[UEFI] Windows 7 System Repair USB

4 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Под Windows 7 е възможно да създадете единствено диск с възможност за поправка на системата. Аз ви предлагам изключително бърз и лесен начин да си създадете USB bootable флашка, която да зареди коректно под UEFI базирани системи, като ви предлага следните опции за бързо възстановяване на Windows 7:

S98vl2B.png

1. Необходимо е да си приготвите флашка, форматирана под FAT32 (дори стара флашка от 1 GB ще стане)

2. Копирате съдържанието от този архив на флашката: https://app.box.com/...29ymo567k0v5a4n

3. Настройвате в BIOS да зареди първо от USB флашка или просто използвате бързия клавиш за Quick Boot и избирате UEFI опцията на USB флашката.

Успех.

п.п. Аз съм го тествал, но очаквам отзиви и от други дали зарежда коректно под UEFI :)

Редактирано от Иванов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Линка не работи! Иначе това ми трябва и бих го пробвал.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оправен линк :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря! Аз не се справих - дава ми "Boot error'. Влизах в биоса и включих "Boot from UEFI" или нещо подобно беше и пак пробвах да бутна през флашката и същата грешка. Бяха се появили и други опции, единствената която пробвах е "boot from EFI file" пак не стана, другите не посмях да пробвам, защото при влючване на "Boot from UEFI" ми даде предупредително съобщение, че тази промяна не се препоръчва от HP и да не се прави нещо си което забравих.

Редактирано от popopa
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване