Как да изберем захранване (PSU)

350 мнения в тази тема

Отговорено

Въобще не го мисли при тоя бюджет, ами отнасяй Superflower-а, който ти предложиха. Това са отлични захранвания и в по-високия клас са хванали за гушата Seasonic(даже и ги бият на места).

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За любознателните, които се интересуват каква е консумацията на даден уред или в частност- общата консумация на компютъра, предлагам едно уредче: EMG 1- 27 лв, като изписаните ватове умножете по % ефективност на захранването, за да разберете от колко вата се нуждаят компонентите в кутията; например: уредът показва момента консумация под товар 300W, умножаваме по 88% (ефективността на добро захранване) и получаваме 264W за компонентите.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Още един с повече екстри, аз го ползвам: http://www.tashev-galving.com/033+BRS+711/Амперметър+и+ватметър

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тази видео карта, която ще взема http://www.gigabyte.bg/products/comparison/vga/list изисква захранването да има “един 6-пинов външен захранващ конектор “. Това захранване, което взимам http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-silver-green-fx-series-500w-80-plus-silver-atx-2-2-pfc-activ-sf-500r14se/pd/DL01ZYBBM/ има ли такъв конектор? А ако няма какво може да се направи по въпроса?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламен, на това захранване може да закачиш няколко такива карти. :) Спокойно.

пп Погледнах в сайта им- има 1xPCIE 6 pin и 1xPCIE 6+2 pin. Пламен, 2 карти такива може да вържеш с 6 пин конектор или една с 6 + една с 8; тези, които ще слагат карта 2х8 пина трябва да вържат още една двойка към 6тицата или да направят мост в конектора на видеото, защото няма да запали.

Редактирано от Иван Грозни
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Цитирам пост на Иван Грозни от личните ми съобщения, който е доста информативен:

Малко вътрешна информация от мен- много хора смятат, че за гейм компютър ти трябва 700-850 вата захранване, а това са пълни глупости, ако ще си с една (едночипова) карта. Аз имам десктоп с Интел 3.8ГХз на четирите ядра и видео r9 280X, хардове, фанове, фан контролер... Консумацията е следната при 230 волта мрежа:

контакт 65 вата/ компоненти 55 вата- зареден Уин, компът не се ползва;

контакт 100 вата/ компоненти 88 вата- отворени 1-2 таба;

контакт 250 вата/ компоненти 220 вата- АсетоКорса на макс детайли, 1080р;

контакт 290 вата/ компоненти 255 вата- стрес тест Аида64 CPU+GPU.

Измерено с EMU energy monitor. Захранване 550 вата бронз КПД 88%.

Извод: Спокойно мога да ползвам XFX TS 430W Bronze, което е 92 лв. ;)

Купих си захранването, което Иван Грозни ми предложи (огромни благодарности за помощта му, както и на всички съдействали) http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-silver-green-fx-series-500w-80-plus-silver-atx-2-2-pfc-activ-sf-500r14se/pd/DL01ZYBBM/ . Като за човек, който за пръв път сменя захранване - справих се, но отначало гледах като индианец.:ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламен, честито!

Не разбрах видео дали си взел или мислиш 360ка да вземеш. 360ката е тиха и студена карта, но и слаба. Тя е преименувана 260ка, която пък е по- слба от 260Х (преименувана HD7790). Щях да те насоча за същите пари не към SF FX500R+ i5 4460+ r7 360, а към конфигурация XFX TS430+ i3 6100+ GTX 960.

пп Виж на самото дъно- написано е как да свържеш Ф панела.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, взех GIGABYTE R7 360OC 2 GB GDDR5 http://nikem-bg.net/computer-components/GB-R736OC-2GD/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добър вечер, нов съм във Вашия форум, реших да попитам,

имам следната конфигурация :

MB : P8H61-M LX

CPU : Intel(R) Pentium(R) CPU G840 @ 2.80GHz

HDD 1: Hitachi HDS721050CLA362

HDD 2: Hitachi HDS721032CLA362

DWDRW

RAM: 2x2GB Kingston hyperX

PSU : Fortron 350( прикачено е като снимка)

Досега си караха без дискретна видеокарта, но вчера се сдобих с radeon hd 6850. Както се досещате моето захранване е от преди 15 год сигурно и не е подходящо поради конектори, старост и т.н

Търся най-евтиното за да подкарам картата, като под евтино имам предвид най-евтиното подходящо за мен

Бюджета 50-70 лв, което не е достатъчно - знам

Така се спрях на XFX TS 430 Bronze - 92 лв., 5 години гаранция.

Цената я приемам ,но има един pci конектор а картата иска 2 . Можността не мога да преценя дали ще е достатъчна. Клокването засега не ми е интересно. Ъпгрейд не мисля да правя скоро, а ако правя ще е в RAM и някой подходяш за дънната платка процесор и3 или някакъв И ( не бързам сега )

Следващото захранване , което коментирате и бих Ви се доверил :

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-silver-green-fx-series-500w-80-plus-silver-atx-2-2-pfc-activ-sf-500r14se/pd/DL01ZYBBM/

Цената ще я преглътна, но ще трябва да направя накаква врътка с конекторите, която ако може да ми обясните каква трябва да е

Въпросът ми е :

Какво захранване бихте купили в моя случай

Не играя много игри, просто приятел ми даде картата. Ще играя игри, които ми позволява картата, но не съм запален геймър :)

Благодаря предварително

Миро

2LIsmVv.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Принципно на картата пише,че иска 500+ захранване,но всеки производител се запасява.Двете захранвания които си посочил ще подкарат картата без проблем.Както смяташ да правиш бъдещ ъпгреид,лично бих взел второто.Врътка с конекторите е следната използваш си  единия 6 -pin конектор от захранването,за  другия ползваш преходник  molex to 6-pin. Това даже трябва да го има в окомплектовката на картата.Дори захранването да няма 6- пинов  конектор(което ме съмнява),може да се ползват два такива преходника.

SEf3yEP.jpg

Редактирано от Александър Янков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговора

Моля ако някой иска нека потвърди и да го поръчам утре или вдругиден докато е на примоция

Да се притеснявам ли от по-малката гаранция на второто или е нормално за такъв клас захранване просто по иключение е 5 год на първия модел ?

Благодаря

Редактирано от godcol
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз вчера си купих захранването от втория линк  http://m.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-silver-green-fx-series-500w-80-plus-silver-atx-2-2-pfc-activ-sf-500r14se/pd/DL01ZYBBM/ и има 1xPCIE 6 pin и 1xPCIE 6+2 pin конектор.56c4ed04a4e0d__.thumb.jpg.6dcff20978c1c9.   45237i62E2DB94BFE05D76.thumb.jpg.8b46054

Редактирано от Пламен Тодоринов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за включването.

Да обобщим:

За модел 1 - хубава гаранция, хубава цена, ще ми трябва поне един предходник, несигурна мощност ако си купя по-силен процесор

За модел 2 - по-малка гаранция, 20 лв отгоре, ще правя мостчета доколкото разбрах 

Правиш но ли се ориентирам ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добър ден,

страшен късмет извадих. Днес като се събудих видях, че промоцията е минала. 160 лв са далеч от бюджета ми, така че отпада вариант 2

Новият ми въпрос към Вас е :

Разумно ли е закупуването и поставянето на  XFX TS 430 Bronze

с преходник от молекс към pci за второто захранване на картата за моята конфигурация ? Няма да се клоква.

Благодаря предварително

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Въобще не ти е несигурна мощноста с тоя асматичен пентиум а ако искаш и i7 можеш да боднеш без проблем към XFX-а. Разбира се, говорим без клок, какъвто така или иначе няма да правиш. Производителите пишат 500W за захранване, като взимат възможно най-лошия вариант и натоварване(което ти никога няма да достигнеш на твоята машина, повярвай ми) и си вързват гащите, понеже не знаят какво друго трябва да храни въпросното захранване и какво е качеството на компонентите, заложени в него.

XFX захранванията са Seasonic отвътре - едни от най-добрите в тази област. Всичко вътре е изпипано в повечето случаи като започнеш от избора на компоненти и приключиш със спойките.

Вземи един преходник и не би трябвало да имаш проблеми, въпреки, че не е препоръчително. Имаш 33А на 12V линията ... повече от достатъчно да храни това видео.

Наистина е тъпо, че не са включили втори PCI конектор ...

Ако искаш поразрови се още за някое с два конектора, за да ти е мирна главата. Но от към мощност XFX ще се справи без проблеми.

Редактирано от CaRd
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, аз хубаво ще се разровя, но опциите не са много

до 100 лв даже е май само една

Мен като неразбиращ от електроника не ме притеснява това , че ще има преходник

Що мощността не е проблем, значи аз почти нямам проблеми и ще се спра на вариант 1

Знаете ли дали може да се пазарува от никем директно за да спестя време и пари за куриер  или само онлайн  ?

Благодаря

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може и на място, но няма да ти хареса локацията :) Ще дадеш повече пари за бензин, отколкото за доставка ;)

Нямат верига магазини, а само 1 склад в Световрачене и 1 офис в София, но там не съм сигурен, че имат наличности на хардуерни компоненти :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@godcol, какво те притеснява като имаш 50 вата CPU и 100 вата GPU? Задръж си 350APN и си вържи картата на него. Ако имаш рестарти или проблеми, то няма да е в капацитета на захранването, а че са му минали повечко експлоатационни часове отколкото му понася. И тогава ще го мислим. Отделно- тая 6850 не е ли с 6 пина, та се чудиш?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има с 6 пина, има и с 2х6 пина. Вторите най-вероятно са фабрично клокнати. 

Иначе и аз бих го посъветвал да пробва с фортрона, но имайки на предвид, че не си знае годините вече ... кой знае.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@godcol, какво те притеснява като имаш 50 вата CPU и 100 вата GPU? Задръж си 350APN и си вържи картата на него. Ако имаш рестарти или проблеми, то няма да е в капацитета на захранването, а че са му минали повечко експлоатационни часове отколкото му понася. И тогава ще го мислим. Отделно- тая 6850 не е ли с 6 пина, та се чудиш?

Не е с 6 . С две по 6 е

Предлагате да сложа два преходника, да се прекръстя и да пробвам  ? :)

Редактирано от godcol
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@CaRd, аз не съм виждал 6850 с 6+6 пина, пък и не е 300 ватова карта, та да са ѝ необходими. Отделно фабрично клокнатите ще са с +50 МХз, на на същия волтаж на чипа, а и не си спомням да имаше 6850 над 1000 МХз на ядрото. Е, не знам в какво състояние му е захранването...

ОК

@godcol, ето ти в бюджета захранване с 2х 6+2пина - DeepCool DN 500V2, но се обади да потвърдят дали предлагат това захранване- DN500 new version.

Редактирано от Иван Грозни
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да не е 300 вата, но е факт, че има бройки с 6+6. Като не ми вярваш се поразрови в нетя.

А относно старото захранване, преди да се кръстиш, погледни колко е ампеража на 12V ... Тия лами искат 23-25A и нагоре, за да ти е мирна главата.

Редактирано от CaRd
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@CaRd, аз не съм виждал 6850 с 6+6 пина, пък и не е 300 ватова карта, та да са ѝ необходими. Отделно фабрично клокнатите ще са с +50 МХз, на на същия волтаж на чипа, а и не си спомням да имаше 6850 над 1000 МХз на ядрото. Е, не знам в какво състояние му е захранването...

ОК

@godcol, ето ти в бюджета захранване с 2х 6+2пина - DeepCool DN 500V2, но се обади да потвърдят дали предлагат това захранване- DN500 new version.

Благодаря Ви за предложението , но ако  ще купувам нещо ще е минимум XFX-a , особено ако гаранцията му е 5 год .Въпреки че надвишава бюджета ми с малко , не мисля да правя тънкажи точно със захранването .

След като отпадна вариянта със Super Flower на промоция останаха вариантите с XFS -a ако не е проблем това да е с един преходник и вече разбрах за мощности да не се притеснявам . и екстремния вариянт, който се появи  да пробвам с моето си .

Мога да Ви снимам и картата довечера за да се види как се захранва

Чух, че има преходници, които са от  1 молекс към 2 конектора 6-тици

Вярно ли е и би ли било надеждно ( не разбирам от тази материя - признавам ) ?

Благодаря

Може да не е 300 вата, но е факт, че има бройки с 6+6. Като не ми вярваш се поразрови в нетя.

А относно старото захранване, преди да се кръстиш, погледни колко е ампеража на 12V ... Тия лами искат 23-25A и нагоре, за да ти е мирна главата.

Аз си мисля, че картата е към 150 - 170 в в натоварен режим , но не съм много сигурен. Така четох някъде вчера . Затова и се допитвам

На снимката, която съм прикачил в първия си пост вижда ли се това , което питате или да търся някъде другаде ?

Благодаря

Редактирано от godcol
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@godcol, я дай точен модел на видеото.

@CaRd, намерих в нета две карти с 6+6. Разгледах им платките и съм сигурен, че при едната е за парлама втората 6ца- според мен ще си работи без дерт и само на единия. Какви са тия истории за 25А при HD6850, 25A са 300 вата-ти да не мислиш, че момчето говори за 390Х?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@godcol, я дай точен модел на видеото.

@CaRd, намерих в нета две карти с 6+6. Разгледах им платките и съм сигурен, че при едната е за парлама втората 6ца- според мен ще си работи без дерт и само на единия. Какви са тия истории за 25А при HD6850, 25A са 300 вата-ти да не мислиш, че момчето говори за 390Х?

Това са 2 снимки на картата, които имам в телефона си.

На  едната се вижда модела,a  на другата в страни се виждат спойките от 2-те "шестици"

Довечера ще мога да дам още снимки ако се налага или информация, защото картата в момента не е при мен

Много благодаря предварително за оказваното съдействие

Поздрави

20160217_093708.jpg

20160217_093723.jpg

Редактирано от godcol
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване