Вредните ъпдейти в Windows 7, 8 и 8.1

89 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Божа работа. Аз сега ги качвам. Ще видим какво ще стане или няма да стане. Ти не знам колко си следиш компа, ама аз имам сериозни притеснения не само за Windows, а и за Firefox. Уж тоз браузер бе сериозен, не бил като Хром.. Ама уви - цял следобед се опитвам да му спра достъпа до взевтзможни сървъри. Като цяло съм махнал всичко. Не пази история, няма адони, търси в duckduck, а не в Гугъл. Всичко е спряно включително краш репортите. Ама само привидно. Пуснах ESET Internet Security firewall на interactive mode. И стана страшно. Тоз браузер на всяко пускане пробва да достъпи 10-тина хоста, чийто ИП-та се сменят по-често отколкото аз дишам. Та, врътката с блок във firewall не става. Дебнах цял следобед и наблъсках всички хостове в hosts фийла. А странното е, че процесът не опитва да достъпи само mozilla домайни, а и на Гугъл, някакъв съдържащ в себе си думата "amazon" (не съм проверявал дали е на Амазон) и още ред други. И това на прясно инсталирана 7-ца с току що качени браузер, антивирусна и т.н. Да не говорим пък какво прави Уиндоуса. Дори забелязах в netstat, че има IP на Майкрософт, което изобщо не е било отразено от firewall. Ще почопля още малко и мятам Ментата.

Firefox-а няма проблеми поне с версията която съм аз няма грижи всичко е наред 100% обаче с гугъл хром нещата са много по зле.

9044610Z.jpg

Long live for Windows 10! :D

Редактирано от Kruzeiro
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Инсталирах си най-новите ъпдейти, изключих ъпдейтите, изтрих всички ненужни следящи ъпдейти , после пуснах dws_lite и лаптопа ми с 3 гб рам, p6200 pentium , intel hd,нвидиа 610 фръкна!!! Уиндолс 7 Home premium оригинален , който е с лаптопа ползвам!

Редактирано от Konstantin Petrovski
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Излезе октомврийският пакет на simplix -
http://update7.simplix.info/ 
или 
http://forum.oszone.net/thread-257198.html

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, предстои ми преинсталиране и искам да попитам, кое е по-добре да направя: 1. Да ъпдейтна всичко до този момент и после ръчно и с описаните програми в темата да изтрия ненужните и бъгави актуализации? 2. Или да сваля пакета от http://update7.simplix.info/ ?

Копието на Win-a е легално, но машината не е от най-новите и не искам да я товаря с излишни актуализации. Другия вариант е изобщо да не актуализирам, но разсъждавам, че ако има полезни ъпдейти, които не товарят, защо да не ги сложа?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, предстои ми преинсталиране и искам да попитам, кое е по-добре да направя: 1. Да ъпдейтна всичко до този момент и после ръчно и с описаните програми в темата да изтрия ненужните и бъгави актуализации? 2. Или да сваля пакета от http://update7.simplix.info/ ?

Копието на Win-a е легално, но машината не е от най-новите и не искам да я товаря с излишни актуализации. Другия вариант е изобщо да не актуализирам, но разсъждавам, че ако има полезни ъпдейти, които не товарят, защо да не ги сложа?

Актуализациите са много ценни и необходими, те са ти и единствената защита от какво ли не. Моят съвет е да направиш преди всичко бакуп на всички драйвери, че на седмицата са проблем, да преинсталираш на чисто и да го пуснеш да се актуализира на цяло-няма лоши актуализации.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ъпдейтите за 7 идват вече под формата на rollup (сборен пакет), включващи и не желаните точки за телеметрия и там др. Как ще ги сортираш и деинсталираш? 

До като в пакета на simplix не нужните са изключени. Така, че вариант 2 е за предпочитане.

пс: това за легално копие на win-a не го разбирам!? Но за да добавиш пакета на simplix ще ти трябва копие със sp1

https://tb.rg-adguard.net/public.php

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Работя с три добри компютъра и един лаптоп. Имам три с Уиндоус 10 , един с 8.1 и на единия с 10 на втори харддиск -7ултимейт. Всичките са напълно актуализирани и работят много добре. До сега не съм попадал на актуализация, която да създава проблеми. Предполагам, че това се получава , ако хардуерът е с дефекти . Най-съм доволен от 8.1-върши същата работа като 10, интерфейса много прилича, но десятката прави много грешки, срещу почти никакви за 8.1 ( снимката долу при ежедневна работа).

Грешки 8.1.PNG

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ъпдейтите за 7 идват вече под формата на rollup (сборен пакет), включващи и не желаните точки за телеметрия и там др. Как ще ги сортираш и деинсталираш? 

До като в пакета на simplix не нужните са изключени. Така, че вариант 2 е за предпочитане.

пс: това за легално копие на win-a не го разбирам!? Но за да добавиш пакета на simplix ще ти трябва копие със sp1

Hidden Content

С Windows 7 Professional SP1 съм. Деинсталирането е подробно описано в началото на темата - ръчно с cmd и с програма. Основно се замислям, че съм патил от руснаците, но щом се препоръчва тук би трябвало да наред! А ако го направя ръчно, може да изпусна някой ъпдейт който после да ми бави системата, защото началото на темата е от преди 2 години! За това и питам по запознатите да си изкажат мнението.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пакета го ползвам от доста време и не съм имал проблеми, а и не го ползвам само аз, ако имаше проблеми все от някъде щеше да се чуе нещо. Сигурен съм че е проверен от не един програмист и т.н.

ПП.

Преди от M$ да пуснат тоя  "Месечен сборен пакет за актуализация на качеството за защитата за Windows 7 за системи, базирани на...

всичко си беше доста по-лесно. Чудно ми е едно, какво толкова съдържа и какви ще са тези актуализации всеки месец от по 180-200 мегабайта.

При руснаците в разархивиран вид е малко повече от 1 ГБ, а пакета изтеглен от каталога на M$ е 207 МБ... В този на руснаците има 13 362 файла, другия ат M$ има 12 775 файла.

Не знам в кой, какво има или няма, но наистина ако имаше нещо до сега щеше да се чуе. Но все пак това не е официален пакет така, че ползвайте на свой риск.

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

simplix пакетът съдържа актуализации след SP1, включително IE11+updatres

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

simplix пакетът съдържа актуализации след SP1, включително IE11+updatres

Имам ли избор да не слагам IE11, защото тъй или иначе го махам още при инсталацията?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кое махаш? IE или IE11? IE е дълбоко вграден в ОС и не се ползва само браузърна функционалност. Иаква е идеята на махането? Място? Самият браузър заема общо )64/32) <5MB.
Simplix може да не инсталира IE11. Tогава остава с IE8 и по-стара друга фунционалност.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не ми е правилен изказа - не махам, а изключвам IE. Не знаех, че се ползва от системата с друга функционалност. Не е място, а защото понякога линковете се отварят с IE без да е браузър по подразбиране, както и много повече товари системата от другите(това разбира се го казвам през спомените си от преди около 6 години, защото от тогава съм го изключил!). Вече имайки предвид другата функционалност, ще го ъпдейтна и после ще го изключа. Така ОК ли е?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

понякога линковете се отварят с IE без да е браузър по подразбиране, както и много повече товари системата от другите(това разбира се го казвам през спомените си от преди около 6 години, защото от тогава съм го изключил!). Вече имайки предвид другата функционалност, ще го ъпдейтна и после ще го изключа. Така ОК ли е?

1. Отварянето на някои линкове с IE е проблем на асоциирането на браузъра по подразбиране.
2. IE 11 не товари толкова системата. (Е, не говорим за старите машини (от преди 2009г.) и за новите скопени процесори.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване