Как да изберем кутия (PC Case)

137 мнения в тази тема

Отговорено

Скрито съдържание

Би ли обяснил защо си избрал тази кутия? Не съм я ползвал, но я разглеждах преди повече от година и определено НЕ ми хареса как е измислено движението на въздуха- отпред имаш плътен капак пред вентилаторите (поне има филтър), отгоре имаш място за радиатор, но капакът е плътен с няколко мизерни отвора които усложняват изкарването на горещия въздух и май там нямаш филтър (поне кутията която гледах нямаше такъв, а аз лично разпечатах кашона за да я разгледаме) и за финал логото be quite на страничният капак е декоративно капаче което по идея пропуска въздух (дано има филтър ама надали), а аз поне мразя да ми влиза/излиза в кутията въздух от нерегламентирани места. Нещо и с местата за кабелите не ми харесваше + мисля ще е трудно да се сложи 280мм. радиатор какъвто принципно поддържа- общо взето доста недомислени неща имаше...

Накратко- единственото хубаво е дизайна, но това е относително за всеки. Според мен кутията не си заслужава парите и дори 150лв. са твърде много, да не говорим за 250+лв. дето искат за вече стар модел залежал на склад незнайно къде.

Основното за избора ми е тишината, лесното почистване на филтрите,възможността за модификации с клетките за хард дискове, качествените вентилатори с които е оборудвана(виждал съм ги сложени на друга кутия), дебелината на ламарината и донякъде дизайна.Относно движението на въздуха не мога да кажа преди да я тествам, но много от моделите на Thermaltake и Fractal Design също засмукват въздуха от странични отвори, а отпред са с плътен капак и се справят добре.Декоративното капаче с логото за който споменаваш е за страничен вентилатор и има филтър.Определено и аз мисля, че е минус плътния капак за радиатор отгоре, но аз не ползвам горен радиатор, така че няма да мога да тествам как излиза въздуха.Друга причина е че я взимам на доста добра цена ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иначе казано- избрал си я според дизайн и цена. Сериозно обмисли да запушиш дупката за радиатора отгоре да имаш положително налягане в кутията. Но каквото и да си говорим мача е свирен и си я купил- дано останеш доволен... 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мнения за тази кутия имате ли http://www.zalman.co.kr/contents/products/view.html?no=15

В момента ползвам 9 годишната си кутия Asus vento a8 с 5 вентилатора,1 x 120 мм отпред и 2 x 80 мм на страничния капак вкарват въздух,2  x 80 мм отзад изкарват.Има ли смисъл да я сменявам в момента? Единствената причина поради която мисля за смяна е че новите са с долно разположение на захранването  https://www.asus.com/Chassis/TA86/ 

Te9ffa.jpg

Редактирано от gbg
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мнения за тази кутия имате ли http://www.zalman.co.kr/contents/products/view.html?no=15

Лъскав и шарен боклук общо взето. Ако компютъра ще се ползва за ровене у фейса и гледане на филми и просто искаш прилично изглеждаща кутия си заслужава да дадеш 90-100лв. Да го кажа простичко: плексигласа на страничния панел ще се надраска за 5-6 месеца само щото му бършеш праха + 5 читави вентилатора струват повече от кутията...

Жокер- липсата на дупки в червеният правоъгълник буквално прее*ава потока въздух от долният вентилатор. Там са хардовете и е хубаво да им духа, но само извратеняк или идиот би блокирал пътя на въздуха- вместо да отива веднага при видео картата  голяма част от потокът на долният вентилатор ще отива да охлажда кабелите и задният капак на кутията. Реално от 2 входящи вентилатора ти ще ползваш горният + 1/3 от долният. Тоест ще трябва да им вдигнеш оборотите (и шума) за да имаш що годе нормално охлаждане. Или ще трябва единият горен вентилатор да го обърнеш за да вкарва въздух, но нещата с потоците се усложняват + отгоре нямаш филтър и ще вкарваш прах... 

2Fok5gq.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз ползвам 2-та (Dukase) и съм изключително доволен от нея. Всичко е добре замислено , като разположение на hdd, ssd дискове, възможност за слай без да си ограничен от дължината на 2-та карта, имаш фан контролер с 2 степени на настройка с възможност за контрол на 3 вентилатора и отделно тавана на кутията е капак , а не само филтър поставен над горните 2 перки.  Имаш опция за водно охлаждане  както и поставянето на по-висок кулер за процесора (определени охладители дори с 170мм височина също биха могли да влязат вътре). Ако имаш някакви по конкретни въпроси за нея , питай.

Минусите са следните:

- една идея малко по висока температура на хдд дисковете с 2-3 градуса + (ако си поставил 2 броя , понеже разстоянието между тях е малко)

- задължително постави свои собствени вентилатори. Кутията върви с 1 брой диипкуул на 1000об. само.

- Постави допълнителен филтър за прах пред 2-та предни вентилатора.

- плексигласовия прозорец трябва да се пази иначе лесно се драска.

едит: Написаното от мен НЕ важи за модела Dukase V2 ,а за първата версия -  http://deepcool.com/product/case/2015-11/9_4408.shtml

2-та версия виждам ,че се води с 10-11мм. по тясна, а реално не предлага нищо по различно.

Редактирано от pepy86
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Tази кутия - Kendomen TI отгоре май е с 4 вентилатора, ама по твое мнение какво не ти харесва в нея без да имаш личен опит от нея? 

И съвсем нормално - какви вентилаторчета предлагаш за Dukase v2. Гледам, че често се споменава Noctua и beQuiet !  вентилаторите за по двайсетина лева. 

Благодаря за информацията ! 

Редактирано от m1TeT0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Kendomen от горе е също с 2 вентилатора. Dukase - пак казвам вземи  1-вата версия (ако се спреш на нея). Kendomen не ми харесват следните неща: ssd-тата и тяхното разположение; хдд-тата пречат на 2-та видео карта (това е при варианта SLI или кросфаир); отгоре пак казвам предпочитам капак вместо варианта с обикновен филтър. Отделно отдолу всичкото окабеляване излизащо от захранването ще се вижда през плексигласовия прозорец. Лично мен ще ме дразни. При Дюкейса захранването и кабеляците са скрити , имаш опция за поставяне на LED лента , ако си фен на подобна цигания (като мен).  1-вата версия  предлага възможност за поставяне на 165-170мм кулер на цпу-то. Сега може да не ти потрябва , но пък знаеш ли за в бъдеще? Като цяло това е само и единствено моята гледна точка. Тука е въпрос на вкус и ако за мен е хубав определен дизайн и подреждане на конфигурацията за друг може да е съвсем различно . Не се съобразявай с мнението ми на 100%. Довери се на вкуса си.

Вентилатори за толкова много пари не бих ти препоръчал. Ако ще набиеш толкова кинти за перки , по-добре вземи висок клас кутия , която ти ги предлага. Аз ползвам 2 броя от тези за входни , един такъв за изходен - заден , 1 от този Арктик за тавана и 1 диипкул (който си върви с кутията)  също за тавана (за изходящ въздух).

Перките ги избираш според финансовите възможностите , шума , дебита, визията ( със или без лед осветление) и т.н.

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дайте мнение за тази кутия, мисля да я взема - https://plasico.bg/компютърна-кутия-cooler-master-mastercase-pro-5-27966.html

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По характеристики изглежда много добре, Като изработка , детайли , екстри силно се съмнявам някой който не е имал никога допир до въпросния модел да може да ти даде адекватно мнение. На мен лично ми харесва . Единственото , което не одобрявам в нея е ,че не виждам на къде се отвежда въздуха , който се вкарва от предния - долен вентилатор в посока към захранването и хардовете. Виждам че има дупки от долу , но нямам идея дали захранването не ги покрива изцяло. Иначе като гледам цената , не мисля че е спестено от към качество на изработката и филтрите най-вече.

Успех и весело посрещане на Новата година :)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-долния вентилатор духа половината към захранването, а другата половина под видео картата. Захранването не покрива целия отвор отдолу.

maxresdefault.thumb.jpg.397771a1d27ab64e

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен не ми харесва, че не е с темперирано стъкло. Като цяло доста пари й искат. За тези пари ще вземеш със стъкло, което вече се налага масово.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване