искаха да съдят България защото не признава многоженството и куп други простотии.

3. Тази измет не заслужава добро отношение. С нищо не го заслужава.

Режимът на Асад е близък с Русия, да ходят там. Да ходят, но Путин им каза, че не ги иска и трябва да се съобразяват с руските закони. А бежанците не искат да се съобразяват, те искат законите да се променят за да са им удобни. А нашите политици, понеже са дупедавци се съгласяват.

Когато аз съм мечтал за Куклуксклан, Волен си е бъркал в носа и се е чудел кой комунистически задник да оближе за да се издигне, така че не ми го навирай!

Той просто успя да заеме едн ниша в политическото пространство, която зееше празна.

Във всяка държава си има един такъв тъпак, който опорочава идеята за нациоанализма, така че Волен не е явление, а просто тарикат, който успя да направи милиони от идеята си.

Онзи ден даваха някакъв бежанец, който викаше, аз пари имам, искам статут.

Ми като имаш пари, марш на хотел и си плаай, бе боклук, защо държавата да ги храни тия...

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хората плюят по Доволен Сидерович, когато бие безнаказано репортери, и заплашва полицаи по улицата,

и всява етнически конфликти, но вие като че ли сте от неговата партия! Хората не осъзнават, че се държат досущ

като него- такива екземпляри по времето на Живков и Димитров, щяха да са в Белене заради големите им усти и държание.

Цензурата, която я имаше тогава- сега ми е блага.

Първо- това са бежанци, а не преселници, които да останат да живеят за винаги тук. Тук са докато размириците в тяхната страна приключат.

Второ- те търсят спасение, и не биха избягали, ако техния живот не беше застрашен.

Трето- подкрепа има от чужди страни (Австрия, Великобритания и Чехия ),

и страховете, че ще трябва да ги издържаме сами в тая криза са не основателни.

Ex, обслужващия персонал на "номенклатурията" ги актевираха.

Пръво научете какво е бежанец според Женевската Конвенция. Справка : http://old.bghelsinki.org/index.php?module=pages&lg=bg&page=zgeneva4

Спасението могат да го намерят и в съседни там страни като Саудитска Арабия,Катар,Турция...

Аз ви питам, призовават ни да бъдем толератни? Нека тогава и тези страни които ни призовават за толератност и търпимост, да споделят толератността си с нас като приемат и те бежанци като разпределят процентово съотношение, колкото е по-голяма дадената държава, да приема по-голям процент "бежанци" колкото е по-малка по-малък процент. Но пак повтаря и наблягам, всяка една държава в Еврейският Съюз които ни дават съвети.

Страховете, че ще ги издържаме сами не само са основателни, жизнено-важни за нас като най-беден народ в Еврейския Съюз. Да знаеш случайно за по-педен народ в ЕС?

Защо заради еврейската лакомия да плащаме ние?

Защото заради Съветските Еврейски Щати да страдаме ние?

След като те предизвикват тези събития нека те плащат и осигурят всичко нужно за тези хора, защото после те ще се облагодетелстват от ресурсите на тази страна.

Ала нас българите ще ни "помолят" да опростим дълговите на тази страна. Същото стана в Ирак,Либия..... Знаеш ли колко дългове опростихме на тези държави?

Защо Съединените Еврейски Щати не ни върнат този дълг чрез петрол? Би било справедливо нали? Ех, мечти.....

Относно това дали ще останат тук или ще тръгнат на някъде искам да ви попитам. Вие ясновидец ли сте? Или може би пророк?

Нямате си понятие какво предстои и защо се прави всичко това, но пък драскате противоречиви глупости като началните редове за Гемето и за Живков. За тези години които намеквате, едва ли сте имали възможността да сте видяли, а още по-малко да сте живяли по тези злокобни времана. Иначе нямаше да пишете подобни глупости. Тези боклуци терористи избиха елита на този народ без съд и присъда.И техните деца внуци и обслужващ персонал ни управляват днес. Този Долен Сидеров е техен продукт на същата тази масоно-еврейска терористична партия на Гемето- БКП. Това,че вие не схващате театралния спектакъл и актьорското майсторство на Долен Сидеров, е само ваш проблем, не го прехвърляйте на нас. Това показва,че ползвате главата си само за носене на шапка.....

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Устава се впечатление, че само в България идват бежанците, а не е така един милион има напуснали Сирия

wikipedia

Много страни-

Lebanon

Jordan

Turkey

Egypt

Iraq

Algeria

Armenia

Nagorno-Karabakh Republic,

са приели, и създават лагери за хората. Почудих се дали да публикувам няколко клипа заснели репресиите там,

но ми се сториха твърде брутални, и за да не получи някой сърце луп-туп се отказах за сега.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic

Вход,
Като те чета и се сещам за една хубава българска поговорака: Че по дрехите посрещали, а по ума изпращали.
Cъдейки и по съжденията ти и по никът ти, теб явно никога няма да те изпратим.
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Устава се впечатление, че само в България идват бежанците, а не е така един милион има напуснали Сирия

wikipedia

Много страни-

Lebanon

Jordan

Turkey

Egypt

Iraq

Algeria

Armenia

Nagorno-Karabakh Republic,

са приели, и създават лагери за хората. Почудих се дали да публикувам няколко клипа заснели репресиите там,

но ми се сториха твърде брутални, и за да не получи някой сърце луп-туп се отказах за сега.

Забравяш, че сме в България. Иначе арабските държави да си приемат арабите, но защо ни се натрисат на нас?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Току що чух по новините, че ще има отпуснати парични субсидии, за бежанците в България.

Това е добре, ако се разпределят правилно от управляващите, ще има даже и възможност

да им се осигури, и една възродила се Българска емблема ПРАВЕЦ 64М. pravetz-ins.jpg

освен хранителните помощи от чужбина, и дрехите от нашите мюфтийствата, и другите удобства

за предстоящата зимата, ще им донесе едно приятно усещане за топлинка- с което ще ги дари

Българския народ, за коледните празници. :poklon:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Само да вметна - така нареченият "Гемето" няма нищо общо с Георги Димитров, той е абсолютно различна личност, даже има булевард в София на негово име. Това е бащата на Анастасия Мозер. Натисни тук

Прав си, но са с еднакви фамилии както гемето,така и тарабата, но не е чак толкова различна личност, гемето и той един от комунистическите подлоги в БЗНС последствие забегнал в Съветските Еврейски Щати. И все пак незабравяйте,че по времето на тоталитарния комунизъм, по-точно юдаизъм имаше само две партии БЗНС и БКП. Дъщеря му Анастасия Мозер доказа,че крушата не пада по-далече от дървото....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пълно е в България с книжници с параноична начетеност-

живеещи в света на своите книги, сред Top Secret

конспиративни измислици, нямащи си нищо общо

с реалното положение в страната, и прехвърлящи

параноята си върху народа, когато седнат на голямата трибуна.

Говорят за терористи проникнали от Сирия, за бунтове, и разделянето

на България на части- ай сиктир, аман от болни въображения, на конспиративни историци.

То пиле да прелитне през нашите граници, ще го идентифицират какво е,

а да не говорим, за белязани терористи, чиито досиета не могат да се поберат и в моя компютър.

То е разбираемо, че ще трябва да се грижим, за бежанци- храна, подслон, медицинска помощ

и обучение, но има парични средства и хранителни помощи от други държави.

А и толкова охранителни фирми има, които биха поели съблюдаването да няма инциденти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ Вход

А бе човек като гледам какви коментари пишеш започвам да си мисля, че ти си им говорител на тия сирийци бе, ако не дай си Боже нещо стане утре ей тия няма да се замислят отрежат главата на човек все едно е на пиле.

Хората тук не ги искат и това, е българина и особено българския пенсионер живее във крайна мизерия, а на управата хич не им пука. Ти знаеш ли как живее един български пенсионер със 160 лв. пенсия, знаеш ли, че повечето от тях нямат телевизори а дори и да имат не ги пускат щото не могат да си плащат тока. Знаеш ли, че повечето от тях зимно време стоят на тъмно за да не хабят ток, щото не могат да си го плащат, къпят се 1-2 месечно щото пак няма пари за ток и вода. За телефони, компютри, автомобили и други такива екстри да не говорим.

Като си платят тока, водата, телефона ( е поне който има) и лекарствата от 160 лв. им останат колкото да преживяват със по едно кисело мляко и 5-6 филии хляб на ден, и ядат разни измислени салами и сирена за по 2- 2.50лв. за килограм със съмнително качество. Що не ходят във държави като Кувейт, ОАЕ, Катар, има и още и те са едни от най богатите държави не само във арабския свят, що не ходят там, като това са си мюсюлмански държави. Ами щото там не ги искат а и ония държави имат закони, които се прилагат и на практика а не са като нашите само написани на книга и само за бедните, там като откраднеш ти кълцат ръката при втора и другата ръка, а тук обраха на хората бостаните и нищо. (Аз ми е чудно защо не си спретнат някоя ловна дружинка и който видят през нощта в бостана на място). А да видим ако утре да речем войната в Сирия свърши колко от тези така наречени бежанци ще искат да се приберат във Сирия, сигурен съм, че ще измислят нещо друго само и само да останат тук или да отидат към Европа. Може би тогава ще се пишат като политически знам ли.

Ей на нападнали са някакво двайсет годишно момиче в денонощен магазин.

http://www.webcafe.b...shtu_bejantsite

На и още за нашите болни пари нема ама за тия да. Да почнат да идват и спинясали и сифилистици от цял свят тука. Баси измета

http://www.novini.bg...в-българия.html

И само ги виж на снимката тва са си живи терористи. Утре като почнат да викат по улиците Аллах Акбар да се не чудят наште дюмбели от къде е дошло

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ Nider

Не съм им говорител на сирийците. Само споделям моята гледна точка, така като ти,

и другите писали в тая тема споделят своите гледни точки.

Има хора които не ги искат, но аз не съм от тези хора.

На тия хорица(възставащи по улиците) им липсва дипломатичност и подход.

За мене действията им са не коректни към Сирийците.

Не правилно се свързват престоя на бежанците в България

с кризата в страната, и не правилно с терористични нападения,

бунтове, за разцепването на страната ни с подмолни действия от тяхна страна.

Тук става въпрос за между народни отношения, които могат да са от полза на нашата страна.

Закона важи за всички! Тези, които не го зачитат, ще си носят последствията

и Българи и Сирийци.(Само това ще кажа относно нападението).

А такива недоразумения като Доволен Сидерович, може само да провокират

народа, към безумни кръстоносни походи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нека и аз да кажа нещо с това което пускам, ще видите колко добре е направил Брайвик! http://lyubomirchola...samiia-n.946066 а ето и най тъжната истина за нас белите хора http://bolgari.net/b...ek-gl-1392.html

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам американците какво искат да направят със това като подстрекават войни по целия свят и сега със тази война в Сирия.Според мен си играят със неща които един ден ще излязат извън техния контрол, и няма да има връщане назад. едно от нещата за които си мисля е, че във една обединена Европа виждат явен противник и затова по всякакъв начин гледат да я разединят и унищожат, и както се вижда успяват по един или друг начин. Да речем, че след 20-30 или 50 години Европа стане ако не цялата то едно 85-90 % ислямска. Добре, както се вижда мюсюлманският свят няма абсолютно никакви морални ценности. За тях Аллах стои над всичко и всички. Та след като Европа бъде завладяна накъде мислите ще се обърнат арабите, ами да естествено, че към Америка и тогава със какво милите американци смятат да ги спрат или си мислят, че няколко атомни бомби могат да спрат десетки милиони от тези фанатици. Човек който може да сложи 10 кила динамит върху себе си и съзнателно да се самовзриви да ме извиняват господата от Америка не могат ги спря, най-малко пък да ги уплашат със ядрен удар, като се има в предвид, че при една евентуална ислямизация на Европа то тези хора ще сложат ръка на ядрените ресурси на европейските държави. И ако по някакъв начин до сега нещата се държат под контрол то тогава ще е много трудно или почти невъзможно. След няколко години петрола ще започне да се изчерпва и ако сега нещата със бежанците са лоши не ми се мисли тогава как ще стоят нещата.

Просто според мен започна началото на края.

Ето затова не ги искам във България ами и не само в България не ги искам и във Европа

ПП.

Преди време познавах едно турче един ден стана въпрос за Корана и го попитах дали го е чел, знаете ли какъв отговор ми даде. Каза, че на обикновеният мюсюлманин е забранено да чете от Корана защото когато чете ако сбърка и една буква това му се отчита като непростим грях и колкото повече думи или букви сбърка то толкова гряха ще му се трупат. Корана имал правото да го чете и тълкува само ходжата каквото той каже това е. И това казано от човек който има завършено средно образование

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Едно Сирийче е било нападнато от българско копеле, и наръгано с нож!

И сега Сирийци искат да бягат от наша та страна ....защото, ако ние не ги изколим, то мразовитата зима, ще ги довърши.

Един дол Дрянки сме с тях- толкова сме долни, че и по долни сме ние Българите от Сирийците-

да има как, ще ги Разпнем ,щото всички сме расисти, и тесногръди в разбиранията си-

точно като Долен Сидерович сме всички, но не си го признаваме.

Ето това е българското лице- съвременния българския образ, вече не е Бай Ганьо, който живее вътре в нас а

Долен Сидерович- расист, побойник, размирник, с нулева етническа търпимост.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А след 20 години, когато ние ще бъдем малцинство, дали Те ще имат етническа търпимост ?

Защото историята показва друго...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Чета и се питам, дали в България има хора, които мислят извън рамките на световната конспирация или отмалко са осмилили готовите и сдъвкани либерални трактати. Крайностите никога не са били полезни в живота, било то на отделният индивид или този на една социална общност като държавата.

Проблемът с бежанците, не е със самите тях, а с безхаберието и незаинтересоваността на държавниците в България и на липсата на какъвто и да е подбор или идея за справянето със ситуацията , камо ли пък за някакъв път на разумната експолатацията на създалото се положение за едно всеобщо благо.

Че това правителство е напълно дилетантско стана ясно и на слепите? Лощото обаче е, че липсва каквато и да е политическа алтернатива на сегашното или предното или по предното правителство?

Незнам кой беше писал, че историята се повтаряля и то точно затова, че я изучаваме упорито, но изобщо не умеем да се учим от нея.

По време на турското нашествие на Балканите през 14 век, всеки владетел на балканите мислел, че като турците се бият със съседите му това ще ги отслаби и ще му помогне да завладее после техните земи. Станало така, че турците ги завладяли всички. Та горе-долу положението е сега сходно. Има едни хора, които стоят в праламента и на изпитаният принцип разделяй и владей спекулират с този въпрос, без да вземат единно, дори с риск от компромиси решение, с едно положение, което все още не е излязло от конторл, Когато излезе сигурно ще е доста трудно да го обърнат, но дотогоава дейно ще пречат на адекватното вземане на решения в полза на всички в държавата.

А иначе, от това да има хора в една държава лошо няма. По целият свят има чужденици, но дори и в екстремизма си, ако се опитват да го показват те са доста подтискани и агресивните елементи ги отсяват и поставят на мястото им.

Та и в България, ако имаше поне зрънце мозък в тиквите на управляващите, което да мисли по надалеч от "другата седмица", досега на границата щеше да има един огормен тройно заграден палтков лагер и там щяха да се държат бежанците. От там можеш да сортираш, онези които прецениш, че могат да се адаптират в социалната с-ма и да живеят в хармония с моралните ценности на държавата, имат образование, заложби, перспектива. Всички останали ги оставят в лагера, под ключ, докато свърши войната, товарят ги след това на самолети и ги пращат обратно, по-живо по-здраво.

Тези, на които им е даден статут на бежанци, сами ще изберат какво да правят с живота си след това, ако искат да остават, ако искат да си ходят. И всичко щеше да мине без сътресения, България, щеше да запази лицето си на една хуманитарна и загрижена за благоднествието на човека в нужда държава.

В България липсва и винаги е липсвала политическа воля да се гледа в перспектива за социалното добруване на нацията. Мога да дам за пример една Гърция, в която независимо кое правителство е на власт, то винаги подържа единна и трайна външна политика и то в последните 100 години. В България тя се мени като посоката на вятъра.

И докато се шири политическит манталитет " Я не сакам на мене да ми е добре, я сакам на Вуте да му е зле" и докато не се дава път на можещите, а на съпартийците или на шурея и баджанака, дотогава България, ще върви от зле, към по-зле, за мое и ваше и за това на децата ни съжаление.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ Вход

Ако щат да вървят на майната си още по добре .

И недей да ни сравняваш нас българите със сирийците и да ми разправяш, че сме расисти, я ми кажи ако българи трябваше да отидат във Сирия като бежанци какво би станало. Точно обратното те са расистите които са крайно ислямизирани и имат верска нетърпимост спрямо другите религии . Не стига, че са ги прибрали във друга държава ами и пък претенции имат тва не им харесва онова не им харесва, е щом като не ти харесва върви другаде където ще си по добре да ама не може , не може щото никъде не ги искат. Правилно направиха гърците и турците, че си затвориха границите боли ги х.я за тая сган. Ако човек се поинтересува малко да поразпита хора български мюсюлмани, които са ходили във Сирия (Става въпрос за тираджиите) нека те да му кажат как там се отнасят към тях. Една овца има по голямо уважение отколкото един мюсюлманин не само от България ами от която и да било друга държава във Европа. И това го казват хората които имат редовни рейсове .

ПП.

По долни ???

Я намери във тубата имаше един клип как разрязаха корема на една бременна жена извадиха детето и започнаха да играят мач като караха жената да гледа докато издъхна, по долни а ?

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз като ходя на гости, се разбираме нещо да занеса (хапване, пийване) а тия дошли тука, без покана и се оплакват. Може би не усещат разликата че тук е "почти" мирно време, докато в тяхната страна е война! След като не са доволни от "нашето гостоприемство" да не се оплакват (че и полвината новини в 19ч минаха за тях) като не да си ходят!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То няма лошо да си толерантен, но тея животни не го заслужават.

Хората са те приели с отворени обятия, а ти да се ........ на метеното!

И, да, вярно е! Ако имаше закони нещата нямаше да са така.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ЗАПОМНЕТЕ ПО ДОЛНИ ХОРА ОТ КРАЙНИ ИСЛЯМИСТИ НЯМА, НЕ СЛУЧАЙНО БАЙ ТОШО 1982 година отвори границите и изчисти най върлите турци да си ходят, където има Ислям там има всякаква бъркотия и зло, ВЪН от БЪЛГАРИЯ на всички Сирйци!!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

" Няма по-опасно за съвременното общество от омразата към различно мислещи хора, различните етноси, различните религии,  различните култури и изобщо омразата към всичко онова, което е различно от това, което харесваме и мислим. С една дума това е ксенофобията.

Отказът на държавните институции и обществеността да признаят наличието на това социално, политическо и културно явление е още по-опасно. С абсолютното си твърдение, че „българинът” е толерантен” ние всъщност затварям очите си от една реална опасност и съзнателно създаваме реални условия за разпростирането на ксенофобията в обществото. А точно това се случва в България. Огромната част от ксенофобите се крият зад професии, месторабота, длъжности и идеи от рода на „демокрация”, „либерализъм” и други чисто „вербални” ценности, които чисто формално изключват възможността те да бъдат идентифицирани като ксенофоби. Те са университетски професори и доценти, лекари, полицаи, държавни служители и т.н и т.н.. Нещо повече някои от тях се занимават с източни култури, други с религия и не е изключено, третите да се занимават и с правата на човека!   Не става въпрос само за всекидневните езикови „български” употреби в реалния живото и в българската интернет мрежа от рода на „маймуни” и ”чернилки” за африканците, „жълтурки” за азиатците, „чифути” за евреите и какво ли не за арабите. Не става въпрос и за „официалните” партии вътре в народното събрание и отделни народни представители, които ежедневни ни показват и доказват ксенофобски и расистки прояви. Ние сме тези, които трябва да внимаваме за техните поведения и действия. " 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nunevi написа:

Няма по-опасно за съвременното общество от омразата към различно мислещи хора, различните етноси, различните религии, различните култури и изобщо омразата към всичко онова, което е различно от това, което харесваме и мислим.

Не мразя истинските бежанци който бягат от войната и ужасите ненавиждам тези които се настаняват в дома ти и започват да правят каквото си искат, започват да те ругаят и нагрубяват . Мислят си,че са нещо павече от тебе
Това е все едно да ти дойде някой на гости и да започне да се задява със жена ти със дъщеря ти кой би го търпял
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е все едно да ти дойде някой на гости и да започне да се задява със жена ти със дъщеря ти кой би го търпял

Аз пък не харесвам да ида на гости, и домакина да почне да ми се подиграва, след което да ме сгъне от бой, а след като се напие да извади ножа, и да почне да ме мушка все едно не съм нищо, и накрая да изкара Чуфтето,

да го опре между веждите ми, и да каже- Аста ла виста, бейби!

Точно това е направило онова българско момче, дето е наръгало Сирийчето, но виновни са родителите му, щото едва ли е пълнолетен и трябва и те да носят отговорност- да бъдат съдени; и трябва да ги покажат по телевизията, да ги знаем кои са тия юнаци (да берат публичен срам).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.