Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2212 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Хора, помогнете ми. Взех лаптоп asus tuf504gd. Буутнах флашката с една 10тка, вкарах флашката стартирах лаптопа. Влязох в биоса и видях, че в буут менюто не се вижда нищо, нито някъв хард или флашка. Изключих security boot и фаст буут, но така и никаква промяна, гледах в ютюб като изключат хората security boot им излиза меню да вкл. Cmos support, но при мен няма никакви менюта за това нещо. Опитах всякакакви вариации, пробвах друга флашка, друга програма, друга файлова система..

Пс. Лаптопа е с биос версия 312 ezs flash 3

Редактирано от m1m0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж тук - https://www.asus.com/support/faq/1013017/

Важно е да натиснеш F10  и да рестартираш ,за да запомни конфигурацията.

Редактирано от BiVaKa
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тази сутрин реши сам да си покаже флашката, която е същата от снощи :D  и си направих инсталацията и всичко е успешно. Благодаря все пак !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, взех си нов рутер  TP-Link Wireless N Router WR841N    Model No. TL-WR841N

iodCscr.jpg

Да обаче нещо не мога да се свържа с интернет, като пусна диагностика изписва това:

CAjXeNX.jpg

dns server not responding и до там

И върху иконката за Wi-Fi излиза този знак.

6RkCkSD.jpg

С Windows 7 съм.

Някякви идеи

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Настройките правилни ли са ?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами нищо не съм пипал,както са си заводските настройки.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами нищо не съм пипал,както са си заводските настройки.

Обади се на оператора да ти въведе мака на новия рутер.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дали ще е от това нещо а??? Отрових си половин ден половин ден с тоя рутер. Сега ползвам стария ама ми е криво, че не мога да наглася новия.  :wall:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Задължително се свържи с оператора!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може ръчно да въведеш мак-адреса на стария рутер в новия.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сложи и ръчно DNS-ите, виж на стария кои са или питай оператора, не е задължително ама е по добре.Виж дали си на dynamic ip също.Но задължително се обади да ти въведат новия мак.Може и да клонираш стария мак както те е посъветвал tarlyo ако нямаш търпение ;) да го пробваш, но по добре е да ти регистрират новия мак в акаунта, че може да мрънкат ако дойдат на повреда някога :) Иначе рутечето е добро аз съм с такъв и съм доволен.

Редактирано от tga1973
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси народе, оправих го, наистина трябваше само да сложа стария МАК адрес и тръгна, ама кой ти го знае. До сега не съм се разправял с такива работи, а и никога не е късно да научиш нещо ново нали? :thumbup:

Редактирано от Неделев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, всички! Имам инсталиран във виртуална машина последният инсайдерски билд на Windows 10. Реших да пробвам да го преактивирам перманентно с този активатор: W10 Digital Activation Program v1.3.7 Portable. Активацията протече нормално и програмата изписа, че е перманентна. В настройките, в секцията "активиране", информацията е следната:

01.png

А в конзолата, след трите команди изписани в нея, съответните прозорци изглеждат така:

02.png

В първите два прозореца, нещата наистина изглеждат "перманентни". Обаче третият показва както си беше. Как да разбера коя е истината? Какво мислите?

P.S. Водният знак долу в дясно също си остана.....ако това има някакво значение.

Редактирано от mario1961
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пич, това нещо е активирано, но не към машината, а към акаунта ти, Няма никакво значение дали ще го ползваш на виртуална машина или не.

Относно активацията: перманентна е, докато се логваш с акаунта ти, с който си се регистрирал в Insider програмата, остава така. Те ония не са гламави, знаят, че след като си се регистрирал в Insider програмата, значи си се съгласил с правилата им да тестваш и от време на време да докладваш проблеми и отговори на разни там въпроси, поставени от тях относно системата.

Отностно водния знак: има го на всички Insider Preview-та, не виждам причина защо да го няма и при теб.

Дали ще е от това нещо а??? Отрових си половин ден половин ден с тоя рутер. Сега ползвам стария ама ми е криво, че не мога да наглася новия.  :wall:

Това кой точно модел е, коя хардуерна ревизия?

Редактирано от Филип Петев
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Водният знак долу в дясно също си остана.....ако това има някакво значение.

Инсайдърските версии, въпреки, че са активирани, са с воден знак!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Водния знак може да се махне лесно с Universal Watermark Disabler,програмка,която работи на всички версии от windows 8,8.1, и всички билдове на Windows 10.

uwd.zip

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, някой ползва ли Bandicam? Причината поради която ви питам е следният проблем: Инсталирам програмата, актовирам с активатора, и на другия ден когато ми потрябва приложенитето е невалидно. Пускам снимка с проблема, и се надявам за малко помощ да се справя с него. Благодаря предварително.

aeNjFQa.png

Редактирано от best_of_pride
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, някой ползва ли Bandicam? Причината поради която ви питам е следният проблем: Инсталирам програмата, актовирам с активатора, и на другия ден когато ми потрябва приложенитето е невалидно. Пускам снимка с проблема, и се надявам за малко помощ да се справя с него. Благодаря предварително.

aeNjFQa.png

Аз я използвам и нямам проблеми. Имаш ли антивирусна (дори и вградена) да не би тя да ти трие крака ? 

Bandicam v4 3 0 1479 Final 2018 Ml Rus ползвам аз. От rutracker.org 

Редактирано от Ground Zero SPL
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

aeNjFQa.png

Аз я използвам и нямам проблеми. Имаш ли антивирусна (дори и вградена) да не би тя да ти трие крака ? 

Bandicam v4 3 0 1479 Final 2018 Ml Rus ползвам аз. От rutracker.org 

Не знам, под уиндоус 10 съм, освен да добавя програмата като изключение?? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай.....  При мен всичко е изключено. Дори и вградените на Windows 10.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И при мен го изкарва тоя прозорец. Просто потвърди с "ОК" и си работи с програмата. Не му обръщай внимание, пълноценна си е. Поне при мен е така.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато ти се покаже това съобщение отвори Task Scheduler (без да затваряш прозореца) и пробвай от там да изтриеш задачата

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

при bandicam-a,мисля че трябваше да се спре интернета,докато се инсталира/активира

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оправих го, а мога ли да ви питам някой знае ли програма с която да вадя стриймове за тв. Имам чериплеър а искам да направя стриймове на някои телевизии които ги нямам в плейлиста. По случайност един пич ми прати 12-13 стрийма ама точно тия които ми трябват ги нямам. Благодаря ви много момчета.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Процеса за директните стриймове не е за начинаещи,но ако тисе учи и занимава с гимнастики
има две 2 програми-Wireshark и SmartSniffer. Стартираш Wireshark се вижда 
кое е IP-то което стриймва т.е.това е  IP-то,което точи постоянен трафик.
След това поставяме  IP като филтър в Wireshark с два клика.
След това кликаме на някой от прихванатите филтрирани пакети и с десен бутон избираме 
Follow TCP stream.
Накрая се показва прозорец с прихванатите пакети за да отворим директното видео с плеър.
qZ1DqX6.png
VQ6cDw4.png
M2SaRTn.png
pIMSqSI.png
С желание всичко се постига,за да научиш магията наизуст се запиши и регистрирай на този адрес
https://community.hpe.com/
Без гимнастики се прихваща  двучасов временен стриим с Internet Download Manager,копира се 
връзката и се отваря с видео плеър.

С помощта на Wireshark вече гледам BTV Action повече от година без да е променян IP адреса

BTV Action
 ( http://78.128.1.137:10111/)

7n86HhR.gif

Това е gif файл за да не качвам видео.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване