Как да създадем Boot DVD/USB за UEFI BIOS (EFI Boot) базирана система

90 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Насско, гледа ли за наличие на актуализация на BIOS? Много често само това решава проблема.
А пробва ли с помощта на BootISE  и WinNTSetup от Windows PE среда?

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да , пробвах всичко това, има актуализация на BIOS, но не решава проблема, защото според Lenovo този хардуер е по-добре да работи с 8.1 или 10 и не разрешава зареждане от boot64.efi от 7. За това и няма възможност да се настрои в Legacy режим, да не би случайно да инсталира някой win 7 , защото при Legacy няма как да се забрани зареждане на boot запис на която и да е ОС. Също така, на тази машина не може да се инсталира и linux в UEFI режим, също е забранено зареждане от boot64.efi за linux.

Както се казва, честито на печалившите или по-скоро опечалените! Пълно прецакване е този не евтин пулу лаптоп, пулу таблет.

https://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-X-Series-Tablet-and/Windows-7-on-Helix2-20CH/td-p/2122025

File: \EFI\Microsoft\Boot\BCD

Status: 0xc000000d

Info: An error has occured while attempting to read the boot configuration data.

Helix 2nd-gen does not support Win7.  Even in UEFI mode, Win7 requires a Compatibility Support Module (CSM) which Helix 2nd-gen does not have.

Както искайте, така го разбирайте, аз разбрах само едно, вероятност да се инсталира win 7 клони към 0, или -1 :)

Редактирано от Насско
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дори и да можеше да се инсталира - без драйвери за чий ви е този седмак ?  :)  

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам за чии ще ми е 7ка, ама 10ката за никъФ не става. Това е най-рЕдкото лайно на Гея.

Всичко има за 7. Трябва само да сменя биоса с по-стара версия.

Сега се опитвам и това да науча.

Писна ми.

Ако някой го е играл това с даунгрейд на биос и иска да помогне ...Моляяяяяяя

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А ми според това, което съм чел из нета връщането към по-стара версия на биоса не би трябвало да създава проблем. Само трябва да намериш предходната версия на твоя биос, и даваш също като при обновяването само, че връщаш назад.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А ми според това, което съм чел из нета връщането към по-стара версия на биоса не би трябвало да създава проблем. Само трябва да намериш предходната версия на твоя биос, и даваш също като при обновяването само, че връщаш назад.

Лошото е, че някои от инструментите за флашване разпознават по-новата инсталирана версия и НЕ позволяват флашване с по-стара.
А що се отнася до по-предниия коментар. Ами става дума за тези, които ИСКАТ да преминат на Windows 10...
Навремето като се появи Windows 7 каква врява беше, че това не е операционна система, че за нищо не става...

Старата песен на нов глас...

Редактирано от ExaFlop
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз до ден днешен за работа ползвам ХР. Най новия софт на Сименс разправят, че работел и на 7ца, ама аз такова пиле на живо още не съм видял.

Лензе и МАН също ХР. Автомобилните диагностики - само ХР

Лаптопа за който се боря има изчислителна мощност, има що-годе прилично видео, памет и ССД. С  10ката дори докато пиша сега (с 2 пръста) едвам ме настига текста на екрана. Има WiFi кога си иска. Камери и локации включва и изключва по собствено желание. За 3Г да не говориме. А на мене ми трябва да си прегледам пощата и да поровя малко из форумите. Нищо и повече.

След всяка нова инсталация работи криво-ляво седмица-две. После умира. Последно го инсталира Наско ... е по-нагоре пише кога. Беше му 5-6 инсталация

Ако не успея да се науча с променяне на биоса ще мъча линукс, убунту или нещо друго. Или ще сменям с Делл или НР.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ACER E1-510  на GPT UEFI стига до Starting Windows и спира ,и включва вентилаторите.От флашка и от DVD. Win 10 го инсталира без проблем.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ACER E1-510  на GPT UEFI стига до Starting Windows и спира ,и включва вентилаторите.От флашка и от DVD. Win 10 го инсталира без проблем.

А кой Windows  не се инсталира? Win 7?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А кой Windows  не се инсталира? Win 7?

Извинявам се, става въпрос за Windows 7.

Редактирано от west421
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В BIOS опциите Secure boot и legacy mode - първата изключена, втората - включена. Ако ги има. Може и да ги няма.

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нов лаптоп Acer, пратиха го с операционна система linux-linpus. Искам да инсталирам windows 7 чрез флашка, защото няма записвачка. Правя всичко както стрябва, но когато трябва да зареди windows-а, ми излиза грешка Windows failder to start. A recent hardware or software change might be the cause. Status: 0xc00000bb, Info: An unexpected error has occured. 

Моля, помагайте!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

в интернет пише,че тази грешка е за някаква "smart card",не знам точно какво е това,преинсталирай още веднъж с друг образ на windows 7,ако не качи win10

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дай точния модел на лаптопа.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако не сте забелязали темата е урок, не разискване на проблеми с инсталации. Моля, ориентирайте се към подходящ раздел и тема!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване