Как да изберем захранване (PSU)

345 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Да,не е коректно,а и глупаво като маркетинг,защото виждаш 20А писано за PCIE,а имаш видео карта,която се нуждае от 25А и пропускаш захранването,а то реално е с две общи и няма дерт дори и за кабелите.

Аз леката ирония не я схванах,ама както и да е

@Mirgogo,точно защото няма как да го знаеш-просто взимаш това,което е етикетирано с една,та и затова е написано в увода-ориентирайте се към такова с една. 

Редактирано от Иван Грозни
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Понеже не разбирам нищо от токове (респективно от захранвания), това захранване с колко линии е:

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-a-power-680w-120mm-ak680/pd/DBWNM3BBM/

Знам само, че моето е 400 вата , а това от линка е 680 вата. Гледам в друг сайт, в който има много подробна информация за захранването и единственото, което може да ме подсети колко линии има, е тази информация:

http://www.outletpc.com/ld8174.html

+12V1, 24A

+12V2, 24A

Това ли са линиите или съм в голяма грешка:)

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да,това са;предполагам емаг са сгрешили при изисването и са изяли едната.Това захранване какво общо има с твоето,а и с цена от 68 лв-изглежда съмнително,по-скоро бих взел Chieftec GPA 500B8 за тези пари или по-добре XFX TS430 за някой лев повече-зависи какво ще закачаш на него.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това захранване го дадох само за пример, за да разбера дали мога да се ориентирам колко линии има. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламен, сложи снимка на стикера на твоето да видим с колко +12 и изобщо... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според това, което научих от твоята тема, моето захранване е с една линия на 15А, ако не греша.

IMG_20160130_225411.thumb.jpg.3a5d5298e3

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да,12 волтовата е една и би трябвало да извади 180 вата,ама се не надявай.Перката не излита ли?Етикетът е като на китайско захранване от преди години.Според мен си късметлия.Не се ли рестартира компютъра като го понатовариш?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А аз се чудех от какво се рестартира компа като клокна видео картата:kick:Но иначе като не клоквам видеото и при максимално натоварване не се рестартира. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То това видео не се ли храни от слота,а слота е до 75 вата май?На тоя компютър да му слагаш ново захранване-смисъл много няма;отвори захранването и смени надутите кондензатори,пък на новата машина-ще изберем някое лачено.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както преди известно време писах в една друга тема - подценявате китайските захранвания. То, не че почти всички не са от Китай, де...

Първият ми компютър (по-съвременен) е от 2005 г. някъде. Претърпя доста ъпгрейди - дъно, памет, видео (3 пъти) и продължава да работи и до ден днешен със първото си 350 W китайче. Е, вече не играя на него, ползвам го за HTPC, но допреди да си сглобя нов преди година всичко си вървеше на него.Последно май Кризата се игра там. В момента е с HD 6570, преди това беше с GF 8600 GT, GF 7300,  първата беше някаква ATI, ама вече не си я спомням.

Така че правете си изводите. Не съм имал изгорели елементи, крашове и т.н. Естествено, вече трябва да се помисли за подмяна, но мисълта ми беше, че не всичко евтино (поне от едно време) е боклук.

Редактирано от Mirgogo
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Mirgogo,позволи ми да не се съглася.Първо наречените китайски са със сериозно орязване в изграждането,калпави компоненти,които не отговарят на етикетирането за капацитета на захранването,липса на защити.Второ преди 10 години видеото и процесора бяха по 50 вата,имаше консуматори на 5V;сега консуматорите са на 12V,а процесорът ми стига 150 вата,видеото 250 вата,а и фановете ми в кутията са 50 вата.За мен си късметлия и как не е родил някой кондензатор...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

SuperFlower FX Silver SF 500R14SE-е пак на цена от 120 лв;препоръчвам за конфигурация с една карта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само да попитам,  това е моето захранване в момента съм с видеокарта AMD Radeon HD 6670 (1 GB)DDR 5  искам да я сменя с  4096MB XFX Radeon R9 380 Double Dissipation Edition ,  ще имам ли проблем с захранването и? И изобщо какво ви е мнението за захранването ми защото през лятото мисля да правя голям ъпгрейт на машината ,като започна от дъно та до рам, мисля да си взема процесор i7 шесто поколение ,рампамет ДДР4 и естествено дъно ,което ги поддържа,та ако моето не става препоръчайте ми някое захранване.

Редактирано от tirano
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@tirano,захранването не е по вкуса ми,но го запази,с r9 380 няма да стигнеш 15А при игра.Вече,ако си решил да вземеш "К" процесор и да клокваш процесора и видеото-смени го (в момента има добро предложение за 120 лв).Друг е въпросът-защо точно r9 380 и то на XFX,но това ще го коментираме в темата за видео карти.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тука нещо не разбрах. Какво общо има 15А като при него на една линия има 18А?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламен,работата е там,че точно заради тези 18А става въпрос.Предполагам,че ще сработи защитата и ще рестартира при по-голям товар на линията.Със слаб процесор в момента-видеото няма да се товари,а и картата в гейминг ще е към 15А,дори и с по-добър процесор (не говорим за синтетики и клок).Проверете на захранването как са пуснати линиите,дали има две +12 за двата PCIE кабела и после ще закачи видеото с двата.Нещата още са в проекция по неговите думи,да купи видеото и ще кажем конкретно какво и как да направи,според това,кое видео е взел.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иван Грозни,Благодаря за изчерпателния отговор, имам навика на 3-4 години да правя пълен ъпгрейд на машината си,в момента конфигурацията ми е това -  Дънна платка    ASRock B75 Pro3-M
Процесор   Intel Core i5-3350P
Рам памет    Corsair Vengeance 2x4gb DDR3
Видео карта    AMD Radeon HD 6670 (1 GB)DDR 5
Хард диск    WDC WD5000AVDS-63U7B1 500 GB  - ще сменя абсолютно всичко и съм отворен към предложения, бюджет от 2000 лв. плюс минус още 200 .За това казвам , че ще е през лятото, защото работя и си отделям всеки месец по малко за машината в момента около 60% от парите са отделени.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@tirano,със сума от 2000+ лв няма изобщо какво да го мислим фортрона-ще си замине,а и по-добра карта от 380ката ще влезе в такъв бюджет.Като решиш,пиши в темата за избор на конфигурация.

пп За темата-разгледай захранването и напиши как са пуснати отделните +12,обикновено ФСП ги пишат.

Забравих да спомена,че ако не са писани линиите на етикета,може да погледнеш дали жълтите кабели на PCIE имат сложен и друг цвят;например:на единия PCIE 12 волта да е само жълт,а на другия PCIE-да е жълто със синя лента.Това означава,че двата PCIE са с отделни 12 волта линии.

@tirano,ето малко стаф за размисъл :D :

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
ASROCK Z170 Extreme3 LGA11511264.53 лв.264.53 лв.
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX1507.01 лв.507.01 лв.
Thermalright CPU Cooler HR-02 Macho Rev.B192.57 лв.92.57 лв.
2X8G DDR4 2800 XPG Z1 ADATA1205.10 лв.205.10 лв.
ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG1182.56 лв.182.56 лв.
Toshiba 3.5 2TB SATA6Gb 7200rpm 64MB1145.64 лв.145.64 лв.
GB N970G1 GAMING-4GD1765.57 лв.765.57 лв.
FD DEFINE S BLACK1146.21 лв.146.21 лв.
be quiet Silent 140mm fan PURE WINGS 2 BL047220.50 лв.40.99 лв.
PSU FD 550W EDISON M BLACK1193.93 лв.193.93 лв.
Междинна стойност: 2 544.11 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 57.85 лв.
Обща стойност: 2 486.26 лв. с ДДС

По-скоро бих ти препоръчал замяна на видео картата и закупуване на SSD. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моля,качете в уводния пост!

Едно захранване, за което доста започна да се шуми. С него CWT много сериозно конкурират лидерите в този ценови клас Seasonic и SuperFlower, за съжаление е малко по-скъпо от техните SSR550RM/RT и SF 550F 14MG:

Corsair RM550x Gold - 199 лв,CWT, препоръчвам за гейм с една карта.

( @Насско, погледни му пулсациите, ако можем да се доверим на ревютата са такива, като на Flextronics)

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ще ги видя, ако са публикувани верни, а не пак заблуждаваши както при някои други. Ако ми попадне на живо мога да му ги премеря :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А може ли да посочите най - доброто захранване до 40 лева, примерно?

В смисъл нискобюджетно, което да храни системата добре и дълго. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Йордан, не, не мога или по-скоро не желая да давам предложения за захранвания под 70 лв. Мисля съм дал два примера в първи пост за конфигурации с ниска консумация.

Ако е за темата- отговорих; ако е за Вас- пишете компонентите и ще търсим най- евтиното; ако е нестандартно решение- погледнете какво ползва @Насско и да Ви насочи.

За бюджетно, виждам като минимум:

DeepCool DN400- 64 лв, CWT, но се убедете, че получавате точно това:

8618195T.jpg

Може да се вземе, ако е налично: FSP 350 60APN, но и то е 65 лв.

И писаният в увода 300-ватов BeQuiet за 72 лв.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Йордан, видях и още едно бюджетно, което в момента е 55 лв и безплатна доставка, 36 м. гаранция- Sirtec EP 400BR.

Sirtec са познати у нас със захранвания брандирани като Chieftec. В общи линии, ако някой има изгоряло Chieftec CTG 400 80P или Chieftec CTB 400S, моля, да го снима вътре и покаже- става въпрос за същото захранване.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Иван Грозни Сега успях да погледна етикета на захранването- абсолютно същия е като на линка в горния ми пост ,погледнах и кабелите ,имам само един жълт кабел няма други жълти с допълнителни цветове или поне аз не видях.

Редактирано от tirano
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Хм, моето виждане е, че с тези четири +12, две са за отделните PCIE кабели, ето примерно за какви различни за +12 става въпрос:

8623697L.jpg.

Запази си захранването, ако ще слагаш 285/380 видео. Решиш ли да взимаш нова конфигурация- ще измислим нещо. Тази, която ти я написах- заиграх се с цветове (бяло и черно, и елементи жълто и червено :D ) и е само от един магазин. Ако не се заиграваме много и вземем от различни магазини, ще подберем нещата така, че да влезе в бюджет 2000-2200 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване