Opera браузър - настройки, разширения и впечатления

64 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Явно съм пропуснал момента, но след някой от ъпдейтите Opera вече има вграден рекламен блокер. Интересното е, че работата му е доста мистериозна и не можеш да видиш какви точно реклами са блокирани. Въпреки това върши учудващо добре работата си - в Zamunda не пуска нито една реклама, в Youtube също, тествах го и в пълни с реклами руски сайтове.  Перфектен, а няма никакви настройки :ag:

2ef1LPD.png

mhy5NfI.png

Отделно браузъра има нова екстра - отваряне на видео в плаващ прозорец - Detached video:

DidgMVT.png

sf-videocast-gif.gif

Редактирано от Иванов
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещо на последната версия не мога да подкарам флаш плеъра, някакви идеи?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Трябва да си обновиш версията на флаш плеъра. Както знаеш, той не е вграден в браузъра, но и аз съм забелязал, че спира да работи в браузъра, ако не е последната излязла версия.

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не и с последна не ще да работи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В последната стабилна версия 40 на браузъра, вече е достъпна официално доста обсъжданата екстра - VPN, като тя е без ограничение на трафик и скорост и е напълно безплатна :) В инкогнито режим е достъпна лесно чрез бутон в адресното поле, а иначе се включва в настройки. Има автоматичен режим на локация, както и възможност за избор между няколко други. Работи чудесно.

thyeYSL.png             yas9k26.png

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Opera пуснаха нов, концептуален браузър, който има за цел просто да представи новите неща, които в бъдеще ще се вграждат в основния браузър. Изглежда доста красиво и обещаващо:

pzna9BD.png

Подробности тук: https://www.kaldata.com/it-новини/opera-neon-уеб-браузърът-който-може-да-промени-235232.html

и тук: http://www.opera.com/blogs/desktop/2017/01/opera-neon-concept-browser/

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Излезе Opera 45. Сред новостите, с които се гордее компанията е интегрирането на най-популярните чатове в прозореца на браузъра, чрез достъп от страничната бърза лента. Има и нова, така наречена "тъмна" тема, която е удобна за почитателите на черното или просто за работа вечер на слаба светлина, за да не дразни очите. Големи подобрения във вградения Ad блокер, който вече има повече опции за настройка и абонамент за филтри, както беше досега в популярните странични разширения. За щастие има запазена съвместимост с Windows 7, за което и аз имам принос, тъй като им писах по въпроса. Първоначалния вариант беше цялата лента горе да бъде в мръсно сиво, тип мухлясало сирене, за да се доближава до интерфейса на Windows 10 :D

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега в Италия сивото е на мода,всички апартаменти,офиси и новите блокове се боядисват в сиво

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ъпдейт на любимия ми браузър до версия 60. Козметични промени, които ми харесват, също няколко функционални, които правят сърфирането по-бързо и удобно. Обожавам вградения им конвертор на единици и валута при маркиране в даден сайт. Сега има нова екстра - Quick Access и при кликване в адресната лента се появяват няколко опции, които може да изберете в настройките + умален вариант на Speed Dial.

u5KBHdz.png    ZfsMWyf.png

Супер е опцията за Snapshot, като идва и с вградени инструменти за редактиране и добавяне на елементи към скрийншота. А запазването в PDF е много практично, ако искате да си свалите това, което виждате в цялата текуща страница в оригиналното форматиране - готово за печат или просто за разглеждане по-късно. 

Още информация за новите неща тук: https://www.kaldata.com/it-новини/opera-представи-reborn-3-307614.html

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ти кажа честно от около седмица имам доста проблеми с Опера. Във фейсбук ако кликна върху снимка, тя се отваря и рефрешва постоянно. Когато разглеждам Pinterest ми лагва като скролвам.
Като цяло от около 2 седмици доста ми цикли операта. Трих кеша и пак същото, а добавките, които използвам не са много и не са кой знае какви.
Сега пак пробвам с Мозила, а при нея тези проблеми ги няма. НО проблема с писането във форума все още го имам, но е значително по-добре от преди.

Редактирано от vla
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Откакто китайците купиха Опера браузъра върви само напред и нагоре. Шапка им свалям! Единствено не ми допада много организацията на отметките и това, че ако се импортнат влизат в отделна папка, а не където са били преди. Синхронизацията също не ми е много ясна... Влизам си в профила, влизам от телефона и кога, и как се синхронизират отметките идея си нямам... Но свикнах вече и браузъра няма да го сменя. Firefox вече също стана доста бърз и май поолекна, но го държа само заради някои добавки (главно за сваляне на видео от разни сайтове). 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам въпрос з опера на Андроид. 

Когато въведа данните за вход на профила ме логва, но за да синхронизира иска отново да въведа паролата  Въвеждам и винаги дава, че е грешна  Използвам забравена парола и пак не става. С няколко пробвах и не ще. 

Идеи? 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега като погледнах и аз не бях си влязъл в профила от телефона. Въведох паролата и стана от раз. Опитай да изтриеш кеша на приложението.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега като погледнах и аз не бях си влязъл в профила от телефона. Въведох паролата и стана от раз. Опитай да изтриеш кеша на приложението.

Пробвай да синхронизираш паролите

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване