Сблъсък За или против "Да изчистим България за един ден"

23 мнения в тази тема

Отговорено

Хубаво ще я изчистим за един ден а останалите 364 дни от годината, какво правим замърсяваме без да ни мигне окото даже. Така че ако през тези 364 дни пазим чистота няма да има такава кампания. ;)

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За липсата на хигиени навици, социална култура и елементарно възпитание, в голяма част от българският етнос, не е виновен циганският. Виновни сме самите ние, че оставихме ценностната ни система да се затрие, циганизира и очалгари до цинични висоти.

Но пък от друга страна си имаме универсалното оправдание за деградацията ни като етнос, сочейки винаги мръсните мангали, като виновници, дори и за това, че пред собственото ни жилище (където, със сигурност не живее и един мръсен мангал), прилича на циганско гето.

Оправдание в социален план, ще ви намеря и в създалата се ситуация.......Циничната част от личността ми заявява, че : "По-умният етнос, онзи с 14 вековните традаиций... отстъпва, ... и то отстъпва, във възможно най-широкият смисъл на глагола "отстъпвам"."

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Жалкото е, че тези които замърсяват никога не се включват в чистенето, а те са много повече от тези които пазят и се включват в почистването. "Да изчистим България за един ден" има смисъл само, ако се създаде нетърпимост към тези които замърсяват, като се започне от семейството, детската градина, училището и се стигне до санкциониране на нарушителите. В Германия и Швейцария, ако пуснеш книжка на улицата, веднага ще ти направят бележка, ако изхвърлиш някакъв боклук през прозореца на колата, след някой километър ще си получиш фиша с глобата.

Сега, както се провежда кампанията, много ми прилича на едновремешните ленински съботници - вечерта в телевизиите започват репортажи с участието на разни началници, а на следващия ден ги следват и печатните медии. Само след няколко дни или в най добрия случай - месеци, почистените места стават отново сметища.

Автора на темата вероятно никъде по света няма да се включи в почистване, защото едва ли има държава, където в паламента да няма боклуци, някъде са повече, другаде помалко и това едва ли ще се промени скоро.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

До първи пост. И в Германия има цигани и изобщо всякакви, но си е чисто и подредено.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

mikibig,но там имат закони и немеца знае за какво си дава парите.Циганина там не се прави на по-католик от папата,нали?А тука м***алите са едва ли не официалното гражданство на страната а ние сме...от Централна Африка

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така е, нали знаеш лафа за баницата..

Преди доооста годинки, циганите си знаеха мястото и не смееха да се обадят. Щото тогава ги биеха, а не им раздаваха привилегии.

Така че не са виновни циганите - кучето скача според тоягата. Пълната анархия в държавата и продажните ни политици са в основата на проблема.

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Елате в Бургас, в морската градина и вижте, че винаги е чисто, от там минават и цигани. А колкото до Германия, ами не е чисто, минах през един парк в Дрезден, много по-мръсно е от тук.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пълната анархия в държавата и продажните ни политици са в основата на проблема.

Ето защо,тази кампания я смятам че е на последно място.Има много други по-важни кампании които трябва да се проведат.

Подписа на desislaw описва проблемите ни с провеждането на кампании

:D

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Този, който е писал темата явно е свикнал някой друг да му е виновен за всичко и да обвинява държавата за собствените си неуредици. Обвинения и скачане за саморазправа се вижда от такъв коментар - символ на вече отминали времена. Горе ти го казаха, че не циганите толкова цапат, а българите- видимо дори от местата, където няма цигани. Ето заради такова мислене сме на този хал. Отделно самият ти коментар е пълен с цинизми, обиди и е неграмотен- как може модераторите да са допуснали такаво нещо тук?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По принцип не одобрявам използвания език, но той е копи-пейст от публикация, която циркулира в социалните мрежи.

Както с всички хора, и сред циганите има хора с качества и морал и такива - без. Аз лично съм против всяко обобщаване.

Именно затова се опитах да насоча насоката на темата към това, че държавата е виновна за тази ситуация, а не циганите. Да мислиш обратното, означава да обвиняваш психично болен, че буйства... Или нещо подобно...

Не гледайте следствието, а причината!

А коментара ти е смешен - точно държавата е виновна за хала ни - кажи ми ти какво правиш, което да не зависи от държавата и подлогите-политици?

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Накратко за този сблъсък:

......

Натрупаната кал и мръсотия в душите ни, ще трябва всеки ден сами да чистим

и никаква кампания за ден, не би могла да ни спаси от тази отвратителна зараза.

Боклук и Бедност за ръка вървят и няма как по цвят, религия и етнос да делим

това, което вследствие на нищетата, изпълва ни със завист и неистова омраза.

Дядо Генчо

Аз определено съм за такива инициативи, защото имат своето възпитателно въздействие върху нашите деца. От друга страна съм свидетел как деца обясняват на родителите си цветовете на контейнерите и какви отпадъци да хвърлят в тях.

Освен да образова малки и големи, тази кампания учи и на труд.

Нека да изчистим натрупания с годините боклук в нас, около нас и в цялата държава и не за ден, а всеки ден и може би живота си към по-добро ще променим !

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

България се чисти всеки ден, но за съжаление, се замърсява няколко пъти повече. Да не повдигаме въпроса кой замърсява и да се отклоняваме от темата. Тук говорим за кампанията на бТВ.

Ами, аз съм ПРОТИВ подобен тип кампания, която ни кара да се съберем и да чистим 1 ден в годината. Защо не кажат - "да изчистим България за един месец"?

Има много предавания, които през цялата година спомагат за чистотата, например "Господари на ефира", където толкова често се откриват нерегламентирани сметища, понякога и за строителни отпадъци и т.н. Тях не ги интересува кое време на годината е, кой ден е за да отидат при компетентните органи и да ги накарат да действат.

Защо да ходя да следвам тази кампания, само защото така е "модерно"? Някак си се чувстваме длъжни да отидем, след като отвсякъде ни заливат с това и всички около нас също биват повлиявани. Моят призив е: "Чистете, но без да се тупате в гърдите за това. Чистете, ако не, поне не замърсявайте"

Единственото, което тази кампания ще промени, е рейтингът на бТВ. За неразбралите, това е една огромна ПР-акция на телевизията, от която всеки трябва да стои далеч.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По принцип не одобрявам използвания език, но той е копи-пейст от публикация, която циркулира в социалните мрежи.

Както с всички хора, и сред циганите има хора с качества и морал и такива - без. Аз лично съм против всяко обобщаване.

Именно затова се опитах да насоча насоката на темата към това, че държавата е виновна за тази ситуация, а не циганите. Да мислиш обратното, означава да обвиняваш психично болен, че буйства... Или нещо подобно...

Не гледайте следствието, а причината!

А коментара ти е смешен - точно държавата е виновна за хала ни - кажи ми ти какво правиш, което да не зависи от държавата и подлогите-политици?

Държавата - това са хората, мой човек ;) Да не мислиш че е някакво абстрактно понятие?? Има си много хубава поговорка че каквото надробим това ще сърбаме и каквото посееш, това ще жънеш. Българите и никой друг не е виновен за състоянието сега и за това че позволяват политиците, които сами са избрали да правят каквото си искат. Като поживееш толкова колкото аз ще говориш по друг начин и няма да обиждаш потребителите на твоя форум че коментарите им са смешни.

И щом не одобряваш езика, къде са ти действията като администратор на сайта, и още по- важно как позволяваш копи-пейста, като преди време това се изтъкваше като причина да се предпочете този форум пред един друг форум? Eто човека над мен е показал че това е копирано от някакъв сайт и е дал линк.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така е - българите знаем всички поговорки наизуст, както и всички псувни. Но действия - няма.

Въпросната публикация е използвана за начало на дискусията и задава темата. Какво значение има дали е копирана. Това не е урок или статия за форума, а тема-сблъсък. Има голяма разлика.

А е смешно това твърдение:

Този, който е писал темата явно е свикнал някой друг да му е виновен за всичко и да обвинява държавата за собствените си неуредици.

Тоест аз сам съм си виновен за това, че плащам всички възможни данъци, а срещу тях не получавам нищо, че родителите ми получават мизерни пенсии, че по магазините няма никакъв контрол от държавата и ядем отрови и канцерогенни храни? Така ли?

Какво означава аз да съм държавата? Ти какво правиш по въпроса за да промениш статуквото?

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз приветствам всяка позитивна инициатива. Проблемът на масовото чистене обаче е , че онези, които се включват в него са тези, които не замърсяват.

Защото културата е въпрос на възпитание и светоусещане.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така е - българите знаем всички поговорки наизуст, както и всички псувни. Но действия - няма.

Въпросната публикация е използвана за начало на дискусията и задава темата. Какво значение има дали е копирана. Това не е урок или статия за форума, а тема-сблъсък. Има голяма разлика.

А е смешно това твърдение:

Тоест аз сам съм си виновен за това, че плащам всички възможни данъци, а срещу тях не получавам нищо, че родителите ми получават мизерни пенсии, че по магазините няма никакъв контрол от държавата и ядем отрови и канцерогенни храни? Така ли?

Какво означава аз да съм държавата? Ти какво правиш по въпроса за да промениш статуквото?

Сам си противоречиш. И повтаряш типичната българска черта- да говориш и да се оплакваш без да правиш нищо. Точно това е написано и в първото мнение- редовното оправдание на мързеливият и беззащитен българин. Всички- млади и стари обвиняват държавата, без да си дават сметка че именно те са държавата и сами са си виновни за положението със своето действие или бездействие. Кампанията е чудесен пример за това как може човек да дава от себе си, за да чисти чужди боклуци без да роптае. Докато целият коментар и тезата, която защитаваш е на необразованата част от населението, което само чака на помощи. Никой, който си изкарва парите по честен начин и си плаща данъците, няма да тръгне да пише такива неща. Това са го писали подобни на същите тези образи от с. Розово, които направиха за срам цяла България, та се прочухме чак в Англия с изключителното си невежество.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никой, който си изкарва парите по честен начин и си плаща данъците, няма да тръгне да пише такива неща. Това са го писали подобни на същите тези образи от с. Розово, които направиха за срам цяла България, та се прочухме чак в Англия с изключителното си невежество.

Аз съм го написал!Да,копирано е от нета,на същото мнение съм и аз.

Ако смяташ,че съм мързелив,необразован или чакам на помощи,то това си е твой проблем.Смятам обаче,че губите смисъла на спора който предизвиках.

Работя много,на нерегламентирано работно време,работя извънредно,просто работата ми е такава,че колкото работя,толкова взимам-не съм "заплатаджия" а подизпълнител към голяма компания и произведената от мен продукция фирмата си я обработва за износ(основно,почти не продава на вътрешния пазар).Работя по време,когато всички сладко спите-започвам в 5 сутринта.Работя вечер късно,когато всички сте щастливо омаяни от салатата-понякога отива и до 11 :) Работата ми е мръсна,вредна и МНОГО платена.За мен това е гурбет. Изкарвам почти министерска или президентска заплата.Пари които нормален човек ги заработва за няколко месеца,аз ги взимам за месец-средно около 3к и нагоре печеля на месец.Сега,тук правя една вметка-с мен работи и жена ми,така че,автоматично удвоявай :)

Работя 8-9 месеца в годината,през останалото време МЪРЗЕЛУВАМ-море;планина;с приятели на хижа.

Разбира се,всяко нещо крие своите рискове и съм наясно с това какво взимам и какво давам.

А това,дали съм мързелив и чакам на помощи мога да съдя аз по стандарта си на живот.Не се смятам за мързелив.

Философията ми е такава,аз по природа винаги съм бил дисидент,така че,ако властимащите се опитват да ме баламосат да работя за "бог да прости" няма да стане.И то на фона на планините неуредици в страната.Пътувам често,да не казвам редовно до София и винаги когато съм имал възможност,съм участвал на барикадите пред НС.Отказах се,народа ни е с овче мислене.

Прецених,че е по-добре да се занимавам със семейството си и да се грижа за него,без да се занимавам особено с простотиите в страната.

Смятам,че по този начин мислят много от хората,защото това да си плащам на държавата а да не получавам нищо боли.

От моя гледна точка,хората участващи в такъв вид кампании смятам,че са един вид зомбирани идеалисти,борещи се в името на някаква утопия.Няма такова нещо!Света и днешния живот са сурови!

Друг лаф от мене във връзка с последното: "Мама на тати не дава без пари вече".

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Въпреки че, съм на друго мнение, уважавам това което сте публикували, защото е ваше собствено разсъждение и не е копи/пейст. Добре е, че в края на текста сте написал „вече“, защото можеше да се допусне, че някой е платил за възможността да пишете сега :) . Вероятно, малко сте пресолили за работното време и заплащането, но вие си знаете най-добре. Чували сте за максимата „Разделяй и владей“ и лошото е, че противопоставяте : „заплатаджия“/ „нерегламентирано работно време“; „българи“/“мангали“; “зомбирани идеалисти“/ „сурови реалисти“ и т.н. Дисидент на 37 години е меко казано комично, а това че народа ни е с „овче мислене“се надявам е умозаключение, свързано с Гергьовден и не е обобщение за народопсихологията ни. :)

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@geocore

Много се радвам, когато се захапите, но ми е жал, че нищо няма да се промени.За това и не гледам тъпа телевизия, камо ли новини.Никога няма да изляза и да чистя, защото не ме вълнува, @geocore е прав за циганите и мангалите данаците и прочие.И за това ли ние тъпанарите се редим на часове опашки за да си платин данъците, че да ни дадът 5% отстъпка, а мангалите да си са малцинство, замислете се кой е малцинство, в собствената си държава.

За последното тримесичие, от страната са излязли над 35000 души.

Ако някой още, не го е разбрал, и, не го е осъзнал, всичко е целенасочено, българина, може би няма да изчезне, но ще изчезне държавата.

И ко не е тайна какво работиш, би ли споделил, че мноо ми е чудно, каква е тая мръсна и опасна работа за здравето, дето я работиш.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool,Фермерство,животновъдство...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Радвам се за тебе, и малко са хората, които знаят, какво е,и как е да се гледат животни, и работата свързана с тях, а по приинцип зъплащането е мизерно и работата по принцип е неблагодарна.

Но щом ти си пре доволен /по твои думи/, се радвам за теб, мръсна и срамна работа няма, повечето работим за мизерно заплащане, или заплащането не отговаря на изискванията или специфичноста на работата, но пък трябва да се живее и да се плащат сметките, данъци, храна и прочие.

Лощото е, че повечето българи не осъзнават демографския срив, които се задълбочава, с това да осигорят всичко на едничкото се чедо, и това е с десетилетия, за това и нацията е застаряваща, а с отворените граници лесно се свиква на хубавото.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване