Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Актуално Неудобната истина - потопът в България

66 мнения в тази тема

Отговорено

Радвам се, че всички сте спокойни, след като сте намерили "очевидната" и ясна причина за трагедията и потопа в цяла България. Пратихте ли някой смс? Аз лично ще си позволя да не се съглася с повечето от мненията, търсещи лесно обяснение. Очевидното, за съжаление не е най-вярно. Така че ще си позволя да не се съглася с принципа на Окам. Когато се страхуваш (или просто те мързи) да търсиш отговори на въпросите, които възникват при подобно бедствие или катаклизъм, това означава, че просто не искаш да мислиш - доброволно. Много е удобно да си намериш удобно и логично обяснение в екстремна ситуация и после да си легнеш да спиш спокоен ;) А да - да не забравя и пратения смс за да ни е чиста съвестта и да се чувстваме съпричастни.

Още цитати:

Кристалина Георгиева дала 20000 (двадесет хиляди) лева за бедстващите във Варна. По този начин тя си признава, че се е провалила на длъжността, която заема - да определя дейности и изпраща средства за бедствени райони на територията на ЕС. И понеже такива няма, е извадила от кумова срама малко джобни за Варна.

Това показва и друго - че европейските средства нямат нищо общо с развитието на държавите или пък страданията на граждани на ЕС. Те са инструмент за размахване на пръст и вмешателство във вътрешната политика в зависимост от това дали правиелството е удобно на Брюксел или не.

Няма да питам управляващите България във всякакви симбиози и мимикрии, къде са ми 400-те СМС-а на месец данъци в продължение на 20 години трудов стаж, щото знам. Не са в здравеопазването, не са в образованието, не са в отбраната, не са в инфраструктурата, не са никъде. В Брюксел са, да хрантутим такива като Кристалина.

Знам, че звучи грубо и расистко, но в цялата тази трaгедия се набиват някои неща, които няма как да пренебрегна:

- Цигани изсякоха гората над пострадалия район. Изсякоха я по цигански - на височина 70-80 см.

- Цигани затлачиха с бокуци дерето, от което тръгна водната вълна (и сега се оплакват, че никой не им го бил изчистил).

- Докато хора от цялата страна пращат дарения и смс-и в полза на пострадалите, циганите от Максуда ( на другия край на Варна) се редят на опашки за помощи в Аспарухово.

- Докато доброволци от цялата страна отиват да ринат кал в Аспарухово, ромите от квартала обикалят и плячкосват пострадалите къщи и коли....

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Beatfan, под "очевидно" имах предвид най-простото обяснение. Предвид това, което си постнал в началото,

и впоследствие заформилата се дискусия, се очертават три основни тези, (поне според мен):

1. Глобалното затопляне и климатичните промени.

2. Системното, непрекъснато и вредно бездействие на институциите в РБ +

системното, непрекъснато и вредно действие на някой етнически групи и

тоталното неспазване на каквито и да било закони, т.е. ние сме си виновни.

3. Американците, косвено виновни за бедствието заради ХРАП (пардон ХААРП).

Очевидното и най-просто обяснение е второто.

Бях останал с впечатление, че така смяташ и ти. Така смятам и аз.

Това е позицията и на milen.stefanov и не мога да разбера за какво всъщност спорите!

За случилото се виновни няма да има никакви, отговорност няма да се понесе никаква

(най-много да изкарат виновна за всичко чистачката в общината).

А да, събраните средства ще изчезнат някъде и до пострадалите ще стигнат трохи.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

,

Милене, ти си изключително "умен, разбиращ и можещ", ужасно злобен и дразнещ! Винаги си против това, което хората казват. Живееш си в собствен свят и се изживяваш като БОГ в него! Спориш, с всеки и за всичко! Още не разбирам, как хората те търпят тук!?

Само ти не разбра, че в тази тема хората споделят различни гледни точки за случващото се. Не е нужно да тръгваш с рогата напред, срещу всички!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е той се е барикадирал с "доказателства" и изобщо не разбра за какво е темата :)

И аз се изненадах от агресията му, но за разлика от него, аз смятам, че всеки има правото да напише какво мисли. А нашия форум е за това.

Още по темата: http://kostadin.eu/2014/06/21/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B5-%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE/

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Наистина сега като се замисли човек било на репортажи или на любителски записи не се видя нито един мангал, ммм даааа няма и да се види щото мангала ходи там само където има келепир, където му изнася пък и кво ще спечели като помага нали е без пари, а като го настъпиш по яко започва да реве за расова дискриминация ама то за тва са си виновни българите, Колкото до това дали има или няма виновни за трагедията има една приказка бития си е бит е....я си е е..н така, че след няколко дни нещата пак ще са си по старо му, това само доказва колко много наште родни политици милеят за род и родина и не дай си Боже утре да стане нещо по-лошо нито един от тях няма да остане в България, така че Бог да прости живите.

Колкото до това ХААРП наистина съществува, създаден през 1994 във Аляска (подобно съоръжение имат и руснаците). А и още в началото на века Никола Тесла прави подобни опити и доказва, че е възможно да се влияе на атмосферните условия със излъчвани ел .магнитни вълни със определена дължина. Защо тогава след смъртта му ФБР влиза в лабораторията му и иззема всички негови записки.

Има и друга теория за климатичните промени това са смяната на магнитните полюси в момента те сменят местата си със скорост от 40 км. годишно при нормална скарост от няколко см. годишно

Добре де, приемаме, че са ползвали ХААРП, въпросът е защо.

Много ясно световно господство, жажда за власт

НАТО ни пръска с отрова от небето

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool, квартала го знам достатъчно- не съм живял там ако това ти е важно, но приеми че го познавам. Каква е инфраструктурата при такива количества дъжд е все тая- няма как да се поеме тая вода и ще има наводнение със сигурност. Ако е добра системата- малко наводнение, ако е лоша- голямо. Относно поделението- каквото и важно да е имало там вече го няма. Вариантите защо се е случило верно са много, и всичките включват участието на разни олигофрени- дъждът е най-малкият проблем...

Дори и прословутият и обичан ХААРП е просто една възможност да се създадат дадени метеорологични условия- нека да сте прави, нека е ползван, нека тоя дъжд дето валя 1 седмица да е умишлено причинен... Нека вие сте прави, а аз да съм крив... Опитайте се само едно да разберете- водата си тече свободно докато не срещне преграда. Тогава става микроязовир (дето може хич да не е "микро") за чието образуване са виновни едни конкретни личности- някои с костюми и скъпи коли, други тъмнолилави на цвят... И когато "язовира" не издържи- трагедия... Толкова е просто- няма сложни задачи и трудни решения, всичко е максимално простичко и "Бръснача на Окъм" е абсолютно точен в случая...

vla, запиши си го някъде- няма такова нещо като "гледна точка" тук, има "Истина", има и "Нагла лъжа"... А както вероятно си чувал "Истината е само една" и няма моята, няма твоята- САМО ЕДНА Е. А истината е простичка- виновни са хората. Толкова. Точка. КРАЙ.

Всеки който казва "Ама то е природно бедствие, няма как да се бориш с него" или лъже нагло (основно политиците ги ръсят тея глупости), или е не информиран, или е глупав и трудно мисли...

Ти си видял последствията и вече си напълно наясно с всичко. Учудвам се, как освен всезнаещ, не си и всемогъщ та да оправиш всичко с едно махване на средния пръст. И да си призная най-честно, точно от теб не очаквах проява на толкова грубо поведение.

Кое е грубото- че казвам в прав текст на Шефа и другите любители на конспирации, че пишат глупости ли ? Нали всеки изказва мнение- моето е, че ръсят простотии на кило, това че не им харесва е друга тема...

И го давай по-леко с подмятанията + се моли такова чудо да не ти идва до главата...За теб "видял" означава точно това- отишъл съм да видя положението... Само дето аз и куп народ от Варна не можем гледаме като теб и всички други по ТВ-то какво показват и търсим начини да решим проблемите- за вас е лесно да цъкнете едно смс-че и да спите спокойно...

Аз дали съм спал нормално след като къща на роднини е залята и щетите са огромни ? Дали чичо ми е спал изобщо или 3 дни рови като луд из калта в опит да спаси к'вото може ? Дали братовчеда е мислил как да си опази лизинговата кола (дето не е ясно къде е завлечена) като е видял положението ? Дали половината рода не се скъсваме да търсим пари щото ремонта на къщата ще стъпи гарантирано на повече от 25 бона, а там живеят пенсионери които иначе остават на улицата ? Имаш ли идея как жена на 73г. подскача като 10-годишно дете като я стресне някакъв шум ? Представяш ли си как мъж на 80г. и днес плаче и не спира ?

Иначе казано- точно в тази ситуация когато е ясно и за малки деца къде е проблема, а някой ми развива теории на конспирацията насреща хич не ми дреме дали поведението ми е грубо или не... Който не вярва, че дъждът е малката грижа- да заповяда до Варна да разгледа терена и да пита хората дали е валяло толкова и друг път.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пак не е мое мнение само дадена публикация в нета по въпроса за наводнението в Варна .

3 тревожни версии за потопа във Варна – доказаха и ХААРП?

http://paqk.eu/?p=2211

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

vektor7502, дадената публикация в нета е сбор от голословни твърдения, а не доказателства, с цел привличане на внимание. На снимката се вижда висока купесто-слоеста облачност, няколко светкавици и намиращ се по-ниско перест облак. Как точно това доказва съществуването на ХААРП? Давид Петров на практика илюстрира едно свое твърдение, нищо повече. Това не е доказателство, въпреки че той смята така. Въпросния господин явно има слонска памет ( аз лично не помня какви точно бяха облаците преди 9 години и с каква честота се срещаха) и свободно прекръщава перестите облаци на "рибена кост"- знак за задълбочени знания в тази област.

"„Беше адски апокалипсис, усещаше се изключително силно статично електричество, удряха серия от мълнии, все едно е самият край!”, споделят изплашени местните."

Къде в това изказване (впрочем обобщено) е доказателството за действие на ХААРП?

С дадената от теб публикация се търси евтина популярност на гърба на пострадалите!

ПС Естествено, може и перестия облак да не е облак, а астрална проекция на клавиатура, зрителна измама

или на дявола ченето. Или пък следи от аерозола, дето НАТО ни пръска през "изходните клапи" ( а не през

соплата, да не си помислите нещо)!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

dimov0204, Както написах това е само публикация от нета ако желаете убедете авторите на такиви теми а не мен моето мнение ще си го запазя ако може за мен , просто ги поствам , защото сметнах че може да са по-темата на разговора тук. .Колкото до HAARP и кеймтраилс както съм писал по-нагоре има доста за тях в нета и то теми писани от хора дето имат повече знания от мен и от повечето тук сигурно . Така че дали е истина или не не знам .Само виждам че последно време климата не само тук в България а и почти на всякъде на планетата е странен доста .

За това ако желаете прочетете в нета темите по въпроса и убедете авторите им в това че сте прави а не мен аз тук нямам значение. ;)

Ето и едно клипче от ютуб по въпроса ,съжалявам но е на руски език .

Планета против человека. "Предательская земля"

https://www.youtube.com/watch?v=P9GMrsurvAA

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

vector7502, това предполага да тръгна да ги търся(авторите на такива теми), да ги намеря, та евентуално да ги убедя. А не мога да ги убедя, даже да ги намеря, защото в темите им няма нито едно доказателство, което евентуално да взема да оборя. Не можеш да събориш на земята падналия, той вече си лежи. А следовниците му викат " видя ли, бе, видя ли, че не можа да го събориш!". Предвид това, което постваш тук, твоята позиция се подразбира. Щом не искаш да застанеш открито зад нея и предпочиташ да се скриеш зад гърба на анонимната тълпа - твоя воля. Впрочем повечето такива публикации не са подписани. Как да намеря автора? Някои от тях само търсят посещаемост и копи-пействат отнякъде. Други искрено вярват, именно вярват и за това няма нужда да привеждат доказателства (които евентуално да убедят мен). Те знаят, че са прави и толкоз. Точка.

Това, че климата е странен е твое мнение и аз го уважавам; всеки има право на мнение. Както сам казваш, с въпроса се занимават хора, по-добре подготвени от нас. И тези хора, знаещи и ерудирани, ще трябва да убедят правителствата си, като естествено приведат съответните доказателства, че климата се е отклонил от еталона си( където и да се пази той). И да препоръчат съответни мерки.

Позволи ми да отбележа, че според мен не точно тук трябваше да разглеждаме тези въпроси

(оспамихме темата).

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Боже мой....

Верно ли всички разсъждавате толкова тесногръдо и ограничено? Пука им на американците за вашия квартал - хаххахахахха.

Не мога да повярвам...

Ама така е, нормално. Такъв ни е живота... Какво са виновни хлапетата, че не се интересуват от нищо друго, освен последните излезли игри. Жалко, но това е реалността.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

,

Шефе, вземи да ни светнеш, за кво иде реч, че освен "хахаха" и "колко тесногръдо мислим", с други аргументи досега не си излязъл. Това, че даваш някакви препратки към някакви публикаций от нета, не помага особено да прумеем дълбочината на съждения ти и концепцията ти за реалността и по начин по който ти я виждаш и изживяваш.

Лично аз съм винаги отворен към това, да поставя възгледите си под съмнение, че дори и да ревизирам мнението си по всеки един въпрос, стига човекът отсреща да изложи солидна аргументация, която не се основава само и единствено на мотото - "Кво знаеш ти за живота бе, келеш!?" ;)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз визирах коментара на geocore.

Всъщност имах предложение на ЛС да отделя темата в отделен сблъсък и там да се дискутира по задълбочено. Но от всичко изписано до сега не виждам смисъл да се направи. Мисля да заключа тази тема даже, примерно утре, защото явно не постигна целта си. А именно - да провокира разсъждения от по-широко скроени хора, приемащи чужда гледна точка и отворени към това да научат или приемат нещо ново и различно. Да се излезе от постоянното тъпчене в ограничените новинарски, политически и медийни лайна.

Уви.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пука им на американците за вашия квартал - хаххахахахха.

Точно!

Даже не знаят какво е Аспарухово.

Няма да си направят труда.

Защо американците да са ни виновни.Защо някой далечен трябва да ни е виновен и с него да си измиваме ръцете?

Общинарите не са си свършили работата,някой чиновник го е домързяло да се разходи из дерето да види в какво състояние е и да предпише мерките,които по канон ще потънат в бюрократщина и няма да се направи нищо по въпроса,ще си трайкаме,докато мине мандата и дано не се случва грозна беля при нас.Е ама се случи!!!

Аре да не се впускаме в конспирации от ранга на Сноудън.

Между другото,че го споменах,ако го попитаме съм сигурен че може да изложи вещо мнение за това дали ХААРП е виновен...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Има безхаберие в продължение на години в цялата страна по отношение на поддържането на реките, язовирите, улиците и шахтите за отводняване. Има огромна сеч на гори в цялата страна! Трябва да се търси отговорност от много хора, а не да цъкаме с език какво нещастно стечение на обстоятелствата се е случило и да пращаме смс-и, с които да прикриваме нечия престъпна небрежност...

Както вече писах, останах с впечатление за определена позиция от твоя страна и го споменах. Не ме опроверга и не отхвърли твърдението ми, от което сметнах, че съм прав. Взех да лая по vector7502 за това, че не застава открито зад позицията си, но, ще ме прощаваш, май ти правиш същото. Позволи ми да попитам, какво всъщност си очаквал от дискусията в тази тема? Както е формулирана се посочва проблем-неприятната истина, конкретизира се- за потопа и се уточнява къде-в България. Това автоматично ограничава възможностите за някаво мнение. Сковал си ни калъп, а после казваш " леле, е може ли всички да леете бетон в него". А къде трябва? Извън него? Казваш да се даде мнение за баница със сирене, после викаш " как може никой да не яде кебапчета"! Нещо не мога да зацепя за какво става дума.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Извинявайте много но с постовете си по-нагоре исках та ви дам по-глобалното решение на проблема ,защото той засяга не само нас в България промените в климата и играта с него засягат цялата планета те не са местно явление . Виждате какво стана преди нас в Сърбия преди това в западна европа наводненията а миналата година и в източните части на Русия .Хайде нашите управници не стават за нищо а и ние не сме си народ и действаме винаги след като се случи нещо но надали и другаде е така нали ?? Това с ХААРП и кеймтрайлс си е истина казали са си го хора дето знаят повече от мен и са се занимавали с този въпрос доста време а относно това кой и защо го прави ами това не го знам теории по въпроса ,колкото искате но в края на всичко седи човешката алчност за пари и власт .

Относно потопа във България да по-голямата вина е на това че от доста време всеки си прави каквото ще и където ще а държава само на карта има но на дело не . Но нали не смятате че небето над нас не е част от планетата и че това дето се случва с климата по планетата не ни засяга ??

Просто исках да дам един малко по-различен и по-глобален поглед на нещата за причините за наводнението в България.

И пак казвам това е мнение на много хора изразено в различните социялни медии и в мрежата . :);)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

vektor7502, Това беше и моята идея. За съжаление темата се обърна на заяждания и епитети от сорта "Стига с тези фантасмагории". Исках просто да се получи дискусия с различни мнения и различни гледни точки с център - потопа в страната. Явно не се получи, възможно е аз да не съм обяснил както трябва идеята.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тука половината са някакви хипнотизирани и гледат само телевизия,която ги хипнотизира...ако ви кажат по новините,че това е ХААРП веднага ще повярвате,ама само защото ви го казва някой от форума и вече не било така.Ми докато се правите на заспали,България няма да се оправи!Явно учените разбират повече от вас,а?

http://tv7.bg/Добро-...ml#.U6k4KvmPm5I казват ви го в очите и вие пак си затваряте очите,ама то Българина си е така устроен!

Сигурно сте по-умни дори и от инжeнера?

Защо САЩ отказват да се изготви зелена книга за ХААРП?Сигурно,защото тея антени са просто така построени.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Beatfan, ето сега почна да се съмва. Имал си предвид нещо, афектирания milen.stefanov, аз и някои други сме разбрали друго. Съсредоточихме се върху точно това бедствие, а ти си имал предвид цялостната картина. В световен план. Но темата все пак е във "Форумни сблъсъци", а сблъсък предполага противопоставяне на тези, идеи и мнения, не кроткото им обсъждане. Ако смятам, че позицията на опонента ми е фантасмагория, нямам ли право да опитам да го оборя? Затова и съм атакувал тезата на vector7502. Не на последно място заради това, че сметнах, че се отклонява от темата, пък то именно това била темата. Vector7502, ти по-добре си се ориентирал от мен в лабиринта на Beatfan, не съм бил прав, извинявай.

Beatfan, задаваш тема за форумен сблъсък и щом резултата не отговаря на очакванията ти ... обявяваш, че ще заключиш темата. Браво.

sisozhekov, каквато и да е била позицията ми, винаги съм се отнасял с уважение към опонентите ми и не съм си позволявал лични нападки по техен адрес. Вярвам също, че съм се придържал към рамките на добрия тон. Телевизия не гледам от 7(седем) години. Изобщо. Ще ти отговоря за пръв и последен път.

В материала, които си постнал, първо се дава кратко пояснение за незапознатите, но телевизията все пак е достатъчно коректна да зададе въпроса "Възможно ли е това?" И идва ред на "инжинера", както го изписваш ти. Какво точно прави той? Допира кабел до пура на луминисцентна лампа и о, чудо, тя светва! Тоест, щом захраниш една крушка с ток, тя ще свети. Фундаментално откритие. Ето това доказва "инжинера" от материала ти. Можеш да го докажеш и ти... като си светнеш лампата.

Моето участие в тази тема свършва тук, желая всичко най-хубаво на достойните ми опоненти и ползотворно обсъждане на глобалните проблеми. Дай боже да им намерите решение! Успех!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, тъкмо напипахме правилното поле за дискусия и ти се отказваш :)

Извинявам се, че съм ви заблудил и моля да не се отказвате от дискусията. Темата е във раздела за форумни сблъсъци, но реално не е с гриф "Сблъсък" :)

Така я направих, защото не исках да предизвикам конфронтация покрай таква тема. Исках просто да събера различни мнения и да сискутираме около тях.

Да, не съм съгласен да се отхвърля дадена теза априори, само защото, видиш ли, нямало реални доказателства. Какви доказателства ви трябват - представени от учените от НАСА или одобрени от някоя научна организация ли? В какъв свят жиеете? На кого и защо вярвате? Наистина ли сте толкова зомбирани, че автоматично отхвърляте всяка една теза, която не може да си обясните лесно и която не е "научно" доказана?

Идея си нямате колко неща се случват зад гърба ви и зад рационалистичното ви мислене :)

Мисля, че намекнах и по-горе - така е по-лесно... Не си задаваш трудни въпроси и предпочиташ лесно смилаеми отговори... Спокойни сънища тогава.... :)

dimov0204, имаш поздравления за начина по който защитаваш тезата си. Твоите мнения и тези на Vektor харесах най-много :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, тъкмо напипахме правилното поле за дискусия и ти се отказваш :)

Добре, ще видя как ще се развият нещата. Запазвам си правото обаче да не отговарям на sisozhekov. :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не че съм се ориентирал по-добре в лабиринта но виждам по-общата картина на нещата а в повечето случаи тя е по-важна от местните проблеми .

Промените в климата са глобални и засягат цялата планета не са само на местно ниво, това означава че изсичането и пожарите в горите в Амазонските гори засягат цялата планета също така и затоплянето на атмосферата също а то не е само от предприятията и автомобилите както смятат повечето хора .Това с пръскането с химикали ( Кеймтрайлс) се практикува от щатите още от войната във Виетнам а и не е само тук в България Кеймтрайлс са наблюдавани в доста от западноевропейските държави а и в Китай и някои други азиатски държави кой го прави и с каква цел както казах преди малко за това има доста теории от военните на щатите до някоя тайна организация с цел световно господство ,

Но истина си е че има доста промени в климата не само тук а на всякъде и първо трябва да се види общата картина на проблема за да се разбере местния такъв.

Да ви кажа на 39 години съм и такива аномалии като тези през последните години не съм виждал , прави ми впечатление че зимата става все по мека и с по-малко сняг спомням си годините преди 1988ма ,когато имаше по 80см /1м. сняг тук в София а сега я падне 5/10см я не , да и дъждовете са все по обилни и продължителни да не мислите ,че да вали в продължение на 4месеца е нормално за климатичната зона дето сме това повече прилича на тропическата зона . Запитайте се защо е така не може да е само природата виновна .

Относно сега с наводненията тук ами то че се изсипа дъжд за два месеца и нещо за няколко часа заедно с пълните язовири и рибарници и това че земята беше напоена като гъба и не можеше да поеме повече течности си е едно на ръка а и това че се е строяло безогледно там къде трябва и не трябва също а и изсичането на гората и замърсяването с боклуци също но това са си местни грешки една част на властта от друга и на хората там .

То си трябва и обучение какво трябва да се прави в случай на такива бедствия и аварии както правят в някои държави като Япония например ,също така си трябва и съответната грижа за околната среда и природа ,което не е само задължение на общините а и на всеки един човек ,защото ако не пазим природата тя си ни го връща по нейния си начин а той в повечето случай е лош и фатален за хората. ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Beatfan, ето сега почна да се съмва. Имал си предвид нещо, афектирания milen.stefanov, аз и някои други сме разбрали друго. Съсредоточихме се върху точно това бедствие, а ти си имал предвид цялостната картина. В световен план. Но темата все пак е във "Форумни сблъсъци", а сблъсък предполага противопоставяне на тези, идеи и мнения, не кроткото им обсъждане. Ако смятам, че позицията на опонента ми е фантасмагория, нямам ли право да опитам да го оборя? Затова и съм атакувал тезата на vector7502. Не на последно място заради това, че сметнах, че се отклонява от темата, пък то именно това била темата. Vector7502, ти по-добре си се ориентирал от мен в лабиринта на Beatfan, не съм бил прав, извинявай.

Beatfan, задаваш тема за форумен сблъсък и щом резултата не отговаря на очакванията ти ... обявяваш, че ще заключиш темата. Браво.

sisozhekov, каквато и да е била позицията ми, винаги съм се отнасял с уважение към опонентите ми и не съм си позволявал лични нападки по техен адрес. Вярвам също, че съм се придържал към рамките на добрия тон. Телевизия не гледам от 7(седем) години. Изобщо. Ще ти отговоря за пръв и последен път.

В материала, които си постнал, първо се дава кратко пояснение за незапознатите, но телевизията все пак е достатъчно коректна да зададе въпроса "Възможно ли е това?" И идва ред на "инжинера", както го изписваш ти. Какво точно прави той? Допира кабел до пура на луминисцентна лампа и о, чудо, тя светва! Тоест, щом захраниш една крушка с ток, тя ще свети. Фундаментално откритие. Ето това доказва "инжинера" от материала ти. Можеш да го докажеш и ти... като си светнеш лампата.

Моето участие в тази тема свършва тук, желая всичко най-хубаво на достойните ми опоненти и ползотворно обсъждане на глобалните проблеми. Дай боже да им намерите решение! Успех!

За "инжинера" съм направил грешка понеже пиша доста бързо и понякога мисълта ми изпреварва писането

;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пръскането с химикали във Виетнам е факт( ДДТ и Ейджънт Ориндж), с цел обезлистяване на джунглата, а пръскането с химикали (Кеймтрайлс) е пълна и абсолютна измислица. Наблюдавани са кондензационните следи от самолетни двигатели. И защо да не се наблюдават навсякъде? Има ги там, където има и самолети. Наблюдават се и в Русия. Пак НАТО ли ги пръска? Размерите и времетраенето на съществуването им зависят от относителната влажност на въздуха на съответната надморска височина, а тя е променлива, а не константа. Затова в някои дни кондензационните следи са къси и изчезват бързо, а в други са дълги и се задържат повече - тогава въздуха е по-влажен. Има и допълнителни фактори: конкретния модел на двигателя (повечето военни самолети имат двигатели с бездимно изгаряне на керосина и не оставят такава следа - силно демаскиращ фактор е); неговия тип (витлов или реактивен); какво гориво използва и др.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.