Как да изберем захранване (PSU)

345 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Ще послушам съвета ти и няма да взимам тази карта ,ще изчакам да видя какво ще събера ,със сигурност  ще е повече 2000 лв . Цветовете изобщо не ме интересуват ,така че мисля ще мога  даже вместо I5 да взема I7 ,защото после още три четири години няма да бутам нищо по конфигурацията.

От две години живея и уча в Германия сега съм в  Гиманазиум както му казват тука ,така че след часовете имам право да работя до три часа ,на месец получавам около 450 евро , това са си само за мои разноски като дрехи ,излизане  с приятели и всичко друго от нашите не взимам нищо, не че не ми дават ,аз не искам .За това съм сигурен ,че ще ги събера.

Редактирано от tirano
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@tirano, зависи и за какво го ползваш. Не ти е лошо и настоящото процесорче, макар с ниска честота, но предполагам, че можеш да откраднеш едни 150-200 МХз с шина на 105-107. Та- само по-добро видео и едно ССД да вземеш и да си доволен.
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Едно интересно видео, което няма да коментирам; само ще спомена, за тези, които не говорят английски, че видеото е GTX 780TI, а процесорът- i5 4670K, клокнат на 4.4GHz за всички ядра:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Реално погледнато, на съвременна машина, повече от 550W са излишни за конфигурация с една карта и без овърклок(иначе става по-сложно). Като в случая ще остане и здравословен резерв.

Лично аз взех доста по-обемно захранване, отколкото ми е нужно, но всеки си преценя сам за себе си. За мен са важни тишината и качеството на подаваните напрежения. А и 10 години гаранция не е за пренебрегване. Сигурно през живота му няма да го натоваря и на 50%. На хора с по-фиксиран бюджет никога не бих препоръчал подобно нещо. Дефакто каквато и видеокарта или процесор да реша да сложа от тук нататък, ще ми е мирна главата, особено при положение, че тенденцията е енергопотреблението на тези части да върви надолу с всяко следващо поколение.

Но не съм фен и на практиката на някои хора, да го изцеждат докрай захранването. i5 + R9 290 на 350W захранване ... ще държи ама ... айде няма нужда :)

Редактирано от CaRd
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd, не исках да коментирам клипа, нито твоите думи, за да не се превръща темата в женски пазар, подобно на такива по другите форуми. Клипът беше за онагледяване, като: имаме i5 клокнат и 780TI, която е със сходна консумация на r9 290, помпи, фанове... Ясно се видя перката (предполагам- нарочно поставено захранването така, за да се покаже мързела на перката), че не развърта и на захранването не му дреме. Отделно- понякога при захранвания със сходен капацитет се поставят едни и същи компоненти, а маркирането с различна мощност е маркетингов трик. Показваха се синтетики, които товарят повече, в гейминг пиковете ще са с 100+ вата надолу; реално в гейминг тази конфигурация ще има консумация 250 вата (относително казано). Изводът е, че трябва да се насочим към качествени захранвания, като, ако погледнеш уводния пост- препоръчвам 500- 550 вата и рядко 650, само ако цената е атрактивна, за гейм конфигурация с една карта. Все пак нещата са относителни и трябва да се разглежда захранване за конкретна конфигурация, съобразено със спецификите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Малко лично мнение и от мен. Без да омаловажавам целта на темата да представи хубави и качествени захранвания, според мен е добре темата да се допълва и с бюджетни захранвания с цена до 100 лева. Доста хора, които нямат 2 видео карти и не се занимават с овърклок се насочват точно към такив тип захранвания, по чисто финансови причини. Пазарът на техника в момента е такъв, че реално погледнато няма истинска гаранция дали даден продукт е по-добър от друг, когато разликата в цената е плюс минус 50-80 лева. Малко или много всичко е на късмет. Ще се радвам да пишат в темата и потребители, които примерно от няколко години ползват бюджетно решение и не са имали никакви проблеми.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иванов, и @Йордан попита за бюджетни, но не видях нещо на пазара, освен Sirtec EP400BR за 55 лв (качено е в уводния пост), на което да се обърне внимание. Отправям молба към @CaRd: Моля те, допълни с добри бюджетни решения, без значение дали имат или нямат PCIE!

пп В момента разглеждам една Делта и се чудя дали да пиша за нея, че ми са смесени чувствата към конкретния модел, но и тя е над 100 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съгласен съм с шефа. Ще си ъпгрейдна компютъра, но няма да мога да дам повече от 100 лв. за захранване. Ако се намери дори нещо добро или не толкова добро, но в границите на приемливото за под 100 лв. пак ще съм доволен. Въпреки, че ако я нямаше тази тема нямаше изобщо да има граница на приемливото, а щях да взимам нещо, на което пише повече ватове.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Реално до 100 лева са май само захранвания до 450 вата, което е логично, всъщност. Ето две от мен:

1. Raidmax 400 W (71 лв с ДДС): http://computer-store.bg/zahranvania/power-supply-raidmax-rx-400af-b

2. Corsair 450 W (95 лв с ДДС): http://computer-store.bg/zahranvania/zahranvane-corsair-vs-series-450w

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се вярва на емаг, там от време на време пускат промоции на захранвания намалени от сто и двайсетина лева на 90-95 лв.

Ето 600 вата захранване на една линия за 99 лв., което не е от емаг и можеш да го видиш физически. Прилагам линк и към официалния сайт.

http://www.pic.bg/power_supplies-FORTRON-FSP600-60AHBC-85_24786

http://bulk.fsp-europe.com/fsp600_50arn_88plus.php

Редактирано от Пламен Тодоринов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В интерес на истината, хубавите бюджетни захранвания бързо изчезват от пазара. До преди 2 месеца все още се намираха, но в момента е суша.

И все пак ето няколко по-читави предложения, които ще са напълно достатъчни за нормална домашна машина със среден клас видео:

Seasoic SS-400ET, 400W, APFC, 80+ Bronze (по-стара платформа)

SSR-350ST, 350W, 80+ Bronze

XFX TS 430W 80Plus Bronze (OEM Seasonic) - аз лично бих взел това.

EVGA 500W Active PFC - като качество определено отстъпва на по-горните, но ще свърши работа.

Аз лично VS серията на Corsair не бих я препоръчал.

Бих искал да добавя и един линк към друг хардуерен форум със специална тема, където са класифицирани захранванията. Доста е обобщено, но е много добра насока, ако се чудите колко е качествено това, което сте намислили да вземете. Разбира се, не фигурират всички производители в света, но основните, които си заслужават наистина ги има.

PSU tier list 2.0

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няколко кукли, които се появиха пак на пазара:

XFX TS 650 Golg , Seasonic, 159 лв- безспорен лидер и мой фаворит измежду братята си за тази цена, една-две карти.

XFX 750 Bronze, Seasonic, 182 лв- тук имаме бронзова серия на Seasonic, но "АМ" от 650W нагоре, които за разлика от "GB" или "АМ" до 620W вече не са с обща регулация и имат DC-DC платка- изграждането е като на златните, препоръчвам за гейм с две карти.

Tt London 550W Gold, CWT- 165 лв, гейм една карта.

Tt Paris 650W Gold, CWT- 185 лв, гейм една-две карти.

пп За конфигурации с карти, които имат ниска консумация- не се притеснявайте да използвате бюджетните предложения. Най-доброто до 100 лв е Seasonic SSR 350ST- 80 лв (за съжаление едва ли е налично) и XFX TS 430 за 90 лв- не се колебайте да ги използвате за "леки гейм" конфигурации (обърнете внимание на пиновете за захранване на картите) или за офис. Моля, питайте в темата!

Редактирано от Иван Грозни
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Позамислих се върху една Делта. Имам забележки към изграждането и някои компоненти, но: рядко се вижда при бронзови захранвания да не са с обща регулация и да са с DC-DC платка; висок А на двете +12 линии (със сигурност са две и са поставени шунтови резистори)- 30А на линия, което позволява и сериозна видео карта да се закачи; покриване на силвър сертификат и ниски пулсации. Отделно Делта са се доказали и някой от вас може да ги ползват в момента без да знаят.

Antec VPF 550- Delta, 110 лв., гейм с една карта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Делта правят доста сериозни захранвания, особено във високия клас, но са по-познати на западния пазар. Тук ако ги споменеш ще те гледат като объл камък в повечето случаи :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd, "Отделно Делта са се доказали и някой от вас може да ги ползват в момента без да знаят." ;) Има ОЕМ от 10 години и при нас.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То има, въпроса е колко знаят хората че го има :D

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd, да кажем- Thermaltake W0161, Chieftec GPS 300AB, Chieftec GPS 350A.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На този ъпгрейд какво захранване можем да сложим - възможно най-евтиното. 

Видео карта: http://www.pic.bg/gpus-GIGABYTE-R736OC-2GD--2GB--_17140

Процесор: http://www.pic.bg/cpus--Intel-Core-i5-4460-_9729

Дъно: http://www.pic.bg/mainboards-ASROCK-H81M-VG4_11977

Хард диск: http://www.pic.bg/hdds-SEAGATE-1TB-Barracuda-SATA3_20402

Рам памет: http://www.pic.bg/rams--KINGSTON-8GB-DDR3-1600MHz-BULK_10577

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламен, най-евтиното е Sirtec EP 400BR- 55 лв, препоръчвам XFX TS 430- 92 лв.

пп Точно това ми беше идеята: да има набор от захранвания, а който се колебае- да напише конфигурацията и цена, която ще отдели или като Пламен, да пита за най- евтиното.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз под XFX-а не бих паднал с чиста съвест. 

Не мога да разбера, защо хората винаги искат точно от захранването да режат, все едно това е възможно най-ненужната част в компютъра и просто е там за парлама ... То вярно, че бюджет се гони ама ... като ще даваш едни 1000 лв., да се циганиш после за 30-40 лв., които може да ти излязат през носа в бъдеще ... никаква логика не виждам. 

Това просто като чуденка и не визирам никого от тук пишещите, просто тенденцията е обща и масово хората не разбират важността на този компонент.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Избрах си захранване. Едно от предложенията на Иван Грозни.

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-segotep-600w-80-plus-gold-atx-2-31-pfc-activ-gp700g/pd/DN4DZMBBM/

Интересуваме понеже дъното ми е старо, ще има ли някакъв проблем при инсталирането на захранването? И какво е Модулен захранващ блок?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламен, остави го това, вземи XFX TS 430, новата конфигурация ти е 150 вата. Модулен- кабелите не са запоени, а с букси; виж пак увода- сложих линкове с картинки за онагледяване. Няма проблем със старите дъна- 24 пиновият за дъното виж.

пп Пламен, малко разяснения за теб- има дъна с 20 пинов конектор (твоето е с 24); при някои захранвания се делят на 20+4, а и не е дерт да се включи и без да се разделят.

Segotep SG 700G, макар да изглежда интересно и китайците да го продават доста скъпо в техните сайтове, махам го от листата, защото така и не намерих чия платформа се използва и заключавам, че е жълто като ръчичките, които са го сглобявали.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблем при инсталирането няма да имаш,все пак това са стандартни куплунзи.Модулния захранваш блок,се има предвид допълнителните букси по захранването,които са на самия му корпус,каква е разликата с тези на основния сноп  незнам,педполагам,че към тях има допълнителни филтри и стабилизатори на напрежение,но по запознати могат да обеснят. Като  пример http://www.emag.bg/modulen-zahranvasch-blok-super-flower-golden-green-550w-atx-2-2-pfc-active-sf-550p14xe-gx/pd/D7MNJBBBM/

Редактирано от Александър Янков
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Иван Грозни, искам да ми предложиш малко по-скъпо захранване. Нека да е нещо около 500 вата, но не по-малко и да е до максимум 120 лв. (айде 5 лв. +/- не са проблем. Това е с цел, ако остане някой лев от видео картата, защото това ще са първите два компонента, които ще взема.

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламен, на драго сърце ти предлагам това, а и е с безплатна доставка:

SuperFlower SF 500R 14SE Silver - 120 лв, чудесно захранване за гейм с една карта, при тази цена - препоръчвам.

пп Ето снимчица, да оплакнат окото разбиращите.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване