Липсващи SATA/RAID драйвери,проблеми с инсталацията им.

72 мнения в тази тема

Отговорено

@ bobolliino

Какво става, гледам продължават мъките, пробва ли исито ми, явно щом още се косиш, може или харда да е изпищял или сата кабела или порта да са се скапали, каза че имаш много флопита, подкарай диска в АТА режим с кабел от флопито, ама ,не знам дали имаш пък на дъното.

Видях ти първия пост, имаш, и за диск да сложиш, освен за ДВД и флопи имаш място и за диск, пробвай лентовия кабел дето е за флопито, и го ръдни в диска и в дъното, пусни му захранване, после ресет на биоса, ма това като си изключил всичкото кабел за захранване по компа.

Пробвай и със Акроникс, занули целия хард, не си спомням, дали, не можеше да възстановява МБР, ма за това треа питаш Даката.

Това, е другото дето се сещам, така със сигурност, неа ти иск никакви драйвъри за комтролерите.

А и да кажа, Исото дето съм ти го пратил е, с вградени драйвъри за сата контролери, така, че, не е от там, ако искаш пробвай този на Сандо, може и да стане.

Наборче пробвах го,но ми изкарва пак този екран

http://i.imgur.com/oHJTFhc.jpg

А що се отнася до диска той е също SATA и няма гнездо или слот както там се нарича за IDE и няма как да ръгна на дъното то на дъното си има изводи за IDE ама на диска нема това е проблема и за това се ядосвам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж сега, не разбрах дали си пробвал на Сандо ИСО-то дето е песнал,ако и с него пак ти прави проблеми,може да има проблем в самото дъно, за това, остава като вариант, да намериш, хард и да го подкараш в АТА режим, не знам дали имаш някакъв друг комп, лаптоп, или друг диск HDD, но трябва да намериш някакъв вариянт, да пробваш твоя диск на някой друг комп, да знаеш дали работи вобще, за да се увериш, че е от него или не е от него а от дъното, ако имаш някой лаптоп да пробваш неговия диск, през СТА ако ли не през АТА портовете, явно е, че ще има врътки но и така си се захванал, ще стане, не троши нерви, живота е много кратък за да се ядосваме, за нашите или най вече чуждите грешки, а и като е минало, не моиш го върна.За това треа измислим вариант, може да се наложи да си вземеш накой хард, и пак ще стане.

Дай ми заглавието натвоя хард да го погледна.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж сега, не разбрах дали си пробвал на Сандо ИСО-то дето е песнал,ако и с него пак ти прави проблеми,може да има проблем в самото дъно, за това, остава като вариант, да намериш, хард и да го подкараш в АТА режим, не знам дали имаш някакъв друг комп, лаптоп, или друг диск HDD, но трябва да намериш някакъв вариянт, да пробваш твоя диск на някой друг комп, да знаеш дали работи вобще, за да се увериш, че е от него или не е от него а от дъното, ако имаш някой лаптоп да пробваш неговия диск, през СТА ако ли не през АТА портовете, явно е, че ще има врътки но и така си се захванал, ще стане, не троши нерви, живота е много кратък за да се ядосваме, за нашите или най вече чуждите грешки, а и като е минало, не моиш го върна.За това треа измислим вариант, може да се наложи да си вземеш накой хард, и пак ще стане. Дай ми заглавието натвоя хард да го погледна.

Наборче затаете малко дъх и стискайте палци да си стигне до край инсталацията.но ме притеснява това че самата инсталация въви много вавно,но както са казали МАЙСТОРИТЕ като вас убавата работа требе да е бавна ама качествена.

В момента инсталвам уиндоуса на Александър Янков от пост #43 за сега още форматира и е стигнал до 42% и си чакам,но ше си изчакам до дет не свърши.При това положение тъпите SATA драйвери ше ли бъдат инсталирани в БИОС-а или ще трябва да се мъча ръчно да ги инсталирам.

А до диска мога да дам инфо ма нека да приключи инсталацията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом форорматираш вече харда тъпите SATA драйвери вече са инсталирани,макар,че не сe инсталират в биоса .Инсталацията протича бавно,щото са интегрирани всички ъпдейти до момента,а и за ХР това си е нормално.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Щом форорматираш вече харда тъпите SATA драйвери вече са инсталирани,макар,че не сe инсталират в биоса .Инсталацията протича бавно,щото са интегрирани всички ъпдейти до момента,а и за ХР това си е нормално.

Много-благодаря друже за отделеното време и нерви за да ми помогнеш.

Ще кажа какво е станало като приключа,и още един въпрос,ако реша да интална друг уиндоусс вг интерфейс ще ли имам същите проблеми или не.Мисълта ми е че бавно се форматира в 12.15 казах че е стигнал 42% а сегае на 95% за 1 час време.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да си свалиш с БГ интерфейс пак с интегрирани SATA драйвери иначе мъките ще са същите.А и на този може да му добавиш езиков пакет и ще стане на български,ето линк за теглене Натисни тук или Натисни тук

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да си свалиш с БГ интерфейс пак с интегрирани SATA драйвери иначе мъките ще са същите.А и на този може да му добавиш езиков пакет и ще стане на български,ето линк за теглене Натисни тук или Натисни тук

Ок приятелю само да свърши и ще го дръпна,че в момента пиша от таблета иняма как да го дръпнана него.

sandо

Вече си имам нов Windows и си върви много-добре сега требе да издиря некой драйвери за да я завърша на 100%Но това дето си го оградил пак го няма.

http://i.imgur.com/OZBLUmi.jpg

Тия SATA контролери не трябва ли да са инсталнати в БИОС-а.Може да е малко тъп въпроса но.........

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не на диска са, но при първоначално зареждане се зареждат първи, а при инсталация се зареждат драйвери в RAM за да се разпозбнае диска

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи при тебе биоса горе в рамката ти показва само устройствата дето са включени по АТА(широкия лентов кабел) , т.е IDE устройствата, харда ти е SATA и го показва под тази рамка,така че всичко е наред.Драйверите за САТА се инсталират на харда,като всички други,но когато са интегрирани в Windows ги чете от диска съхранява в RAM и после автоматично ги инсталва,затова писах,че при нова инсталация,пак ще си ги търси и за това трябва да ползваш винаги Windows с интегрирани такива.

Насско ме е изпреварил.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не

Това са драйвъри за контролерите.

Е честито.

Навярно се чувстваш като някоя родилка.

Бях ти дал и БГ интерфейс и клавиатури БГ традиционал фонетик.

То това беше идеята на МС преди време, да може масовия потребител да си инсталира ОС Windows, като направиха Глистата.

Да не говорим, че повечето, вече забравиха колко мъки беше от 98; 2000; ХР.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ИСКАМ ДА БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИТЕ КОЛЕГИ ДЕТО СЕ ОТЗОВАХА НА МОЯ ЗОВ ЗА ПОМОЩ,ПРЕДСТОИ МИ ЕДНА ОБИКОЛКА ИЗ БЪЛГАРИЯ ПО РАБОТА,ТА ЩЕ СЪЧЕТАЯ ПОЛЕЗНОТО С ПРИЯТНОТО И ЩЕ СЕ ПОСТАРАЯ НА ВСЕКИ ДА БЛАГОДАРЯ ЛИЧНО.

Ако желете на лична можеге да си оставите телефоните или пратете пълномощно скайп ник bobolliino.

За сега всичко върви нормално става да му инстална няколко програми и съм завършил всичко.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Приятели има ли начин тези SATA контролери да се вградят в BIOS-а или няма такава възможност в смисъл не трябва ли да ги има в него или не позволява самият BIOS.Той е Award.

@ bobolliino

Какво става, гледам продължават мъките, пробва ли исито ми, явно щом още се косиш, може или харда да е изпищял или сата кабела или порта да са се скапали, каза че имаш много флопита, подкарай диска в АТА режим с кабел от флопито, ама ,не знам дали имаш пък на дъното.

Видях ти първия пост, имаш, и за диск да сложиш, освен за ДВД и флопи имаш място и за диск, пробвай лентовия кабел дето е за флопито, и го ръдни в диска и в дъното, пусни му захранване, после ресет на биоса, ма това като си изключил всичкото кабел за захранване по компа.

Пробвай и със Акроникс, занули целия хард, не си спомням, дали, не можеше да възстановява МБР, ма за това треа питаш Даката.

Това, е другото дето се сещам, така със сигурност, неа ти иск никакви драйвъри за комтролерите.

А и да кажа, Исото дето съм ти го пратил е, с вградени драйвъри за сата контролери, така, че, не е от там, ако искаш пробвай този на Сандо, може и да стане.

Друже поиска ми заглавието на NDD-то ето ти цялата информация за компа

Otchet.htm

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Те не се вграждат в Биос, а в Уиндоус.

Преди време съм имал поне 2 пъти тези проблеми и винаги съм си ги решавал с теглене на друг релийз, с вградени драйвери.

Е, на някои от машините си имам всички драйвери, в пакет с инструкции, но не винаги е така.

Един приятел преди време като си взе нов хард диск и проблемите започнаха.

Търсихме в нета драйвери (по марка, модел, тип на ОС и др.), но явно сме улучили фалшиви и накрая стана едно голямо нищо.

Тогава намерихме един друг релийз от нета и работата заспа (релийза беше малко по-нов).

Затова си вземи един релийз, който захапва и си карай на него. ;)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И ти сам можеш да си направиш, от чисто, не пипано копие на МС, можеш да му интегрираш, SP3, последни ъпдейти, езиков пакет, както и драйвъри.

Този проблем, и аз го имах навремето, и то си е за всички сата контролери, не само на нВидия.поне тъй си мисля.

На мен, ми се случи в Еспана, лапатопата беше с Глиста, и, не ме кефеше, не, че сега ме кефи де, ма махнаш я, изтрих ресторе дяла, дето имаше и тогиз почнаха мъките, по едно време карах на руски ХР, ма си ме дразнеше, ходих в два сервиза и исках да ми сложат ХР на Ингилизки, ма ония викат, тука си в Испания кат искаш ингилизки оди там, карах и на Испански известно време, ма си ме човъркаше, с много четене, и проба грешка, схванах идеята, как да си сглобя сам, чисто не пипано ИСО с враден массторе раид драйвъри, и драйвари за що се сетя.

От тогиз, спрях да се ровя и да търся, от де да си сваля нещо, дето после няма да ми прави проблеми.

Даже и сега пиша от един лапатоп, дето е на няколко часа инсталацията на ХР, оправих му и си получава ъпдейтите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И ти сам можеш да си направиш, от чисто, не пипано копие на МС, можеш да му интегрираш, SP3, последни ъпдейти, езиков пакет, както и драйвъри.

Този проблем, и аз го имах навремето, и то си е за всички сата контролери, не само на нВидия.поне тъй си мисля.

На мен, ми се случи в Еспана, лапатопата беше с Глиста, и, не ме кефеше, не, че сега ме кефи де, ма махнаш я, изтрих ресторе дяла, дето имаше и тогиз почнаха мъките, по едно време карах на руски ХР, ма си ме дразнеше, ходих в два сервиза и исках да ми сложат ХР на Ингилизки, ма ония викат, тука си в Испания кат искаш ингилизки оди там, карах и на Испански известно време, ма си ме човъркаше, с много четене, и проба грешка, схванах идеята, как да си сглобя сам, чисто не пипано ИСО с враден массторе раид драйвъри, и драйвари за що се сетя.

От тогиз, спрях да се ровя и да търся, от де да си сваля нещо, дето после няма да ми прави проблеми.

Даже и сега пиша от един лапатоп, дето е на няколко часа инсталацията на ХР, оправих му и си получава ъпдейтите.

Разбрах наборче,аз си мислех,че трябва да ги има в самия BIOS понеже Иоан Кралев ми беше казал да потърся в BIOS-а и да ги сменя от ANCI на IDE и тъй като не ги намерих мислех,че трябва ръчно да се сложат,но явно това си е от самата архитектура на BIOS-а,който е Award ver.F2,и мисля е доста дъртичък.

Друже днеска ще се пробвам да направя един такъв Windows по метода който ми предложи,ако имам някакви проблеми може ли да търся помощ от твоя страна?Само искам да попитам от де да си търся ъпдейтите,кои да свале да не направя така,че с инсталацията да стане така че да е минал и през проверката на МС без да разбера.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пичове машината работи перектно благодаря на всички ви за оказаната помощ.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От къде мога да намеря нужните драйвери за сата за този модел http://www.technomarket.bg/laptopi/lenovo-ideapad-700-15isk-80ru00agbm-09149886 че изкача прозорчето Load Driver при инсталация на Windows_7_Ult_x64_BG_150202-1235.iso

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Драйвери за лаптоп винаги се инсталират от сайта на производителя!!! Лаптоп LENOVO IDEAPAD 700-15ISK 80RU00AGBM

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не виждам драйвер за сата там кой от всичките е за сата

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Приятелю,изтегли си 

• Driver Genius 12 Professional за Windows 7 от тук.
  • http://download.avanquest.com/file.php?id=6b10016627c0d4ef30edb4180bcfe77a17899470
  • Имам 2 два оригинални кода от 23 януари ,които не съм ги ползвал и активирал,може да активираш с един от тях.тази програма ще ти намери точните драйвери.
  • Product Activation Key: AKN9-EJMDR-U2C3M-KPT7F-9CEZM-MQKPZ-Z9UPR-FPSNS-WE2XA
  • Product Activation Key: AKN9-EJMDY-33HPK-GU325-PFDX3-M6AL2-G3ZE6-33SQ5-W84VK
  • xMUZq0O.png
  • Имам още два свободни ключа.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не мога да инсталирам windows 7 на лаптоп ако го инсталирам това е лесно

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@rosen8012 intel skylake е базирана на usb 3.0,а windows 7 инсталатора не поддържа usb 3.0, използвай един от двата метода

1. https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility - създай usb 3.0 windows 7 инсталационна флашка с тази програма
2. вграждаш usb 3.0 драйвера в инсталационното iso, https://support.lenovo.com/bg/en/documents/SF16-T0034 , в този https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/SF16-D0029 линк е обяснено как да си вградиш драйвера,а самия драйвер е ето тук - http://support.lenovo.com/bg/en/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Y-Series-laptops/y700-15isk/downloads/DS106070 

много важно - BIOS ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в legacy режим!!!!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване