Избор на видео карта

603 мнения в тази тема

Отговорено

Веселин Филиповofftop.gif

Струва ми се че говориш пълни глупости ама ще си замълча :kick:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо OFF TOPIC!

Просто давам савет

Съвета ти е подвеждащ, за момента ATI са доста над Nvidia, инищо от теб казано по горе не е вярно :kick::bn:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Офтопик, че модовете са жестоки :haha:

Такам малко ми се спи, така че може и аз да поизръса някоя глупост ама както и да е...

В момента (както писах по-горе) енВидиа такива каши забъркват че нямам думи. Въобще няма как да казваш че са по-добри. Ако искаш нещо да ти върви на по-висока резолюция взимаш карта с повече видео памет и т'фа е.

Това за над 5-тата серия откъде го измисли..?

Това дали процесора ще спъва видеото или видеото ще спъва процесора си зависи строго индивидуално както от процесора така и от видеото. ;)

Наско ме изпревари :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съветите са хубаво нещо,но е желателно,да са подплатени с нещо видно,но не си прочел ,и не си видял явно какво ми представлява компа,

колкото до максимализма съм такъв да,но да е в някаква умереност,Philips 23" ,преди 10 дена смених и него и захранването/некво измислено 350W щото се скапаха,aко не сте обърнали внимание имам и TB тунер да гледам ТВ :f-harhar:

https://windows7bulgaria.com/imageupload/images/4398Picture_001.jpg
Щракнете за оригинален размер

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами за тези карти които му предлагат да определено трябва да се съобрази а за 5-та серия имах в предвид пример Core2Duo E8400

А това за картите и процесорите дам така е съгласен съм с тебе нали затова всяка една машина се конфигурира индивидуално а след време Update се прави внимателно като се гледа дъно,процесор на каква шина какви мегахерци са колко кеш има процесора и спрямо това например се гледа каква карта ми му подхождала отнася се за Daniel нищо лично просто коментираме

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе видео картата ще я измислим каква да е. Дори и да е малко по-висок клас, при евентуална подмяна на компа ще върши добра работа. Сега проблемът е това захранване. Такива No Name не са много за доверяване. :no:

Поне нещо такова трябва: http://sky.bg/Details.aspx?ID=14740

ЕДИТ: Веско я ми кажи ти коя nVidia би препоръчал в момента за да имаме база за сравнение ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето и моите препоръки

Видео + Захранване

http://ardes.bg/video-cards/components/ASU...+DKDI1GD3-16210

http://ardes.bg/power-supplies/components/...ORM+II+400-7949

И 2-ро

http://ardes.bg/video-cards/components/PAL...16SP+896M-15905

http://sky.bg/Details.aspx?ID=14742

Като втората карта която ти препоръчвам да не е Palit понеже много греят!!!Като марки ти препоръчвам или ASUS ili Gigabyte

Това е от мене дано сам ти помогнал

Но ако ще ползваш Windows 7 ще трябва да вдигнеш и рам паметта задължително а от там и вече захранване 600 вата около 150-160-лева в зависимост от марката

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

DDRIII карти. :blink: И тт'фа BlueStorm там :kick:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif
Веселин Филипов, не се излагай... :kick:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Даниел не знам с какво се занимаваш по принцип но АТИ DDR5 а пак 128-бита нещо не ми се връзва какво ще кажеш е да цена ще кажеш

NVIDIA 896DDR3 448-бита не знам дали има разлика

а фортрон и булсторм се обединиха като компании а и се занимават с захранвания и правят много добри такива

Coler Master и те са добри спор няма но в производство повече на кутии за ПЦ-та ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А ти пробвал ли си ATI Radeon HD5770 DDR5 128bit, че се изказваш??

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дам пробвал сам я не е лоша на резолюции 1280/1024 и 1024/768 но на 1680/1050 и 1920/1080 при игри като пример GRID.MassEfect при видео настройки ултра хай малко умира да ти кажа

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За цената си е перфектна... Тиха, хладна, сравнително бърза... Като искаш да не се задъхва на високи резолюции, на макс настройки, на най-новите игри, взимаш HD5870. :P

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Веско .. давай го по крехко .. Другаде ти е силата явно .. (не се обиждай)... Отдавна минаха времената, когато имаше спор АТИ срещу нВидиа.. От доста време една компания е видимо доста напред, а другата се опитва да я догони .. Такова е положението към този момент .. Спри да правиш весело на едни хора.. и да объркваш други .. ;) ... Между другото .. в този форум нямаше ли си отделна тема за спам .. :P

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дам съгласен сам с тебе но там вече отиваме към съвсем други цени и като цяло направо нов компютър и пак бих предпочел NVIDIA

но всеки си има мнение и предпочитания за видеокарти аз се занимавам повече от 10-години с тези работи и да ти кажа наблюденията ми за 2-та производителя са ми че

като цяло и 2-та са добри в малките резолюции но от там на горе NVIDIA превъзхождат осезаемо а и се пак малките монитори както и телевизори вече са на път да изчезнат и според мене трябва да се гледа към по доброто решение това е моето мнение

Извинявам се ако сам объркал някого не се заяждам с никой не казвам коя компания е по добра или по лоша просто казвам ма момчето коя в кои резолюции е по добра още 1-път се извинявам ако сам засегнал някой :cry:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

тази тема си отива, само да ви предупредя.

Нека някой, който има представа от тези неща изброи по една добра от ценови класове, примерно - 50 лв. - 100лв. 100 - 150лв и т.н. Нека има АТI и NVidia. Даже може Веселин да предложи NVidia, а Рошавия - ATI.

После двама трима ще прегледат предложенията и това е.

Мисля, че ще има смисъл повече от това кое е по добро, твоето гадже или моето.

offtop.gif

18 ГБ РАМ добре ли е за Уин 7, чудя се дали да си купувам още :kick:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

offtop.gif
Йордан ... За високите резолюции... ще ти трябват поне още 1-2Гб.. :ag::bn: :kick :
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ей лаладжии, предложил съм на nikcool карта, съобразена с конфигурацията му, както и със захранването му. ATI 4670 не се нуждае от допълнително захранване.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Понеже той е казал цена до 350лв. аз съм му предложил 2-карти с цени 300/350лв. ако иска да има разлика в игрите с около 60/70 процента спрямо старата с която е в момента а смяната на захранването е задължително дори и да сложи ATI 4670 иначе ще има проблеми няма да му стига тока особено като го натовари компютъра

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За всяка друга карта над 4670, ще му трябва по-добър процесор, понеже този ще я "спъва", както и хубаво захранване. А тока който тече по pci-e слота е достатъчен за картата. Както казах, тя не се нуждае от допълнително захранване.

Хубаво захранване за всеки компютър си е задължително. :) Но това е друга тема.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съгласен сам за тока който тече по psi-слота че е достатъчен но тука имаме и всичко останало освен видео а това АТХ-350-вата с което е хич няма да му е достатъчно

не искам да се заяждам с никого ама един от най важните компоненти за да му или ти върви добре компютъра е захранването!нямаш ли такова ще има нестабилна система син екран,непредвидени рестарт-и от време на време и т.н а от там и големи проблеми ако се случат изброените неща

Давам един последен пример и спирам с коментарите че да не засегна и още някой

Не може да имаш на пример BMW-316 да му сложиш 20-цола джанти и да очакваш да ти гори 7/100л. градско ;)

И Penmark ето и един линк с това което си му предложил хем да види и момчето което иска мнение хем и за тебе,какво исках да кажа за големи и малки резолюции а и там присъства и картата която си му предложил http://pcworld.bg/7491_test_19_videokarti_v_crysis_warhead

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре пичове ,как да ви кажа дали моето захранване е добро ,компа ми е HP DC 5750

AMD Athlon 64 X2 Dual Core processor 4000+ 2,10GHz 2 гигабайта рам.Мониторами е LG 19 инча.Кажете ми ще стане ли за по яка карта без да се сменя захранването.Taя ще стане ли за моя комп ASUS ENGTS250 DK/DI/1GD3

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я влез в еверест ако я имаш. Ако не http://zamunda.net/details.php?id=210416&hit=1

Като я пуснеш цъкни горе вдясно където пише отчет и избери отчет на Обща Информация и го постни тук.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хора. Ще си купувам Asus AH4650. Може ли някой който има такава карта да сподели как е. И съответно колко горе долу струва. И ако може съответно някакво друго предложение за AGP.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми тая гледам струва 170лв. ама за пореден път ще кажа AGP карта не си заслужава. Ако ти се развали картата тогава можеш да дадеш 50-60лв. за някоя 2-ра ръка, ама инвестиция за нова карта :no:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване