Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2184 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

А на мен ми е чудно само едно нещо, как така месечните ъпдейти от 15, 20 до около 70 MB  станаха 200 и отгоре. Какво толкова обновяват да им се не начуди човек.

Последната актуализация за W7 KB4489878  е  243,3 MB.  И това са само Security Updates

ПП.

Тук може да видите доста полезни неща свързани с актуализациите в Windows 

MicrosoftHotfixesList

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото знаят какви лайна са забъркали и им трябват хора да им ги оправят. Не ми го давай това за пример, нелепо е . Последната грижа на Microsoft e крайния потребител, уверявам те. Слабо им пука, независимо дали легално си е закупил лиценз или не :). Имат си бизнес клиенти и там е основната пара, съответно и стремежа да няма бъгове.

Ще имаш да взимаш! Подобен примитивизъм никак не подхожда на един "администратор". Има хора, дето са в материята от нейното създаване и всички еволюционни промени говорят обратното. Лично аз имам доверие на предлаганото от Майкрософт и без колебание го прилагам. До сега нямам нито един случай на проблем по тяхна вина-чакам отговор от екипа на Ашампо, с които имам активна връзка и ще си говорим пак по въпроса. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има си специална тема за тези дискусии. Преместете споровете там.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пичове,никакви актуализации или някаква антивирусна програма не може да ви спаси от хакерите,достатъчно е да ви разбие Wi-fi мрежата и вече сте хакнати,може да изтрие и хард диска ви,може да се уверите сами с програмата MyLanViewer pro.Всички компютри в мрежата могат да се блокират и да се заличи цялата информация,за това ако имате важна информация изключвайте безжичната мрежа.

MO19WCs.png

k6dLI6C.png

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защото знаят какви лайна са забъркали и им трябват хора да им ги оправят. Не ми го давай това за пример, нелепо е . Последната грижа на Microsoft e крайния потребител, уверявам те. Слабо им пука, независимо дали легално си е закупил лиценз или не :). Имат си бизнес клиенти и там е основната пара, съответно и стремежа да няма бъгове.

Е, и? Не трябва ли да се инсталират ъпдейтите? Моля?
Я посочи една операционна система, която да няма нито една пробойна? Няма, нали? Не ми казвай Linux, защото не е вярно!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами противно на всеобщото схващане - не, не трябва да се инсталират ъпдейтите. Практиката показва, че инсталирането им с нищо не подобрява работата на ОС, а напротив - често даже я забавя или причинява бъгове и проблеми. Относно сигурността - едва ли има разумен човек, който да разчита само на "кръпките по сигурността" на Microsoft или вградените им инструменти за защита. Има огромно разнообразие от добър и качествен софтуер за защита - платен. Въпрос на личен избор и разбирания.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирал съм си  Windows 7pro  с включен Service Pack1-(от оригинален диск) и не съм инсталирал  никакви други ъпдейти.Нямам никакви проблеми вече 2 години.Използвам Malwarebytes .

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

До преди 3-4 години и аз използвах Windows 7 Pro с оригинален ключ и ъпдейтвах като си мислех, че е добре да имам, всички актуализации. Е това беше голяма грешка. С всеки ъпдейт компютъра ставаше все по-бавен. Дори пробвах с чиста инсталация и пак сложих ъпдейтите (изпробвано многократно пъти) и резултата е един и същ... все по-бавна ОС. В последните, няколко години използвам Windows 7 от форума като от година слагам ъпдейтите на руснаците и компютъра работи добре. Не е перфектно, но работи задоволитено за това, което изисквам аз. Антивирусни програми не използвам. 
Аз също съм на мнение, че актуализациите не е задължително да ги слагаш. 
НЕ искам да обидя и НЕ целя да обиждам, никой за следващото, което ще напиша (предварително се извинявам за думите, които ще използвам). Ако си мислите, че с всяка актуализация компютъра ви става по-сигурен, по-добър, оптимизиран и вярвате на М$, че ви защитава, значи сте пълни тъпаци и живеете, в някакъв ваш си свят.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами противно на всеобщото схващане - не, не трябва да се инсталират ъпдейтите. Практиката показва, че инсталирането им с нищо не подобрява работата на ОС, а напротив - често даже я забавя или причинява бъгове и проблеми. Относно сигурността - едва ли има разумен човек, който да разчита само на "кръпките по сигурността" на Microsoft или вградените им инструменти за защита. Има огромно разнообразие от добър и качествен софтуер за защита - платен. Въпрос на личен избор и разбирания.

Подкрепям мнението на шефа.

Последният ъпдейт беше скопил производителността на нвидия-видеокартите.Дропа на кадрите бе кошмарен.Както си играя последният Томб Райдър комфортно на 70+,на следващия ден падна под 30,та и до 20.Стреснах се да не би видеото да е дало фира.Разрових се из нета за решение и тогава видях официално изявление.Оправиха си лайната ама беше неприятно цяла седмица...

Линк

Редактирано от Йордан
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване