Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

1816 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Здравейте.

Някой, който ползва Kerish Doctor може ли да каже, защо програмата сменя настройките на скритите файлове и папки? Не трябва ли да са деактивирани, тоест да не се показват, на няколко пъти ги скривам и всеки път програмата сменя настройките като ги показва.

ZskxHQ4.jpg

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да добавиш въпросната настройка към списъка с игнорирани. Не помня къде точно беше, трябва да разгледаш. Като ти изведе целия списък може би, потърси. Когато се постави там въпросната настройка, при сканиране изобщо няма да се отчита вече, тоест ще ти се запази това, което си избрал за Default :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо ли не се учудвам.... Нали се сещаш, че при активирана настройка няма да виждаш доста неща. Поне по моите критерии това си е опасно от всякъде. Както и криенето на разширения. Не знам дали те дразни, той всеки сам си знае, но знам, че ние не сме бабички, нито лаици, които да си затрият файловете на системата.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хмм до сега не  съм се замислял за това, по принцип ги оставям както са си (т.е. скрити) а и не съм се позаинтересувал как и защо това може да навреди на системата. Щом според програмата така е по-добре ще ги оставя - поне за сега. Пък по-нататък ще видим. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно от съображения за сигурност се препоръчва  сритите файлове/папки и разширенията да се показват. Как ще ти звучи да отвориш файл с име photo.jpg.exe (ще го виждаш като photo.jpg и с подходяща миниатюра.) и да настане веселба...

Редактирано от ExaFlop
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, замаскиране на файловете - exe, bat,  гледаш го видео, или снимка, а в действителност нещата са други.
Но не е само това. Точно в системните папки и при системните файлове се крият гадините. Като ги криеш няма как да ги видиш. Аз преди време след големи усилия успях да затрия една гадина, която се копира многократно навсякъде. Със скрити файлове това е табу. Нацелих и dll-а и замина. Късмет беше....
Пък и не мисля, че машината (ОС) трябва да има тайни от този, който се грижи за нея. (инсталира ОС, софтуера,  поддържа защитата, архивира и възстановява данни, отстранява неизправности до където му стигат възможностите и др.) Не мисля, че трябва компютърът ни да крие файлове и настройки точно от нас.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само посочих една от причините да се вижда всичко - като на една човешка длан, :) 
А ги крият от други съображения за сигурност - "Их, к'в ли ще стане ако изтрия този файл - не ми изглежда симпатично името му."

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как да споделя интернет през лан картата на телевизор?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам да има телевизори с лан-карта. Може би имаш предвид към телевизор  с ethernet port?

Редактирано от BiVaKa
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Как да споделя интернет през лан картата на телевизор?

само с една мрежова карта - няма как. Или 2 LAN карти, или wifi и LAN трябва да има на споделящата машина.
Ама при цени от 20-30 лв за рутъри, защо са тия гимнастики?

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо  Windows изостава толкова много!? - Каквото потърся го има само за ANDROID УСТРОЙСТВА И ЗА IOS УСТРОЙСТВА!!! 

vd.png

Редактирано от viliqnvl
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Приемам интернета по wifi и за това искам да шарна на тв по лан .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте искам да попитам защо при тест на скоростта на интернета ми излиза че мога да свалям с до 30mb/s а utorrent ми сваля най много с 5mb/s, не съм му слагал никакви ограничения нито нищо. Някакви идеи защо е така ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото спийд теста ти показва скоростта в Mbit/s, а торента в мегабайти за секунда. Като умножиш скоростта в торента по 8 получаваш долу-горе реалната си скорост в Mbit/s

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди няколко месеца цъках Skyrim, вървеше ми на макс 75 FPS, сега съм със 144Hz монитор, но фпс-а си седи закован на 60. Моля помогнете. 

П.П. Проблемът е решен.

FIX: Put bLockFramerate=0 under [Display] in Documents/MyGames/SkyrimSpecialEdition/skyrim.ini

Редактирано от mikibig
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване