Проблем с резолюцията на игрите

75 мнения в тази тема

Отговорено

И аз имам същия проблем съм с широк лаптоп и на NFS MW(Most Wanted) 2005г. не поддържа и не го намирам в опцийте на играта. Как да го оправя?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз имам същия проблем съм с широк лаптоп и на NFS MW(Most Wanted) 2005г. не поддържа и не го намирам в опцийте на играта. Как да го оправя?

Patch за Wide резолюции на някои стари игри.

Ползвайте я тая търсачка бе... Хората не са я сложили за красота.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За всички с nVidia карти:

Десен бутон -> nVidia control panel (или Start -> Control panel -> nVidia control panel) -> Display -> Adjust desktop size and position -> слагате отметката на nVidia scaling. Това е. Сега всички игри ще са на цял екран. Ако разбира се по-старите игри, които не поддържат по-големи резолюции, не ви харесват разтеглени слагайте си пачове. Пре достатъчно инфо за тях има в темата. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Преди няколко месеца си взех DELL INSPIRION N5010, но когато включа някоя по-стара игра от рода на Counter-Strike вместо на цял екран играта ми излиза на половина. Пробвах от Options, не става какво ли не не пробвах но отново не става... Някакво друго решение има ли?

Операционна система - Windows 7

Видео карта (VGA) - ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не става по този начин, друго решение?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж, дали има отметка на Options -> Video -> Run in Window.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не става, падащото меню ми е "замръзено" и не мога да го избера като WideScreen, a няма отметка на Run in Window ... Това не става само при Counter-Strike, а при всички стари игри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За всички с nVidia карти:

Десен бутон -> nVidia control panel (или Start -> Control panel -> nVidia control panel) -> Display -> Adjust desktop size and position -> слагате отметката на nVidia scaling. Това е. Сега всички игри ще са на цял екран. Ако разбира се по-старите игри, които не поддържат по-големи резолюции, не ви харесват разтеглени слагайте си пачове. Пре достатъчно инфо за тях има в темата. smile.gif

Ами аз съм с лаптоп и с Nvidia карта, но в контролния панел няма тази опция както на настолния ми, който също е с Nvidia карта.

С последните драйвери съм!

Прави ми впечатления, че когато ония ден си купих лаптопа CoD Oops си вървеше на фул скрийн , без да е на най-голямата резолюция, вчера го преинстал лаптопа, сложих му 64 битова ОС и сега е точно колкото е резолюцията на играта, т.е. не е на целия екран.

Когато го купих беше с дос ос и тогава пак аз си слагах Уиндоуса!

Редактирано от Nikito
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дай ко беше контрол и ентер , или алт и ентер , трябва да стане на цял екран !!!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дай ко беше контрол и ентер , или алт и ентер , трябва да стане на цял екран !!!

хахаа ай по-сериозно

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето как да си го оправите, ако сте с NVIDIA ( и с най-новият драйвер )

десен бутон на десктопа -> NVIDIA Control Panel....абе ето снимка хаха :)

post-1623-0-21870200-1322257242_thumb.jp

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С две думи може да се каже че проблема е от Windows. Досега през всички Windows-и не сме имали такъв проблем. При някои резолюции като 1600х1200 (или нещо от тоя сорт) си е нормално. Но при повечето 1366х768 и тем подобни има проблеми. Като цяло, дори тъй мразената Vista няма такъв проблем. Иначе си има решение и за ATI и за nVidia. Поста над мен е за видията

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Понякога не можем да пуснем стара PC игра, защото тя не може да разпознае настройките на новия компютър. Обикновено проблемът е високата резолюция. По дефиниция играта не е направена да я поддържа, но ако промените конфигурационния й файл, тя ще изчисли резолюцията и ще изведе изображение. За целта намерете .cfg или .ini файл в директорията на играта с име default или settings, или от този тип. Отворете го с Notepad и открийте реда, където са въведени резолюциите. Въведете тази, която ползвате в момента и запаметете файла. Имайте предвид, че ако смените резолюцията от менюто на играта след това, промяната във файла ще бъде изтрита.Пробвай и това.По същия начин може да промените и други настройки във файла. 0 или 1 значи неактивно и активно, Hi за High. Така лесно може да включите или изключите елементи, които да позволят на играта да тръгне и на новия ви компютър.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз имам проблем с игрите когато им дам настройките за 32 бита....

Пробвъх какво ли не ... Ъпдейт на драйвъра, подкарване като администратор, да ползва настройките от XP sp 2/3....

Върви си на 16 бита, но като дам на 32, ми забива и ми излиза запитване.... "разрешаване проблема онлайн или излизане от програмата". В двата случея излиза от играта.

Ram: 2GB

Процесор : Intel E3400 @ 2.60GHz 2.60GHz

Video: GeFource 4600 GS 256 MB DDR2

Windows 7 Ultimate SP 1 32 bit

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Освен, че имам проблем с някои игри имам проблем и с контрол панела на Нвидиата [hs]https://i.imgur.com/jYtcHI3.png[/hs] С най-новия драйвер съм 320.49
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз имам проблем с нвидиа контрол панела.. ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ ВЕЧЕ...
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако кажеш какъв е проблема , някой може и да ти помогне. Ако само пускаш статус - за това си има фейсбук.
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблема е там, че и на мен не ми излизат допълнителните менюта в контролния панел на Nvidia..
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

stillkill,деинсталирай драйвера с "Driver Sweeper" и си свали по-стара версия при положение че тази не работи при теб.
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е не е ли по-добре да съм с най-новите драйвери на nvidia?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е казано че най-новите ще работят добре на твоята nvidia, дори понякога правят големи каши.
Пробвай с някой по стар драйвер да видиш как ще работи и си решавай!!!
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах със всякакви драйвери, ама НЕ СТАВА.. :X
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хора за проблема му той трябва да влезеш в Nvidia Control Panel и там си нагласи въобще как ще му е в дадената игра

===================================================================================================
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

някой намери ли решение за проблема с контрол панела и на мен не ми излизат дисплей опциите
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване