Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

сблъсък Еколозите и влиянието им върху екологията

41 мнения в тази тема

Отговорено

Виждам че умните хора стават все по-малко във форума.

Ти си едно живо доказателство за това.

Виждам, че си от първия тип еколози. Явно много лесно се минава от фаза сваляне на мацки във фейсбук, показвайки "любов" къмм животните към фаза социопат, вманиачен в противообщественото и дори противоестествено "влюбване" в безстопанствените и всякакви други животни.

Да, аз мисля за децата си и за хората около мен. Щом това е селско, предпочитам да съм селянин. Селянин, но със здрава психика и реален поглед върху живота.

Повече ми харесва от социопат, вречен на няколкото си котки и кучета и обречен да умре сам, без социален живот (фейсбук и групите за защита на помияри не се брои за социален живот, но явно не го знаеш).

Най-смешното ще е да умреш от кучешка/котешка тения.

Не ти пожелавам да имаш деца за да видиш как ще сечувстваш, когато ги нападне куче защото индивиди, като теб е по-добре да не се размножават. Психическите заболявания се предават по наследство.

И накрая, ако не си разбрал г-н психонедоразместване, темата изобщо не е за това дали да се премахнат помиярите. Ясно е, че трябва да се премахнат.

Темата е за мафиотските структури и методи на работа в екоорганизациите, които благодарение на поведението си, допускат да се случва това, което е заснето в дадения от теб клип.

Но заслепен от собствената си липса на здрав разсъдък и това не си забелязал, нали "гражданино" социопат?

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ееее Данчо не мислишли че малко попрекали с изказването си преди малко са дали тимба е социопат не знам дали е твоя работа така да обиждаш хората .И то в социялен форум като този . Ако може малко повече да се уважаваме и да си сдържаме нервите .Това че виждаш в животните само салам и кюфтета а в дърветата хартия си е твоя работа . Но ако може да не се обиждаме ,че някак си идва в повечко.

Това се отнася и за тимба са дали дадено мнение е селяндурско или не може да го кажеш и по по не обиждащ вариант, моля ако е възможно да се спазва добрия тон на разговор все пак не сме в гората нали? ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е най-селяндурското мислене, което съм виждал - става въпрос за автора. Само като му чета изказа, статусите се вижда че е пълен, ама пълен селянин, който си мисли само за собственият задник и за този на децата си - алоуууууу, да не си сам в тоз град, в таз държава???? Заради такива тъпаци като теб България е на този хал - вместо да учиш децата си на толерантност и отговорност към хората и природата, ти ги учиш да мразят различните и да мислят за себе си. Нагъвайте кифтета и тва е. Ето заради такива безотоворни хора като теб е станало това

Ето заради това ти изказване заслужават да бъден прогонен от България

Виждам че умните хора стават все по-малко във форума.

И тук не виждаш нито една обида?

Освен това аз не го обиждам, а поставям диагноза, има разлика.

Освен това, аз не говоря само за него, а за цяла социална група, мислеща, че ако нахрани бездомно куче с детето си постъпва благородно.

Още повече, че представител на такзи група ме напада, само защото правилно съм определил вида му и не съм съгласен с него.

Хайде малко да си изравните критериите, а! Мен може да ме обиждат и то на лична основа, а на социопата не можеш да кажеш, че е такъв, така ли?

Оп. Забравих.

Това не е социален форум, не е социална мрежа. Това е софтуерен форум с широк мироглед.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ timba

Приятелю сигурно за мен се отнася всичката тая помия която изсипа, (само да попитам с какво аз те обидих ). Със това, че казвам, че нашите екоорганизации не струват и, че са мафиотски структури ами да вярно е, толерантност към кого към някакви помияри които се разхождат на глутници и плашат възрастни и деца и са развъдници за бълхи и кърлежи и сума си други болести, а в същото време безработни, пенсионери и инвалиди ровят из кофите за боклук и живеят със по 3 -4 лева на ден.

ето за това хората избягаха от България

ПП.

На 2 преки от нас имаше едно семейство със 2 деца хранеха бездомните помияри едва ли не из цялия град преди 3-4 години глутницата нахапа момчето така че почина от раните си мисля, че година, година и нещо след това момиченцето се беше разболяло от кучешка тения сега ги няма и двете

Да може и да съм селянин ама на масата си имам винаги чисто и натурално месо чисти и натурални продукти, ям хубаво сирене и кашкавал а не палмово масло и разни боклуци.Коля си прасето и телето всяка година и хич не ми пука и ако за да съм гражданин трябва да се откажа от всичко това НЕ БЛАГОДАРЯ !!!

f330d3341386d15163172c573adaefb6.gif

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Nieder - Интересна позиция - не си готов да се лишиш, за да станеш "гражданин" казваш???

Ами нека ти дам сходен пример - В Африка са останли около 600-700 на брой свободно-живеещи планински горили, един от най-близките видове до човекът. Въпреки това, въпреки че ги знаят поименно, продължават да ги избиват, ....за месо. Лично аз съм на мение, че това е социопатия - престъпление срещу живота на планетата като цяло. И защо, защото на туземеца му се яде мръвка, има пушка и не ще да се лишава. Няма да задълбавам повече от тук нататък, защо туземеца е гладен и колко други хора на други по-богати места нещат да се лишават, за да може туземеца да не е гладен и да не убива горили.

Проблемът не в природо-защитните организаций, макар и те да са част от него. Проблемът е в хората и абсолютната им липса на отговорност и късогледство, относно планетата. Човекът си е изградил някакъв суб-свят, който обаче е надграден и се базира над реалният такъв. Но хората са спрели да го осъзнават този факт отдавана и живеят в заблудата, че техният е основният а другият е някакъв суб-свят, който е за ресурси и в най-добрият случай за отдих.

Прав си, че планетата е съществувла милиарди години преди нас. Пробелмът е по-скоро дали ние ще оцелеем занапред като вид на нея? Убеден съм, че ние няма да го затрием живота на планетата. Това което ще изтрием е собственият си вид от нейното лице. И не от друго, а от егоизъм и лакомия. Нали си я чувал тая приказка, че гъз, глава затривал. Това горе -долу ще се случи с хората. Ние вероятно няма да го видим или приживеем това, но на Данчо децата или внуците може и да им дойде на главата. Животът или планетата няма да изчезнат, но ние като вид може и да изчезнем.

А бездомните кучета дори да ги избият, (аз също съм на менение, че е дошло времето за тази стъпка), то проблемът ще се реши най-много за година, две. За да се реши кардинално, трябва да се въведат регистри за кучета, всяко куче трябва да има чип, трябва да му се плащат данъци, трябва да ги водят на отчет, да има задължителен ветеринарен преглед и тн. И всеки, които си има куче, да носи и да го подвеждат под съответната отговорност, ако реши да го изостави. И може би най-важното, да не си мислим, че са някакви живи плюшени играчки. прищявка или форма на моден аксесоар, които можем да го изхвърлим или сложим на тавана, като ни писне от него.

Мисля, че от изказа ви и размислите ви по темата, оставам с впечатлението, че имате някакъв комплекс за превъзходстово, спрямо заобикалящият ви свят, като, че ли не осъзнавте, че трябва да има мярка в това как "ползваме" или се отнасяте към света и ресурсите му, че те не са безкрайни, че не са само за нас или нашето поколение, че върху му, се крепи живота ни, че не трябва да го изнасилваме, защото това няма как да продължи безкрай.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бай Танас наистина не искам да се откажа от това а и повечето хора може би трудно биха се отказали да консумират месо, а и аз си отглеждам храната не съм тръгнал да бракониерствам. И по никакъв начин не одобрявам бракониерството, и безогледното избиване на животни, хората трябва да уважават животните и да взимат само това от което се нуждаят другото е прахосничество и разсипия. Колкото до африканците (не знам коя държава визираш) и те са свикнали като циганите някой друг да ги издържа спомням си преди години как пращаха помощи на гладуващите а те си водеха войните необезпокоявани от никой затова казах, че всичко е въпрос на пари и никой не се интересува от Планетата.

Има един термин във физиката наречен хоризонт на събитията при сегашното темпо на развитие няма да е далеч деня от който няма да има връщане

Най-голямото прахосничество идва от развитите страни, преди време гледах един документален филм за разхищението в развитите държави и основно за Америка ето и някои неща които ми направиха впечатление.

Във някои супермаркети прясната месо се съхранява от 1 до 3 дни според зависи след това на боклука, хляб и хлебни изделия от сутрин до вечер на другия ден се изхвърлят за плодове, зеленчуци и тем подобни да не говорим. А и друго което ми направи мнага силно впечатление беше, че се изхвърлят стотици хиляди килограми риба, днес я ловят най много до 1-2 дни ако не се изконсумира отива в боклука е тва вече със сигурност може да се нарече престъпление срещу живота на планетата.

и за последно забравих да спомена водата един средно добре живеещ американец харчи средно по около 1,1 до 1,5 кубика вода дневно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само едно ще кажа нещо дето го е казал един велик човек :10500530_243163592549933_6515730985157513315_n.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Екологията в нашата мила, родна страна:

През 1999 г. по време на правителството на СДС за директор на природен парк “Витоша” е назначен роденият в гр.Кърджали гражданин Тома Белев. Виден “еколог”, председател на частното екологично сдружение “Зелени Балкани”, впоследствие става председател и на “Асоциация на парковете в България”, член на партия “Зелените” и неин кандидат за евродепутат и активист на коалиция “За да остане природа в България”.

Членове и участници са съпругата му Весела Кавръкова, представител на WWF за България, съратниците му Симеон Марин, син на вицепрезидента Ангел Марин, Андрей Ковачев, председател на сдружение “За земята” и бивш съпредседател на партия “Зелените”, неговата съпруга Катерина Раковска от WWF и Петко Ковачев от партия „Зелените” и член на коалиция „За да остане природа в България” .Тази роднинска компания се представя за лицето на екологичната общност в България.

Дейността им чрез създадените над 50 сдружения и фондации покрива територията на цялата страна, а с участието на Андрей Ковачев във Висшия екологичен експертен съвет към Министерството на околната среда и водите пряко оказват натиск и влияят върху всички инвестиционни проекти в България, независимо дали са частни или публични.

Та това е картинката мили деца в Абсурдистан, а иначе се радвам, че много от вас милеят за природата и въпреки различните мнения се долавя разум в разсъжденията ви, според моето скромно мнение, което значи, че съм оптимист за бъдещето на майката Земя. :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ти си едно живо доказателство за това.

Виждам, че си от първия тип еколози. Явно много лесно се минава от фаза сваляне на мацки във фейсбук, показвайки "любов" къмм животните към фаза социопат, вманиачен в противообщественото и дори противоестествено "влюбване" в безстопанствените и всякакви други животни.

Да, аз мисля за децата си и за хората около мен. Щом това е селско, предпочитам да съм селянин. Селянин, но със здрава психика и реален поглед върху живота.

Повече ми харесва от социопат, вречен на няколкото си котки и кучета и обречен да умре сам, без социален живот (фейсбук и групите за защита на помияри не се брои за социален живот, но явно не го знаеш).

Най-смешното ще е да умреш от кучешка/котешка тения.

Не ти пожелавам да имаш деца за да видиш как ще сечувстваш, когато ги нападне куче защото индивиди, като теб е по-добре да не се размножават. Психическите заболявания се предават по наследство.

И накрая, ако не си разбрал г-н психонедоразместване, темата изобщо не е за това дали да се премахнат помиярите. Ясно е, че трябва да се премахнат.

Темата е за мафиотските структури и методи на работа в екоорганизациите, които благодарение на поведението си, допускат да се случва това, което е заснето в дадения от теб клип.

Но заслепен от собствената си липса на здрав разсъдък и това не си забелязал, нали "гражданино" социопат?

Мислех да не ти отговарям, защото с коментара си само затвърди че си неграмотен и тъп. Доста изводи може да си извлече човек от това което пишеш из форума и статусите. Сигурно си някой 120 килограмов дебелак, който по цял нагъва кифтета, плюе по всичко и реве за миналото. С предтекста че мислиш за семейството си оправдаваш това че си паразит за обществото, защото общественото благо винаги е по-важно от това да осигуриш кифтета на масата. Има толкова много неща, които може да направи всеки от нас - само ако почне да се консумира по-малко месо - примерно веднъж седмично това ще има глобален ефект - по-малко отглеждане на животни, по-малко вредни емисии от самите животни и от разходите за изхранването им и т.н. Защото разлика е огромна съпоставяйки производството на месо, спрямо производството на зеленчуци и плодове. Но не ми се вярва да го разбереш г-н Бял човек, на който всички други са му виновни, но не и самият той - обвиняваш педерасите, обвиняваш чужденците, обвиняваш различните, но се си погледнал себе си - буца лой, паразит от където и да го погледнеш. С цялото си държание отвращаваш целият форум и не знам защо си още модератор, като даваш само лош пример.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мислех да не ти отговарям, защото с коментара си само затвърди че си неграмотен и тъп. Доста изводи може да си извлече човек от това което пишеш из форума и статусите. Сигурно си някой 120 килограмов дебелак, който по цял нагъва кифтета, плюе по всичко и реве за миналото. С предтекста че мислиш за семейството си оправдаваш това че си паразит за обществото, защото общественото благо винаги е по-важно от това да осигуриш кифтета на масата. Има толкова много неща, които може да направи всеки от нас - само ако почне да се консумира по-малко месо - примерно веднъж седмично това ще има глобален ефект - по-малко отглеждане на животни, по-малко вредни емисии от самите животни и от разходите за изхранването им и т.н. Защото разлика е огромна съпоставяйки производството на месо, спрямо производството на зеленчуци и плодове. Но не ми се вярва да го разбереш г-н Бял човек, на който всички други са му виновни, но не и самият той - обвиняваш педерасите, обвиняваш чужденците, обвиняваш различните, но се си погледнал себе си - буца лой, паразит от където и да го погледнеш. С цялото си държание отвращаваш целият форум и не знам защо си още модератор, като даваш само лош пример.

Ще си позволя да се самоцитирам:

каквато и да е била позицията ми, винаги съм се отнасял с уважение към опонентите ми и не съм си позволявал лични нападки по техен адрес.

А ти продължавай, не се притеснявай, викай "Данчо на сапун" и се кефи.

Чувстваш се засегнат? Ами кажи го. Кротко. Спокойно. Не падай до нивото на оскърбителите. Кажи " с нищо не съм ви обидил, защо вие ме ругаете?" Или " какво съм ви направил, та се държите така с мен?" В очите на четящите тази тема, крив си по скоро ти , а не той. Станал си жертва на провокация? Дишай дълбоко и брой до десет преди да публикуваш мнение. Смяташ, че се е възползвал от положението си на модератор? Попитай го. Примерно " аз с кого говоря, с опонента ми Йордан или с модератора на сайта"? Може и на лични. Че той е малко краен и чепат характер е факт, а що да не е? Не върши престъпление, нали така? И мен лично не ме отвръщава, не съм му виждал очите, как да знам дали ми се драйфа от него? Дай го малко по спокойно, пич, като на брат ти се моля!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Писал съм до буцата лой, която има навика да псува във форум, в който болшинството са деца под 18г. Ако смятате че това е нормално, добре :) Аз мисля че е липса на елементарно възпитание.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Чудех се дали да пиша изобщо изобщо. Темата се изврати нещо. Загубиха се идеята и смисъла.

Не смятам повече да се принизявам до дъното на интелектуалността и да влизам в полемика с нестабилни лица.

Имам няколко въпроса към слабичкия (във всяко отношение) :

1. Ти съдиш за хората по това как изглеждат ли? Колко задълбочено и интелектуално. Значи обичаш повече и слабите кучета от дебелите? Или не ядеш?

2. Ако случайно имаш деца, грижиш ли се за тях или им оставяш да ядат това, което е останало от кучетата?

3. Не знам как имаш очи да ми говориш за начина на изразяване, при положение, че бълваш злобни обиди, но смяташ ли, че бедността на изразните средства те освобождава от отговорността за поддържане на чист език?

4. Обвиняваш ме в ксенофобия, хомофобия, кучефобия и то най - вече защото съм се пошегувал в статусите ВЕДНЪЖ. Нямаш чувство за хумор, нали? И с изказванията си относно теглото ми, не показваш ли омразата по даден принцип, която самият ти отхвърляш.

5. Кога последно ходи на психиатър?

Предполагам, не си разбрал, че въпросите са риторични. Такива са. Имат за цел да те накарат да се замислиш и да се погледнеш отстрани и да вземеш мерки. Може пък обществото да спре да те отхвърля и да станеш човек. Нормален човек.

Хайде сполай ти и каквото ми мислиш тройно да ти се връща!

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

timba написа:

.....като му чета изказа, статусите се вижда че е пълен, ама пълен селянин, който си мисли само за собственият задник и за този на децата си - алоуууууу.....

Интересно това не го бях видял, що ли ???

Първо едва ли има тук във форума човек който (поне който има) не слага децата си на първо място, и ако ти си от тия които още нямат нито семейство нито деца не смей по никакъв начин да поучаваш родителите, които се грижат за семействата си. Само човек който има деца и ги е е виждал да страдат, да плачат и да се превиват от болка, и в същото време да разбира, че не е в състояние да стори нищо за да им помогне или да облекчи болката им по някакъв начин може да каже как "мисли само за собственият задник и за този на децата си".

О и ако поне половината хора бяха като мен тая държава щеше да е на друг хал.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

,

Хората са готови заради собствените си деца, дори да убият и изядат децата на другите, само и само техните деца да са добре. Като, че ли тези на другите не се деца? Шокиращ е фактът, че всякаква форма на поведение, независимо какво е то, може да се оправдае под мотото "Правя го, заради децата си".

Имам един приятел, който бачка по 15 часа на ден, под същото мото. Фактът, че не вижда децата си, много го "тормози", по неговите думи. Обаче продължава вече с години да вижда децата си в редки случаи будни, но твърди, че го прави заради тях, понеже нямал друг избор. Фактът, че децата му растът без да виждат баща си, се оправдава с фактът, според абстрактното му тълкувание, че неговото отсъствие от живота им, се явява всъщност вид полза за децата му.

Убеден съм, че и циганите крадат и убиват, заради децата си. Телефоните измамници лъжат заради децата си. Политиците ни ебават постоянно заради децата си.

Парадоксално е, но дори и децата, ебават родителите си, заради децата си.

Аз, пък си мисля, че 99% от хората мислят и действат сходно на теб, и затова света е този хал. ;)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Bai_tanas

Не става въпрос да правиш всичко за децата си аз примерно не бих им угаждал на прищевките или да им купувам всичко каквото видят, макар и да са още деца трябва да се учат още от рано на някакви норми на поведение и те не включват лицемерно поведение и злоба към другите. Човек трябва да си знае мястото в тоя живот а не да си простира краката извън чергата, на тоя свят не можеш да имаш всичко а и най важното е още от малки да се научат да разграничават доброто от злото.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много ви благодаря за мненията!

Нека пазим природата заради децата си!

Заключвам темата поради факта, че идеята:

а/ не беше разбрана

б/ не се разбра добре.

Оново ви благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.