Как да създадем Boot DVD/USB за UEFI BIOS (EFI Boot) базирана система

95 мнения в тази тема

Отговорено

Да точно така се получи и при мен. Ти как го активира с програмата която ми посочи по горе ли?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да точно така се получи и при мен. Ти как го активира с програмата която ми посочи по горе ли?

да!

До колкото разбрах,лаптопа стига до starting windows и зависва?

Аз направих така.Инсталирах уиндоуса в режим UEFI след това пробвах този активатор,който ти ми даде и всичко тръгна.

Инсталирах го на SAMSUNG RV518

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не колега лаптопа въобще не искаше да стигне до starting windows ! Зависва на логото още при включване и не помръдва.Както и да е смениха го и на другия лаптоп windows-a и автоматичната активацията си работи отлично.Разпозна си лаптопа и приложи тема. Адмирации за положения труд.

Благодаря на всички който се опитаха да помогнат така бързо.

ПП: Явно на предишния е имал някакъв дефект или нещо е изгоряло.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам въпрос. Имам инсталиран win8 UEFI.. И искам да премина към win7 . Въпроса ми е дали трябва да правя нещо по специално по време на инсталацията на windows или всичко ще си върви по план? Имам в предвид, че първия път при инсталиране на win8 uefi трябваше да изтрия и двата дяла зада се преобразува файловата система...Сега сигурно не би трябвало да има ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

venci_ty, точно така,единствения проблем,които може да имаш е с активацията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ех.. ами ще попрочета преди това. Мерси за бързия отговор

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам лаптоп HP250 . Не мога да го активирам по указаните начини. Моля за съвет

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай с това:

https://drive.google...iew?usp=sharing

Благодаря. Работи !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте. Направих си боотваща флашка успявам да я буутна, но когато тръгне инсталацията забива при логото на windows. Лаптопът е с 8.1 искам да сложа 7-ца. Моделът е Hp 250 g3.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да се спре от BIOS функцията security boot и ще тръгне инсталацията!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иванов, видях че си питал дали може да се интегрират USB3.0 драйвери , може но никъде не намирам такъв пакет с драйвери, а за липсата на LAN и друга подръжка в 7 инсталиран на нови машини ще става все по осезаема, защото пакета в 7 не съдържа драйвери за новоизлезлите чаркове.

По този въпрос, аз си играх с това преди време, получи се нещо, но така направената инсталация имаше проблеми при старта от USB 3.0 контролер на дъна Intel Series 7 (Ivy Bridge). Успях да пробвам на машина с Intel Series 7 и Intel Series 8/9 (Haswell). На седмата серия флашката въобще не беше разпозната на порта, дори не тръгна в USB 2.0 режим както обикновено би трябвало да стане на интелските контролери. На дъното с осмата серия нямаше проблем, запали както си трябва. Изглежда драйвера за седмата серия нещо не се погажда с инсталацията, въпреки че ако бъде инсталиран на вече инсталирана система, работи както си трябва. Не съм пробвал портове на контролери от други производители (AsMedia, NEC-Renesas и т.н.) просто защото нямам такъв хардуер под ръка, на който да ги пробвам.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте. Направих си боотваща флашка успявам да я буутна, но когато тръгне инсталацията забива при логото на windows. Лаптопът е с 8.1 искам да сложа 7-ца. Моделът е Hp 250 g3.

Днес имах същият проблем на лаптоп ACER. Има си и Legacy и UEFI опции в BIOS. Под UEFI не запали инсталацията по-далеч от логото. Играх си половин ден да пробвам всички възможни опции за приготвяне на флашката - форматирана си е под FAT 32, MBR или GPT опция - няма разлика. Security Boot е изключен. Пробвах практически всичко възможно, включително по-стари релийзи на Windows 7. Не тръгна.

Инсталирах накрая в Legacy mode.

Ако някой намери причината - нека да пише в темата :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Я да ме открехнете как би следвало да се инсталира Уин-а на няк'ъв Acer V15 дето има само УСБ 3.0 и няма записвачка? След като инсталацията от флашка не става през 3.0 портове какъв е шансът да тръгне от външна записвачка която е лесна за намиране?

Лошото е, че отговор "може пък и да стане, пробвай" хич не ме устройва- лаптопът гони 2 бона като цена и експериментите ще излязат доста скъпо... Аз казах да вземат модел с ДВД (има и такива) за да не си усложняват живота, ама то женско- без ДВД-то бил по-симпатичен :wall:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Би трябвало да има и поне един USB 2 порт - само USB 3 ли са? :blink:

Иначе има един труден начин - намираш USB 3 драйвер за нейния лаптоп, интегрираш го в инсталационно ISO, после на флашка и дереш :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3 пъти гледах и четох- само 3.0 са да ги *** : http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VN7_591G-acer_aspire_v15_nitro_black_edition_NX_MQLEX_064

А да правя разни гимнастики е пълен абсурд- аз за мои машини не се занимавам, какво остава за чужди. Ако се инсталира нормално от флашка/двд- ОК, ако не ще- да се спасяват.

ПС: Сега се замислям нещо- що аджеба се продава машина (и то доста скъпа) без записвачка и само с УСБ 3.0 след като така не мога да инсталирам Уиндоус? Или да не задавам тъпи въпроси, а?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж сега, има един начин който ползвам аз, инсталация през "Live CD" в случая ползвам такова на Sergei Strelec http://www.sergeistrelec.ru вътре в това CD има драйвери за всички USB 3.0, има и инструмент за инсталиране на Windows наречен WinNTSetup аз ползвам версия 8.0 на това CD http://www.sergeistrelec.ru/news/boot_cd_usb_sergei_strelec_2015_v_80_x86_x64_english_version/2015-02-11-202. Качваш на флашка това CD (описано е как) качваш и wim файла на Windows-а който ще инсталираш, като пуснеш програмата за инсталация която съм написал ще се ориантираш какво да правиш :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Насско, мерси много- ще преслушам схемата...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес посъветвах един приятел да си купи лаптоп , който е поне 1-2 години по-стар от днешна дата. Работи днес на моя ACER и беше възхитен. Музикален софтуер със закачен USB интерфейс и никакъв лаг! Това под WIndows 7

:)

Всички нови лаптопи са орязани в BIOS и подготвени само за Windows 8. +. Посъветвах го да не прави тази грешка да си купи нов модел и ще ме послуша. А и няма да сбърка изобщо. Тоя лаптоп който имам няма да го продам никога ;)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Шефе, знаеш ми мнението по въпроса за новите машини, но съм си дресирал хората като ще купуват нов лаптоп без ОС първо да питат дали няма уловка... Ако кажа "купувай, няма грижи" на мен ще ми побелят косите да инсталирам пикливата 8-ца. И понеже не съм съвсем наясно питам където има знаещи...

И поради излишните усложнения в случая отказах да се занимавам с глупости- като си купи девойчето модел с двд ще и сложа к'вото реши...

ПС: Интересно к'во ще правим когато старите машини умрат... Вярваш ли ми, че от 2 дни ми текат лигите като гледам тея картинки (а туй ще живее поне 10г. с добра поддръжка) и се чудя дали ще ми се размине изритването от вкъщи ако взема да го купя... Ама не ми се спи сам по квартири :cry:

http://postimg.org/i...xtauj6q5n/full/

http://postimg.org/image/pp2qeg3qj/

С бонус- 2x300GB на 10000 RPM...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много се оляхте! Мненията са преместени тук: https://windows7bulg...ве/#entry103160

Можете да продължите дискусията или по-скоро - чесането на езиците си.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

04vkZXc.png

Такива рябва да са настройките когато wim файла в исото е по-голям от 4GB

За запис трябва да се използва Rufus версия по-голяма от 2.2

$ОЕМ$ папката трябва да се замени след записа с тази https://drive.google.com/file/d/0B0i64mOZoXyXNW95eHdxT2UxQ1U/view?usp=sharing

Редактирано от Насско
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Да питам, а защо GPT това не се ли налага само при устройства над 2Т?

И имам още едно питане опитах да направя бутваща флашка но ми пищи за липсващ efisys.bin в имиджа който имам а тоя от темата е недостъпен. Някакви идеи как да го преборя?

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

GPT e новия формат Guide Partition table ,всичко което е под UEFI е в GPT партишън , в смисъл правиш ли UEFI базирана инсталация харда ще бъде форматиран в тази нова таблица ,но мсиял че в форума има по-добри специалисти от мен и могат да ти обаснят .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

GPT e новия формат Guide Partition table ,всичко което е под UEFI е в GPT партишън , в смисъл правиш ли UEFI базирана инсталация харда ще бъде форматиран в тази нова таблица ,но мсиял че в форума има по-добри специалисти от мен и могат да ти обаснят .

Наясно съм горе долу какво е GPT и по-скоро е обратното за пълноценно ползване на GPT е нужен UEFI. 

A и ако беше вярно казаното от Вас то тогава будят недоумение опциите в Rufus 

Untitledr.thumb.jpg.23a7673f5248c5909109

но това не е толкова важно. По-сериозният ми проблем е липсата на efisys.bin

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване