Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2184 мнения в тази тема

Отговорено

Да попитам и аз нещо, по-скоро да разбера дали съм прав. В момента, основната изчислителна мощност се премести от процесора към видео картата, ако не се лъжа. Там е съсредоточена основната обработка, както на видео (особено в редакторите), така и при игрите, които основно разчитат на процесора и рам паметта на видео картата. Така ли е? Тоест, вече е по-важно да имаш достатъчно добра и скъпа видео карта, а процесора на дъното не се натоварва толкова :)

Зависи от играта.Има процесорно-зависими игри и карто-зависими игри.В последно време има и игри зависещи и от харда.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Предупреждение за геймърите и ползващите Windows 10 - https://technews.bg/article-115077.html#.XITSYytxgcs.facebook

:bn:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Предупреждение за геймърите и ползващите Windows 10 - https://technews.bg/article-115077.html#.XITSYytxgcs.facebook

:bn:

За съжаление не само ъпдейтите на Windows , но имам чувството, че със всяка нова актуализация на nvidia драйвъра имам лек спад на fps-a . А по странното е ,че при RTX моделите е обратното . СлучаЕност ? Едва ли :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ох! От ъпдейти ме боли главата вече!
Да, след ъпдейт на драйвера на nvidia ми се видя стола тесен!

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес, нали е 13ти, след поредната кумулативна актуализация на Уиндоус 10 и сборният пакет актуализации на Уиндоус 8.1, и на двата компютъра се оказа, че програмата "Ashampoo Win Optimtser 12" се е развалила и то в частта си за "Преглед на дисковото пространство". Една много полезна функция, с която можеше да се види всичко, което е записано на диска и която използвах много често. Това се е случвало и по-рано, но тогава , с едно преинсталиране на програмата, се оправяше, а сега неще и неще. Два различни компютъра и различна ОС-кое е виновно, те или програмата? Писах на поддръжката на Ашампо и отговорът беше, че моят апел за помощ е приет и предаден на специалисти, които ще се свържат с мен, щом има резултат. Питал съм и друг път за разни неща , и отговорът винаги е бил с предложение за решение на проблема, а сега специалисти...демек работата е сериозна. Каква ли е причината?

Пускам снимки от съобщението за грешка и днешните актуализации на 8.1.

ВО12.jpg

13.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробва ли да я стартираш като администратор?

А ако премахнеш ъпдейтите?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А ми защо не върнеш компютъра до едно по-ранно състояние. После прочети за всяка една актуализация, какво прави и за какво е! И ако не ти е потребна просто не я инсталирай.

Не знам но тези за дефендера ми се струват излишни, поне аз никога не съм ги инсталирал, а и не го ползвам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробва ли да я стартираш като администратор?

А ако премахнеш ъпдейтите?

Сега ще опитам.

Не става, същата работа, а махането на актуализации не е решение. Ще изчакам отговор от производителя, мисля, че се е появил някакъв конфликт между уиндоуса и тази част от програмата( преглед на дисковото пространство на дял С:). Като че ли той не я допуща да тършува в системния дял.

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичага оптимизиращите програми не са полезни за Windows,чупят регистрите и много проблеми,но ако желаеш може да изтеглиш
последната версия на програмата,която е съвместима с 8,8.1 и Уйндос 10,това е специален инсталатор,който може да се инсталира на много машини с един ключ ,но може да се заяви и собствен личен ключ.успех.
тегли се от този адрес
http://dl.cdn.chip.de/downloads/4333441/ashampoo_winoptimizer_2019_29540.exe?cid=54427223&platform=chip&1552539936-1552547436-79dd5c-B-29f1591290a58e65222a9301cfd57050.exe
Заявка за безплатен ключ за пълната версия
https://www.ashampoo.com/frontend/registration/php/trial_step1.php?edition_id=iesvrkyzy7hgff8cuwizqprwln12dpdm&ref=linktarget
manT7PF.png

yjq0Vip.png

Редактирано от tyutyunchev
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И да изчакаш най-вероятния отговор ще е да деинсталираш актуализацията и да пробваш пак. Ама като ти се обадят напиши тук решението , че да го видим какво е.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Отговорът е, че моята версия е остаряла (до вчера не беше) и вече имам инсталирана версия 19, която се покрива с 12 по възможности, само дето не е на български. Въпросът е решен, благодаря на всички отзовали се.

На Тютюнчев-нищо не чупят оптимизиращите програми, ако се настроят какво да правят, пък и на мен по-важно е напр-Диск експлоръра-да контролирам какво е съдържанието .

55.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доколкото знам Mirgogo вече не се занимава с преводи на програми на Ashampoo. Мислех аз да поема щафетата но просто не знам дали ще мога да се справя с преводите. Превел съм един от продуктите им (Ashampoo Translation Studio) ама не знам дали се получава. Трябва да го помоля той да каже как съм се справил. 

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много ясно, че това ще е отговорът.
На практика е така. Ъпдейти валят постоянно, в един светъл ден програмата натяга.
Друг е въпросът, че разработчика винаги ще препоръча последната версия.
Дали винаги тя е най-добрата -  това е въпрос.
По принцип би трябвало с връщане на системата тази гад да тръгне, но винаги има едно но...
Случвало ми се е и това да не помогне...  Случват се неприятни неща - какво да се прави.
Но едно е сигурно - няма как ей така програмата ти да остарее. За да се прецака програмата - значи е станало нещо. Някой ъпдейт нещо е омазал. Сега ще се ползва новата версия. Това е положението.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А аз все още чакам някой да напише логичен и смислен отговор на въпроса защо си инсталира задължително всеки един излязал ъпдейт :)
Има един много хубав лаф на български - "ако едно нещо работи добре - не го пипай" . Явно не важи за феновете на Windows 10.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ама то явно не върви, затова и ъпдейтват...:)

Майтапът настрана, ама се слагат само важни и нужни ъпдейти. Друг е въпросът, че при 10 май нямаш право на избор - щеш, не щеш - ъпдейт!

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, ама не! Някои правят точно това! Блъскат всеки ъпдейт!
Те и тези важни ъпдейти всеки път не ги знаеш какво ровичкат...
Аз реших да се запозная, защото след време и аз ще го ползвам тоя БОКЛУК.
При 10-ката, стига да не е home версия, с малко ръчкане могат да се изключат, или забавят ъпдейтите.
Някои продукти на трети лица могат, дори да ги спрат (така се говори), смятам след време да пробвам.
Но е вярно, че Майкрософт станаха по-нагли от всякога.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм от тези, които"блъскат всеки ъпдейт". На десятката ,всеки път си записвам кое КВ е кумулативната актуализация и после я намирам в мрежата и разучвам нейното съдържание. В повечето случаи става дума за отстраняване на недостатъци на ОС, касаещи нейната сигурност. Не виждам нито един мотив за търсене на отбиването им. Конкретно в моя случай, на единият компютър имам две ОС-на ССД е 10Про, а на харддиска-10Хоум. Двете ОС са ъпдейтвани винаги почти едновременно, като за отбелязване е , че кумулативната актуализация е една и съща и за двете. На тази , на харддиска с уиндоус 10 хоум същата тази програма Ашампо WO12 работи без грешка, а тази на ССДто е проблемната. На другия компютър, с уиндоус 8.1 на харддиск, има същата повреда. А иди разбери какво става и защо. А актуализациите на 8.1 са много различни от тези на 10, има само едни сборни пакети за премахване на злонамерен софтуер, секюрити на Адобе флаш и то един път в месеца. Ще се нагаждам към промените, след като не мога да ги разбера.

Оценката, че Майкрософт станали "нагли" е силно крайна, не я споделям никак. Нашата некомпетентност не може да бъде приписана на тях. Пък и никой не ни е карал на сила да сме там... Не бива да слизаме до майтапа на Анди Ратбоун (дето пише книги за Уиндоус) , че най-добрият Уиндоус е изключеният.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото вкарват някоя интересна функция/опция, като тъмната тема (ползвам я, много ми харесва). “Използване на захранването“ в “Диспечер на задачите“ (интересна иновация). Някоя друга корекция по интерфейса. Това, че чат пат нещо не работи след ъпдейт е отделен въпрос, ама в името на новото и интересното съм навит да го инсталирам. 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доколкото знам Mirgogo вече не се занимава с преводи на програми на Ashampoo. Мислех аз да поема щафетата но просто не знам дали ще мога да се справя с преводите. Превел съм един от продуктите им (Ashampoo Translation Studio) ама не знам дали се получава. Трябва да го помоля той да каже как съм се справил. 

Превел си най-полезната програма за ashampoo.

Превода е лесен

Z9LlYNz.png

При мен с windows 7 без актуализации с форумната седмица на Наско ,работят без отказ версия 9 и последната платена версия 16 наWin Optimtser  без проблеми,естествено веднага ги деинсталирах,защото 7-цата няма нужда от оптимизация.

APzOSWY.png

bGCtuFz.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Превел си най-полезната програма за ashampoo.

Превода е лесен

Z9LlYNz.png

При мен с windows 7 без актуализации с форумната седмица на Наско ,работят без отказ версия 9 и последната платена версия 16 наWin Optimtser  без проблеми,естествено веднага ги деинсталирах,защото 7-цата няма нужда от оптимизация.

APzOSWY.png

bGCtuFz.png

Скрито съдържание

Mоже ли този файл ...да си преведа и моята.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Превода не е пълен-90 %,но ако ти е полезна може да я преведеш,поставяш  файла в папка Translation,този файл липсва на бг.език,така че не се замества нищо,добрата новина е ,че запазих файла.

XB4WbME.png

bg-bg.nlang3

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря аз този го имам ...рекох че някой се е нагърбил и е превел на 100% .Този работи перфектно до 14 версия.Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В повечето случаи става дума за отстраняване на недостатъци на ОС, касаещи нейната сигурност. Не виждам нито един мотив за търсене на отбиването им.

Сериозно ли? Ти смяташ, че Microsoft защитава компютъра ти. И го вярваш? И какво по-точно ще се случи, ако компютъра ти не е защитен с последните кръпки от Microsoft? Ще го налазят хакери, защото си много важна личност? Ще ти изтрият данните на харда? Ще те налазят вируси? Антивирусна не ползаш ли? Кое от всичките неща? Ама иначе всички сме у фейсбук и приемаме спокойно куп разрешения на телефона, които хиляди пъти по-опасни от това да ползваш Windows без ъпдейти. Дали ще го осъзнаете някой ден?
Аз лично си мисля, че тази мания да си обновен с всеки излязал ъпдейт се цели в някаква ниша в потребителите, които искат да се чувстват "уж" защитени и сигурни, страха работи добре в това как се обработват "клиентите". Както и манията да имаш най-новото, както написа и Пламен. Което работи добре и при смартфоните. Доста често новата версия на Андроид е пълна с бъгове и интерфейса се променя и разваля, но това не пречи на куп хора да чакат с нетърпение всеки ъпдейт и веднага да го слагат :)

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А защо си мислиш, че империалистите поддържат към седем хиляди инженера, които се занимават САМО с актуализации? Щот имат едни пари за раздаване?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото знаят какви лайна са забъркали и им трябват хора да им ги оправят. Не ми го давай това за пример, нелепо е . Последната грижа на Microsoft e крайния потребител, уверявам те. Слабо им пука, независимо дали легално си е закупил лиценз или не :). Имат си бизнес клиенти и там е основната пара, съответно и стремежа да няма бъгове.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване