Анкета: Никове или имена

73 гласа

1. 1. Искате ли във форума да се използват имена, вместо никове?

• Да
      32
    • Не
      17
    • Все ми е едно
      24

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

46 мнения в тази тема

Публикувано

Доста потребители във форума използват истинските си имена, вместо измислен ник. Какво е вашето мнение и бихте ли се съгласили да се "подписвате" под мненията си във форума с истинското си име?

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Интересен въпрос smile.png

Реалният и виртуалният свят са коренно различни и не би трябвало да се сливат, смесват или размиват. За всяко от тези места, трябва да използваме отделно име, образ, подпис и тн. Не заради анонимността и свободата произтичащи от нея, а заради възможността обективно да съзнаваме границата - реално - виртуално

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А познайте к'во ми е мнението...

Ползвам или името си както е тук, или един ник (с леки вариации ако е нужно) който произлиза от името ми. И обикновено ползвам еднакъв аватар. В профилите си попълвам реални данни, дори мейла който ползвам е с името ми. Иначе казано- държа написаното да се свързва лесно с мен. Може на моменти да съм псувал някой, може да съм сипвал с големия черпак някъде, може някой да не ми харесва писанията (негово право), но никога не съм си позволявал да се скрия зад анонимен ник. Независимо дали сме на масата в кръчмата или си пишем по форумите човека срещу мен няма и грам съмнение с кой говори...

Използването на ник или на името си не е толкова важно- всеки си избира сам. Не ми дреме дали "гошко" е реално Георги- стига ми когато засека същият индивид някъде той пак да е "гошко" и да мога да съобразя бързо "Ааааа, този е същият гошко от..."

Много ми е странно когато в разни социални мрежи си правиш профил с ник от типа "поредната простотия" (и в НИКОЙ случай не слагаш името си) и после качиш купища снимки- нали идеята е да те намерят лесно, без име става сложно...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само в този форум искам да си сменя ника с истинското ми име (даже Шефа, ако разреши да ми го смени, няма да е лошо). Най-вероятно, защото интелектуалното ниво тук е по-високо в сравнение с разни видео портали, торент тракери и т.н. и ще ми достави някакво вътрешно удоволствие, ако използвам името си (но както споменах само тук). Там не ми пука какъв ник ще използвам, но като цяло използвам един и същи - текущият.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Интересен въпрос smile.png

Реланият и виртуалният свят са коренно различни и не би трябвало да се сливат, смесват или размиват. За всяко от тези места, трябва да използваме отделно име, образ, подпис и тн. Не заради анонимността и свободата произтичащи от нея, а заради възможността обективно да съзнаваме границата - реално - виртуално

Ползването на различни имена предполага и сигнализира за раздвояване на личността.Аз бих си ползвал името навсякъде(вече направих стъпка към това и във форума).Из фейсбук,пробук и въобще,удобно ли е,пиша си името...

@plmn88,съгласен съм,затова и не ме е страх да си ползвам истинското име(специално тук).А иначе из разните мрежи си ползвам също собственото име,но достъпа до профила ми е силно контролиран :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сетих се (покрай новият домейн), че реално съм регистриран с дежурният си ник, но имаше няк'ва настройка какво да изписва във форума която използвах и затова излиза името ми... Сега обаче търся и греда- не виждам такава опция, къде се е запиляла ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен използването на личните имена в интернет пространтвото е опасно в днешни дни. Прекалено много случаи има на злоупотреба с лични данни, особено пък във Фейсбук! Не че някой, ако много иска, няма да разбере името ми. Но защо пък да го улесявам излишно, а?

Така че винаги съм и ще използвам никнейм. Което с други думи означава прякор. А нима всеки един от нас си няма прякор в реалния живот? Ако е така, това не говори много добре за него... :)

А тези, с които съм преценил, че мога да имам по-близки отношения (а то става с времето, не веднага), вече знаят не само името ми, а и телефона ми, че даже и банковвта ми сметка :ag:

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моето мнение сега...

Аз също дълги години бях привърженик на никовете в интернет пространството. Но нещата се промениха. Почти всеки вече ползва Facebook. Там няма анонимност, дори да сте си ограничили акаунта само за приятели. Бъдете сигурни, че волно или неволно има много данни за вас .... някъде, в нечия база данни.

Всички акаунти в Google, който вече е огромна мрежа от услуги, всички акаунти на Microsoft - също вече огромна мрежа от услуги, постоянно събират данни за вас, знаят истинското ви име, знаят къде точно се намирате, какво ползвате, какво харесвате и какво ядете.

Всички вече ползваме смартфони. Няма смартфон, който да не ползва акаунт за синхронизация, който да не ползва приложения, които имат достъп до вашите данни и местоположение.

Тоест, анонимността в интернет вече е мит, независимо дали ви се вярва или не.

Подкрепям използването на истински имена или на производни на тях и ще сменя ника/името на всеки от форума, който пожелае това - в тази тема или на ЛС до мен. Вероятно и аз ще го направя.

Страшно се кефя и на хора, които са си сложили вече и собствена снимка.

Достатъчно сме загубили вече човешки контакт и когато виждаш истинско име и снимка, усещането е друго. Поне аз така мисля. Не случайно социалните мрежи са толкова успешни!

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз ли ще бъда първият? :D

Май да... :yahoo:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моля да ми промениш името - Десислав Захариев и ако е възможно, желая да е на кирилица!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря.

Редактирано от Милен Стефанов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, трябваше да обясня.. Промяната засяга САМО името, което се показва. Начина за логване си остава стария :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аааа, що така бе шефе- върни ония грозник на аватара...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е релевантен вече към новите обстоятелства и тенденции във форума :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Милен Стефанов,ти па колко си убав...не'ам думи :haha::ag::ae:

Едит:Хубаво е за подпис да са старите никове,че то стана една...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ти па колко си убав...не'ам думи

Това ми е красивият профил бе, по-хубава снимка нямам :ag: Сега ми е некомфортно само аз да съм грозен ама ще свикна...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми аз кво да кажа, гласувах с все ми е едно, защото не ми пука дали чета мнението на rs1312 или Киро Глигоров.

В личен план, мисля, че е ясно какво ми е мнението :) Представям се със собственото си име, навсякъде аватарът ми е един и същ, няма от кого да се крия, чист съм, като бате Бойко...

Милене, може ли да се оженя за теб?

Не е релевантен вече към новите обстоятелства и тенденции във форума :ag:

Да, а чаталът е :ae: :ae:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Милене, може ли да се оженя за теб?

Закъсня с офертата с няколко години :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз искам мойто име да се промени на Благовест и като титла да си остане AtlonXp :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Почти всеки вече ползва Facebook. Там няма анонимност....

Аз не ползвам. Точно защото няма анонимност. И се събира информация (некоректно, а не съм сигурен дали е и законно) на практика от кого ли не. Както много добре го е казал:

...Бъдете сигурни, че волно или неволно има много данни за вас .... някъде, в нечия база данни.

Всички акаунти в Google, който вече е огромна мрежа от услуги, всички акаунти на Microsoft - също вече огромна мрежа от услуги, постоянно събират данни за вас, знаят истинското ви име...

Знаят си ушите. Нямам акаунт в Google, Microsoft или коя да е социална мрежа. Че информация за мен има някаква си е факт(никнейм dimov0204 :)), но като цяло непълна и разпокъсана.

... Не че някой, ако много иска, няма да разбере името ми. Но защо пък да го улесявам излишно, а?...

Напълно съм съгласен.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всеки има право да се опитва да бъде анонимен до някаква степен :). Но пак ще кажа, че анонимността е илюзия вече, основно заради смартфоните. Да не ползваш нито една социална мрежа, да нямаш акаунт в Google, това означава да ползваш интернет на около 50 %, че и по-малко. Дори телевизорите вече са с интернет приложения и акаунти.

Точно това ме провокира да създам тази тема и анкета и да провокирам хората да си ползват истински имена и/или фамилии. Част от потребителите във форума отдавна са го направили, още преди 3-4 години :). И пак ще кажа - едно е да четеш мнение от Йордан, и е друго да бъде от OSXFanmaster.

Хората са с истинските имена във Facebook, Twitter, Youtube, Google +, всички услуги на Microsoft, които след излизането на Windows 8 вече са съществена част от работата на системата. Пак ще подчертая, че няма смартфон, който да се ползва пълноценно и да не изисква ваши лични данни. :)

Такива работи, г-н Димов :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Гласувах ''Все ми е едно'' и ще помоля да ми се смени ника с истинските имена Александър Янков.Не искам да ползвам само фамилия,защото ако друг потребител има същтата(добре,че не е толкова срещана,като Иванов :ag: )ще бъде ощетен до известна степен.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С.Т.А.Л.К.Е.Р. е прав не се крия под, зад, отгоре, или отдолу ника си.

С повечето колеги, се познаваме / виртуално/ много преди Шефа да сформира рози прекрасен форум.

Тук се заппзнах също със прекрасни хора, а също, не ги омаловажавам, но и с прекрасни младежи.

На накои знам имена, телефони, че и банкови сметки.

Даже, имаше тема, където се представяхме, не знам къде е даже в момента, но повечето си бяхме написали, реалните имена, години, и от къде сме.

Не се крия, но ника ми ще си остане nikcool.

Така се регвам почти навсякъде, и не се бъркам да помня къде и как съм се регнал.

Повечето сте нс ти с ингилизкия, та това си ми е и името,nik cool, Ник от Николай, cool страхотния, готиния, красивия.

Аватара ми е един и същ, стига да не се ползва от някой, даже се ядосвам ко някой ползва моя яватае, или подобен, все пак трябва да се запомняме по някакъв начин.

Как да не запомня роботчо, R2D2.Като Междозвезни Войни ми е любим филм, много преди той а може и някои от вас да са се родили.

Всеки има правото да се пише както иска, та било то и с истинските имена.

Само искам,от шефа, нека на всички, които оскат да си сменят ника, да запази под името поне извесно време стария ник за да се сещаме поне кой е.Защото сега ще стане мазало.

Не, че е голям проблем, ма поне за мен,терудно ще свикна, като, на много от вас ще трябва, отново да запаметявам имената.

Сори пиша от телефона.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нямам акаунт в Google, Microsoft или коя да е социална мрежа. Че информация за мен има някаква си е факт(никнейм dimov0204 ), но като цяло непълна и разпокъсана.

Иска ти се да е вярно, нали ? И още докато го пишеше знаеше, че се самозалъгваш, нали ? Информация има колкото щеш за теб, за мен и за всеки друг- този който има интерес да получи даденото инфо го получава. И то много лесно и за малко пари... Мога да ти гарантирам, че на твърде много места имат твоите лични данни- и за съществуването на 98% от тях дори не подозираш... Същото важи и за мен и за всеки друг. Другата "забавна" част се нарича "Фирмата е регистрирана според Закона за защита на личните данни."- фирмата наистина Е администратор на лични данни, но 99,99999999999999999% от хората които оперират с тея данни НЕ СА такива. Тоест куцо, кьораво и сакато разполага с достъп до адрес, имена, ЕГН, номера на лична карта/шоф. книжка, банкови сметки, информация за притежавани имоти и т.н.- все много опасни данни. И единствено добрата воля (често, и за наш късмет- и глупостта) на тези хора ги дели от това да продадат данните и ти/аз/друг утре да се окаже бездомен и с 50 бона заем... На фона на горното най-малката грижа е дали по форуми и соц. мрежи ще се представим с реалното си име и снимка...

Реално като не споделяте информация в нета постигате едно голямо нищо в насока на сигурност- единствено затруднявате хората с които говорите.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Пак ще подчертая, че няма смартфон, който да се ползва пълноценно и да не изисква ваши лични данни. :)

Такива работи, г-н Димов :ag:

Аз и смартфон си нямам :ag:. На мен ми стигат 50% от интернет, че и те са ми много. И на телевизора си нямам нет и акаунт :ak:, и без това го ползвам като втори монитор. Г-н Стефанов, какво не му е вярно на твърдението ми - че информация за мен има, но като цяло непълна и разпокъсана? Цитирал съм също и Mirgogo, по-точно това, че ако на някой много му трябва да научи кой съм, то може да го направи. И че не виждам защо да го улеснявам. Поне сульо и пульо няма да го знаят :ag:.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване