Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2073 мнения в тази тема

Отговорено

Напротив даже стана по-добре, че излезе синия екран , иначе щеше да ме моли да опитвам още гимнастики, така се примири лесно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами по принцип като се премахне MBR  води до преинсталация (съжалявам, че не го казах. Мислех, че знаете.)

Не е задължително! Инсталира се нов MBR (примерно с BootICE от  Стрелец) и всичко си идва на място.

Най-логичното действие е да се стартира TrueCrypt  и да се премахне шифроването на дяловете. И програмата ще възстанови старите точки на зареждане в noot менюто. Естествено това ще стане, ако няма нещо омазано.

Редактирано от ExaFlop
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При опит да криптирам целия диск с BitLocker на Windows 10, криптирането винаги остава на 92.7% и така цял ден. 

Ако задам пък да криптира само информацията на диска, остава на 96.5% и така с години .. 

Какъв може да е дерта тук ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://yadi.sk/d/QD7H-5Sg3Tdxai
Изтегли, разархивирай и стартирай.

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хайде малко помощ ,че за първи път ми се случва такова нещо  .Та донесоха ми да преинсталирам едно Леново -Think Pad -Edge ,обаче ударям греда с драйверите :) на официалният сайт ми казва ,че няма такъв модел :) в биос пише 0301J4G,вкарвам и другите номера и пак гред, Мога да ги търся след преинсталацията по хардуерният идентфифиатор ,да ползвам driver pack solution и там подобни,но ми е много чудно как така на официалният сайт дават ,че няма такъв модел. На самият лаптоп никаде не пише модел ,само ThinkPad Edge.Някакви идей ,отворен съм за всякакви :) 

2018-04-01_191955.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Георги , кажи ми как  реши ,че е този модел?  

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

wmic bios get serialnumber

wmic computersystem get model,name,manufacturer,systemtype

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тези команди показват същото ,като снимката която съм дал на биос .

2018-04-02_235237.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Инсталирай Lenovo Service Bridge  ще ти извади информация точно кой модел е лаптопа, после ще се оправиш с драйвърите.

Редактирано от GDSP
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Георги , кажи ми как  реши ,че е този модел?  

Ами написах в Гугъл 0301J4G и ме заведе на сайта на Леново, при този модел.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като казах проблем с драйвърите нямам ,намерил съм ги и машинката си работи Георги не е този модел,вкарай номерата  в съпорта на Леново да видиш какво изписва :) invalid number try again :) или (виж шота ) чудна работа ? 

2018-04-03_200647.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте приятели,

Имам проблем при опита си да вляза в профил на Google.

Показва ми следната грешка:

WYLjky7.jpg

Някаква идея как да оправя проблема.

Благодаря ви предварително.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Побва ли с друг браузър ? А на този да му зачистиш кешове, истории.....
Бъгава им е системата понякога. Като затривах едно писмо така усвисна, че затворих прозореца и повторих всичко. Това на gmail....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте приятели,

Имам проблем при опита си да вляза в профил на Google.

Показва ми следната грешка:

WYLjky7.jpg

Някаква идея как да оправя проблема.

Благодаря ви предварително.

Виж за всеки случай дали са ти верни часът и датата 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако не стане с чистене на кеш и бисквитки залагам на преинсталация на Хром.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не мога да свържа телефон или таблет към уин 10 билд 1803. Смятам, че всичко изписано в нета за свързване на телефон с уин 10 съм го прочел и пробвал. Проблема е, че като го вържа през USB кабела explorer не го вижда в Този Компютър. Сменях USB кабели, инсталирах и деинсталирах MTP USB driver, търсих ръчно MTP драйвер (има доста видео по тази тема), като след инсталирането на такъв, ръчно не успявам да го открия, пробвах чрез регистрите да изтрия UpperFilters, но такава стойност изобщо няма, пробвах през Command Prompt тази команда (въпреки, че е за телефони Самсунг) net localgroup Administrators local service /add, инсталирах MTP Porting Kit. На телефона всички стъпки като debugging, самолетен режим, тетъринг (може и да забравям някое) съм ги пробвал. И този проблем е с всички устройства, два телефона и два таблета.

Обаче слагам, което и да е устройство на моя компютър, който е с абсолютно същия уин, билд и компилация, но с различен хардуер и моментално устройството е открито. По този начин установих, че проблема трябва да е в компютъра. Проблемния компютър е лаптоп Toshiba Satellite L50 с пресен уин на една седмица с всички драйвери.

Идеи?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз на HP 15 051eu изключих USB 3 от настройките в биос и всичко си дойде на мястото. Преди това и флашки не разпознаваше.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днеска е третия ден откакто се мъча и случайно открих проблема, който е елементарен:wall: Деинсталирах всички драйвери свързани с телефона/таблета, докато устройствата са свързани към лаптопа. Разкачих кабела, после отново ги свързах и всичко тръгна от раз:kick:

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове!

Рутера от време на време ми създава проблем.
Реших да си взема нов но от магазина продавача ми каза, че тези с една антена работели
по-добре от тези с две антени. тъй ,че помогнете, ако имате опит с двата рутера.

Моят е този:

e4JOPjv.jpg

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Този с двете антени е железен. Имам го от 8 години и още работи.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имам 740-н(с едната антена) при мен работи перфекттно. Обаче е купуван от от ф-та доставчик на интернет те подмеят оригиналния фърмвеар  с друг.

Редактирано от Dimi
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване