Липсващи SATA/RAID драйвери,проблеми с инсталацията им.

72 мнения в тази тема

Отговорено

Няма нищо специално в него, или има, направил съм си го за мене, да не търся драйвъри за всяка кошноца, и за всякакви допълнителни периферии.

Напълно чист, не пипан, даже май е с ИЕ6 ко не ме лъже паметта.

Колкото до орязаните, имам и такива,даже имам един 75Мб който е за супер слаби машини, ма там си е малко врътка, защото трябва и Windows XP SP2, защото си иска някакви файлове за да тръгне, но пък върви повече от добре на системи с 256Мб рам.

Проблема не е толкова в системите, колкото всофтуера, сегашните браузъри, а и сайтовете са претоварени и си искат повечко рам, от там идват и проблемите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool,

Няма проблем аз по рано от 21:30 не си лягам,а ще го мъча пустиняка да го оправя.

nikcool,

А по принцип сме набори,ако инфото ти е вярно.

nikcool,

Като се прибереш пусни едно пълномощно в скайпа и всичко е Ок.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иоан Кралев,

А дали ще я разпознае,че имам некви подозрения за обратното.

Ей тва да ти се скапе BIOS-а било много-гнусна история,една жена ще роди по-лесно.

:O

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

nikcool,

Наборе не се получава с инсталацията излиза ми син екран за грешка,ето го и него

http://i.imgur.com/HPKJ1ys.jpg

и не знам какво става.

Яд ме е че компа си работеше като го дадох на братчеда,поне да се беше обадил,че има някакъв проблем за да го оправим по на време,а не да чака докато се згюбри тотално.

Направо съм бесен от малоумници като него.

Насско,

Изключих всички RAID,но уви нишо не се получава

:wall: :wall: :wall: :wall:

:ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

Маи ше трябва да се пробвам с флашка да инсталирам тъпите драйвери,само не знам тряба ли ми инсталационенх диск или може направо от флашката и как.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Tази грешка съм я срещал и аз, но по време на инсталация на XP, но не е била фатална хмм. Даже не съм гледал за какво е..

Отвори кутията продухай портовете на харда, размени ги алабала...

В всеки случай пробвай да инсталираш 8.1

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Tази грешка съм я срещал и аз, но по време на инсталация на XP, но не е била фатална хмм. Даже не съм гледал за какво е..

Компа не е за Windows 8 старец си е малко,но беше здрав и бачкаше безотказно.По принцип на него съм се учил и е остискал докато не го дадох да го ползва един бастун.

Ще продухам всичко,но утре,че ме бие нервата много-яко вече.Вмомента мога само да попивам инфото което ми давате всичките за което много съм Ви благодарен.Ако,казвам ако е възможно напишете по-подробно как аджеба става процедурата с флашката,щото кат натисна F6 в началото на инсталацията ми иска дискета и няма друга опция оцвен

ENTER=>Restart.Интересува ме как да намеря флашката,че да се инсталнат тея драйвери.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай да заредиш recovery конзолата с диск, и пусни командатата от снимката...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

за CHKDSK /F ли става въпрос?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, относно за флашката и аз незнам дали е възможно на XP... Може да пробваш windows 7 cd lite(zamunda) доста е орязан и е лекичък стига да имаш поне 1 гб рам (с него ще стане това с флашката)....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бутваща флашка може да направи и с wintoflash аз съм доволен от нея, въпроса му е когато натисне F6 да разчете от флашката раид драйверите(или там каквито му трябваха).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

bobolliino, Пробва ли да резетнеш биоса,като извадиш батерията на дъното.Това,което ми прави впечатление,че контролера е вкаран да търси RAID масиви и за това не ти намира харда.От първата снимка,която си дал на биоса функцията IDE/SATA RAID function трябва да е на Disable,след което другите функции по нататък,които съдържат RAID ги правиш на Enabled.Запомняш промените( F10/yes) и при следващото зареждане при отваряне на биоса думата RAID в съдържанието,трябва да я няма при тези функции,ако е така,слагаш диска и инсталацията трябва да тръгне нормално.Успех :)

post-1354-0-29437900-1410900442_thumb.jp

ПС:Синият екран идва от това,че пак не ти намира харда,защото не е конфигуриран от биоса правилно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Александър Янков,

Ресвах го няколко пъти но без резултат.Ще променя настройките в тъпия BIOS и ще видим какво ще се получи,но кат се прибера от бачкане.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Александър Янков,

Проблема се оправи,но се появи друга изненада HDD-то се е прецакало,BIOS-а го засича,но не иска да тръгне или трябва да се мъча да инстална SATA драйверите,но има и друго пробвах с едно HDD от лаптоп и се изненадах като почна да зарежда Win 7 но на гръцки и го изключих което ме навежда на мисълта че се е прецакал диска.

Ето какво се появява при старт

http://i.imgur.com/tgelAyM.jpg

и това което ме притеснява е

http://i.imgur.com/FIl4nlX.jpg

Поради което мисля,че е заминал диска проклет въпреки,че и той е SATA.

То и за това излиза и ето това:

http://i.imgur.com/jbrRK9B.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

S.M.A.R.T Услугата е спряна от BIOS! Тя не е важна..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

S.M.A.R.T Услугата е спряна от BIOS! Тя не е важна..

А за какво е тази S.M.A.R.T

Разбрах друже за какво е съжалявам ако съм направил някой спам без да искам.

Според теб дали се е прецакал или има друг проблем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвал live unix cd/usb.. И се опитай да четеш от диска...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я виж дали си включил харда хубаво към захранването и дъното,щото трябва да ти го покаже и

post-1354-0-60463000-1410977874_thumb.jp (така мисля,не съм сигурен,щото всеки биос го вади по различен начин)

имаш записвачка и флопи,но го няма харда,макар че под рамката показва,че има хард.(където показва S.M.A.R.T)Може и да е прецакан и самия кабел.Пробвай да включиш харда и към друг SATA куплунг на дъното.Най- сигурния начин да разбереш дали е заминал харда е като го включиш към друг компютър и ако тръгне да го форматираш,после го връщаш обратно и инсталваш другия вариант го е посочил колегата над моя пост с Live CD.Същия син екран го вади когато няма инсталирани SATA драйвери(99%съм сигурен,че там е проблема) .По-добре да свалиш ХР с интегрирани такива драйвери Натисни тук ,щото много се съмнявам компа да ги прочете от флашка,тоя дърт биос може да чете само от дискета според мен.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я виж дали си включил харда хубаво към захранването и дъното,щото трябва да ти го покаже и

post-1354-0-60463000-1410977874_thumb.jp (така мисля,не съм сигурен,щото всеки биос го вади по различен начин)

имаш записвачка и флопи,но го няма харда,макар че под рамката показва,че има хард.(където показва S.M.A.R.T)Може и да е прецакан и самия кабел.Пробвай да включиш харда и към друг SATA куплунг на дъното.Най- сигурния начин да разбереш дали е заминал харда е като го включиш към друг компютър и ако тръгне да го форматираш,после го връщаш обратно и инсталваш другия вариант го е посочил колегата над моя пост с Live CD.Същия син екран го вади когато няма инсталирани SATA драйвери(99%съм сигурен,че там е проблема) .По-добре да свалиш ХР с интегрирани такива драйвери Натисни тук ,щото много се съмнявам компа да ги прочете от флашка,тоя дърт биос може да чете само от дискета според мен.

И аз така мисля,но ако си обърнал внимание напоста мипо горе,там съм казал,че изключих този на компа и сложи на негово място 320GB-ов от лаптоп с инстаиана 7-ца на гръцки и си тръгна без проблем,но въпреки това аз ще се мъча да инстална SATA дрйвери за да се убедя на 100% дали е читав или не.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тръгнал е защото при седмицата въпросните SATA драйвери са интегрирани,докато при ХР това трябва да стане ръчно.Ако вземеш инсталационен диск на 7 ще тръгне инсталацията по мед и масло ,и ще се обедиш,че причината е в драйверите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тръгнал е защото при седмицата въпросните SATA драйвери са интегрирани,докато при ХР това трябва да стане ръчно.Ако вземеш инсталационен диск на 7 ще тръгне инсталацията по мед и масло ,и ще се обедиш,че причината е в драйверите.

Дано да се оправи,че вече не знам на кой свет съм от нерви,кой ме би през ръцете да го давам не е истина ама съм си такъв се гледам да помогна на всеки който има нужда от помощ,то си е за моя сметка.А дали ще стане с едно Live CD да ги сваля и инстална по някакъв начин.

За какво се използва този файл Remove MDW тъй като е в отделна папка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам за какво служи този фаил,свали си исото от линк дето съм ти дал,записваш и инсталваш,защо се мъчиш излишно с неща дето хората са направили да се ползват на готово.Лично съм го пробвал този Windows,единсвеното което може да те притеснява е, че е на английски.Ако го искаш на български трябва да му инсталираш езиков пакет.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам за какво служи този фаил,свали си исото от линк дето съм ти дал,записваш и инсталваш,защо се мъчиш излишно с неща дето хората са направили да се ползват на готово.Лично съм го пробвал този Windows,единсвеното което може да те притеснява е, че е на английски.Ако го искаш на български трябва да му инсталираш езиков пакет.

Точно този съм свалил просто ми беше интересно за какво е този файл но няма проблем ще го пробвам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

bobolliino, сега се сетих,просто бях забравил,че така се казва файла.По принцип не ти трябва,използва се за премахване на сигнатурата за регистрация

http://i.imgur.com/w3kEkKg.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ bobolliino

Какво става, гледам продължават мъките, пробва ли исито ми, явно щом още се косиш, може или харда да е изпищял или сата кабела или порта да са се скапали, каза че имаш много флопита, подкарай диска в АТА режим с кабел от флопито, ама ,не знам дали имаш пък на дъното.

Видях ти първия пост, имаш, и за диск да сложиш, освен за ДВД и флопи имаш място и за диск, пробвай лентовия кабел дето е за флопито, и го ръдни в диска и в дъното, пусни му захранване, после ресет на биоса, ма това като си изключил всичкото кабел за захранване по компа.

Пробвай и със Акроникс, занули целия хард, не си спомням, дали, не можеше да възстановява МБР, ма за това треа питаш Даката.

Това, е другото дето се сещам, така със сигурност, неа ти иск никакви драйвъри за комтролерите.

А и да кажа, Исото дето съм ти го пратил е, с вградени драйвъри за сата контролери, така, че, не е от там, ако искаш пробвай този на Сандо, може и да стане.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване