Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2141 мнения в тази тема

Отговорено

Колегата иска да ти каже да използваш Натисни тук ,да си извлечеш данните и прехвърлиш на друг дял или хард.Може също да използваш Лайв СД на Линукс, за същото,после да форматираш Д-то и да си ги върнеш обратно без формат няма да се размине.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей те,със Windows 8.1 Pro съм.Забравих си паролата на майкрософт акаунта и я смених,преди да си сменяла паролата се логвах автоматично и след като я смених естествено трябваше пак да вкарвам парола за да се логна и да зареди windows.Реших да отида да вкарам новата парола на админ за да се логвам пак автоматично но там омазах нещата,не помня точно какво бутнах но в момента нямам никакви администраторски права.Не мога да инсталирам,пускам или премахвам програми.Не мога дори да възтановя с копие което имам от Acronis True Image.Не мога да изпълня командата netplwiz за да вляза там където омазах нещата.Ще съм благодарен ако някой може да помогне или да даде съвет.Благодаря 931392546711.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като начало прочети тази тема Натисни тук ,стъпките са аналогични при 8/8.1,след като влезеш с истинския администраторски акаунт,може да редактираш другите,или да въстановиш от копието.Може също така да си направиш изцяло нов майкросфтски акаунт .

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах още преди да задам въпроса си дава ми че админ акаунта е спрян при проба да го пусна ми дава това 921392575616.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да ви представя следната ситуация:

- Настолен компютър X

Характеристики:

Дънна платка - Elitegroup ECS 945G-M3

Процесор - Intel Celeron 440

RAM - 2x1GB 800 MHz DDR2 DIMM

Хард дискове: Hitachi 160 GB, Hitachi 320 GB, Intenso 1 GB 2.5" външен хард диск USB 2.0

ОС - Windows 7 x86

- Други устройства по мрежата, предимно лаптопи с Windows 8.1 x64

- Рутер TP-Link WR841N, стоков фърмуер

- Рутер Tenda W306R със Open-WRT

Ситуацията е следната: Рутерът Tenda съм го настроил да работи като безжичен адаптер, приемащ сигнал от TP-Link

Рутерът TP-Link има локален адрес 192.168.0.1, а рутерът Tenda има локален адрес 192.168.1.1

Рутерът TP-Link е "главният" рутер в къщата, всички други устройства приемат от него; само настолният компютър X, който няма wireless, е свързан към рутера Tenda за да има интернет. Мрежов кабел или друго решение за настолният компютър X е невъзможно за момента. Компютрите, свързани директно към рутера TP-Link получават IP адреси в интервала 192.168.0.100-199; компютрите, свързани към рутера Tenda получават IP адреси в интервала 192.168.1.100-199.

Компютрите в мрежата, свързани директно към рутера TP-Link не могат изобщо да видят компютъра X, както и рутера Tenda. (няма ping)

Компютърът X вижда всичко друго в мрежата. (има и ping)

Проблемът е следният: Трябва да споделя едни папки с файлове на компютъра X, така че да могат да бъдат видени от другите компютри в мрежата

Въпросът е, че след като другите компютри не могат да го видят аз няма как да получа достъп до тези споделени файлове.

Решение?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

FTP?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

FTP надали ще помогне в случая, защото мисля, че след като няма пинг от другите компютри, няма да мога да се свържа.

Също така тези папки трябва да останат споделени за по-дълго и FTP решението е много сложно в този случай, тъй като трябва всеки път да се свързвам и да прехвърлям файловете.

Скоро обмислям да закупя wireless карта за компютъра, но за момента такова е положението.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А защо не използваш споделен клауд - мисля че това стана най-доброто и бързо решение за споделяне, без да си играеш с подобни настройки.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Поиграй си с настройките на основния рутер, там има страшно много опции и възможности за различен сценарии. Има опция да зададеш интернет адрес, който да сочи към определен IP адрес и.т.н. Все неща, които могат да те замислят. Виж темата ми в статии как да управляваме компа дистанционно.

п.п. Какво ще стане ако зададеш на основния рутер да ползва същя DHCP обхват от IP-ta като Tenda-ta?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Един ъпдейт за това до къде стигнах:

, поиграх си малко с настройките на основния, но не мога да разбера какво трябва да променя и нищо не ми идва на ум. В момента не мога да променя обхвата на DHCP, но утре ще пробвам и ще пиша.

Ще е хубаво ако всичко това успея да го направя локално, т.е. независещо от интернет връзката. Обаче се сетих да поиграя с настройките на рутера Tenda (OpenWRT) и ето какво направих - Port Forwarding както и изключването на някои firewall-и.

Само да кажа: вече компютърът X има статичен IP адрес 192.168.1.155 и съм изключил DHCP-то на втория рутер. Опитвах да променя DHCP обхвата на рутера Tenda да бъде същият като TP-Linka, но не ми позволи, тъй като са от различни обхвати на IP-тата.

Разбрах, че "външният" IP адрес на рутера Tenda е съответно IP адрес от вътрешния DHCP обхват на рутера TP-Link, по точно адреса 192.168.0.100

и порт forwarding-а е както следва:

192.168.0.100:80 (TCP+UDP) -> 192.168.1.155:80

192.168.0.100:8080 (TCP+UDP) -> 192.168.1.155:8080

192.168.0.100:445 (TCP) -> 192.168.168.1.155:445

192.168.0.100:137-139 (TCP+UDP) -> 192.168.1.155:137-139

192.168.0.100:3389 (TCP) -> 192.168.1.155:3389

Първият и вторият са за WEB интерфейс, и тъй като имах XAMPP инсталиран на компютъра X, успях да разгледам началната страница на уебсайта чрез адрес 192.168.0.100

Последното е порт за Remote Desktop, и, наистина успях да се свържа с компютъра от другите компютри в мрежата.

Третото и четвъртото са за споделянето на файлове (протокол SMB), взех портовете от интернет.

Единствено споделянето все още не ще да тръгне.

Утре ще си поиграя още малко, ако не, скоро ще купувам wireless карта.

п.п. Сега се сещам, че ако пусна Port Forwarding на порт 21, може и да накарам да тръгне FTP-то, но ще видя утре. А пък ако успея да накарам да тръгне и протокола на Windows за споделянето на файлове, ще е най-добре.

Ъпдейт

Току-що накарах споделянето на файлове и папки да тръгне. Тъкмо си играех с FTP-то, когато се сетих да вляза във Firewall-а, след като забраних изцяло Firewall-а, (тъй като имам файъруоли на рутерите, няма проблем), тръгна. Засега съм доста доволен.

Между другото, как се задаваше език по подразбиране за различните прозорци и за самият уиндоус?

Защото, където и да вляза, езикът по подразбиране ми се сменя на български, а аз искам да е на английски.

П.П. Друг проблем: задал съм всички възможни права на всички в мрежата за споделените папки на въпросният компютър. От другите компютри виждам споделените файлове, но не мога да запиша нито един. Не знам вече къде да търся.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://i.imgur.com/4trNf9x.jpg

Как да премахна стартера на това ограденото приложение с червено наложи ми се да ползвам програмата за да мога да запиша видео с звука от компютъра,,, е успях, но сбъгясваше всичко и след като записах я деинсталирах.. но остана тази иконка идеи?

§удя се дали да си инсталирам програмата MacKeeper?.. И да немога да пиша главно "ч" Филип :ДДД

ПП: Предлагам да се направи отделна тема за компютърни въпроси неизискващи нова тема за ОС Х? :)

Наско аз я бях деинсталирал с един скрипт от dmg файла от руут директорията му но както и да е :) Успях да го премахна с ctrl :)

Здравейте наложи ми се да инсталирам http://xquartz.macosforge.org/ за да мога да инсталирам една програмка mcedit.

Ще навреди ли по някакъв начин на системата?

Накрая на инсталацията ми каза да се логоутна и пак да се логна за да се зададе по подразбиране някакъв x11 сървър(или нещо такова пишеше).

Редактирано от techpost
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От скоро ми се появи следният проблем - при отворяне на даден линк, страницата не се зарежда, дава някаква грешка като че ли съм сгрешил името, рефрешвам и всичко е ок.

Също, понякога първоначалното отваряне на страница, не всички обекти се зареждат,пак рефреш и всичко за нататъка се оправя.

Не ми се струваше сериозен проблем но ето това ме притесни. https://i.imgur.com/jSl7qZH.png

Никога не съм залагал в интернет, камо ли имал нещо общо със този сайт.

Възможно ли е като съм с динамично ИП, някой друг човек да са го баннали и сега с неговото ИП и аз да съм баннат?

Един приятел ми разправяше за такива неща и не знам дали това е възможно.

За информация използвам услугите на Мегалан-Мтел

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ползваш ли някакви добавки за Хрома, като тая StayFocusd,

от където може да се блокират сайтове; някой тарикат ровичкал ли ти си е в компютъра, да ти прави номера;

някои сайтове, може да се посещават само от определени страни- там банна е перманентен.

Тая грешка, при зареждането, може да се дължи, или на бъг в настоящата версия на браузъра, или е толкова омацан,

че се нуждае от нова инсталация. Ако е някой сайт, за еврофудбол -тъй като става въпрос, за много пари

нещата са нагласени, и за да ползваш такива сайтове с перманентен бан ти трябва проксита.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

FeloN, по първият ти проблем:

И аз понякога получавам такава грешка, например "The page couldn't be loaded due to a change in the network connection", т.е. "Страницата не можа да бъде заредена поради промяна в мрежовата връзка". Мен не ме притеснява, този проблем се е появявал дори и веднага след преинсталация, понякога просто праскам един рефреш и забравям за проблема.

Вторият ти проблем: според чл.22 от новият Закон за Хазарта, достъпът до само някои онлайн казина е свободен от България. Интернет доставчиците са длъжни да блокират заявките до други такива сайтове. Както каза , ако ти трябва наистина да влизаш там трябва да използваш прокси. Но такива страници често изскачат като рекламни прозорци и ние нямаме нищо общо с тях.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за отговорите, не знаех че доставчиците могат да блокират сайтове, но и така иначе не играя хазартни игри.

Иначе страци, браузърът който използвам е FIrefox и освен добавки за пощи, FVD Speed Dial и Hola (която е постоянно изключено), други добавки не съм ползвал. ОС ми е Windows 8.1

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо когато се опитвам да добавя приложения на chrome не ми дава : Не може да се премести директорията на разширението в потребителския профил ??

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам задачата да преинсталирам Acer Extensa 5220 1,73Ghz двуядрен 1гб рам да го мъча ли със Windows 7 Home Premium или да му сложа едно XP, досега е работел на ХР.

П.С. Сложих му Windows 7 Home Premium и си върви добре :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-добре XP, но можеш да пробваш и 8.1 ;) Лично аз съм го подкарвал на компютър с 800мб рам и няма проблеми дори в момента е с него майка ми ...

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва ли да имам притеснения за харда .

https://i.imgur.com/XdJhnWc.png

https://i.imgur.com/CGOjAnb.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

DISHKATA, Не супер е

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми за първи път при сканирането ми изкарва това червеното.

Не знам какъв му е случая и си викам,дали не трябва да спасявам информация.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

DISHKATA, Пусниму един hdd regenerator и виж там как е ..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,трябва ми лиценз за avast сигурна линия дори и да е за един ден просто ми трябва колкото и да му е срока

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

security, незнам дали още работиу Натисни тук

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте... Какъв windows да сложа на тази стара кошница https://i.imgur.com/HneGh0F.png, ще се ползва предимно браузър, скайп, някое друго клипче или филм с vlc, разглеждане на снимки, ms office...

Компютъра е на 4-5 години... В началото беше с windows xp но незнам кой точно sp1,sp2,sp3.. Тогава си летеше.... Сега обаче съм му сложил windows 7 силно оптимизиран..

И сега се чудя какво да му сложа? По точно какъв xp... Пробвах и с vista бях особено очарован... Работеше изключително добре но просто неможе да му се свикне с интерфейса....

Мислих си и за linux, но при неналичието на ms office и да трябва да е точно ms office се отказах от него...

Таа очаквам предложения?.., проблема също така е, че гаси през 1 час компютъра незнам на какво се дължи това уж наблюдавам сега температурите но не виждам да минават границата....

Също винаги съм имал затруднения да запиша xp на флашка.. А на този компютър му е повредено cd-то...

--

DELETE...

--

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване