Как да изберем захранване (PSU)

345 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Здравейте. Решил съм да сменя захранването, което е Codegen 400W, тъй като ми е шумно. Спрял съм се на три варианта Фортрон до 20 лева. FSP300-60PNF, FSP350-60PNF и FSP300-60THN-P. Системата е с Athlon II X2 250 и един хард диск. Въпросът е кое от тях бихте ми препоръчали и има ли по-добър вариант за тези пари? Благодаря.

FSP350-60PNF,още имам такова на един комп използван от детето,като поддържа i5 3570K,HD 3870и два твърди диска безотказно.

И малко паралелно на темата- тенденциите/модата/ при захранванията много ми напомня за тази при новите коли- лъскавички,с глезотийки но...до 5 години,а дали и колко от тези лъскавички ще се движат след 10 или 20г.?

Редактирано от Girofle
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Захранване до 20 лв няма, освен ако не е втора ръка. Най-евтино за 65 лв е това: http://computer-store.bg/zahranvania/power-supply-raidmax-rx-400xt

А най-добър и хубав избор е за 113лв и е това: http://www.emag.bg/polu-modulno-zahranvane-corsair-ecx450m-450w-80-plus-bronze-atx-2-4-pfc-activ-cherno-cp-9020101-eu/pd/DLH8Z3BBM/

Със захранването шега не бива. Евтините варианти са шумни или стават шумни след време. Изборът е твой.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря. Явно ще е FSP350-60PNF.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето какво взех аз в крайна сметка ,просто защото ми изпадна евтино иначе щчх да взема това което предложи ИВАН ГРОЗНИ

http://outervision.com/articles/psu/tagan/bz1100/tagan-bz-1100-1

Вече втори ден направо се родих спрямо предното захранване което имах

Ето и снимки на въпросното захранване

IMG_20170322_100346.jpg

IMG_20170322_100353.jpg

IMG_20170322_100404.jpg

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То хубаво ама ... 1100W за твоята система е не Overkill ами направо незнам ... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd E аз просто да споделя какво ми е захранването и нали все пак темата е така ориентирана да покажа и за какво става на въпрос вътре

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

A, аз нищо лошо не казвам за Таган-чето. Не са лоши захранвания. Не знам на какви пари ти е дошло, за това си мисля, че можеше да минеш и доста по-евтино. Понеже 1100W за твоята система, дори клокната до предела, няма да можеш да ги оползотвориш и на половина. Просто аз направих подобна грешка, уж в името на тишината и затова ... Дълги години да си го ползваш :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Конфигурация

CPU: AMD Ryzen 7 1700 (ще се поръча скоро)

MB: ASROCK X370 TAICHI или ASROCK Fatal1ty X370 Gaming X (също ще се поръча скоро)

RAM: Kingston HyperX Fury 2X8GB DDR4 2400MHz, HX424C15FB/8

GPU: ASUS ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING

HDD: 2 броя, WD Blue 1TB, Seagate 500GB

DVD-Writer: ASUS DRW-24F1ST

CPU Cooler: Cooler Master MasterAir Pro 4 с един Fan

Case Fans: 2 x be quiet! Pure Wing 2 |140mm 1,000rpm | 1 x be quiet! Pure Wings 2 | 120mm 1,500rpm | 1 x MasterFan Pro 140 Air Flow

Трите Fana be quiet! са свързани  към Fan Controller от старата кутия, която се захранва от sata power cable. Четвътият fan е свързан към дъното.

PSU: FD Integra M 550W http://www.fractal-design.com/home/product/power-supplies/integra-m/integra-m-550w

Като се има предвид, че компонентите си са скъпички, а захранването не знам дали е качествено, дали не е за смяна?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Че какво те притеснява захранването  при положение, че сменаш само процесор и дъно? R7 1700 не е лаком , нито пък дънната платка ще ти повиши консумацията. След като в момента го ползваш без проблемно , ядове няма да имаш. Дори и да клокнеш процесора , пак не смятам ,че има място за притеснение. 

FD са за мен никак не лоши захранвания. Ползвам вече  година и половина само ,че модела 750-бронз. В момента съм клокнал моя процесор , като видео картата ми е по-голяма ламя спрямо твоята (260 до 300W консумация).  Имам общо 7 вентилатора ( 5 на кутията и 2 на цпуто) + лед лента , а останалите ми компоненти можеш да ги видиш от Инфото. Не съм имал до този момент никакви драми (да чукна на дърво). 

Товарил съм захранването и с i5-6600K , клокнат на 4,5 за 24/7 + видео карта 290Х . Там смятам консумацията бе дори една идея на горе спрямо сега. Пак никакви ядове нямаше. В твоя случай общата консумация на твоята конфигурация е на долу и независимо ,че си с 550вата , ако PSU-то е изрядно всичко ще е наред. ;)

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като се има предвид, че компонентите си са скъпички, а захранването не знам дали е качествено, дали не е за смяна?

Хардуерът ти не изисква кой знае какви мощности и наличното ти стига, но ако имаш някакви съмнения или оплаквания от него няма лошо да го смениш.  

Един съвет- като ще сглобявате сравнително мощна машина занапред си купувайте "Gold" захранвания. За недоклатени конфигурации тип "колкото да работи" си слагайте каквито щете боклуци, но когато процесор и видео ви струват 1200+ лева и се предполага, че ще ги натоварвате (иначе защо ги купувате) инвестирайте още някой лев за свястно захранване. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, 
препоръчайте ми добро захранване за около 100-150лв, за тази машина:
AMD RYZEN 5 1400 3.2GHZ AM4 
ASROCK AB350M PRO4 AM4 
8G DDR4 2400 ADATA 
Gigabyte GeForce GTX 260
За предпочитане е марково с 5г. гаранция. 
Благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако търсиш малко повече запас за евентуален бъдещ ъпгрейд на видеото погледни и тези предложения:

XFX-TS-550W-GOLD ;

FSP raider-650w

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря Ви!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За предпочитане е марково с 5г. гаранция. 

Тогава не припарвай до Емаг- там забравяш за гаранция... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Две перфектни захранвания, които ми предложи вчера Иван Грозни EVGA B3 SERIE 550  121 лв. за 550 вата и EVGA B3 SERIE 650 136 лв. за 650 вата. Цитирам написаното от него: "Захранването е Leadex платформа LLC DC-DC на SuperFlower, пълен модул, хибриден фан, 5 г. гаранция. Като 750 и 850 са с малко по- качествени кондензатори от 450, 550 и 650-ватовите." EVGA B3

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А някой може ли да предложи свестен и тих вент за захранване? 120мм,/ 25мм, около 70cfm.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А някой може ли да предложи свестен и тих вент за захранване? 120мм,/ 25мм, около 70cfm.

https://www.dekada.com/arctic-вентилатор-arctic-fan-f12-silent-120mm800rpm-p-2132.html

https://www.dekada.com/arctic-вентилатор-arctic-fan-f12-tc-120mm3001350rpm-p-993.html

Редактирано от thebullet
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искам да споделя малко впечатления относно едно доста без известно и бих казал бюджетно захранване. Става дума за  nJoy Woden 650W Gold . Вече минаха около 11-12 месеца , от както го ползвам. Като характеристики на пръв поглед захранването е по-скоро към класа на 550ватовите. Колко е "златен сертификата му , също не мога да кажа :) Причината на времето да го купя бе защото PSU-то има една 12волтова линия  (43A).  Изпробвах го на различни конфигурации като имах възможността на него за около 2 часа да вържа и Zotac GTX 1080Ti Extreme edition модела , който според HWinfo удряше пиково 320-330вата по време на бенчмарк тест. Около 1 час въртях само Heaven 4.0 на ултра настройки както и fire strike, time spy  и захранването учудващо не ме предаде нито веднъж. Останалата част от конфигурацията бе fx 6300 , 12Гб рам ддр3, 1 хард диск и вентилатори по кутията (по спомен 4 бяха тогава). След това въпросното захранване започнах да го ползвам за майнинг на друга конфигурация с fx8320 + 16ГБ рам , 5 вентилатора на кутията , 1хард диск и видео карта evga GTX 1080 SC с постоянна консумация от 120W ( според hwinfo) като работи вече месеци 24/7 без проблем. Общо взето съм доста впечатлен , за такъв "нисък" (или поне да го кажа без известен) клас захранване.  За сега продължавам да го ползвам по същия начин и за напред. Да чукнем на дърво , се надявам всичко е ок !  Дриг плюс на това захранване е,че румънците често го пускат на доста ниски цени и в промоция (и под 100лв съм го виждал). Отделно има 2броя по 6+2 пина pci-e букси за захранване на GPU. (макар и на 1 кабел).    

едит: Временно за около 1 седмица си спомням ползвах и сегашната си видео карта GTX 1080ti MSI GamingX на това захранване (отново за майнинг). И пак всичко беше ОК. 

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето още едно предложение от мен за качествено захранване на доста добра цена. FSP Raider 750W Silver . 154лв с безплатна доставка от румънците. (на блек фрайдея ми изпадна на 118лв.) Сребърен сертификат, една 12 волтова линия (60А) , 4 броя по 6+2 пина pci-e кабели за захранване на видео карти. (4 отделни кабела е, а не 2 с по 2х8пина). В момента 2 броя 1060 6ГБ + 1 бр. gtx 1070 FTW2 са закачени към него и дълбаят в мината вече близо месец безпроблемно.  Единствения минус е ,че не е модулно . Така ,че е хубаво кутията ви да има достатъчно място да скриете неизползваемите кабели .  Плюса е ,че Fortron-a си е собствено производство (доста популярни марки като BeQuiet! , и някои модели на Евга , Cooler master и др. отвътре са точно FSP-та) . Отделно захранването идва с 5 годишна гаранция от производителя , което смятам е предостатъчно за вашето спокойствие.

едит: Както вече споменах в по-предишни мои постове , на конфигурацията на брат ми вече 3-та година FSP Raider 650W Silver също се справя отлично и остава доста добра оферта като съотношение цена/качество. (136лв. към днешна дата с 5 години гаранция). Там разликата не е голяма. 50А на 12волтовата линия , но тук има само 2х8пина pci-e кабели. (Това е предложение по-скоро за всеки , който прецени ,че 750вата модела не му е необходим).

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване