Анкета: Никове или имена

73 гласа

1. 1. Искате ли във форума да се използват имена, вместо никове?

• Да
      32
    • Не
      17
    • Все ми е едно
      24

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

46 мнения в тази тема

Отговорено

Никога не съм вярвал в тази глупост с абсолютната анонимност, така че навсякъде съм се регистрирал с истинските си имена.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никога не съм вярвал в тази глупост с абсолютната анонимност...

Аз също. Информация има за всеки, въпроса е колко и къде. Позицията ми е да давам възможно най-малко информация за себе си (е освен никнейм-а, де :ag:) там, където е лесно достъпна за всички.

...така че навсякъде съм се регистрирал с истинските си имена.

Което си е твое право и наличието на никове ни най-малко не ти е попречило.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А как мога да съм сигурен,че който си е написал името...Действително това му е истинското име !?Или важното да е име не ник

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То точно от това дето го каза Бисер се обезсмисля да си ползваме имената щот всеки може се представя за нас насам и натам из разни други форуми институции и сайтове така ,че колкото по прикрити толкова по добре :) за нас самите :bn: не мислите ли ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако ти откраднат ника, който ползваш е 20 - те най - популярни сайта, пак е същото.

Пред институции трудно ще ти ползват данните, просто са недостатъчни

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А как мога да съм сигурен,че който си е написал името...Действително това му е истинското име !?Или важното да е име не ник

Подкрепям името си и с реална моя снимка...

Сега пък ако кажеш,че съм избарал снимка на някой си от Забийклечка,Ямболска област...и какъв е смисъла,в името на едната анонимност да туря снимка на някой си недоправен чукундур...Лично аз,бих предпочел за анонимност да ползвам снимка на Дарт Вейдър...

Друго:Нямам проблеми,че Гугъл и МС ще тръгнат да злоупотребяват с моите лични данни,съмнява ме да се занимават с 10-годишната ми талига,къщата строена преди 20-30 години или да ги интересуват жалките ми спестявания...освен нежелана реклама друго не вярвам да видя от тях.

Страх ме е обаче,както колега по-горе написа от пишман-администратори.Примери много:

Страх ме е от невротичната администраторка в общината,която с готовност би добавила 100 кинта с продажбата на моите данни към месечния си бюджет.

Страх ме е от противните служители във офисите на операторите,които с наглостта на конска муха ти навират нещо в муцуната ти и те кръщават да го вземеш.

Страх ме е от служителя на бензиностанцията,който ми издава промо-карта за намаления на горивата.

Страх ме е даже и от самия закон-подкупното ченге,което ми пише акт,работещо с градските гамени,за да изкара допълнително към допълнителното(рушвета)...

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много правилно! И много вярно. Личните ни данни могат да бъдат взети откъде ли не. Включително от общината, Здравната каса или МВР примерно. Но не съм си написал данните на стената на блока, та да ги четат всички (това е хипербола, разбира се). Мога, ако искам. Е, не искам. Да туриш снимката на еди кой си заради едната анонимност... можеш, ако искаш. Е, ти не искаш. Сложил си си твоята. Да си жив и здрав, друго не мога да кажа, решението си е твое. Тази анкета се казва " Никове или имена" с подзаглавие " Искате ли във форума да се използват имена, вместо никове?". Отговорилите на анкетата са дали гласа си и в тези коментари взимаме отношение и малко или много аргументираме мнението си (и вероятно вота си :)). Ще си позволя да направя предложение - а защо не никове и имена? Кой както иска? Който желае, може да си се води с име, който не ще - с никнейм. Има ли нещо лошо в това?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Харесва ми идеята,ще може ли да ми смениш името на Дичев на кирилица, и ако може да направиш титлата ми на Chlenix :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много правилно! И много вярно. Личните ни данни могат да бъдат взети откъде ли не. Включително от общината, Здравната каса или МВР примерно.

Парадоксалното е, че съм успявал да получа лични данни на определен човек без изобщо да се напъвам - просто малко ровене където трябва, все публична информация.

По темата - аз съм едновременно с ник и с име. Е, не е това от личната карта, но всички приятели така си ме знаят. Случвало се е даже някой да пропусне именния ми ден по тази причина.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

малко ровене където трябва, все публична информация.

Какво ти ровене бе- трябва ми само да се разходя из квартала и ще си уредя лични данни с чували... Из пощите се срещат колкото щеш фактури за сметки където има данни, че има период в който се изпращат данъците в писма- напълно достатъчни неща за да прецакам който реша...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво ти ровене бе- трябва ми само да се разходя из квартала и ще си уредя лични данни с чували... Из пощите се срещат колкото щеш фактури за сметки където има данни, че има период в който се изпращат данъците в писма- напълно достатъчни неща за да прецакам който реша...

Не ти говоря за име, адрес и подобни - става дума за ЕГН, № на лична карта + дата на издаване, спесимент на подпис и т.н.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, затова верно трябва малко търсене и 1-2 дни... Става и без търсене- срещу дребна сума получаваш всичко...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е, затова верно трябва малко търсене и 1-2 дни... Става и без търсене- срещу дребна сума получаваш всичко...

Ами аз например не мога да получа всичко - дори срещу дребна сума. Вие щом можете - браво на вас.

Парадоксалното е, че съм успявал да получа лични данни на определен човек без изобщо да се напъвам - просто малко ровене където трябва, все публична информация...

Точно това имам предвид и аз. И много често дадения човек сам си я е качил тази информация... някъде.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами аз например не мога да получа всичко - дори срещу дребна сума

Напротив- можеш... Трябва ти само правилният чиновник. А чиновници с мижави заплати, достъп до информация и желание да изкарат 30-50лв.- с лопата да ги ринеш...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Напротив- можеш... Трябва ти само правилният чиновник. А чиновници с мижави заплати, достъп до информация и желание да изкарат 30-50лв.- с лопата да ги ринеш...

И ако не познавам правилния чиновник? Какво правя тогава? Да пусна обява? Да разпитвам близки и познати? То тогава някои чиновник все ще ме намери... и ще пита " И к'о праиме с'а?" :ag:. Освен това съвсем не е сигурно, че чиновника ще иска да си заложи гъ*а - дори и да го познавам. Да, възможно е да се намерят лични данни, още повече ако не ви трябват данните на конкретно лице, а чии да са. Но това съвсем не е толкова лесно, г-н Стефанов, колкото го представяте. Поне за сам човек, гражданско лице и без връзки или подходяща работа. Виж, ако има вуйчо владика :) ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно това имам предвид и аз. И много често дадения човек сам си я е качил тази информация... някъде.

Това е едното - имам предвид случай, когато инфото е качено от друг, по други (законни) причини.

Обаче повече няма да обяснявам - нали не пишем "наръчник на начинаещия хакер"

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

имам предвид случай, когато инфото е качено от друг, по други (законни) причини.

Я го разясни това, че става интересно... Да кажем разполагаш законно с моите данни- как и на какво основание ти ще качиш моите данни на общо достъпно място където всеки може да ги види/запише ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я го разясни това, че става интересно... Да кажем разполагаш законно с моите данни- как и на какво основание ти ще качиш моите данни на общо достъпно място където всеки може да ги види/запише ?

Ето ти един леко цензуриран пример

Агенцията за държавни вземания, Регионална дирекция - ***, Месторабота - ***, на основание чл. 199, ал. 2 ДПК с постановление за **************** № *** от 19.**.**** г. с изх. № ***** от 19.**.**** г. възлага на ********, ЕГН 58**26****, лична карта № *********, издадена на **.**.20** г. от МВР - ********, с адрес *******, ул. ******** 10, вх. **, ет. **, ап. ** ...

единия вариант

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

jhoro, тези са ясни, въпросът беше кое ти позволява да го правиш- не дали се намират такива данни и къде...

В тоя ред на мисли- какъв е смисъла да спазвам ебати и секретността за едно име, град и година на раждане когато всичко това + други интересни неща са свободно достъпни ?

Да казвам ли, че с данните дето си цензурирал + ***************** + ********************* + бонус- малко контакти където е нужно и всеки може да се окаже надупен, със свалени гащи и качествено обслужен ? Който може да ви навреди има достъп до всичко което му е нужно, всички други е маловажно какъв достъп имат...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми хайде и аз да се покажа :) , Иво с титла shopa ! Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Харесва ми:

http://i.imgur.com/zdhAEin.png

Призовавам и тези, които се колебаят, да се възползват от възможността да си сменят ника с нещо разбираемо и интересно като ... името им :)

И без това след Нова година задниците ви ще са притежание на Facebook и на всички техни рекламодатели, независимо дали си признавате или не, че ползвате тази социална мрежа ;)

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване