Избор на видео карта

603 мнения в тази тема

Публикувано

Моля, спазвайте някои правила, ако искате да получите помощ!

1. Опишете текущата си конфигурация! Много е важно да споменете техническите характеристики и по възможност марката и модела на захранването, тъй като то е един от НАЙ - ВАЖНИТЕ компоненти при избора на видео карта.

2. Определете точния бюджет, с които разполагате за картата.

Така ще подпомогнете потребителите във форума да ви препоръчат възможно най-добрият вариант.

Един примерен пост:

Здравейте искам да си купя нова видео карта.

Конфигурация:

Дъно: AsRock G41M-VS

Процесор: Intel Celeron E3200 @2,40GHz

Хард диск: Hitachi 160GB

РАМ памет: 3ГБ DDR2 800MHz

Видео карта: Intel G41

Захранване: Codegen 400W

Бюджет: 250лв.

Решил съм да си взема EN GTS250.Понеже твърдо съм решил да е Asus ги разглеждах в техния сайт.Забелязах,че има доста различни GTS250 и сега съм малко объркан.Аз си избрах тази ENGTS250 DK TOP/HTDI/512MD3 .Можете ли да ми дадете малко информация за тази TOP серия и с какво се различава от другите GTS250 на Asus.За тази аз лично видях,че Memory Clock-а и е по-голям от всички други и е доста добра за игри.И понеже аз точно за това искам да я използвам и поради тази причина се спрях на нея.

И още един въпрос.Предполагам,че "гълта" над 100W дали ще трябва да си сменям и захранването?

AMD Athlonx2 64 6000+ (мисля,че взима 125W)Дъно M2N-SLI DELUXE,Захранване Blue Storm II 500W.

Ако може някой да ми я намери тази карта в български сайт ще съм много благодарен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето това, което търсиш.. ASUS GTS250

А ето и по-добрата алтернатива Алтернатива 1 ; Алтернатива 1.1 Захранването ти е предостатъчно .. ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря много. :poklon::)

Ето това, което търсиш.. ASUS GTS250

А ето и по-добрата алтернатива Алтернатива 1 ; Алтернатива 1.1 Захранването ти е предостатъчно .. ;)

Защо сте толкова лоши бе хора пак ще ме зарибите на ATI.Вярно....фактите говорят сами за себе си,че ATI е доста по-добър избор особено и това,че съм с AMD.Сега се обърках още повече и ме налягат доста размисли и страсти.

https://windows7bulgaria.com/imageupload/images/344zx450y250_685349.jpg
Щракнете за оригинален размер

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тая карта дето ще си я взимаш не знам колко пъти е преименувана... ATi-то, което ти дадоха по-горе, е тихо, хладно и мога да кажа по-добро от GTS250... Аз лично бих си взел "алтернатива2", но ти даваш парите, така че си избирай ти... :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Давайте предложения.Пари пари колко да са пари до 350 лева (не го казвам в смисъл,че са малко а,че няма да е и нещо много скъпо).Наистина и аз искам да си взема ATI но първо,че не знам какво да избера за тези пари с максимална мощ за игри и второ дъното ми е nForce чипсет.Това не означава ли,че с nVidia ще се сръботва по добре което ме навежда на мисълта защо Asus правят дъна за AMD със nForce чипсет но това е друг въпрос.Така,че давайте смело предложения до горе посочената сума.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще предложа една карта която почти винаги включвам в конфигурациите, които предлагам. И други хора са на мнение че е добра.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=14930 Ето. За Nvidia напоследък е голяма каша, така че.... Все пак твой си е избора, но точно сега не бих взел Nvidia.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif
Тъкмо щях да те оплюя с тва ATI, ма тва по показатели ме утрепа, на теория е много добро
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В момента АТИ са водещия производител на видео карти. Точно в момента нищо друго не може да им се противопостави. Сега ще видим новите карти на Nvidia как ще са, ама не вярвам да са кой знае какво. ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така поледно уточнение.Това и Това ще са пушка и няма да съжалявам,че съм дал парите?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А това дъно имаш ли го .. или ще го купуваш тепърва ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това си е моето дъно. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото щях да ти се карам, че 2010, ще си взимаш подобно нещо.. ;) В такъв случай пъхай видеокартата смело в кашона .. и почвай да му се кефиш ма макс .. ; )

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря много на всички за изчерпателните отговори.Скоро ще пиша пак да се похваля вече с новата покупка. :bn::yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе кат,сте зачекнали темата,я ми препоръччайте нещо,дето да е по добро от мойта,и да върви на тази конфигурация /АТI/ da e.

РаМа е 2,5Гб Кингсън

А захранването не го знам некво измислено,но е 350W наскоро се скапа и го сменях

Че като я сменя може и да си турна една 7-ца.

https://windows7bulgaria.com/imageupload/images/4398Picture_001.jpg
Щракнете за оригинален размер

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря много на всички за изчерпателните отговори.Скоро ще пиша пак да се похваля вече с новата покупка. :bn::yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

надявам се си предпочел 5770 сафирката ;)

няма да сбъркаш с тази карта, просто защото за момента е най-доброто на пазара за тази цена.

nVidia карти ще има смисъл да се купуват, когато започнат да излизат хубави модели от новата им GTX 400 серия с нереферентни охлаждания и приемливи цени, което ще започне да става чак към Юли/Август

Давайте предложения.Пари пари колко да са пари до 350 лева (не го казвам в смисъл,че са малко а,че няма да е и нещо много скъпо).Наистина и аз искам да си взема ATI но първо,че не знам какво да избера за тези пари с максимална мощ за игри и второ дъното ми е nForce чипсет.Това не означава ли,че с nVidia ще се сръботва по добре което ме навежда на мисълта защо Asus правят дъна за AMD със nForce чипсет но това е друг въпрос.Така,че давайте смело предложения до горе посочената сума.

това с nForce чипсета изобщо да не те тревожи картата ще бачка перфектно, всякакви щуротии дето са ти ги наплямпали, че може да има несъвместимости или понижена производителност са митове ;)

Това не означава ли,че с nVidia ще се сръботва по добре което ме навежда на мисълта защо Asus правят дъна за AMD със nForce чипсет но това е друг въпрос.

Всички производители на дъна имат AMD дъна с nForce/GeForce чипсети, все пак трябва да има избор и конкуренция ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool +1 За предложението на Penmark. В момента и аз съм с 4670 ддр3 .. Мога да ти кажа, че за конфигурация като твоята, това ти идва като идеалния максимум .. До сега не съм видял дерт да играя с тази карта, която и да е игра .. , естествено най-новите игри няма да могат да се играят на макс на стройки с голяма разделителна способност (като за това виновно няма да е само видеото).. Моите предложения са следните:

1. Ако имаш стар телевизор с ТВ-аут, който вързваш към пц-то - Цък .. 4670 с ТВ-аут

2. Ако имаш по-модерен телевизор с HDMI, на който искаш да се искефиш максимално - Цък - 4670 + HDMI

Като препоръчително е, след като сложиш новото видео да си клокнеш процесора, който е доста добър за тази цел, въпреки, че дъното ти не е от най-добрите.. Но с това дъно, процесора спокойно го клокваш на 2.4ГХц, за да може да употребиш видеото и рам-та по-ползотворно.. Успех

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не си падам,по-клокването,колкото,толкова,Пена благодаря,както винаги си 1-ви,благодаря и на колегата,и все пак имай на в предвид че компа ми е на 5г лета.

Колкото до клока не ми се сменя и охладителя на проца още си е с Боксовия,а и захранването е 350W,и наистина от давна ме мъчи ама за сега толкова,доста остаря за да наливам повече в него,от давна си плаче за нов.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вярно е че захранването ти е слабичко.., но и зависи каква марка е .. Има захранвания 350Вата, много по ефективни от доста, които са 400Вата.. А колкото до клока .., за да клокнеш този процесор на 2.4Гхц не ти трябва да сменят нито охлаждане, нито да вдигаш волтажи.. Само вдигаш честотата на шината.. И точно за това, че е по-старичък и не си заслужава вкарването на големи инвестиции в него .. идва на помощ клока ... ;) Просто предложение ... :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool кажи си бюджета :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте и аз се нуждая от малко помощ за избор на видео карта в момента ползвам ATI HD 2400 XT бих желал да я сменя с нещо по мощно какво ще ми препоръчате с цена до 250 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@DaNieL

Бюджета по-принцип,ми е не ограничен,но не си струва да се налива повече в този стар компютър,ако имаш нещо по добро като идея,кажи но е желателно да се съобрази с конфигурацията и захранването.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@nikcool

Лошо е че захранването е измислено...

Иначе за теб и за @nikiigrata бих предложил това: http://sky.bg/Details.aspx?ID=15265

Едит: Или съответно това: http://sky.bg/Details.aspx?ID=14991

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз да се изкажа по въпроса,ако търсиш нещо да е по евтино и нямаш голям монитор и LCD телевизор за да търсиш висока резолюция!Вземай АТИ поради факта че е на по добра цена

Но ако си максималист като мене :) и търсиш в игрите висока резолюция ако монитора ти е 22-инча а LCD-то ти е по голямо ако въобще имаш де си вземи NVIDIA защото те определено във високите резолюция са много много над АТИ-Радеон но може да се наложи да смениш и захранването защото хубавите демек мощните видео карти искат и повечко ток а и да не забравям още един много важен фактор за тебе!!!!!!

Не знам с каква платформа си дали Intel или AMD но ако процесора ти е на пример AMD и е слабичък да знаеш че ще ти скопява видеото и няма да имаш много голям ефект от картата ако си с Intel и е Core2Duo над 5-та серия няма да имаш проблеми със скопяването на видеото.Дано съм бил полезен и не сам те объркал още повечко ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване